Osobnosti

Aichlmanová Alena

ČR

Alena Aichlmanová - dobrovolnice, strávila 6 měsíců v severní Indii, kde učila anglický jazyk mnišky v klášterní škole v údolí Spiti (3 600 m. n. m.) a mnichy z kláštera Komik v podhůří Himálaje. Má zkušenosti s cestovním ruchem a výukou jazyků.

www.protibet.cz

Alblová Lucie, Mgr.

ČR

barefoot fyzioterapeutka

www.svobodnachuze.cz

Angelo Renatawww.RenataAngelo.com

Aujeská Lucie

ČR

Lucie, spolumajitelka firmy Vitalvibe, žije převážnou část roku na Bali, kde realizuje různé projekty zaměřené na zkvalitnění života, zdraví a celkové duševní pohody. Pořádá workshopy, retreaty nebo vede individuální lekce o zdravém životním stylu, rawfood a józe. Lucie vnímá jídlo jako kreativní nástroj, kterým si člověk může kultivovat své zdraví, energii a celkovou harmonii v životě.

www.vitalvibe.eu

Baková Eva

ČR

Ve 20 letech se vydala cestou poznání. Nevěda a netuše co takové poznání představuje, začala cestou původních filosofů zkoumat život. Jeho barevnost, hloubku i celek, kdy nově objevovala „objevené". Po více než dvacetileté systematické praxi, kdy si všechny nové poznatky ověřila a na často neuvěřitelných situacích potvrdila jejich funkčnost, začala těmto pravidlům učit. Ukazuje jak pomocí netradičního úhlu pohledu dosáhnout logických a předvídatelných výsledků, které nezasvěcenému připadají jako zázrak. Rozum se bojí neznámého, prostě proto, že mu nerozumí, když porozumí, dokáže zdánlivě nemožné. Nevěříte? Tak to zkuste ...

www.bakova.cz

Bartošek Martin, Mgr. Bc.

ČR

Martin Bartošek, duchovní jméno Devdas, je zkušený terapeut, cvičitel a lektor od roku 1990. Vzdělání v ČR, Holandsku, Španělsku a Německu. Jeho duchovní Mistr je Paramhansa Šri Svamí Vishwananda. Je certifikovaný terapeut Satori dýchání (rebirthing). www.satoridychani.cz
Cvičení Osho divine healing a OM chanting. Harmonie, relaxace, mír a radost.
Cvičení Osho divine healing je kombinací čchi kungu a shintaido. Vzniklo v Oshově ašrámu. Účinek cvičení je několik dnů. Martin Bartošek je jediným cvičitelem v ČR. Zažijte OM chanting, mocnou skupinovou harmonizační techniku, kterou dnešnímu modernímu světu představil Paramhansa Šrí Svámí Vishwananda. Prostřednictvím prvotního zvuku stvoření ÓM, můžete ve svém životě nalézt mír a radost. Navraťte zpět harmonii sami sobě, přírodě i celému světu.

Martin Bartošek, Praha, Brno, info@martinbartosek.cz

www.martinbartosek.cz

Blahůšková Fajfrová Jitka Pavitra, Mgr.

ČR

Lektorka jógy v systému JvDŽ, absolvovala CP Etnomuzikologie na FHS UK, zabývá se zpěvem manter a kírtanů, hrou na etnické i klasické hudební nástroje a terapeutickými účinky zvuku, působí m.j. jako lektorka seberozvojových kurzů a lektorka anglického jazyka.

www.facebook.com/mantryakirtany

Blechová Zdenka

ČR

Zdenka Blechová vydává ve svém nakladatelství svá CD, vykládací karty a knihy, které se staly bestselerem. Pořádá přednášky a semináře po celé republice. Má svoji školu sebepoznání v mnoha městech i na Slovensku. Pomáhá lidem řešit jejich životní situace. Již 15 let vydává časopis Mysteria tajemna.

www.zdenkablechova.cz

Bosna Daniela

ČR

Průvodkyně zdraví a transformace nejen v Bosně a Hercegovině. Vydala knihu S. Osmanagiće PYRAMIDY SVĚTA A BOSENSKÉ ÚDOLÍ PYRAMID. Zastupuje neziskovou organizaci Archaeological Park: Bosnian Pyramid of the Sun Foundation.

www.danielabosna.com

Boura Slávek

ČR

Slávek Boura - speciální pedagog, známější jako televizní (např. Nova) a rozhlasový moderátor (např. Kiss), tvůrce TV a rozhlasových pořadů, autor písní, textař, scénárista, producent. Paranormální jevy a psychotronika jsou jeho koníčkem.

Brožová Marie

ČR

V rámci projektu Obhajoba pastelky Marie Brožová vytvořila v Česku i v zahraničí přes 160 velkoformátových obrazů, aby ukázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, ale kvalitní výtvarná technika, která má velké možnosti a přitom je dostupná všem. Za svou unikátní pastelkovou techniku získala řadu ocenění. Od 24. do 26. března Marie Brožové na Festivalu Evolution pozve návštěvníky do svého otevřeného ateliéru, ve kterém prozradí tajemství své unikátní techniky pastelek a naláká k výletům do krajiny fantazie. Přijďte se podívat, co se dá nakreslit obyčejnými pastelkami!

www.pastelky.cz

Brůna Dušan, Ing., PhD.

ČR

Dušan vede lekce Systému Jóga v denním životě od roku 2006 a o tři roky později se stal držitelem mezinárodního certifikátu Jógy v denním životě. Specializuje se na začátečníky a mírně pokročilé. Kromě pravidelných cvičení jej můžete znát jako lektora jógových očistných technik a seminářů zaměřených na jógové dýchání. V civilním životě se hrdý otec věnuje správě počítačových serverů.

www.joga.cz

Bukáčková Kateřina, Mgr.

ČR

Akreditovaná terapeutka Cesty, životní koučka, bylinářka, lektorka přirozené výživy, bloggerka. Ve svém životě se zabývá především duchovním průvodcovstvím integrujícím hluboké léčebné a transformační metody, znalost a intuitivní využití bylin a vědomé zpracování přirozených potravin. Jako své poslání cítí i provázení těhotných žen k vědomému a bezbolestnému porodu.

www.brandonbays.cz

Burian Jan

ČR

Vede kurzy všímavosti (mindfulness) zaměřené na zvládání stresu a emocí. Nabízí psychoterapii založenou na empatickém naslouchání, prožívání emocí a vnímání těla. Profesně se dále věnuje rozvoji empatie a všímavosti přikomunikaci a mediaci.
Absolvoval psychoterapeutický výcvik v satiterapii a trénink pro lektory MBCT, organizovanýCentrum pro mindfulness v Oxfordu. Od roku 2012 vedl již desítky kurzů mindfulness nejen pro širokou veřejnost nebo firmy, ale např. i ve vězení. Podílel se na prvním českém neurovědeckém výzkumu meditace všímavosti. Vede meditační skupinu v pražském Centru Lotus a meditační ústraní. Jako dobrovolník pomáhám rodinám, které pečují o své umírající, v hospici Cesta domů.

www.plnevedomi.cz

Bylinkina Inga

ředitelka Academy of Healing Nutrition (USA)

Práce s bylinami je Inze blízká již od dětství, byliny patřily k nejčastěji používaným léčebným metodám v jejím okolí. Inga je absolventkou Academy of Healing Nutrition v New Yorku, dále pokračovala ve studiu čínské medicíny a studovala u mnoha bylinkářů a léčitelů používajících TCM. Hodně času tráví ve své kuchyni - laboratoři, kde vymýšlí vlastní léčivá jídla, tonizující elixíry, bylinné receptury a přírodní kosmetiku.

www.akademielecivevyzivy.cz

Čadová Lenka, PhDr.

ČR

PhDr. Lenka Čadová - psycholog a terapeut pracující s HRV (proměnlivostí srdeční frekvence) pro využití potenciálu srdce v rozvoji a zdraví člověka. Propojuje akademické HRV metody s tradičními východními léčebnými systémy. Specialista na HRV biofeedback, certifikovaný mentor a odborník HeartMath Institute (USA), specialista hodnocení Firstbeat (Finsko) a pulzové diagnostiky VedaPulse (Rusko). Profesionální lektor relaxačních a meditačních technik. Sportovní trenér. Praktikant Kyusho karate a ájurvédy.

www.hrv-clinic.eu

Čadovi Dan a Jana

ČR

Dan a Jana Čadovi jsou muzikoterapeuté, hudebníci a maséři. Pracují se zvukem ve všech jeho podobách. Zajímají se o staré duchovní, obřadní a hudební nástroje a jejich působení na člověka, různé tradiční i netradiční masérské, terapeutické, léčebné a meditační techniky (a jejich vzájemné kombinace), psychologii, alternativní medicínu, práci s energií, zdravý životní styl apod. Provozují spolu relaxační centrum a zvukové lázně Dajána, kde pomáhají ostatním hledajícím nacházet sama sebe, svoji cestu a smysl života.
Zvukové lázně Dajána je relaxační, meditační a muzikoterapeutické centrum, sídlící v Praze na Pankráci. Dana a Jana Čadovi se zde věnují hudebním relaxacím, meditacím, masážím, terapiím a léčení zvukem. Zpěv, zvuk a vibrace speciálních etnických hudebních nástrojů velmi dobře uvolňuje, zklidňuje, harmonizuje a léčí tělo i mysl. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak harmonicky působí zvuk rezonančního lehátka (monochordu), čínského chrámového gongu, tibetských mís, indiánských píšťal a dalších léčivých nástrojů. Zároveň se těmito zvuky bude prolínat houslová hra Tomáše Macha. Kombinace těchto odlišných nástrojů, kultur a vibrací Vám přinese nečekaně silné zážitky. Stačí se jen uvolnit a vnímat zvuk celým tělem.

www.dajanapraha.cz

Čagánek Michal

ČR

Michal Čagánek, nar. 1978. Básník, spisovatel a písničkář. Dosud publikoval 15 knih, jejich spojovacím prvkem je hledání vnitřního klidu a otevírání srdce. Knihy píše a současně také vydává, což mu umožňuje tvořit je od počátku do konce skutečně podle svých představ ve spolupráci s lidmi na podobné vlně. Pro psaní si vybírá témata, která se dotýkají každého z nás. Inspirací je mu život.

www.prameninspirace.cz

časopis Nový Fénix

ČR

NOVÝ FÉNIX: Hluboce oslovuje všechny ty, kteří vyhledávají nevšední informace v oblasti alter-nativního přístupu k životu, a pro ty, kteří hledají cesty vedoucí k poznání a aktivnímu a vědomému žití. Obohacuje čtenáře o skutečnosti, hlavně ty alternativní, které jsou dosud nepublikované, zajímavé a objevné. Články mají vysokou kvalitu a autenticitu, autoři jsou zejména badatelé, lektoři, terapeuti, spisovatelé a osobnosti ze specifických oborů. (Navazuje na původní časopis Phoenix).

www.novyfenix.cz

Diamantová Veronika

ČR

Zpěvačka, autorka písní a koncepce hudební školy Malý muzikant, která ročně vzdělává přes 500 dětí předškolního věku. Posledních 5 let se mi v životě realizují sny, které se mi kdysi zdály a přišly mi neuskutečnitelné.
Nejenže dělám práci, která je krásná, tvořím, uskutečňuji a předávám radost dětem, ale život mi do cesty poslal i šamanku z Tuvy, která mě zasvětila do toho jak pracovat ve změněných stavech vědomí a jak pracovat s hlasem při šamanském zpěvu.
Od té doby vedu semináře, na kterých jsem průvodcem, pomáhám lidem nalézt jejich vnitřní sílu a identitu pomocí silových a totemových zvířat. Když lidé najdou svoje kořeny, sami sebe, vždy se s nimi loučím a vidím jak jim září oči a zpívá duše. Jejich síla a vize jsou silné, na své cestě už nepotřebují ani mě, ani nikoho jiného. A to je krásné.

www.malymuzikant.cz

Dobrý Petr

ČR

Petr má zkušenosti z prodeje a marketingu v zahraničních firmách, ale i z práce v neziskové organizaci. Již několik let provozuje s manželkou eko internetový obchod, který se snaží nejen prodávat ekologické výrobky pro domácnost i přírodu kolem, ale také pomáhat neziskovým organizacím. Věnuje se hodně i osvětě, protože si uvědomuje, že lidé přírodě škodí často jen z neznalosti. Propaguje také myšlenku, že každá i sebemenší zahrada může být pro zvířata kolem nás taková malá Noemova archa do té doby, než většinová populace dostane rozum. Ví, že kolem nás je spousta skvělých lidí a skvělých nápadů jak pomoci světu a proto neustále hledá cesty, jak těmto lidem a jejich nápadům pomoci k realizaci. Jeho poslední projekt Pomocnožky bude představen právě na letošním festivalu Evolution.

www.zelenadomacnost.com

Dostálová Andrea

ČR

Andrea Dostálová je spolumajitelkou firmy České ghíčko s.r.o., která vznikla v roce 2015 jako zcela nový inovativní projekt. Společně s kamarádkou Dominikou Flídrovou se pustily do výroby a prodeje tzv. přepuštěného másla, které na trhu zcela chybělo. Dnes mají radost, že si ghíčko získává stále více zákazníků.

ceskeghicko.cz

Ekart Vladimír

ČR

Mentor a praktik The Reconnection a Rekonektivního léčení. Reconnection je metoda frekvenčního (nebo i informačního) léčení, které přinesl doktor Eric Pearl. The Reconnection vrací všechny procesy v těle i psychice do původní rovnováhy a umožňuje tak vyléčení v mnoha oblastech. Léčení probíhá na úrovni těla, psychiky, emoční stránky a mnoha dalších.

www.vladimirekart.cz

Ertner Jindřich

ČR

Jindřich Ertner, ředitel Nadačního fondu Šťastné Česko, manažer, vystudoval německou filologii, psychologii a filozofii na univerzitě Augsburg, po letech v byznysu si začal dělat radost, baví ho spolupráce s Lili, Ctiradem a Davidem, stará se o Šťastné Česko a věnuje se tématu pasivních domů.

www.stastnecesko.cz

Filippi Gabriela

ČR

Herečka a autorka Léčivého divadla Gabriela Filippi se již od dívčích let věnuje metafyzice a v ní hledání smyslu života. Před pěti lety vytvořila Léčivé divadlo, které se věnuje spojení umění a spirituality. Vytvořila tři divadelní představení Andělé v mém srdci, Chlapce, který viděl pravdu, Dar z nebes, ve kterých divákům nabízí příběhy, které se věnují tématům přesahujícím běžné lidské vnímání. Život po životě, komunikace s duchovními světy, hledání a nalézání lidského štěstí, které je uvnitř nás samotných. Díky emocím, které divák v divadle prožije, může snáze nahlédnout do svého vnitřního světa. Je autorkou komponovaného pořadu Doteky Léčivého divadla, kde představuje osobnosti z řad lékařů, vědců, léčitelů a terapeutů, kteří mají přesah do duchovních sfér. Provází také prožitkovými semináři a meditacemi,kde divákům nabízí již aktivní práci se sebou samými. Nejnovějším projektem je Anastasia - společné představení G. Filippi a Maria Kubce rozehrávající nevšední příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou rozličných světů.

www.lecivedivadlo.cz

Fuxová Daniela, Ing.

ČR

Díky inspiraci, nutkání a předchozím zkušenostem vytváří „prostor" v rámci časopisu Nový Fénix pro úvahy na nevšední témata o životě a o osobním rozvoji každého z nás. Cesty poznání, historie a mystika, zdravý životní styl a vztahy tvoří koncept sdílení poznatků jedinečných autorů a čtenářů Nového Fénixe. Nevšední informace vynášené na světlo propojují potřebné a mohou vésti ke břehu onen pomyslný člun poznání.

www.novyfenix.cz

Gabanová Káťa

ČR

Káťa je zkušená lektorka cvičení s dětmi, jógy a tance pro těhotné, maminka dvou dětí. Původním povoláním pedagožka, v současné době na mateřské dovolené. Působí v pražských centrech Stromka, A centrum a RC Kamarád Chameleon. Na jejích lekcích můžete zapomenout na starosti běžného dne a užít si čas jen se svým děťátkem, hrát si, zpívat a veselit se.

www.stromka.cz

Gelnar Milan

ČR

Milan Gelnar je přední český astrolog, který se věnuje astrologií a esoterickým disciplínám více než 30 let. Mimo jiné se zabývá publikační přednáškovou činností v rámci celé ČR, vyučuje ve své škole astrologie a poskytuje obvyklé astrologické služby.
Napsal knihy Astrologická předehra a Sluneční znamení. Nyní předává své bohaté zkušenosti v rámci svého výjimečného projektu Hvězdnou cestou. Více o něm naleznete na www.astrosfera.cz nebo www.hvezdnoucestou.cz.

www.astrosfera.cz

Gomez Juan Carlos Pacaya

Peru

Carlos se narodil v Iquitos - v severní části Peru a pochází z nativního indiánského kmene Bora - Bora. Celé dětství prožil v Amazonském pralese. Pochází z rodiny šamanů a léčitelů. Jeho maminka je také šamanka a jeho dědeček byl uznávaný Curanderos vegetalista - (rostlinoznalec) . V 8 letech prodělal a překonal, za pomoci dědečka, smrtelnou nemoc, čímž se stal vyvolencem duchovních sil, aby se stal šamanem. Nemoc sama o sobě je druhem výuky a osvícení, při níž se šaman seznamuje s pomocnými duchy. Je proveden říší duchů, ve které bude muset jednou působit, poznává skutečnou podstatu chorob a neštěstí , proti kterým bude v budoucnu bojovat. Po první iniciační zkoušce (překonání nemoci), pomáhal mamince při šamanských rituálech. U dědy se učil poznávat byliny a také pomáhal při léčbě pacientů v dědově nemocnici v pralese. Ve 14 letech zahájil iniciační šamanskou pouť: 4 roky přísné diety - abstinence masa, kořeněných jídel, sexu a alkoholu mimo civilizaci. U každého šamana je délka diety individuální. Záleží na tom, jaké úkoly dostane od Curaka, (indiánský představený). Iniciační šamanský rituál podstoupil v 18 letech, po mnohaletém tvrdém výcviku. Během výcviku se šaman naučí ovládat své psychické i fyzické funkce, chemii těla a také koncentraci. Šaman podporován a ochraňován pomocnými duchy, překračuje pozemský řád bytí, získává schopnost cestovat do jiných částí kosmu - do vyššího světa na nebi a nižšího světa v podsvětí. V tomto světě získává vhled na pravou podstatu věcí a pravé příčiny událostí v našem světe. Musí usilovat o poznání toho ,jak je svět řízen, aby ovládl procesy, které ovládají život. Nejprve se seznamuje s nebezpečím na něj číhajícím ,čelí mu podle svých schopností a sil. Učí se užívat řadu magických popěvků zvaných ICAROS, kterými prosí pomocné duchy o sílu a spolupráci. Duch dle šamanského pohledu dělá živočicha živočichem, nástroj nástrojem.

Hadaš Miroslav, Ing.

ČR

Marcela Chadžijská a Ing. Miroslav Hadaš - léčitelé, terapeuti a lektoři s dlouholetou praxí (30 a 20 let) v oboru přírodního léčitelství, společně pracují 17 let. Individuální ošetření provádějí pro jednotlivce samostatně nebo ve dvojici s vysokým harmonizačním účinkem díky napojení na silný energetický kanál. Společně vedou skupinové - konstelační terapie, při kterých uplatňují vlastní inovační metodiky. Jsou vyznavači jednoduchých a účinných metod a výbornými diagnostiky. Odhalené příčiny fyzických i psychických problémů dokážou nejen objevit, ale také odstranit. Pomáhají lidem při bolestech těla i duše, při zvládání těžkých životních situací a při vztahových problémech. Založili Systém přírodního léčení a vzdělávání Hadži-ki® a Akademii léčitelských umění. Vše co znají, předávají dál formou cyklického vzdělávání se zaměřením na rozvoj osobnosti - od přírodních zákonů, přes alternativní psychologii až ke Kabale. Napsali dvě knížky a dvě příručky. Na přednášce Vás seznámí se svými zkušenostmi s parazity, jejich působením v organismu, zjišťováním jejich přítomnosti a možnostmi odstraňování.

www.hadziki.cz

Hemelík Ctirad

ČR

Dlouhodobě se věnuje tématům, která podporují kreativitu, myšlenkovou inspiraci či duchovní růst. Hledá a nachází vize a zajímavé projekty, které mohou ozdravit naši společnost. V osobním i profesním životě se zaměřuje na provázanost těla a mysli, jejichž soulad nám umožňuje komplexní pohled na člověka a jeho aktivity. V roce 2004 spoluzaložil každoroční veletrhy Biostyl, Ecoworld a Esoterika, od roku 2011 převzal jejich organizaci do vlastní režie a rozvíjel až do současné festivalové podoby s názvem FESTIVAL EVOLUTION. Je zakladatelem multikulturního festivalu PRAŽSKÉ BRÁNY, profesně spolupracuje s prestižním PRAGUE BUSINESS CLUBem. S Karlem Janečkem a Tomášem Maradou se věnoval platformě POZITIVNÍ EVOLUCE. S Petrem Vachlerem spolupracuje na přípravě filmu Tajemství a smysl života, jako producent se podílel na vzniku audiovizuálního představení ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA. V rámci svých aktivit dosud uspořádal přes 1900 eventů (semináře, přednášky, konference, veletrhy, festivaly atd.) v České republice, Německu, Polsku, Slovensku a Maďarsku, v rámci kterých se prezentovalo více než 430 významných osobností z celého světa.

www.ctiradhemelik.cz

Hemelíková-Baudisová Jana

ČR

Tanečnice, lektorka, koučka, vystudovala Konzervatoř obor hudebně-dramatický. Studovala indický tanec a flamenco doma i v zahraničí. Má 16 let praxe v oblasti výuky indického tance a flamenca (pro přední pražská tanečně-sportovní centra a Národní divadlo). Účinkovala se skupinou Peňa Flamenca a založila skupinu indického tance Rása. Vlastní artové projekty (Šivovo kolo života v divadle ABC, Tanec pro Asii). Prošla mnoha seberozvojovými semináři pořádanými společností Felicius o. p.s. Absolvovala Akreditovaný kurz profesionálních koučů a Akademii NLP u společnosti Caoching World.

www.ladimese.cz

Heřmanová Daria, Mgr.

ČR

Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství se svou první dcerou (nar. 1998) jsem se zúčastnila své poslední přednášky v rámci této university a ta se týkala právě automatické kresby. Paní Ing. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech a postupně si přidávala další a další náměty ke kreslení, a to hlavně podle potřeby lidí, se kterými jsem se setkávala a kterým jsem se snažila pomáhat. Roku 2001 se mi narodila druhá dcera. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu. Nejen se zemřelými, ale i umírajícími a pozůstalými. V neposlední řadě jsem se v létě roku 2009 stala praktikem rekonektivního léčení, které samo o sobě je malý zázrak.

daria-mysteria0.webnode.cz

Hlinková wlasta

ČR

Rawspirátor. Tvůrce receptur a vedoucí výroby české společnosti Lifefood. Nadšený průzkumník možností využití divoce rostoucích místních rostlin. Testuje na sobě účinky živé rostlinné stravy již více než 10 let. Ráda inspiruje lidi k zvědomění života.

www.rawspirace.cz

Hodek Tomáš

ČR

Tomáš Hodek, předseda spolku Ekodomov, jednatel ve
společnosti HBABio, s.r.o., neúnavný propagátor kompostování a léčby půdy
kompostem, který stojí za internetovým obchůdkem ekonákup.cz,
osvětovým projektem Kompostuj.cz, soutěží Miss kompost, první LMŠ v ČR Dětský klub Šárynka, vzdělávacími programy EVP ve školách, Malým průzkumníkem
přírody
pro školní družiny a nyní za projektem Monitor
půdy
.

www.ekodomov.cz

Hrbek Ivan, Ing.

ČR

Ivan Hrbek je zakládajícím členem a předsedou Svazu faremních zpracovatelů. Současně je akreditovaným zemědělským poradcem, který nabízí zájemcům pomoc s realizací malých faremních mlékáren a podobných provozoven. S manželkou a dcerou provozuje malou rodinou ekofarmu Amalthea nedaleko Prostějova a vyrábí vynikající kozí i kravské mléčné produkty.

biomleko.com

Hrinková Jana, Mgr.

ČR

Školitelka detoxikačních metod firmy P. Jentschura a poradkyně v oboru zásadotvorné regenerace, absolvovala cyklus odborných stáží u firmy P. Jentschura v Německu. Vede odborné semináře a webináře na téma: Zdraví díky odkyselení, Masáž bylinnými pečetěmi, Celulitida: kyselá příčina - zásadité řešení a další. Organizátorka pravidelných seminářů s Dr. h. c. Peterem Jentschurou v Praze. Autorka odborných příspěvků do časopisů na téma acidobazické rovnováhy.

www.regenerujte.cz

Hudební skupina PraMeny

ČR

Chadžijská Marcela

ČR

Marcela Chadžijská a Ing. Miroslav Hadaš - léčitelé, terapeuti a lektoři s dlouholetou praxí (30 a 20 let) v oboru přírodního léčitelství, společně pracují 17 let. Individuální ošetření provádějí pro jednotlivce samostatně nebo ve dvojici s vysokým harmonizačním účinkem díky napojení na silný energetický kanál. Společně vedou skupinové - konstelační terapie, při kterých uplatňují vlastní inovační metodiky. Jsou vyznavači jednoduchých a účinných metod a výbornými diagnostiky. Odhalené příčiny fyzických i psychických problémů dokážou nejen objevit, ale také odstranit. Pomáhají lidem při bolestech těla i duše, při zvládání těžkých životních situací a při vztahových problémech. Založili Systém přírodního léčení a vzdělávání Hadži-ki® a Akademii léčitelských umění. Vše co znají, předávají dál formou cyklického vzdělávání se zaměřením na rozvoj osobnosti - od přírodních zákonů, přes alternativní psychologii až ke Kabale. Napsali dvě knížky a dvě příručky. Na přednášce Vás seznámí se svými zkušenostmi s parazity, jejich působením v organismu, zjišťováním jejich přítomnosti a možnostmi odstraňování.

www.hadziki.cz

Jančová Dagmar, RNDr., Ph.D.

ČR

RNDr. Dagmar Jančová, Ph.D. působila jako vědecký pracovník na LF MU Brno a LF UP Olomouc. Nyní uplatňuje své poznatky v Naturo-rezonanční poradně v Olomouci. Zabývá se likvidací mikrobů plazmovým generátorem, výpočtem jejich smrtelných oscilačních poměrů podle délky DNA a dalších mikrobiálních struktur, a zejména pak ovlivňováním nádorových onemocnění.

www.rife-generator.cz

Janeček Karel, Mgr., MBA, PhD.

ČR

Mgr. Karel Janeček, MBA, PhD. je matematik, vizionář a autor projektů Demokracie 21 a Prezident 21. Založil společnost RSJ, která je celosvětově největším tvůrcem trhu na derivátových burzách v Chicagu a Londýně. Podporuje vědecký výzkum a aktivity proti korupci. Jeho nejnovějším projektem je univerzální hlasovací systém D21, který se využívá v rámci pilotních projektů v Číně, Tunisku, Portugalsku i New York City. V Česku D21 využívá více než 21 českým měst.

www.facebook.com/kareljanecekcz

Jánská Hana

ČR

Hana Jánská vystudovala Školu přírodní medicíny. Zabývá se poradenstvím v oblasti zdraví, diagnostikou z očí a jazyka i přednáškami o bylinách. Založila malé zahradnictví Byliny pro vás, kde se pěstují bylinky s láskou a bez použití chemických prostředků. Cítí nekonečnou lásku a úctu k přírodě a Matce Zemi. Věří, že příroda nám dává vše, co potřebujeme k životu.

www.bylinyprovas.cz

Jenšová Klára, Mgr.

ČR

Mgr. Klára Jenšová vystudovala obor sólový zpěv - hudební výchova na univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. V Libereckém kraji působí jako univerzitní pedagog oboru Hudební reedukace (muzikoterapie), hudební metodiky a didaktiky HV se speciálními vzdělávacími potřebami. Vyučuje soukromé hodiny sólového zpěvu, klavíru a příčné flétny. Je též autorkou projektu "TÓN DUŠE", který pořádá pro širokou veřejnost v rámci ČR od roku 2014.

www.stromka.cz

Jirák Přemysl

ČR

Původním povoláním dřevařský inženýr, dnes se věnuje se výhradně práci s bylinami a zejména s houbami v klinické praxi. Kromě bylinek existuje i plnohodnotný svět léčivých hub, které se u nás běžně vyskytují. Jeho praxe dokládá, že Evropané mají k houbám genetický vztah silnější než jiná etnika a umí je velmi přirozeně využít pro zdraví stejně jako bylinky ze svého přirozeného prostředí.

Jóga v denním životě

ČR

Systém Jóga v denním životě je ucelený systém fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Je vhodná pro každého bez rozdílu věku a zdravotního stavu. Ukázky cvičení pro děti a dospělé.

www.joga.cz

Juřenčáková Kateřina, Bc.

ČR

Lektorka seminářů pro veřejnost i školy, odbornice a certifikovaná poradkyně na metody přirozeného plánování rodičovství. Pomáhá ženám znovuobjevit schopnosti ženského těla. Doprovází ženy a páry na jejich cestě k úspěšnému početí, k řešení příčin neplodnosti, k vědomému vyhnutí se početí i k vědomé sexualitě a partnerství.

www.prirozenaantikoncepce.cz

Kalivodová-Štichová Eva

ČR

Léčitelka, kartářka, lektorka, zakladatelka esoterické školy Akademie Křídla Andělská, spisovatelka, pracuje s lidmi, pro lidi, které se snaží vést po jejich životní cestě, pokud o to požádají. Spolupracuje s médii, kde poskytuje rozhovory, odborné články, ale taky odpovědi lidem na jejich dotazy ve věštírně.

www.kridlaandelska.cz

Kaštánek Petr, Ph.D.

ČR

Ing. Petr Kaštánek, PhD. - český vědec, ředitel a zakladatel výzkumné laboratoře EcoFuel Laboratories, která se specializuje na celý řetězec výzkumu a využití mikroskopických řas pro produkci bioaktivních látek. Kromě samotného vědeckého výzkumu se zaměřuje také na aplikaci jeho výsledků do praxe prostřednictvím unikátních potravinářských a kosmetických produktů pod vlastní značkou NEOBOTANICS®. Přednáší na VŠCHT Praha a je ředitelem centra BIORAF - Centrum kompetence pro výzkum biorafinací.

www.neobotanics.cz

Khousnoutdinova Lilia, Mgr.

ČR

Lilia Khousnoutdinova, publicistka, navrhářka, cestovatelka (a duší revolucionářka), hluboce zamilovaná do Bhutánu, kam vede i výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Spoluzakladatelka Ecstatic Fashion, Ecstatic Travel a několika dalších extatických projektů pod firmou Ecstatic s.r.o. Členka správní rady a zakládajícího týmu Nadace Šťastné Česko a Friends of Bhutan: Czech Republic. www.pratelebhutanu.cz
www.ecstaticfashion.com

www.stastnecesko.cz

Klimeš Pavel

ČR

Lektor dětské jógy Pavel Klimeš, autor knihy Cvičíme s dětmi: jógová cvičení a hry pro radost. Cvičení doprovází básničky, které dětem pomáhají rozvíjet vědomí sounáležitosti s přírodou, učí pozitivnímu a harmonickému vztahu k okolnímu světu, vedou k aktivní péči o vlastní zdraví a rozvíjí morální a etické cítění.

www.joga.cz

Kočí Lenka, Mgr. RNDr.

ČR

RNDr. Mgr. Lenka Kočí, věnuje se psychoterapii a facilitaci skupinových procesů. Lektorka má 12 let zkušeností se semináři Vytváření společenství (Community Building) podle S. Pecka, s dynamikou skupin podle procesorientované práce a councilovými kruhy a to pro skupiny i organizace.

www.komunity.webnode.cz

KOKOZA, o. p. s.

ČR

KOKOZA, o. p. s. se profiluje jako společensky prospěšný podnik. Mezi lidmi, firmami a dalšími organizacemi propagujeme kompostování a pěstování ve městě. Inspirujeme a motivujeme je k využívání kompostovacích technologií vhodných do města, k pěstování pro svoji spotřebu a pro radost. Pro zviditelnění těchto témat vytváříme prostor pro spolupráci s aktivními lidmi, firmami a veřejnou správou.

www.kokoza.cz

Kolací Mašková Markéta, Mgr.

ČR

Matka a představitelka projektu Svobodná chůze, s. r. o., Markéta Kolací Mašková ve spolupráci s barefoot fyzioterapeutkou Mgr. Lucií Alblovou o obouvání našich nejmenších.

www.svobodnachuze.cz

Komedovi Jan a Kateřina, Škola Umění milování

ČR

Jsme manželé více jak osmnáct let a vychováváme tři děti. Za tu dobu jsme zažili nádherné i krušné chvíle. Rozhodnutí vydat se společně objevovat svět skrytých principů vztahů, moderně pojaté vědomé sexuality, tradiční mystické tantry a indiánské Quodoushky Májů a Toltéků, bylo to nejlepší, co jsme pro sebe mohli udělat. Díky tomu na našich seminářích pomáháme ročně stovkám párů i jednotlivců.

www.umenimilovani.cz

Königsmarková Ivana

ČR

Ivana Königsmarková je komunitní porodní asistentka a prezidentka Unie porodních asistentek. Její příběh znají všichni. Dlouho byla tou špatnou, která před šesti lety zavinila smrt chlapečka, u jehož domácího porodu asistovala. Ihned se kolem ní strhlo něco jako „hon na čarodějnici". Lékaři z porodnice v Podolí, kam tehdy s miminkem dorazili hledat pomoc, ji zažalovali. A spolu s ní se ocitly ve stínu všechny porodní asistentky. Ona sama poté zažila peklo, ze všeho toho tlaku těžce onemocněla a stáhla se do ústraní. Letos v lednu soudy definitivně potvrdily, že je nevinná... Osvobodily ji, zrušily podmínečný trest i zákaz výkonu činnosti a ona tak trochu začala znovu. Teď je to ona, kdo žaluje český stát o náhrady za pokaženou pověst, šest let soudů a stresu. Na svůj obor nezanevřela, těhotným se věnuje dál a pořád se snaží o změny v českém porodnictví.

www.unipa.cz

Kraemer Pavel

ČR

Studoval jsem teoretickou matematiku - u nás a ve Francii. Bavila mne především historie vědy a teorie poznání - odkud víme to, co víme? Víme to skutečně nebo tomu spíše věříme? Jakou roli hraje ve vědě tvořivost, jak byly učiněny velké objevy? Učil jsem matematiku, fyziku, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí jsem navštívil celou řadu svobodných škol - Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda... Organizuji vzdělávání učitelů ve waldorfské a intuitivní pedagogice, na Kampě spoluorganizuji Školu Života - besedy o nových proudech ve vzdělávání. Založil jsem portál www.inovativnivzdelavani.cz. V Německu jsem školil mezinárodní dobrovolníky, v době studií jsem sám býval dobrovolníkem v Anglii, Švýcarsku a Rusku. Mým koníčkem jsou cizí jazyky - v současné době se učím italštinu a perštinu. Rád cestuji - sám, se svými dětmi nebo se studenty. Moje poslední cesta vedla do Indie, kde jsem navštívil celou řadu zajímavých škol a komunit.

www.inovativnivzdelavani.cz

Krajčírová Johana

ČR

Johana Krajčírová - pracovnice neziskové organizace MOST, o. p. s., v rámci organizace se věnuje mimo jiné vzdělávacím projektům, vystudovala Mezinárodní rozvojová studia.

www.protibet.cz

Krejčík Václav

ČR

Žiju svůj sen. Jsem cílevědomý, snažím se být důsledný a užívat si každou sekundu života. Mám plány a své sny, za kterými od svého dětství krůček po krůčku jdu, ale nechávám volnost mému směru. Občas se vítr promění a změní směr, a tak zareaguji. Cesta bývá i trnitá a nic nespadne do klína samo. Je nutné přidat ruku k dílu a makat. Nelamentovat, ale cílevědomě rozvíjet svou cestu. Budovat každý okamžik s láskou. Je to jako život. Je to dřina, ale když má člověk svou vizi, tak může realizovat své sny. Může - to je svoboda rozhodnutí!
Prostě žiju si svůj sen. Pracuji, studuji, odpočívám a užívám si rodinný život. Má práce je i můj koníček. Vážím si lidí, kteří se mnou spolupracují a snažím se, abychom všichni byli spokojeni. Děkuji za to, že můžu jít za svými sny a tak se nebojte jít za nimi i vy, nebojte se jít vzhůru k výšinám!

www.vaclavkrejcik.cz

Kruntorádová Petra

ČR

Majitelka hlavy, kterou proběhl nápad na založení Pravého domácího časopisu. S toutéž hlavou Petra v předchozích dvaceti letech moderovala na různých rádiích i televizích a všelijak se potulovala světem médií. Dnes má s manželem a tátou rodinné vydavatelství a baví ji učit se od všech inspirativních osob, které se točí kolem Pravého domácího časopisu.

www.pravydomaci.cz

Kříž Karel

ČR

Již patnáct let je uměleckým brusičem dřeva, výrobce dřevěných knih, hřebenů, příborů, flakónů a dalších výrobků ze dřeva. Milovník stromů a harmonického žití s nimi i přírodou. Též je instrumentalista na kytaru, hráč na fujaru, zastánce „Cesty Cti" a věčných pravd. Svým srdcem je hudebníkem. Je také moderátorem a koordinátorem České Konference. Autorem své první knihy o slovech „Tajemství a síla slova". Ze svého života a práce se dřevem předává poselství stromů, své objevy i svá poznání pro život a jeho hlubší smysl.

stromyazivot.cz

Kuchařová Gregor Taťána

Miss World 2006, zakladatelka nadace Krása pomoci

Získala jako zatím jediná Češka titul Miss World, je úspěšnou českou topmodelkou, příležitostnou herečkou, ale také dlouholetým lídrem neziskové organizace Krása pomoci a patří mezi přední influencery dnešní mladé generace.
Kromě práce v mezinárodním komerčním bussinesu, se dlouholetě věnuje poznávání a objevování tajemství cyklu života, přírody, astrologie, zdravého životního stylu a mentoringu.
V roce 2008 iniciovala založení své nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci, pomáhající seniorům. Její nadace se dlouhodobě věnuje seniorům, stárnutí populace a mezigeneračním vtahům. Taťána je aktivní osobou, která v nadaci zastupuje roli předsedkyně správní rady nadace a fundraisera. Od začátku založení své nadace se ji podařilo podpořit projekty, které pomáhají seniorům žít důstojný život v domácím prostředí a s profesionální péčí, částkou přesahující 30 mil. Kč.
Taťána Gregor Kuchařová je jednou z mála osobností, která se dlouhodobě zaměřila na tuto problematiku a je i tímto zaměřením mezinárodním fenoménem své doby a mladé generace. I díky tomu byla označena světovou mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní lídr mladé generace a získala nebývalý úspěch, kdy několikrát osobně prezentovala činnost své nadace na půdě OSN v New Yorku a v Ženevě.

www.tatanakucharova.cz

Lukeš Pavel

ČR

Pavel Lukeš je biotronik. Do 1995 roku se zabýval energetickým léčením, po seznámení s knihami Sergeje Lazareva, změnil způsob práce - stejně jako Sergej Lazarev, přešel na hledání příčin nemoci.

www.sergej-lazarev.cz

Lymbery Philip

ředitel organizace Compassion in World Farming

Plýtvání potravinami není jen vyhazování jídla do koše, ale i krmení zvířat tím, co by mohli jíst lidé, říká Philip Lymbery, ředitel organizace Compassion in World Farming. Místo toho, aby se např. přežvýkavci pásli na pastvinách, na krmivo se spotřebuje třetina celosvětové produkce obilí a téměř celá produkce sóji. Množství těchto potravin by přitom nasytilo asi 4 miliardy lidí. V současné době provozované intenzivní zemědělství není podle jeho názoru efektivní, etické ani udržitelné.

Lysáková Jana, Mgr.

ČR

Mgr. Jana Lysáková, je v týmu společnosti PRO-BIO, s.r.o. od roku 2006 a od roku 2012 zastává funkci výkonné ředitelky.
„Jedna z mých rolí je ukazovat, že bio není alternativní směr, bio vnímám velmi komplexně jako cestu pro všechny lidi, kteří chtějí investovat do svého zdraví a našeho životního prostředí"

www.probio.cz

Mach Tomáš

ČR

Houslista, skladatel a pedagog. Studoval na konzervatoři v Teplicích a na Berklee College of Music v Bostonu, USA. Se svými skladbami se opakovaně umístil na předních místech prestižní mezinárodní kompoziční soutěže ISC v Nasvillu (USA). Vyučoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Bangkok Symphony Music School v Thajsku. Působil v několika symfonických orchestrech v Čechách i v zahraničí, poté se stal členem swingového orchestru Melody Makers Onřeje Havelky. Koncertoval a nahrával s mnoha slavnými interprety světové hudební scény (Béla Fleck, Howard Levy, Beppe Gambetta, Andrea Bocelli, Tony Trischka a mnoha dalšími). Ve své tvorbě spojuje klasickou hudbu s prvky jazzu, bluegrassu a world music. Koncertuje v Evropě, Japonsku, Indii, USA. Tomáš Mach hraje na housle jednoho z nejvýznamnějších houslařů současnosti, mistra Riccarda Bergonziho z italské Cremony.

www.tomasmach.eu

Makariusová Radana, PhDr., PhD.

ČR

Hledání harmonie v mezinárodních vztazích mě přivedlo k objevování harmonie uvnitř nás samých. Zatímco mír v mezinárodních vztazích je stále v nedohlednu, uvnitř nás je stále přítomný od začátku našeho bytí. Jen mír, svobodu a harmonii v sobě objevit. Vnitřním rozvojem se zabývám od střední školy a od roku 2013 profesionálně na základě osobních konzultací. Na konci roku 2016 jsem publikovala knihu a meditačně-motivační karty "Jak správně myslet, změňme sebe a změníme svět". Přednáším na témata správného/ vědomého myšlení a jak pracovat s myslí, abychom se cítili příjemně a stali se pány svých životů.

www.radana-makariusova.cz

Mantra Ánanda Band

ČR

Mgr. Jitka Blahůšková Fajfrová
cvičitelka jógy v systému JvDŽ, absolvovala CP Etnomuzikologie na FHS UK, zpívá a hraje ve skup. Mantra Ánanda Band (mantry, kírtany a bhajany), zabývá se terapeutickými účinky zvuku, působí jako lektorka seberozvojových kurzů a lektorka anglického jazyka.


Mgr. Petr Růžička
cvičitel jógy podle systému JvDŽ, absolvent Státní konzervatoře v Praze, psychologie na FF UK tamtéž, věnuje se zpěvu manter, kírtanů a bhadžanů. působí jako business i life kouč, lektor, VŠ pedagog, psychoterapeut, párový a rodinný terapeut, motivační speaker a hudební skladatel.

www.facebook.com/mantryakirtany

Martincová Iva

ČR

Marcela Pavláčková s dcerou Ivou Martincovou jsou zakladatelky a tvůrci projektu a produktu ,,Chci Ti ještě říct...".
Jejich společnou prací je pomáhat pozůstalým lépe se vyrovnat s odchodem milované osoby a uctít tak památku na zesnulé.
V neposlední řadě je jejich velkým přáním finančně podporovat důstojné stáří seniorů a to právě z výtěžku z prodeje tohoto produktu.
Spolupracují s nadací Taťány Kuchařové ,,Krása pomoci".

www.chcitijesterict.cz

Matula Miloš

ČR

Miloš Matula je původně filmovým a hudebním producentem (absolvoval FAMU), více jak poslední desetiletí je vyhledávaným duchovním učitelem, spisovatelem, terapeutem i koučem. Dlouhá léta se zabývá alternativní medicínou, spiritualitou a meditací, kterou rovněž učí na svých seminářích v rámci své šamansko-ezoterické školy Duchovní cesta pokojného bojovníka v České republice i v zahraničí. V návaznosti na své knihy a cd pořádá meditační cesty/aktivační mise a expedice po celém světě.

www.milosmatula.cz

Mikulka Sumito Petr

ČR

Průvodce k vlastnímu Zdroji. Práci s lidmi se věnuje patnáct let. Transformační a léčebné cesty do Bosny a Hercegoviny se staly nedílnou součástí jeho života.

www.bosnasesumitem.cz

Miler Stanislav

ČR

Stanislav Miler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti. Přednáší o soběstačném a zdravém způsobu života. Na různých festivalech prezentuje svůj Cyklo fresh bar a učí zájemce, jak si připravovat zdravé nápoje a potraviny. www.akademiesobestacnosti.cz

www.mixery-odstavnovace.cz

Milevová Blanka

ČR

Mohendžodáro cvičím od roku 2009. Motivuje mě, že tantra jóga se dotýká bytosti jako celku. Má blahodárné účinky na fyzické tělo, emocionální tělo, na samotnou duši a ducha. Necítím potřebu docházet zvlášť na cvičení zaměřené jen na fyzické tělo a zvlášť na akce zaměřené na duchovno. V tantra józe Mohendžodáro je vše v jednom a vše do sebe zázračně zapadá jako mozaika. Stále se odkrývá něco nového, je pestré, kreativní, léčivé, rozmanité. Stále se vzdělávám v oblasti spirituálního a osobního rozvoje.

blankamilevova.mohendzodaro.cz

Motýlová Erika

ČR

www.dzogchen.cz

Moučková Zuzana

ČR

Zuzana Moučková provozuje malou farmu v Drysicích poblíž Vyškova a věnuje se chovu dojných koz. S výrobou sýru začala v roce 2008, kdy měla dvě kozy, a důvodem bylo zajištění kvalitní potraviny pro své dvě dcery. Dnes chová na farmě 35 koz a vyrábí okolo dvaceti výrobků z kozího mléka: tvrdé sýry, měkké sýry, zakysané nápoje, kefír aj. Na farmě funguje jako chovatel, veterinář, dojič, sýrař, manažer i prodavač. Od roku 2015 patří k farmě i registrovaná sýrárna, která je v růžové barvě stejně jako i další vybavení farmy. Paní Moučková za svou činnost získala ocenění Podnikatelka roku 2015 okresu Vyškov.
V roce 2017 byla původně pouze registrovaná mlékárna paní Moučkové schválena pro výrobu mléčných výrobků bez jakýchkoliv omezení a připravuje výrobu dalších produktů, tentokráte z nakupovaného kravského mléka.

Mühlfeit Jan, Ing.

globální stratég, kouč, mentor

Pomáhá jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě, aby odemkli svůj lidský potenciál. Má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Na základě své globální zkušenosti vytvořil poměrně unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy, zformulovat osobní vizi, a jak realizovat tuto vizi pomocí osobní výjimečnosti.

www.janmuhlfeit.com

Münz Vladimír

ČR

Poskytuji individuální konzultace a poradenství převážně pro lidi rozhodnuté ke změně a v krizových situacích. Moje krédo je nedělat terapii pro terapii. Jsem vždy zaměřen na konkrétní výsledek a navíc dbám i o to, aby každý dokázal svou znovu objevenou část reality žít a integrovat. Pracuji s jasně formulovanou mužskou energií a záměrem na změnu. Za důležitou součást své praxe považuji přednáškovou a publikační činnost, kdy seznamuji nejen muže, ale i ženy s principy mužství a dodávám jim motivace vydat se na cestu za sebepoznáním. Při práci se opírám o své zkušenosti z vedení mužů v rámci 2letého tréninku Mužská síla, nyní přejmenovaného na Žij své mužství, a také o svou pozici konzultanta, které se věnuji od roku 2008. Více o mně na www.vladimirmunz.cz, www.zijsvemuzstvi.cz. Svou roli vnímám jako kombinaci průvodce (doprovázím na cestě, kterou jsem sám prošel a důvěrně ji znám), mentora (jsem trpělivý posluchač, předávám zkušenost a radím) a kouče (kladu ty správné otázky). Osobní motto: „Změnit mohu jen to, co vidím, vnímám a přijímám. www.zijsvemuzstvi.cz

www.vladimirmunz.cz

Nagyová Andrea, PhDr.

Slovensko

Andrea Nagyová je detská psychologička s viacročnou praxou v oblasti poradenskej psychológie. Je autorkou troch kníh určených deťom a ich rodičom. Zaujímavosťou je, že knihy si sama ilustruje. V rámci workshopov pre rodičov ponúka cestu ako byť bližšie k deťom. Zúčastňuje sa na viacerých projektoch kde pôsobbí ako lektorka a odborný garant. Klientelu tvoria rodičia, deti a pedagógovia.

www.jejda.sk

Novotná Kateřina

ČR

Kateřina má více než deset let zkušeností s prací s dětmi v předškolním i školním věku. Pod vedením Jana Mühlfeita prošla koučovacím výcvikem a nyní se, kromě seminářů věnovaným dětem a rodičům, plně věnuje také vedení kurzů a přednáškám pro studenty či učitele. Je členkou harvardského Institutu koučinku (Member of the Institite of Coaching at McLean Hospital, Harvard Medical School affiliate).

janmuhlfeit.com/cs/produkty/9-odemykani-detskeho-potencialu

Novotný Martin

ČR

47 let, ambassador zdravého životního stylu, bio-hacker, nutrarián (léčba stravou), infovor, "zdravotní detektiv" a blázen do fitness. Od roku 2014 šíří své myšlenky na vlastních stránkách VyváženéZdraví.cz a v dalších, i zahraničních médiích a živí se přímým koučinkem klientů. Je tvrdým kritikem práce MZd ČR a zastává názor, že většinu zdravotních problémů dnešní doby lze řešit správnou prevencí sestávající se z vyvážené stravy a správné dávky "chytrého" pohybu.

www.vyvazenezdravi.cz

Paikert Alexandr

ČR

Narozen v Praze v roce 1961. Od roku 2000 žákem Paramhanse svámího Mahéšvaránandy. Absolvoval několik studijních pobytů v Indii (Om ashram). V roce 2006 získal certifikát cvičitele jógy vydaný ve Vídni. Od té doby učí jógu a specializuje se na výuku soukromých osob a lekce jógy na pracovištích.

www.lekcejogy.com

Pavláčková Marcela

ČR

Marcela Pavláčková s dcerou Ivou Martincovou jsou zakladatelky a tvůrci projektu a produktu ,,Chci Ti ještě říct...".
Jejich společnou prací je pomáhat pozůstalým lépe se vyrovnat s odchodem milované osoby a uctít tak památku na zesnulé.
V neposlední řadě je jejich velkým přáním finančně podporovat důstojné stáří seniorů a to právě z výtěžku z prodeje tohoto produktu.
Spolupracují s nadací Taťány Kuchařové ,,Krása pomoci".

www.chcitijesterict.cz

Pavlíček Jiří, Mgr.

ČR

Základní zkušenosti, jsem získal při studiu v oboru molekulární biologie a genetika. Několik let jsem pracoval ve výzkumném ústavu coby genový inženýr a vědecký pracovník v nemocnici. Díky tomu jsem zásadně poznal, kam směřuje konvenční přístup k pacientům a kde jsou jeho limity. Univerzitní vzdělání jsem doplnil poznáváním tradičních stravovacích systémů, pohledové diagnostiky, alternativní dietetiky a základů čínské medicíny. Jsem milující manžel a otec pěti dětí.

www.hodnedobrejidlo.cz

Pavlíková Michaela, Mgr.

ČR

Mgr. Michaela Pavlíková se k psychologii výživy dostala po letech studia různých výživových směrů, když zjistila, že zdraví a spokojenosti nelze dosáhnout, zabýváme-li se pouze hledáním té „správné stravy". Odpověď na otázku, jak maximalizovat užitek z každého jídla a zároveň si zachovat zdravý rozum, jí přineslo studium na americkém Institute for the Psychology of Eating.

www.cestaskrz.cz

Perglerová Hana, Mgr.

ČR

Mgr. Hana Perglerová, žije v komunitě, věnuje se poradenství pro rodiče a facilitaci skupinových procesů. Lektorka má 12 let zkušeností se semináři Vytváření společenství (Community Building) podle S. Pecka, s dynamikou skupin podle procesorientované práce a councilovými kruhy a to pro skupiny i organizace.

www.komunity.webnode.cz

Peschlová Judita

ČR

Přednáší, publikuje, vede semináře a ženské kruhy víc jak 25 let. Je první praktikující držitelkou certifikátu ATP terapeuta v ČR i v SR. Věnuje se praktické aplikaci anděl. terapie v běžném životě. Je absolventkou 5 letého akreditovaného psychoterap. výcviku, 2 letého výcviku rodinných konstelací; držitelkou certifikátů z různých terapeutických směrů.

www.angelcity.cz, www.juvita.cz

Pešková Marcela

ČR

V procesu proměny 20 let. Spouštěčem její „cesty za vnitřní svobodou" se staly úzkost, deprese a ztráta smyslu. Prošla řadou seminářů na hledání, léčbu a rozvoj vnitřního dítěte a znovu nalezení své vlastní podstaty. Ve své práci se zaměřuje především na hledání ztraceného kontaktu s vlastní esencí a nalezení „pravého já". Od roku 2006 vede semináře rodinných konstelací a provází procesem vnitřní proměny. Při práci využívá také imaginaci, hudbu a pohyb. Od roku 1983 žije ve vztahu se svým mužem Luďkem, ve kterém prošli několikaletou intenzivní krizí. Mají tři dospělé děti. Miluje toulky divokou přírodou a čtyřnohé domácí kamarády.

www.caspromen.cz

Peterková Jana, Ing.

ČR

Jana Peterková je absolventkou MENDELU v Brně. Od roku 2014 pracuje jako výzkumný a vývojový pracovník v oddělení Agroenvironmentální politiky na Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI), kde se zabývá mimo jiné statistickým zpracováním a analýzou dat o ekologickém zemědělství v ČR a odpovídá za zpracování pravidelné zprávy o trhu biopotravin v ČR.

www.uzei.cz

Pfeiffer Tomáš

ČR

Tomáš Pfeiffer je český filosof, léčitel, biotronik. Je žákem a pokračovatelem filosofa a zakladatele biotroniky pana Josefa Zezulky (1912 -1992).

www.dub.cz

Piňos Petr, Haman Michal, Kopecký P. L.

ČR

Petr Piňos
nahrává relaxační a meditační hudbu, pořádá meditační léčivé koncerty, je spoluzakládající člen skupiny Létající Koberec /tranzovní bubny/. Vede semináře - léčení hudbou zejména ve spojení se změněnými stavy vědomí - relaxací, dechem a léčivým transem. Zkušenosti se změněnými stavy vědomí získal u prof. Stanislava Grofa. Společné semináře s Petrou Bzírskou ( Očistný dech), Veronikou Diamantovou (Šamanské cestování) a Michalem Hamanem (Léčivý trans) 
www.prana.cz


Michal Haman
je transovní bubeník, průvodce na Kruzích prožitkového bubnování, spoluzakládající člen skupiny Létající Koberec /tranzovní bubny/. Vede zážitkové workshopy, spolupracuje s Petrem Piňosem (seminář Léčivý trans), Ashou Ra-Sheeba (Taneční Trans - Fúze), s Patrikem Pelauchem ( hudební skupina Curanderos Musicos - deep minimal ) “Jednou z inspirací a vizí pro Kruh prožitkového bubnování mi byl zážitek extatické nepodmíněné radosti, který jsem měl před pár lety v rozšířeném stavu vědomí během hraní na obřadu s tradiční indiánskou medicínou.... "
www.leciverytmy.cz


P. L. Kopecký
fotograf a výtvarník, vytváří naživo animované fotomontáže ve 3D prostoru s prvky abstraktního expresionismu s léčivým záměrem. Vizuálně doprovází akce, je zakládajícím členem projektu Musica Imagina, hostujícím VJ skupiny Létající Koberec, ...
plkopecky.comPlačková Iva

ČR

Iva Plačková, pedagožka s mnohaletou praxí v oblasti rozvoje a výchovy dětí předškolního a mladšího školního věku. Řadu let se zabývá (teoreticky i prakticky)klasickou homeopatií Samuela Hahnemanna. Své znalosti stále zdokonaluje a nyní i předává prostřednictvím odborné přednáškové činnosti pod vedením MUDr. Alexandra Fesika z Akademie klasické homeopatie v Ostravě.

budtezdravi.cz

Policar Robert

ČR

Jmenuji Robert Policar a narodil jsem 13.1.1981. Po problematickém dětství jsem se v 17 letech rozhodl najít smysl svého života. Objevil jsem astrologii, které se již věnuji skoro dvacet let. Snažím se propojovat mayskou a západní astrologii takovým způsobem, aby se dala co nejefektivněji použít v každodenním životě. Během mé cesty životem jsem se setkal s mnoha způsoby osobního rozvoje, ze kterých čerpám inspiraci dodnes. Zvláště mně ovlivnila práce se sny, reiki, jóga a meditace. Velkou inspiraci nacházím v indiánské a tibetské kultuře a miluji knihy. Nyní pracuji pro Flowee.cz jako astrolog a redaktor. Věnuji se jak osobním konzultacím, tak práci ve skupině. Vedu snové skupinky dvakrát do měsíce a rozvíjím metody A-koučinku.

www.robertpolicar.cz

PRO-BIO LIGA a ČTPEZ

ČR

PRO-BIO LIGA je odborná pobočka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, založená již v roce 2002, která se zaměřuje na osvětu a propagaci ekologického zemědělství a biopotravin mezi spotřebitelskou veřejností.
www.biospotrebitel.cz

Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství (ČTPEZ) je sdružení významných aktérů z oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání, zemědělské a potravinářské produkce a obchodu a oborových nevládních organizací se zaměřením na ekologické zemědělství a produkci biopotravin. Cílem ČTPEZ je budovat a podporovat rozvoj znalostního systému v oblasti ekologického zemědělství a produkce biopotravin s důrazem na přenos poznatků ve všech klíčových oblastech sektoru.
www.ctpez.cz

Rashi Příhodová Irena

ČR

"Už jako malá jsem cítila, že tady na zemi mám nějaké poslání. Stále mě to někam táhlo, ale nevěděla jsem kam. Věděla jsem jen, že ten úkol je, že existuje. Často se mi stávalo, že mi úplně neznámí lidé svěřovali své nejtajnější smutky, zklamání a bolesti. V průběhu svého života jsem prošla řadou zkušeností, za které jsem teď vděčná. Díky tomu teď dokážu porozumět trápení druhých jako terapeut i jako člověk. Neváhám se pustit úplně do čehokoliv, s čím člověk může potřebovat pomoct. Zázraky neslibuju , jedná se o práci na sobě a ve velké míře záleží na spolupráci klienta a jeho touze něco změnit. Chodí za mnou nejen lidé, kteří mají nějaké potíže, ale i lidé, kteří potřebují zlepšit ve svém podnikání nebo touží po osobním růstu,potřebují se podívat na vztahy, řeší svoje osobní otázky , hledají další cestu nebo řešení nebo si potřebují ujasnit něco co třeba již dávno vědí. Terapie nejsou zdravotnickou procedurou a neplynou z nich žádné zdravotnické výhody a nenahrazují zdravotní péči."

www.regrese.net

Repko Martin, Doc. MUDr., Ph.D.

ČR

Ortoped a dlouholetý cvičitel jógy, který se specializuje na problematiku onemocnění páteře. Spondylochirurg a přednosta ortopedické kliniky LF MU a FN Brno se zaměřením na operační léčbu deformit páteře. Od roku 1990 je cvičitelem systému Jóga v denním životě. Pravidelně spoluorganizuje odborné konference s tématikou využití jógy v prevenci a zdravotní péči.

www.joga.cz

Růžička Petr Bhajanpuri

ČR

Cvičitel jógy podle systému JvDŽ, absolvent Státní konzervatoře v Praze, psychologie na FF UK tamtéž, věnuje se zpěvu manter, kírtanů a bhadžanů. působí jako business i life kouč, lektor, VŠ pedagog, psychoterapeut, párový a rodinný terapeut, motivační speaker a hudební skladatel.

www.facebook.com/mantryakirtany

Růžičková Hana, Ing.

ČR

Terapeutka, lektorka a autorka Terapie Mysli dlouho hledala nástroj, který by jí pomohl zbavit se životních trápení a vrátit se zpět do harmonie, zdraví a celkové pohody. Nakonec vyvinula Terapii Mysli, která dokáže z našeho života eliminovat jakékoli problémy, nepříjemno. Jejím prostřednictvím již pomohla stovkám lidí. Terapeutuje, přednáší a Terapii Mysli i vyučuje pro sebeterapeutování.

www.TerapieMysli.cz

Rychnovská Jitka

ČR

Zakladatelka a lektorka školy Taichi - Praha. Věnuje se cvičení Taichi a Čchi - kung, cvičení Taichi se zbraněmi. Vyučuje a pořádá kurzy pro začátečníky i pokročilé studenty. Pořádá vystoupení a prezentace školy. Ke cvičení Taichi patří i zdravý životní styl a práce na svém nitru, všechny tyto aspekty jsou ve výuce zahrnuty. Věří, že cvičení je pro každého a mělo by lidem přinášet především radost. Škola vyučuje tradiční čínské zdravotní, relaxační a dechové cvičení Čchi-kung. A bojové umění Taichi, které udrží vaše tělo mladé, pružné a zdravé.

www.taichi-praha.cz

Říha Palečková Denisa, Mgr., CSB

ČR

Přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Od roku 2002 ukazuje lidem, jak si prací s tělem a sexualitou mohou obohatit všechny další oblasti života. A že ve vztahu lze žít lásku a vášeň i po mnoha letech. Spoluzakladatelka Školy šťastného partnerství, Školy celostní smyslné masáže a masážního studio Tantra Spa. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. www.denisaarichard.cz

www.denisapaleckova.cz

Sam Modrý Medvěd

ČR

Od mládí mě zajímala příroda a národy, žijící s ní v těsném kontaktu, nejvíce Severoameričtí Indiáni. Ve třinácti letech jsem začal trampovat a trávit v lese nejen dny, ale i noci. Postupem doby přišlo týpí a táboření v indiánském stylu se všemi potřebnými doplňky - oblečení, výrobky ze dřeva, surové kůže, rohů, korálkové výšivky... Po roce 1989 se mi hobby změnilo v celoživotní náplň i povolání. Posledních cca dvacet let se zabývám převážně výrobou tzv. šamanských či rámových bubnů. Zvuk bubnů má každý člověk v sobě. Je úžasné vidět, když někam přijedu a půjčím lidem bubny, jak se během pár minut rozvzpomenou a ze skupiny je kmen a rytmus je společnou řečí.

www.mato.cz

Samara Zuzana

ČR

Kolem mých dvaceti jsem se zamilovala do fotografování a pak v různých etapách fotografovala a nefotografovala, jak byl čas a chuť. Rozhodla jsem se fotografovat lidi bez domova a díky tomu se s nimi sblížit a prožít s nimi aspoň malý kousek jejich života. Nesmírně mě to obohatilo. Po každém návratu z fotografování jsem si vážila všeho, co mám, znásobeně. Že nemám hlad, že je mi teplo, jsem v bezpečí, že na mě doma někdo čeká a že mi zítřek zase přinese klid a jistotu. Překvapila jsem samu sebe, jak jsem přes všechny ty těžké osudy lidí schopna zachovat si rovinu harmonie, aniž bych někoho odsuzovala nebo litovala. Musím říct, že mi někteří z těch lidí přirostli k srdci.

Samaras Jannis

ČR

Jannis Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili malou sodovkárnu a pustili se do výroby sycených nápojů. Hlavním milníkem v životě firmy byla koupě obchodní známky a originální receptury nápoje Kofola v roce 2002. Z malé rodinné firmy se Kofola postupně stala jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů se sedmi výrobními závody na pěti evropských trzích.
Volného času Jannisovi moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu, manželku a své čtyři děti. A jeho osobní motto? „Když ji miluješ, není co řešit."

www.bez-domova.cz

Savčenko Vladimir, MUDr.

Ukrajina

MUDr. Vladimir Savčenko je česky mluvícím autorem unikátních vzdělávacích programů. Třicet let studuje tajemství lidské psychiky a zabývá se sebepoznáním. Svoji zkušenost odevzdává v podobě psychotechnologie, která od základů mění životy absolventů. Své kurzy vede zábavným, osobitým a neopakovatelným stylem.
Video, které představuje Vladimira Savčenka a jeho současnou práci - youtu.be/iq5C36D2TZc

www.savcenko.org

Sedláček Tomáš

ČR

Veganský lektor Tomáš Sedláček cestuje po Česku a Slovensku a podává obraz nového etického směru, který přináší klid, vyrovnanost a štěstí do vašeho domova i vašemu dvorku. Je to svět lásky a soucitu, který začíná soustem na vašem talíři a končí ve vaší hlavě.

vegantom.webnode.cz

Senchenko Alexander

Švýcarsko

Alexander Senchenko je řečník, kouč, autor knih a certifikovaný konzultant pro firemní rozvojové programy slavného neurologa Dr. Joe Dispenza. Ve svých přednáškách kombinuje oblasti kvantové fyziky, neurologie, chemie mozku, biologie a genetiky, aby ukázal, co je opravdu možné. Vyplňuje mezeru mezi vědou a duchovnem. Díky jeho seminářům a přednáškám našli svůj vnitřní potenciál již tisíce lidí v mnoha zemích.

www.powerswithin.me

Skořepa Petr

ČR

Hlavní lektor Školy přírodního stavitelství, léčitel nemocných domů, průvodce tmou. Napsal knihu "Jak na soběstačný dům". Zakladatel sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají. Realizuje stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě. Získávání energie ze slunce a větru. Vše jednoduše, údržbově a svépomocí.

ekovesnice.cz

Sovová Petra

ČR

Spoluzakladatelka Hnutí za aktivní mateřství. Lektorka předporodní přípravy i přednášek na základních školách, autorka mnoha publikací a osvětových textů o těhotenství, porodu a rodičovství. Sedmnáctým rokem se věnuje zdravotně-právnímu poradenství pro rodiče, zejména v souvislosti s porodem. Dvanáct let ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství v rámci Světového týdne respektu k porodu. www.respektkporodu.cz
Hnutí za aktivní mateřství vzniklo v roce 1999 jako platforma pro iniciování změn českého porodnictví - prosazuje normální porod a přátelskou porodní péči pro matku a dítě v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Snažíme se, aby zdraví, bezpečí a radost z porodu byly v českých porodnicích samozřejmostí. Hnutí za aktivní mateřství je členem mezinárodní asociace ENCA a České ženské lobby. Je iniciátorem a tvůrcem Iniciativy Normální porod. Při své práci vychází důsledně z důvěryhodných odborných zdrojů - výsledků výzkumů, randomizovaných studií Cochrane Collaboration a doporučení WHO.

www.iham.cz

Strunecká Anna, Prof. RNDr., DrSc.

ČR

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. badatelka, profesorka, publicistka a autorka bestsellerů o zdravém životním stylu.

www.strunecka.cz

Studnička Milan, Mgr. et Mgr.

ČR

Reprezentoval jsem ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, mám řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), jsem mistr Evropy, mám medaili i z mistrovství světa. Vystudoval jsem trenérství na FTVS UK (2002), později psychologii na FF UPOL (2012). Jsem absolventem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku, rovněž jsem absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj. Od roku 2005 se zabývám koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuji rovněž poradenské a psychoterapeutické praxi. Zároveň pořádám kurzy pro rodiče, učitele i trenéry ČOV, jak přistupovat k malým dětem, aby se jim zachoval zdravý vývoj.

www.milanstudnicka.cz

Suchopár Ondřej

ČR

Jsem osobní průvodce, který pomáhá lidem najít jejich emoční, fyzické a zdravotní kvality a čistí jejich rodová a osobní zatížení. Mám zkušenost z korporací na pozicích od accounta manažera po country manažera ve společnostech Panasonic, Alcatel a Nokia. Prošel jsem několikaletým transformačním procesem a bezpočtem manažerských školení, koučinků a seminářů na osobní rozvoj, kterému se věnuji posledních 9 let. V Indii jsem se naučil mnoho léčivých technik a práce s energiemi. Při práci s klienty kombinuji oba světy - ten vědecký i energetický, protože věřím, že jedině tak se můžeme dostat k podstatě věci.

www.dotekzivota.cz

Svoboda David

moderní pětibojař, olympijský vítěz z OH 2012

David Svoboda je historicky nejúspěšnější reprezentant ČR v moderním pětiboji, člen ASC Dukla Praha. Je držitelem už 16 medailí z ME, MS a OH a několika světových a olympijských rekordů v rámci moderního pětiboje. V národním týmu mužů je od roku 2004. Pětibojařem roku byl vyhlášen v letech 2007, 2008, 2010, 2011 a 2012. První medaili v elitní kategorii vybojoval v roce 2005 na mistrovství světa ve Varšavě. V roce 2006 se stal v Šanghaji dvojnásobným juniorským mistrem světa. Na mistrovství světa v Berlíně roku 2007 skončil poprvé v TOP10, na ME 2007 obsadil desátou příčku mezi jednotlivci, což znamenalo splnění přímé kvalifikace na OH do Pekingu 2008, kde skončil ve třetí desítce.
Na mistrovství světa v Londýně v roce 2009 se stal opět vicemistrem světa mezi jednotlivci, přidal stříbro z týmové soutěže a zlato z mužské štafety dvojic. Dvě stříbrné a jedna zlatá medaile získané během jediného mistrovství světa je zatím nejúspěšnější bilancí jednoho závodníka v české a československé historii. Na mistrovství Evropy v Lipsku téhož roku obsadil osmou příčku a byl členem stříbrného českého týmu. V Debrecenu 2010 vybojoval titul mistra Evropy mezi jednotlivci a jako voják z povolání a člen Dukly dokázal zvítězit i na mistrovství světa armád. V tomto období byl vícenásobným medailistou ze závodů světového poháru a v sezoně 2011 byl vedoucím mužem světového žebříčku.
V Londýně se stal 11. srpna 2012 olympijským vítězem. Získal tak první českou zlatou olympijskou medaili v tomto sportovním odvětví. Po dvou úvodních závodech světového poháru v roce 2013 se u Svobody poprvé objevily zdravotní potíže spojené s bércem levé nohy, mistrovství Evropy a světa už musel vynechat kvůli léčbě. Zpočátku velmi obtížně diagnostikovatelné zdravotní omezení si vyžádalo 15 měsíců bez závodů. První mezinárodní soutěží po nucené pauze byla pro Svobodu dvoučlená štafeta mužů na mistrovství světa ve Varšavě 2014, kde společně s Janem Kufem obsadili čtvrté místo. Osmým místem na mistrovství světa 2015 v Berlíně a čtvrtým místem na mistrovství Evropy v anglickém Bath, kterým mimochodem splnil kvalifikaci na OH v Riu de Janeiru, dokončil Svoboda návrat do světové špičky. Na olympiádě v Riu skončil na devátém místě.

www.david-svoboda.cz

Syrový Vít, Ing.

ČR

Ing. Vít Syrový byl původně chemik, který se však po poznání hrozivých dopadů masového zneužívání chemie stal jejím odpůrcem. V současnosti působí jako odborný poradce zdravého životního stylu a je znám svou osvětovou činností, a to nejen z médií a veřejných přednášek, ale i rozsáhlé publikační činnosti. Je autorem knih "Tajemství výrobců potravin", "Tajemství krve" a "Tajemství kosmetiky".

www.vitsyrovy.cz

Šiškin Vadim

ČR

Od 2002 akreditovaný lektor metod M.S.Norbekova, mistr několika bojových umění, je označován za nejbližšího Norbekovova žáka. Kromě základních kurzů vede i vlastní autorské kurzy - práce s cíli, rozvoj intuice, ozdravení páteře a zlepšování ohebnosti těla. Jeho slogan : "U člověka je nejsilnější brzdou zvyk a nedůvěra v sebe sama". Od roku 2014 přednáší v ČR a SR.

www.norbekov.cz

Šonková Romana, Ing.

ČR

Zástupkyně Compassion in World Farming v ČR. Compassion in World Farming (Soucit ve světovém zemědělství) je mezinárodní nevládní organizace na ochranu hospodářských zvířat se sídlem ve Spojeném království, která usiluje o ukončení intenzivních průmyslových velkochovů a podporuje humánní a udržitelnou výrobu potravin.

www.ciwf.org

Toman Ivo

ČR

Ivo Toman je zakladatelem mezinárodní společnosti TAXUS International. Narodil se s Touretteovým syndromem. I přes problémy způsobené tímto postižením absolvoval VŠLD ve Zvolenu v roce 1988.
Po r. 1989 se začal zajímat o prodej, marketing a aplikovanou psychologii. Ivo Toman se stal prodejcem v přímém prodeji. V prodeji měl úspěchy, proto ho požádali, aby školil jiné. Váhal, protože má tiky, dokonce i zvukové. Nakonec ale svolil a začal školit ostatní. O svých prodejních zkušenostech pak napsal knihu "Jak začít MLM". Jelikož se dobře prodávala, napsal pak ještě tři další. Vyškolil desítky tisíc lidí v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku.

www.ivotoman.cz

Torres Asdrubal

spirituální vůdce "Mamo" (Kolumbie)

Až ze severní Kolumbie přijede na festival Asdrubal Torres, „Mamo" neboli spirituální vůdce místního indiánského kmene Arhuakos. Tito indiáni žijí v jihovýchodní části pohoří Sierra Nevada de Santa Marta (někteří i ve výškách kolem 4000 metrů) tradičním způsobem života a navštívit jejich komunitu je něco jako vrátit se do časů Kryštofa Kolumba. „Mamo" Torres bude na festivalu mluvit nejen o životě Arhuaků, ale především o jejich spiritualitě a tradičním náboženství. A prozradí i to, proč se Arhuakům říká národ kokového listu.

www.facebook.com/events/1798055913848021/

Turzíková Fijalka Sable

ČR

Fijalka Sable Turzíková se narodila 25.5.1978. Od roku 2000, kdy se poprvé setkala s mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu, následuje jeho učení a věnuje se jantrajóze. V roce 2010 se pak s pověřením Čhögjala Namkhai Norbu stala instruktorkou jantrajógy I. úrovně a II. úrovně v roce 2016. V roce 2014 pak také instruktorkou kurzů Harmonického dýchání a kumar kumari (jantrajógy pro děti). Mimo jiné vystudovala psychologii a školu shiatsu.

www.yantrayoga.net

Valeška Jan, Mgr.

ČR

Jan Valeška je absolventem Fakulty humanitních studií UK, obor Sociální a kulturní ekologie a Ochrana životního prostředí. Od roku 2007 působí jako výkonný ředitel PRO-BIO LIGY. Dlouhodobě se věnuje projektům cíleným na informování spotřebitelské veřejnosti o biopotravinách a ekologickém zemědělství, v posledních letech pak zejména tématu komunitou podporovaného zemědělství a potravinové suverenitě. Je spoluzakladatel komunitních hospodářství KomPot ve Středoklukách a Kuchyňka na Praze 8 a zakladatel KPZ Toulcův dvůr.

www.biospotřebitel.cz

Valová Ivana, Mgr.

ČR

Mgr. Ivana Valová se narodila ve Zlíně a žije v Praze. Vystudovala Pedagogickou Fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (biologii těla, psychologii a sociologii). Učí angličtinu a vede kurzy Atlantské školy. Nabízí služby v oblasti léčení těla a duše, poradenství v psychospirituální krizi, pomoc v rozvoji intuice a spojení s moudrostí starodávných civilizací.

Vašek Václav

ČR

Václav Vašek - zakladatel firmy ZAPPER CENTRUM, vizionář, "stavitel vzdušných zámků". Rozhodl se zlepšit svět frekvenční terapií a ukázat lidem moderní pohled na medicínu. Jeho cesta začala koupí prvního zapperu na splátky. Při odstranění osobních potíží, byla další cesta jasná. A tak slovo dalo slovo a vzniklo ZAPPER CENTRUM ČR. Dnes se již zabýváme moderní elektromedicínou, kvantovou fyzikou a nebojíme se jít s pravdou ven :-)

www.zapper-centrum.cz

Vostrá Markéta

ČR

Markéta Vostrá,  renomovaná a mediálně známá kartářka a astroložka, autorka knih Vostrá škola života, Dračí stezka, Znamení v nás, Návraty k sobě. V současné době pracuje na rozsáhlém projektu Ilustrované astrologie na pokračování, jehož cílem je popsat všechny planety ve všech znameních. Loni vyšly cykly brožur Dvanáct tváří Slunce a Dvanáct tváří Luny, letos vychází Dvanáct tváří Černé Luny.

www.marketa-tarot.cz

Vozár Ľubomír

Slovensko

Ľubomír Vozár sa viac ako 20 rokov intenzívne venuje výskumu vody a jej pôsobeniu na ľudsky organizmus a nachádzaniu súvislosti v základných vlastnostiach tohto jedinečného prírodného produktu. Čoho výsledkom sú rôzne výrobky na báze vody a iné technologické riešenia.

www.aquasystem.sk

Vrána Pavel, Mgr.

ČR

Mgr. Pavel Vrána, metodik pro kontrolu ekologické produkce na odboru kontroly, laboratoří a certifikace Ústředního inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce. www.szpi.gov.cz

www.potravinynapranyri.cz

Vršník Anna

ČR

Majitelka obchodu a centra pro ženy Stromka centrum, dula, průvodkyně, podporovatelka. Anna ve svém centru poskytuje bezpečný prostor pro ženy všech věků i stavů. Jejím cílem je podpořit osobní rozvoj a transformaci žen k vědomému životu a nalezení svého poslání. Věří, že naše duše je moudřejší, než my samy, a když ji posloucháme, dokážeme být v životě šťastnější. Jako dula provází ženy těhotenstvím, porodem i šestinedělím a pomáhá ženám budovat přirozený vztah s miminkem i samy se sebou.

www.stromka.cz

Vyoral Petr, Bc.

ČR

Specialista v oblasti špičkových technologií a přístrojů pro lisování čerstvé šťávy, domácí fermentace, legendárních mixérů Vitamix, infrasušiček Yden a vybavení pro zdravou kuchyni. Zakladatel www.atranet.cz, dovozce světově proslulých značek - mixérů Vitamix, prémiových odšťavňovačů a unikátních fermentorů Kuvings, gravitačních vodních filtrů Berkey, mlýnků Waldner Biotech, spiralizérů Lurch aj.

www.mixery-odstavnovace.cz

Vyroubal Petr, JUDr.

ČR

JUDr. Petr Vyroubal, advokát. S červeným diplomem absolvoval již mateřskou školku, což ho nepochopitelně vedlo později ke studiu práv - na školách ve středu (Evropy), ale také na Západě i na Východě. Více než 20 let partnerem v jedné velké advokátní kanceláři v Praze, v r. 2016 z ní vystoupil. Pobyt v zen-buddhistickém ashramu v Indii v r. 2011. Zakladatel koncepce tzv. holistického práva a hnutí Buddha-Zorba. Dosud neosvícen (leda tak měsícem při úplňku).

www.vyroubal-legal.cz

Vystavěl Filip Pathik

ČR

Fillip Pathik Vystavěl kouzlo bosých bot objevil před šesti lety. Od té doby je skalním fanouškem barefoot bot. Ty mu učarovaly natolik, že založil vlastní značku barefoot obuvi Pathik shoes. Podle vzoru indiánů Tarahumara vyrábí sandály pro běh i denní nošení. Je trenérem techniky přirozeného běhu. V každodenním kontaktu se zákazníky jim radí při výběru bosých bot pro všechny typy aktivit.

www.pathikshoes.cz

Weisová Ivana, Ing.

ČR

Jsem dula a laktační poradkyně. 2009-2013 členka profesní organizace České duly. Od roku 2013 jsem členkou České asociace dul. Dosud jsem k porodu doprovodila více než 200 žen a párů do porodnice i v domácím prostředí. Desítky dalších jsem k porodu připravovala, nebo je podporovala v začátcích kojení v roli laktační poradkyně. Mým cílem je pomoci každé budoucí mamince s hledáním její vlastní cesty těhotenstvím a porodem, která bude dobrá a bezpečná pro ni i její dítě. Respektuji individualitu každé klientky a souhru partnerů při provázení párů. Nabízím vám možnost pohledu na porod v hlubších souvislostech.

www.dulaivana.cz

Zemanová Hanka

odbornice na biopotraviny, autorka Biokuchařky

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Měla jsem se stát učitelkou francouzštiny a občanské výchovy, ale ještě během studií mě kvůli zdravotním problémům začaly zajímat souvislosti mezi jídlem, zdravím a ochranou přírody. A tak se učitelka v pravém slova smyslu ze mě sice nikdy nestala, ale už téměř dvacet let se profesně zabývám biopotravinami a předávám lidem inspiraci k tomu, jak jíst a žít zdravěji.
Napsala jsem tři nejprodávanější knihy o biopotravinách: dvě Biokuchařky a BioAbecedář. Kromě toho jsem spolupracovala i na založení a provozování tří bioprodejen, biorestaurace a biopekárny. V současné době se věnuji hlavně své rodině, domovu, naší zahradě a psaní. Mám rozpracované dvě knihy, Dětskou biokuchařku a Biokuchařku pro ženy, ale zatím nevím, která vyjde jako první a kdy to bude.
Dlouhodobě razím heslo, že „I když je otec nemoci neznámý, matkou je vždy strava" a proto považuji kvalitní stravu za nejjednodušší cestu, jak můžeme snížit současný „chemický koktejl", posilovat tak naše zdraví a současně chránit půdu, vodu i celou přírodu. Nemám ráda, když se biopotraviny spojují s módou a příliš se spekuluje o jejich kvalitě. Biopotraviny jsou základní dary přírody pro naši výživu, neboť před sto lety bylo „bio" všechno a nikdo se tomu nedivil. Nemám ráda ani komplikované diety, které vás nutí počítat kalorie, sledovat co s čím můžete a nemůžete kombinovat a celkově vám otravují život, poškozují vztah k jídlu a narušují rodinnou pohodu u stolu. Ve svých knihách a na Flowee mi jde naopak o to, abych vám nabídla dostatek inspirace k tomu, jak jíst zdravěji po celý život.

www.biokucharka.cz

Zezulková Petra

ČR

www.dzogchen.cz

Zieneckerová Monika

ČR

Monika Zieneckerová si plní své sny. Od chvíle, kdy pochopila zákonitosti života a své možnosti, začala se v životě seberealizovat ve svých nadáních. Vytvořila vlastní značku FOTOOBRAZY Monika - "terapeuti na zeď ".Stala se osobní průvodkyní a motivátorkou svých klientů na jejich vlastní cestě k seberealizaci a k ideálně krásnému životu, po kterém sami touží. Miluje život v jeho naprosté dokonalosti a kráse.

www.fotoobrazymonika.cz