Osobnosti

Aujeská Lucie

ČR/Bali

Lucie, spolumajitelka firmy Vitalvibe, žije aktuálně v Portugalsku v ashramu Monte Sahaja pod vedením Moojiho. Lektoruje workshopy, retreaty nebo vede individuální lekce o zdravém životním stylu, rawfood a józe. Lucie doprovází druhé k rozpoznání té nejhlubší intimity v sobě samých i vůči ostatním, v níž se rozplývá jakákoliv možná oddělenost.
www.vitalvibe.eu

www.lucieaujeska.com

Bartlová Helena

ČR

Tanečnice, terapeutka Psychobaletu, pedagog a choreograf. Vystudovala Taneční katedru HAMU v Praze, absolvovala studium taneční terapie, etikoterapie a kineziologie. Věnuje se vědecko-výzkumné činnosti v oblasti Psychobaletu a taneční terapii s mentálně-postiženými lidmi. Spolupracovala s mnoha zajímavými umělci, tanečníky, hudebníky a učiteli, kteří ji inspirovali na cestě tance.

www.ecstaticfashion.com

Bartošek Martin

ČR

Martin Bartošek, duchovní jméno Devdas, je zkušený terapeut, cvičitel a lektor od roku 1990. Vzdělání v ČR, Holandsku, Španělsku a Německu. Jeho duchovní Mistr je Paramhansa Šri Svamí Vishwananda. Je certifikovaný terapeut Satori dýchání (rebirthing). www.satoridychani.cz
Cvičení Osho divine healing a OM chanting. Harmonie, relaxace, mír a radost.
Cvičení Osho divine healing je kombinací čchi kungu a shintaido. Vzniklo v Oshově ašrámu. Účinek cvičení je několik dnů. Martin Bartošek je jediným cvičitelem v ČR. Zažijte OM chanting, mocnou skupinovou harmonizační techniku, kterou dnešnímu modernímu světu představil Paramhansa Šrí Svámí Vishwananda. Prostřednictvím prvotního zvuku stvoření ÓM, můžete ve svém životě nalézt mír a radost. Navraťte zpět harmonii sami sobě, přírodě i celému světu.
Martin Bartošek, Praha, Brno, info@martinbartosek.cz

www.martinbartosek.cz

Bittnerová Ilona

ČR

Ilona Bittnerová vystudovala kombinovaný učitelský obor na PřFUK a MFFUK a několik let se věnovala rozvojovému vzdělávání. Procestovala mnoho zemí, ale domů se stále vrací do Jizerských hor. V rámci svého podnikání se od roku 2006 věnuje tématům jako je zdravá menstruační hygiena, přirozená antikoncepce, chov ovcí a koz, slow travel a fair trade obchod.

www.ecstatictravel.com

Caizer Piter

Německo

Každý, kdo už někdy slyšel o Piteru Caizerovi a viděl jeho inspirativní přednášky, ví, že jsou něčím, co si zkrátka nemůžete nechat ujít. Piter Caizer se narodil v Německu, strávil mnoho let v USA, kde stál u zrodu mezinárodního hnutí syrové a živé stravy, které zde před 20 lety začalo. Rozhovor s Piterem z roku 2007 se stál základem zásadní části knihy Steva Meyerowitze „Wheatgrass Nature‘s Finest Medicine", která je jednou z biblí světové rawfood scény.

www.facebook.com/zwildgrassmessiah/

Coria Gianni

Švýcarsko

Gianni Coria, autor knihy „Přírodní pomoc při vypadávaní vlasů", vytvořil koncept aktivování růstu vlasů na základě poznatků ayurvédy. Podařilo se mu aktivovat růst vlasů kombinací stimulace meridiánových bodů a použitím ayurvédskych produktů na vlasy a pokožku hlavy. Je zakladatelem mezinárodní sítě Hair Active Expert, vyškolených odborníků na tuto problematiku. S tímto konceptem úspěšně pracuje více než 300 kadeřníků a terapeutů nejen ve Švýcarsku, v Rakousku, Německu, Itálii, Ománu, ale také na Slovensku a v Čechách.

www.yelasai.com

Čadovi Dan a Jana, Zvukové lázně Dajána

ČR

Dan a Jana Čadovi jsou muzikoterapeuté, hudebníci a maséři. Pracují se zvukem ve všech jeho podobách. Zajímají se o staré duchovní, obřadní a hudební nástroje a jejich působení na člověka, různé tradiční i netradiční masérské, terapeutické, léčebné a meditační techniky (a jejich vzájemné kombinace), psychologii, alternativní medicínu, práci s energií, zdravý životní styl apod. Provozují spolu relaxační centrum a zvukové lázně Dajána, kde pomáhají ostatním hledajícím nacházet sama sebe, svoji cestu a smysl života.
Zvukové lázně Dajána je relaxační, meditační a muzikoterapeutické centrum, sídlící v Praze na Pankráci. Dana a Jana Čadovi se zde věnují hudebním relaxacím, meditacím, masážím, terapiím a léčení zvukem. Zpěv, zvuk a vibrace speciálních etnických hudebních nástrojů velmi dobře uvolňuje, zklidňuje, harmonizuje a léčí tělo i mysl. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak harmonicky působí zvuk rezonančního lehátka (monochordu), čínského chrámového gongu, tibetských mís, indiánských píšťal a dalších léčivých nástrojů. Zároveň se těmito zvuky bude prolínat houslová hra Tomáše Macha. Kombinace těchto odlišných nástrojů, kultur a vibrací Vám přinese nečekaně silné zážitky. Stačí se jen uvolnit a vnímat zvuk celým tělem.

www.dajanapraha.cz

EatJuicy Petra

Bali

Petra je koučka v oblasti holistického zdraví, expertka detoxikačních metod a Juicy Lifestyle aktivistka. Cestuje po světě a pomáhá lidem, aby si uvědomovali svou sílu, vzali své zdraví do svých rukou a milovali svůj život. Je také certifikovanou kuchařkou raw food, mistr Reiki & praktik Theta Healing. Žije na Bali v Indonésii, kde vede detoxikační kurzy, píše knihy a vede on-line léčebné programy. Narodila se v Brně, ale už v 6 letech se přestěhovala do Kanady. Je velmi ráda, že může vystoupit ve své rodné zemi.
Má svůj program Green Smoothie Gangster (www.GreenSmoothieGangster.com) a Eat Juicy (www.EatJuicy.com), na youtube má svůj pořad www.youtube.com/user/EatJuicyVideos.

www.EatJuicy.com

Ekart Vladimír

ČR

Mentor a praktik The Reconnection a Rekonektivního léčení. Reconnection je metoda frekvenčního (nebo i informačního) léčení, které přinesl doktor Eric Pearl. The Reconnection vrací všechny procesy v těle i psychice do původní rovnováhy a umožňuje tak vyléčení v mnoha oblastech. Léčení probíhá na úrovni těla, psychiky, emoční stránky a mnoha dalších.

www.vladimirekart.cz

Fialová Lucie

ČR

Už od dětství se věnuje výzkumu zdraví-patologie a uzdravování, nejen lidského těla. Nechává se inspirovat přírodou, lidmi, kulturami, jazyky, různými modalitami léčení a filozofiemi jako tantra, ajurvéda, slovanství. Kromě bylinek se v současné době věnuje nejvíce masážím, práci se smysly, vůněmi a zvuky, práci s dechem, a kundalini józe.

www.luciefialova.com

Filippi Gabriela, Heřmanová Daria, Poltikovič Viliam

ČR

Gabriela Filippi
Herečka a autorka Léčivého divadla Gabriela Filippi se již od dívčích let věnuje metafyzice a v ní hledání smyslu života. Před pěti lety vytvořila Léčivé divadlo, které se věnuje spojení umění a spirituality. Vytvořila tři divadelní představení Andělé v mém srdci, Chlapce, který viděl pravdu, Dar z nebes, ve kterých divákům nabízí příběhy, které se věnují tématům přesahujícím běžné lidské vnímání. Život po životě, komunikace s duchovními světy, hledání a nalézání lidského štěstí, které je uvnitř nás samotných. Díky emocím, které divák v divadle prožije, může snáze nahlédnout do svého vnitřního světa. Je autorkou komponovaného pořadu Doteky Léčivého divadla, kde představuje osobnosti z řad lékařů, vědců, léčitelů a terapeutů, kteří mají přesah do duchovních sfér. Provází také prožitkovými semináři a meditacemi,kde divákům nabízí již aktivní práci se sebou samými. Nejnovějším projektem je Anastasia - společné představení G. Filippi a Maria Kubce rozehrávající nevšední příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou rozličných světů.
www.lecivedivadlo.cz


Daria Heřmanová
Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství se svou první dcerou (nar. 1998) jsem se zúčastnila své poslední přednášky v rámci této university a ta se týkala právě automatické kresby. Paní Ing. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech a postupně si přidávala další a další náměty ke kreslení, a to hlavně podle potřeby lidí, se kterými jsem se setkávala a kterým jsem se snažila pomáhat. Roku 2001 se mi narodila druhá dcera. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu. Nejen se zemřelými, ale i umírajícími a pozůstalými. V neposlední řadě jsem se v létě roku 2009 stala praktikem rekonektivního léčení, které samo o sobě je malý zázrak.
daria-mysteria0.webnode.cz


Viliam Poltikovič
dokumentarista, spisovatel, režisér
Režisér, který se zaměřuje na dokumentární filmy se spirituální tématikou a natáčí je v různých koutech světa. Pracuje i jako kameraman, fotograf, píše knihy. Dosud natočil přes 150 filmů.
www.poltikovicovi.com

www.raymondmoody.cz

Fleischhansová Marta

ČR

Marta Fleischhansová se raw vegan stravě věnuje dlouhodobě, podílí se na projektu Food of Love a Rawberry, je certifikovaným výživovým poradcem.
Pracovala na sekretariátu prezidenta Václava Havla (1996-99), 17 let působila na New York University Prague,
nejdéle jako vedoucí hudebního programu, získala bakalářský titul v oboru Japonská studia na FFUK (2008), má 3 děti - Tadeáše, Johanna a Elišku.
Food of Love nabízí restauraci v Ostravě a klubová setkávání v Praze. Poskytujeme raw a veganské pokrmy, catering a školení v gastronomii. Jdeme však za hranice jídla v kurzech, seminářích a setkávacích večerech o filozofii a celostním stylu v rovnováze.

www.foodoflove.cz

Gajdoš Robert

ČR

Odjakživa ho bavilo cestovat po světě a přivážet s sebou zpět domů inspiraci v nejrůznějších podobách. Více než dvacet let převážně prostřednictvím knih a karet (založil a vede nakladatelství Synergie) a poslední dobou také skrze práci s tělem a dechem. Zúčastnil se výcvikových programů v Evropě USA a Indonésii. Ve svých prožitkových workshopech integruje přístupy různých škol vědomého dýchání s dotekem, hravostí a pohybem.

www.robertgajdos.cz

Ghose Tereza

ČR

Autorka, lektorka a cestovatelka. Zabývá se slovem - publicistikou, tvorbou rozhlasových pořadů a cestováním do vnitřních i vnějších světů. V roce 2013 vydala své první autorské CD Azaret. Mezi lety 2014-2016 podnikla řadu cest do Indie, které jí změnily život. Z těchto cest vznikla cestopisně deníková poetická kniha Jako pták ses narodila - Můj velký indický příběh, která vyšla v listopadu 2016. Tereza je akreditovanou pohybovou lektorkou a momentálně pořádá hravé workshopy s tematikou: Pohyb - Hlas - Příběh: Medicína divokosti.

www.taite.cz

Green Roger

Nový Zéland

Roger Green, rodák z Nového Zélandu, je svým způsobem renesanční člověk. Jeho profesní i soukromé zájmy ho přivedly ke studiu mnoha oborů, od velkých filosofických a duchovních učení z celého světa až po nové technologie a alternativní zdroje energií. A protože mu nikdy nešlo jen o samotné poznání, snaží se uplatňovat své vědění v běžném životě a předávat své znalosti i praktické dovednosti co největšímu počtu lidí po celém světě. Spoluzakládal a vedl několik center a klinik alternativní medicíny v Austrálii a v Evorpě, v současné době působí jako ředitel výcviku profesionálních výživových poradců The Academy of Healing Nutrition New York a odborný garant a lektor pražské Akademie léčivé výživy.
Roger je zábavný řečník a energický učitel, který umí posluchače zapálit pro studovaný obor a inspirovat ke změnám v životě. Je nadšeným propagátorem všeho, co je netradiční a co se týká udržitelného způsobu života.

www.akademielecivevyzivy.cz

Hlinková wlasta

ČR

Pracuji jako tvůrce receptur a product manager v české společnosti Lifefood. Ráda zkoumám možnosti etického sběru a využití divoce rostoucích lokálních rostlin . Testuji na sobě účinky živé rostlinné stravy více než 12 let. Ráda naslouchám zvukům i tichu přírody. Jako svůj největší dar vnímám schopnost vidět souvislosti. Za své poslání považuji být vděčným a pozorným svědkem zázraků Přírody.


www.rawspirace.cz

Horvát Kalman

ČR

Kalman Horvát je rebel mezi kouči. Přináší novou podnikatelskou kulturu ve svých programech Podnikání podle buddhistických principů, učí ženy-podnikatelky, jak pomocí empatie úspěšně podnikat, akreditoval do škol matemagiku (matematika pravou mozkovou hemisférou) inspirovaná čínskou, indickou a japonskou tradicí. Vystupoval v DVTV s Danielou Drtinovou a ve Sloveské televizi s Adélou Banášovou.

www.kalman.cz

Hrinková Jana

ČR

Školitelka detoxikačních metod firmy P. Jentschura a poradkyně v oboru zásadotvorné regenerace, absolvovala cyklus odborných stáží u firmy P. Jentschura v Německu. Vede odborné semináře a webináře na téma: Zdraví díky odkyselení, Masáž bylinnými pečetěmi, Celulitida: kyselá příčina - zásadité řešení a další. Organizátorka pravidelných seminářů s Dr. h. c. Peterem Jentschurou v Praze. Autorka odborných příspěvků do časopisů na téma acidobazické rovnováhy.

www.regenerujte.cz

Jančová Dagmar

ČR

RNDr. Dagmar Jančová, Ph.D. působila jako vědecký pracovník na LF MU Brno a LF UP Olomouc. Nyní uplatňuje své poznatky v Naturo-rezonanční poradně v Olomouci. Zabývá se likvidací mikrobů plazmovým generátorem, výpočtem jejich smrtelných oscilačních poměrů podle délky DNA a dalších mikrobiálních struktur, a zejména pak ovlivňováním nádorových onemocnění.

www.rife-generator.cz

Janeček Karel

ČR

Mgr. Karel Janeček, MBA, PhD. je matematik, vizionář a autor projektů Demokracie 21 a Prezident 21. Založil společnost RSJ, která je celosvětově největším tvůrcem trhu na derivátových burzách v Chicagu a Londýně. Podporuje vědecký výzkum a aktivity proti korupci. Jeho nejnovějším projektem je univerzální hlasovací systém D21, který se využívá v rámci pilotních projektů v Číně, Tunisku, Portugalsku i New York City. V Česku D21 využívá více než 21 českým měst.

www.kareljanecek.com/

Jánská Hana

ČR

Hana Jánská vystudovala Školu přírodní medicíny. Zabývá se poradenstvím v oblasti zdraví, diagnostikou z očí a jazyka i přednáškami o bylinách. Založila malé zahradnictví Byliny pro vás, kde se pěstují bylinky s láskou a bez použití chemických prostředků. Cítí nekonečnou lásku a úctu k přírodě a Matce Zemi. Věří, že příroda nám dává vše, co potřebujeme k životu. Doporučí vám, které byliny jsou pro ně nejvhodnější, mohu i připravit bylinnou směs dle potřeby. Kromě bylinek se zabývá iridologií a diagnostikou z jazyka.

www.bylinyprovas.cz

Jetmarová Kamila

ČR

Již odmala mě zajímalo, co stojí za úspěchem lidí a co je důvodem prožitku štěstí? Proč je někdo šťastnější než jiný? Na své otázky jsme hledala odpovědi při studiu psychologie, teologie a následně i ekonomie. Láska ke sportu mne zavedla do oblasti sportovní psychologie, kde pracuji jako sportovní psycholožka.
Více než 12 let se intenzivně věnuje józe a studiu východních filosofií. Poznatky nabyté při studiu přenáší do praxe nejen se sportovci, ale i s lidmi z jiných oblastí, kteří hledají životní štěstí a spokojenost. Je spoluautorkou knihy Sport, výkon a metafyzika.

www.flowee.cz/profily?id=201

Kallmünzerová Karolina

ČR

manažerka programu Skutečně zdravá škola
Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

www.skutecnezdravaskola.cz

Khousnoutdinova Lilia

ČR

Lilia Khousnoutdinova, publicistka, navrhářka, cestovatelka (a duší revolucionářka), hluboce zamilovaná do Bhutánu, kam vede i výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Spoluzakladatelka Ecstatic Fashion, Ecstatic Travel a několika dalších extatických projektů pod firmou Ecstatic s.r.o. Členka správní rady a zakládajícího týmu Nadace Šťastné Česko a Friends of Bhutan: Czech Republic. www.pratelebhutanu.cz
www.ecstaticfashion.com

www.stastnecesko.cz

Kočí Jana

ČR

Tři roky se aktivně podílí na organizaci seminářů intuitivní pedagogiky v Čechách. Založila vzdělávací prostor Lví Brána, jehož cílem je probouzet touhu k celoživotnímu vzdělávání, podpořit ekonomickou soběstačnost a vézt k ekologické udržitelnosti. Necelých 10 let čerpala zkušenosti v telekomunikační firmě v marketingu. S příchodem vlastních dětí se její cesta ubírala směrem k rodině a vzdělávání, odtud pak do různě menších či větších nestátních organizací. Intuitivní pedagogiku potkala "náhodou" a do jejího života se rázem snesla větší hravost, tvůrčí síla, větší svoboda a důvěra sama v sebe.

www.intuitivnipedagogika.cz

Koukal Petr

ČR

Už v mládí jsem si vysnil, že vyhraju olympiádu v badmintonu. Vítězil jsem v juniorských turnajích, stal jsem se mistrem republiky, reprezentantem, účastníkem olympiády v Pekingu 2008. A snil jsem dál. Žil jsem prostě pod šťastnou hvězdou.
Jenže, pak jsem najednou stál v ordinaci a poslouchal doktora, jak říká: „Pane Koukale, Vy mi nerozumíte. Už na žádný trénink nepůjdete, protože máte zhoubný nádor varlete a ještě dnes Vás budeme operovat. Pak Vás čeká chemoterapie."
Bylo mi pětadvacet. Postupem času jsem zjistil, že takových je nás víc - i mladších - na první pohled silných a zdravých. Včasný nález, úspěšná léčba, víra, vůle, podpora blízkých a tvrdý trénink, to vše mě vrátilo zpět do života běžného i sportovního. Nakonec jsem si vydřel olympiádu v Londýně, kde jsem měl tu čest nést olympijskou vlajku.
Věřím, že má cesta u toho neskončí a dostanu se i na třetí olympiádu do Ria 2016. Taky věřím, že díky všemu, co jsem prožil, dokážu nastartovat k životu Nadační fond Petra Koukala a jeho hlavní projekt „STK pro chlapy". Jeho cílem je dostat co nejvíc mužů na preventivní prohlídku VČAS!

www.stkprochlapy.cz

Kraemer Pavel

ČR

Studoval jsem teoretickou matematiku a historii vědy v Praze a v Lyonu.Téměř 20 let jsem učil exaktní vědy, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí jsem navštívil celou řadu svobodných škol - Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda... Organizuji vzdělávání učitelů a rodičů v intuitivní pedagogice, na Kampě jsem spoluorganizoval Školu Života. Založil jsem portál www.inovativnivzdelavani.cz. Jsem zakladatelem Školy 21 pro mladé lidi a Svobodné školy Praha. Poskytuji poradenství při zakládání alternativních škol, pomáhám školám a školkám zvládat krize. V Německu jsem školil mezinárodní dobrovolníky, v době studií jsem sám býval dobrovolníkem v Anglii, Švýcarsku a Rusku. Rád cestuji - sám, se svými dětmi nebo se studenty. Moje poslední cesta vedla do Indie, kde jsem navštívil celou řadu zajímavých škol a komunit.

www.inovativnivzdelavani.cz

Kršňák Jan

ČR

Jan Kršňák umí číst a psát. Rád si hraje, zahrává a rád vypráví příběhy. Po dokončení magisterského studia si udělal tři a půl roku prázdnin. Později slušně odejit z univerzitního prostředí pro příliš živoucí přístup k životu a výuce. Zabývá se především viděním a vším, co s viděním souvisí, např. představivostí dětí a dospělých v digitálních prostředích, obrazotvorností vzdělávacích systémů nebo filosofií. Prosazuje, aby se slovo ,,okamžik" psalo ,,oka mžik". Věří, že ať už se v dnešní době stane cokoli, dobře to dopadne, resp. dopadá, neboť naše doba dopadá právě nyní, v tomto oka mžiku. V Institutu pro inovativní vzdělávání se věnuje jeho internetovému obrazu a občas někde vypráví příběhy o tom, jak funguje svět a hraje intuitivní hry, což se navzájem vylučuje, ale jeho jako by to nezajímalo.

www.intuitivnipedagogika.cz

Lakomý Ondřey

ČR/Bali

Ondřey původně vyletěl ve svých 22 letech na tři týdny natáčet dokument o mayské civilizaci, ale protože cítil silný pocit zůstat ve střední Americe, rozhodl se nechat si letadlo domů uletět. Ze tří týdnů se nakonec stalo dva a půl roku a Ondra prošel obrovskou duchovní transformací, kde ho vesmír nasměroval až na ostrov bohů Bali, do města Ubud, kde strávil poslední dva roky.

www.facebook.com/ondrey.cz

Lymbery Philip

Velká Británie

Philip Lymbery je výkonným ředitelem přední mezinárodní organizace pro ochranu hospodářských zvířat Compassion in World Farming (Soucit ve světovém zemědělství, CIWF) a hostujícím profesorem na Winchesterské univerzitě. Sehrál vedoucí úlohu v klíčových reformách v EU včetně legislativních zákazů některých nejkrutějších způsobů chovu zvířat, jako chovu telat v úzkých kotcích a chovu slepic v holých klecích. V roli průkopníka zaměřil CIWF na spolupráci s více než 700 významnými potravinářskými podniky po celém světě, která každoročně přináší zlepšení životních podmínek pro tři čtvrtě miliardy hospodářských zvířat. Je autorem dvou knih dokumentujících negativní dopady intenzivní živočišné výroby na zvířata, lidi a celou planetu - Farmageddon: The True Cost of Cheap Meat (Farmagedon: Skutečná cena levného masa, česky Carpe Momentum, 2017) a Dead Zone: Where the Wild Things Were (Mrtvá zóna: Tam, kde žily divočiny). Knihy mu vynesly mezinárodní uznání a pověst jednoho z nejrazantnějšího kritiků průmyslového zemědělství. V roce 2015 získal v Římě cenu míru "Mezinárodní zlatá holubice". Je celoživotním vášnivým ornitologem a milovníkem přírody. Žije na venkově v anglickém Hampshire se svou ženou Helen, nevlastním synem Lukem, psem Dukem adoptovaným z útulku a hejnem slepic zachráněných z klecového velkochovu.

Makariusová Radana

ČR

Přednáší na Metropolitní a Karlově univerzitě na katedrách mezinárodních vztahů, a to od roku 2007. Již 20 let se věnuje vnitřnímu rozvoji a od roku 2014 se věnuje individuálním konzultacím a poradenství se zaměřením na vnitřní klid a rovnováhu. V roce 2016 publikovala knihu ""Jak správně myslet, změňme sebe a změníme svět"". Je autorkou motivačně-meditačních karet pro dospělé i dospívající a několika desítek motivačních plakátů v češtině i angličtině. Pořádá přednášky, semináře i workshopy, jejichž hlavním poselstvím je zvládnout neklidnou mysl a nastoupit tak cestu k vnitřní svobodě.

www.radana-makariusova.cz

Maok

Slovensko

Maok je slovenský zpěvák a multiinstrumentalista, který je pro svůj talent vystihnout v tónech atmosféru situace často vyhledávaným autorem scénické a filmové hudby (přírodovědné dokumenty, z nichž např. Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase, soundtrack k filmu Bathory, aj.). Ačkoliv je často zván jako hudební doprovod na meditační či jógové akce apod., jeho hudba je daleko obsáhlejší a vyjadřuje nekonečně mnoho podob vnitřních pocitů a nálad.
Jeho hudba vnitřních sfér bere posluchače do hloubky vlastní duše a vede k rozjímání.

www.maok.net

Méndez Moraeno Gregorio

Mexiko

Gregorio Méndez Moraeno pochází z mexického státu Chiapas, který náleží k indiánskému etniku Chol. Je drobným pěstitelem fairtradové a bio kávy a členem fairtradového družstva Tiemelonla Nich K Lum. „Jsem příslušníkem etnika Chol, stejně se jmenuje i můj mateřský jazyk. Je mi 56 let. Jsem farmář a členem družstva Tiemelonla Nich K Lum jsem od jeho založení v roce 1986. Za tu dobu jsem zde zastával řadu různých pozic. Cílem družstva je produkovat bio kávu s odpovídající kvalitou pro vývoz v souladu s platnými standardy Fairtrade."

www.fairtrade-cesko.cz

Michálková Denisa

ČR

"Denisa Michálková a její tým v Biorezoně pracuje pro zdraví rodin již 5 rokem. Za tu dobu nasbírala řadu zkušeností s detoxikací a biorezonancí především těch nejmenších a proto se rozhodla své zkušenosti předávat dále. Analyzuje a odstraňuje příčiny potíží pomocí přístrojů Oberon, Bicom a intuice. ""Můžete se starat pomocí biorezonance o zdraví celé rodiny preventivně po celý život.""
Její moto „Zdravá rodina šťastná rodina""

www.biorezona.cz

Miler Stanislav

ČR

Stanislav Miler od roku 2012 provozuje mobilní Cyklo Fresh Bar, kde si zájemci mohou vyzkoušet pomocí cyklo-mixéru vlastní silou umixovat ovocné a zelené koktejly. Přes 20 let se stravuje převážně rostlinnou stravou a zajímá se o vliv stravy na naše zdraví a životní prostředí. Přednáší o zdravé rostlinné stravě, pořádá přednášky o zdravém a snadném způsobu přípravy nápojů a jídel, testuje různé mixéry a odšťavňovače a natáčí recenze a video recepty.
Stanislav Miler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti. Přednáší o soběstačném a zdravém způsobu života. Na různých festivalech prezentuje svůj Cyklo fresh bar a učí zájemce, jak si připravovat zdravé nápoje a potraviny. www.akademiesobestacnosti.cz

www.mixery-odstavnovace.cz

Miller Barbara

Německo

Barbara Miller patří k vzácnému druhu vědců, kteří mají vzdělání jak v exaktních vědách, tak ve „standartní", ale i „alternativní" medicíně. Narodila se v Praze, a od šesti let žila s rodiči v Americe. Studovala v Německu a v USA fyziku a medicínu. Svou lékařskou kariéru začala v nemocnici na chirurgii, ale již od svých studií se zajímala i o alternativní metody v medicíně. Specializuje se na vyzivu, bioidenticke hormony, energetickou terapii a anti-aging medicinu. Barbara Miller v současnosti provozuje v Berlíně ordinaci specializovanou na alternativní a nutriční medicínu, bioidentické hormony a éterické oleje.
Jak říká, energetická terapie pomáhá, když se k tělesným problémům přidruží vnitřní blokády - samosabotáže, nebo u těch pacientů, kteří trpí fóbiemi či PTSD.

www.millermed.de

Mládková Renata

ČR

Ing. Renata Mládková se věnuje Feng Shui již od roku 2002. Do své práce vkládá nejen své znalosti z technického vzdělání, ale i cit pro bytový design a schopnost naladit prostor do harmonie. Každý její návrh je originál, protože takový jsou i její klienti. Na svých přednáškách hodně vysvětluje a používá mnoho praktických rad a ukázek. Přestože si bez problémů poradí s interiéry a exteriéry, kancelářemi i celými firmami, nejraději pomáhá rodinám s dětmi, a to i těm více problematickým.

www.pomocsehodi.cz

Moody Raymond

USA

Raymond Moody je v současnosti vůdčí autoritou ve výzkumu fenoménu, který pojmenoval zážitek blízkosti smrti (Near death experience - NDE). Po něm začali otázku přezkoumávat mnozí vědci a lékaři. Řadu z nich Moodyho zkoumání inspirovala k hlubšímu studiu thanatologie, disciplíny zabývající se příčinami a jevy provázejícími smrt. Podle některých psychiatrů, psychologů a lékařů (patří mezi ně třeba Karel Nešpor) Moodyho knihy mnohým pacientům pomáhají: lépe se pak vyrovnají s nemocí či naopak dokážou lépe přijmout smrt. Pro část odborné veřejnosti jsou však Moodyho výzkumy, ač on sám je doktorem medicíny a zároveň doktorem filozofie i školeným psychiatrem, nepřijatelné. Je autorem 14 knih, jejichž celkový prodaný náklad převýšil dvacet milionů kusů, pořádá i přednášková turné.


Komponované večery v Praze a Bratislavě:

27.9.2017 - Přijetí smrti a příprava na ni (Strach jako součást našeho života) - Praha
hosté: PhDr. Jan Honzík, Mgr. Daria Heřmanová, Mgr. Marta Vacková
moderuje: Gabriela Filippi, hudební doprovod: Patrik Kee, režie: Viliam Poltikovič


28.9.2017 - Odcházení jako terapie a cesta poznání (Zkušenosti blízké a sdílené smrti) - Praha
hosté: PhDr. MUDr. Miroslav Krejčíř, Mgr. Margareta Johnová, Klára Markuciová
moderuje: Gabriela Filippi, hudební doprovod: Petr Piňos


29.9.2017 - Život po životě ... a inspirace přítomným okamžikem - Bratislava
hosté: Mgr. Mária Andrášiová, PhD., PaeDr. Zlata Šramová, Zdenka Janková
moderuje: Erika Vincoureková, hudební doprovod: Gabriel Pospíšil


Vstupenky k dispozici ZDE >>>

www.raymondmoody.cz

MOOJI

Jamajka

Duchovní učitel, propagátor advaity (učení, které říká, že všechno kolem nás i v nás je jediným Vědomím) a spirituálních lekcí.Mooji se narodil a vyrůstal s otcem v Port Antoniu na Jamajce. V mládí se zajímal především o sport a muziku. Když v roce 1969 zemřel jeho otec, Mooji ve věku 15 let emigroval za svou matkou do Londýna. Nejprve se živil jako pouliční portrétista a postupně si jako samouk osvojil různé umělecké techniky (malbu na sklo, keramiku, sochařství). O několik let později vyučoval umění na Brixton College. Ve světě umění byl znám jako Tony Moo. Po setkání s křesťanskou mystikou nastal výrazný posun v jeho duchovním uvědomění a prohlubovala se i jeho víra. Opustil zaměstnání a šest následujících let žil jednoduchým způsobem života, věnoval se meditacím v přírodě a hledání vnitřního klidu.


Důležitým bodem pro jeho další směřování byla návštěva Indie v roce 1993, kdy se v Lakhnaú setkal s H. W. L. Poonjou, zvaným Papaji (Papadži). Ten se stal na několik měsíců jeho duchovním učitelem a pod jeho vedením byl Mooji, podle svých slov, schopen vidět všudypřítomný zdroj a pravdu o existenci. Později, když jeho mistr v roce 1999 zemřel, začal Mooji pořádat po celém světě intenzivní semináře, tzv. satsangy, kde podporuje účastníky v hledání přímé zkušenosti pravdy. Jeho styl je přímý, jasný, soucitný a často vtipný. Mnoho jeho následovníků sleduje jeho satsangy prostřednictvím internetového serveru YouTube.


„Ten, kdo je prázdný, je jako srdce vesmíru. Pravé srdce se nezavírá ani neotvírá. Tančí v něm celý vesmír. Existuje mnoho cest pro mysl. Neexistují však žádné cesty pro srdce, neboť srdce je nekonečné a proniká vším." MoojiMühlfeit Jan

ČR

Pomáhá jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě, aby odemkli svůj lidský potenciál. Má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Na základě své globální zkušenosti vytvořil poměrně unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy, zformulovat osobní vizi, a jak realizovat tuto vizi pomocí osobní výjimečnosti.

www.janmuhlfeit.com

Nečadová Alžběta

ČR

Již více než 5 let se zabývá živou stravou, která jí do života přinesla pevné zdraví a spoustu radosti. Píše blog, e-booky, dováží kvalitní raw-veganské potraviny do Finska a vede kurzy živé stravy ve Fin i v CR. www.abeceda-zive-stravy.cz

www.lahodnosti.cz

Novotná Kateřina

ČR

Kateřina má více než deset let zkušeností s prací s dětmi v předškolním i školním věku. Pod vedením Jana Mühlfeita prošla koučovacím výcvikem a nyní se, kromě seminářů věnovaným dětem a rodičům, plně věnuje také vedení kurzů a přednáškám pro studenty či učitele. Je členkou harvardského Institutu koučinku (Member of the Institite of Coaching at McLean Hospital, Harvard Medical School affiliate).

www.janmuhlfeit.com/detskypotencial

Paikert Alexandr

ČR

Narozen v roce 1961, od dětství se zabývá jógou a východní filozofií. Přes deset let je aktivním cvičitelem jógy. Vyučuje tradiční jógu, podle "Systému Jóga v denním životě", který sem přinesl z Indie Paramhansa svámí Mahéšvaránanda. Od tohoto mistra získal osobní mantru, tedy jakési zasvěcení a duchovní jméno - Sevapuri (seva = služba, puri = místo, město). V současné době se specializuje na individuální jógu pro časově vytížené a vedení lekcí jógy na pracovištích. Je popularizátorem tradiční jógy a zdravého životního stylu, vegan.

www.lekcejogy.com

Pavlíková Michaela

ČR

Mgr. Michaela Pavlíková pracuje jako průvodkyně vztahem k jídlu a tělu. Po letech studia různých výživových směrů zjistila, že zdraví a spokojenosti nelze dosáhnout, zabýváme-li se pouze hledáním té „správné stravy". Odpověď na otázku, jak maximalizovat užitek z každého jídla a zároveň si zachovat zdravý rozum, jí přineslo studium na americkém Institute for the Psychology of Eating a ráda se s vámi podělí o tyto poznatky i o zkušenosti z praxe

www.cestaskrz.cz

Peschlová Judita

ČR

Judita je psychoterapeutka, konstelářka, lektorka, poradkyně, koučka, spisovatelka a žurnalistka, která se víc jak 20 let věnuje práci se ženami, vedením ženských kruhů, seminářů a výcviků, podpoře žen, matek i jejich dcer a vnuček, archetypální a živlové terapii a podobným aktivitám, prospěšným jak pro ženy, tak pro jejich partnery a děti.

www.lichtwesen.cz

Pozlovská Jana

ČR

Lektorka a průvodkyně v oblasti osobního rozvoje, majitelka centra osobního rozvoje SO´HAM. Po 15 letech manažerské kariéry v mezinárodních IT společnostech jsem se v roce 2014 přesunula do oblasti osobního rozvoje, který mě provází již řadu let.
Při své práci vedu své klienty k tomu, jak vzít život do svých rukou a jak ho žít šťastně a naplněně ve všech oblastech. Mým hlavním projektem je v tuto chvíli program zdravého vidění bez brýlí, založený na metodě očního lékaře dr.Batese a kromě vidění pro dospělé se více začínám zaměřovat na práci s dětmi, kdy bych ráda projekt zdravého vidění dostala přímo do škol. Tento projekt by měl být přímo podporován našim novým nadačním fondem SO´HAM.

www.soham.center

Presence Deva

USA

Autor a průvodce vědomým životem. Má za sebou desítky let vedení lidí v rámci retreatů a workshopů na téma vztahů a vědomé sexuality. Dále vychází především ze své životní zkušeností a osvobození emocí. Jeho sdílení vychází ze srdce, a z toho, co má sám odzkoušeno, že funguje. Jeho metodou je být v tom ohni transformace, kterým se všichni snaží projít. „Dovol mi láskyplně ti ukázat moudrost tvého vlastního těla a přirozeného uzdravení."

www.devapresence.com

Přibyl Jakub

ČR

Jakub Přibyl, konzultant pro personalizovanou výživu s dlouholetou praxí v oblasti nutriční prevence a sportovní dietologie. Provozuje vlastní poradenský a školící portál www.vyzivapro.cz. Není stoupencem žádného výživového „hnutí" ani alternativního výživového stylu, k potravinám a jídlu přistupuje s úctou a určitým filozofickým a duchovním přesahem. Důraz klade především na kvalitu a „technologický příběh" potravin, včetně kontextu k našim individuálním potřebám a dispozicím.

www.skutecnezdravaskola.cz

Pytlová Lucie

ČR

Vystudovala bakalářský a magisterský program v oboru fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, magisterský titul získala v roce 2016. Téma její diplomové práce mělo název „Vliv chůze naboso na posturální stabilizaci". Od magisterského studia se začala zajímat o přirozenou chůzi člověka, zdravý způsob obouvání, chůzi naboso, a to jak z akademického hlediska, tak osobního, sama aktivně chůzi bez obuvi a v "barefoot" obuvi provozuje. Nyní pracuje jako fyzioterapeut v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. www.facebook.com/groups/barefootnejenprodeti

www.bosaturistika.cz

Reichl Jakub

ČR

Jakub Reichl je členem týmu Kokozy od roku 2016. Kokoza si klade za cíl šířit myšlenku uzavřeného místního cyklu jídla nejen ve městech. Jakub se zajímá o lokální ekonomiky a nové technologie, které pomáhají k budování místních komunit. Má za sebou zkušenosti z neziskového, podnikatelského i korporátního sektoru. Mapko.cz je projekt, kterému se věnuje v rámci Roku Jinak od Nadace Vodafone.

www.mapko.cz

Rychnovská Jitka

ČR

Zakladatelka a lektorka školy Taichi - Praha. Věnuje se cvičení Taichi a Čchi - kung, cvičení Taichi se zbraněmi. Vyučuje a pořádá kurzy pro začátečníky i pokročilé studenty. Pořádá vystoupení a prezentace školy. Ke cvičení Taichi patří i zdravý životní styl a práce na svém nitru, všechny tyto aspekty jsou ve výuce zahrnuty. Věří, že cvičení je pro každého a mělo by lidem přinášet především radost. Škola vyučuje tradiční čínské zdravotní, relaxační a dechové cvičení Čchi-kung. A bojové umění Taichi, které udrží vaše tělo mladé, pružné a zdravé.

www.taichi-praha.cz

Rychnovský Tomáš

ČR

Dr. Tomáš Rychnovský Ph.D. vystudoval fyzioterapii a je specialistou na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému.
Je žákem Prof. Dr. Pavla Koláře Ph.D., přednosty rehabilitační kliniky v nemocnici Motol, u něhož působil 10 let a kde mohl vnímat základ pro nejnovější ověřené terapeutické postupy, které používá ve své praxi a které jsou ověřené mj. na vrcholových sportovcích. Od roku 2001 provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi pro dospělé. V roce 2006 rozšířil praxi o dětskou část a provádí diagnostiku a terapii hybných poruch novorozenců (držitel certifikátu garantovaného Mezinárodní Vojtovou společností). Přednáší na 2. lékařské fakultě UK a na Pražské psychoterapeutické fakultě. Pořádá speciální semináře, které se zabývají předáváním zkušeností z oblasti tělesné, cvičením i přednášením o tom, jak se zbavit bolesti v těle a předcházet jim a rovněž o najití rovnováhy a stability mysli, naučit se zacházet, ale i předcházet stresům a být v životní pohodě.

www.tomasrychnovsky.cz

Sahani Renata

ČR

Renata Sahani, fyzioterapeutka, lektorka jógy a absolventka 3 letého psychoterapeutického výcviku. Spojuje západní medicínu s východním pohledem na zdraví. Založila a již 10 let provozuje Školu pánevního dna pro ženy. Má již 170 lektorek po celé ČR i SR. Svoji metodu 3x3 letos akreditovala pod MŠMT jako zdravotní cvičení. Spolupracuje s předními lékaři v oboru. Je milovnicí Indie a Inda. Žije částěčně se svým Indickým manželem v indickém Váranasí a zde /nejen/  čerpá inspiraci k východnímu pohledu na ženské gynekologické zdraví.

www.skolapanevnihodna.cz

Sičová Monika

ČR

Monika je zakladatelkou školy pro ženy Mohendžodáro. Od roku 2002 pořádá jak kurzy pro začínající, pro pokročilé a také pro PROFI lektorky s akreditací MŠMT. Její žákyně vyučují tantrickou jógu nejen ve většině měst ČR, ale i v celé Evropě a v Austrálii. Praxe Energetického vajíčka je nedílnou léčivou součástí práce s ženskou sexuální energií na školách Mohedžodáro. Výsledky uzdravení pánevní oblasti jsou okamžité a trvalé.

www.mohendzodaro.cz

Slimáková Margit

ČR

V současnosti nejvýraznější česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci. Zakladatelka 1. českého think tanku Globopol věnujícího se tématům zdravotní prevence a výživy.
Zpopularizovala u nás Zdravý talíř, který rychle nahrazuje zastaralou výživovou pyramidu. Vystudovala farmacii, dietologii v USA a četné certifikované kurzy. Pravidelně publikuje a přednáší, propaguje zdravou výživu na školách. Využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. www.globopol.cz

www.margit.cz

Studnička Milan

ČR

Reprezentoval jsem ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, mám řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), jsem mistr Evropy, mám medaili i z mistrovství světa. Vystudoval jsem trenérství na FTVS UK (2002), později psychologii na FF UPOL (2012). Jsem absolventem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku, rovněž jsem absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj. Od roku 2005 se zabývám koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuji rovněž poradenské a psychoterapeutické praxi. Zároveň pořádám kurzy pro rodiče, učitele i trenéry ČOV, jak přistupovat k malým dětem, aby se jim zachoval zdravý vývoj.

www.milanstudnicka.cz

Suvereno

Slovensko

Pod akronymom SUVE sa skrývajú symboly ako S loboda, U menie, V edomie, E nergia, ale tiež slovo „suverenita" - nezávislosť, zvrchovanosť, nespútanosť ako kľúčová črta v jeho tvorbe a v živote. S.U.V.E. je viac než len hudba. Je to životný príbeh, skúsenosti a premena človeka, ktorý sa snaží ísť dobrým príkladom pre mladých ľudí a pozdvihnúť ich potenciál. Okrem hudobnej tvorby je to rôzna edukatívna a osvetová činnosť formou besied, prednášok a diskusií, podpora charitatívnych a enviromentálnych projektov, cestovateľské aktivity, ale tiež motivačné výchovné koncerty na školách. https://www.facebook.com/SUVERENO.2hplus

www.suvereno.sk

Swan Teal

USA

Hlavním cílem Teal Swan je inspirovat lidi k autenticitě. Pomáhá lidem, aby si dovolili projevovat emoce, které byly kvůli rodině či společnosti neakceptovatelné a potlačované. Ukazuje také, jak se tyto skryté emoce a vlastnosti zrcadlí v negativních vzorcích chování, které se pak opakovaně projevují v nevítaných životních situacích.

www.tealswan.cz

Tůmová Michaela

ČR

Zdravotnictví je celý můj život. Začínala jsem jako zdravotní sestra v Motole, později podnikala v oblasti soukromé zdravotní péče a svého muže jsem poznala coby pacienta. Mnoho let se snažím překládat z „doktorštiny" do „lidštiny" a právě toto překladatelství bylo před 9 lety spouštěcím motorem k založení neziskové organizace Dialog Jessenius, která si klade za cíl přinášet základní informace veřejnosti a pomáhat v těžkých chvílích po sdělení onkologické diagnózy.

www.rucenaprsa.cz

tým Vitalvibe

ČR

Jsme přátelský tým s náručí otevřenou pro každého. Jsme skuteční lidé, jsme rodina sdílející stejný cíl. Chceme se s ostatními podělit o své zkušenosti, sdílet vlastní poznatky, předávat dál radost a nadšení. Chceme prezentovat zdravý a přirozený přístup k výživě a životu vůbec, tím že ho žijeme. Ukážeme Vám naše oblíbené recepty, produkty a praktické tipy z našeho každodenního života a posdílíme jak se žije život ve Vitalvibe. Těšíme se na vás.

www.vitalvibe.cz

Valová Ivana

ČR

Mgr. Ivana Valová se narodila ve Zlíně a žije v Praze. Vystudovala Pedagogickou Fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (biologii těla, psychologii a sociologii). Učí angličtinu a vede kurzy Atlantské školy. Nabízí služby v oblasti léčení těla a duše, poradenství v psychospirituální krizi, pomoc v rozvoji intuice a spojení s moudrostí starodávných civilizací.

Veronika Tomašíková a Lukáš Buchta

ČR

Veronika Tomašíková - lektorka živé stravy
„Mou vášní je živá i veganská kuchyně, která provází každodenní stravování mé rodiny. Věřím, že vhodně zvolená strava může udělat s člověkem zázraky na těle i na duši."Lukáš Buchta - vegan sportovec
„Baví mě workout a běh. Dlouho mi trvalo zjistit, jak se na rostlinné stravě i po běhání ultramaratonů cítit plný života. Nyní nedám dopustit na rostlinné proteiny a každodenní přípravu smoothies."
em zázraky. Obohatí její zdravotně i duševně.

www.vitalvibe.cz

VESNA

ČR

Vesna je hudební projekt včele se čtyřmi osobitými ženami, které představují slovanské bohyně jara, léta, podzimu a zimy. Vesna stylově propojuje slovanský folklór a klasickou hudbu, objevují se v ní i prvky jazzu a world music. Písně, vytvořené frontmankou Patricií, se vyznačují jímavými melodiemi a snovou harmonií, texty navozují obrazy přírody a tradičního lidového života. Vizí Vesny je reprezentovat bohatost slovanské kultury v mezinárodním měřítku.
Čtyři slovanské bohyně jsou v kapele reprezentovány Patrícií (zpěvačka, autorka písní a leader VESNY), Tanitou Yankovou (klavíristka), Andreou Šulcovou (flétnistka) a Bárou Šůstkovou (houslistka).

www.vesnabohyne.cz

Vinterová Veronika

ČR

Veronika Vinterová - integrální kouč a mentor. Majitelka rozvojové a seznamovací agentury Náhoda. Autorka transformačního programu Opravdovost. Pracuje s klienty, kteří chtějí v životě opravdovou změnu. Nejčastěji přicházejí s tématy životní rovnováha, partnerské vztahy, vyhoření, smysluplnost poslání. Partnerský koučink pak navštěvují ti, kteří životního partnera hledají nebo jim jejich současný vztah nefunguje tak, jak by si sami představovali. Společně systematickou strukturovanou prací nejprve zmapuje minulé vztahy včetně těch v původní rodině. Poté přes hluboké sebepoznání lépe klient ocení své opravdové já, zdroj svého štěstí a životní priority či vize. Definuje, co u partnera hledají a také to, co mohou partnerovi nabídnout oni. Součástí spolupráce je také přijít na to, jaké partnerství je pro koho to vhodné. Cesta vede přes hluboké sebepoznání a sebepřijetí k životnímu partnerovi. A nejen k partnerovi, ale také k sobě samotnému. Je to investice, která se pak v životě vyplatí na všech frontách.

www.nahoda.cz

Vojtěch Dyk & B-Side Band
bandleader Josef Buchta

ČR

Jedinečné spojení brněnského B-SIDE BANDu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem, je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény. Profesionální brněnský bigband založil bandleader Josef Buchta v roce 2006. B-SIDE BAND je nadžánrovým a nezávislým tělesem, které se potkává s Vojtěchovým naturelem nejenom svou energií, ale i efektivními aranžmá a komunikací s publikem. V březnu letošního roku vyjeli na společné již 6. turné s novým repertoárem, který je tvořen především originálními autorskými skladbami.

Foto: Tino Kratochvil

www.vojtechdyktour.cz

Vondráková Květa

ČR

Květa se věnuje raw a veganské stravě už 3 roky, pořádá kurzy v ČR a na Slovensku. Poslední rok se věnuje irskému mechu, jeho využití v kuchyni a jeho léčivým účinkům, se kterými vás seznámí.

www.lahodnosti.cz

Wright Gary

Velká Británie

Gary Wright je u nás jeden z mála lidí, který ví, jak připravit správné ájurvédské jídlo podle konkrétních dóš.
Je jeden ze členů týmu, který vnáší do Naší úrody reflektující pohled cizince se zkušenostmi ze zahraničí - zejména z Velké Británie a Indie, kde několik měsíců pobýval a pronikl do učení ajurvédy, které se, když zrovna nevytrhává plevel z našich polí, věnuje. Bylinky, které se na farmách také pěstují, mohou dát zelenině novou tvář, stejně tak jako např. exotické indické koření, na kterém právě ajurvéda v kuchyni staví. Gary Vám nabídne zajímavé tipy na propojení těchto „voňavých kouzelníků" s dýněmi, které dozrávají právě na konci léta a celý podzim a zimu z nich tak budete moci vytvářet nevšední lahůdky.

www.naseuroda.cz

Zieneckerová Monika

ČR

Monika Zieneckerová si plní své sny. Od chvíle, kdy pochopila zákonitosti života a své možnosti, začala se v životě seberealizovat ve svých nadáních. Vytvořila vlastní značku FOTOOBRAZY Monika - "terapeuti na zeď ".Stala se osobní průvodkyní a motivátorkou svých klientů na jejich vlastní cestě k seberealizaci a k ideálně krásnému životu, po kterém sami touží. Miluje život v jeho naprosté dokonalosti a kráse.

www.fotoobrazymonika.cz