Osobnosti

Bartošek Martin

ČR

Martin Bartošek, duchovní jméno Devdas, je zkušený terapeut, cvičitel a lektor od roku 1990. Vzdělání v ČR, Holandsku, Španělsku a Německu. Jeho duchovní Mistr je Paramhansa Šri Svamí Vishwananda. Je certifikovaný terapeut Satori dýchání (rebirthing). www.satoridychani.cz
Cvičení Osho divine healing a OM chanting. Harmonie, relaxace, mír a radost.
Cvičení Osho divine healing je kombinací čchi kungu a shintaido. Vzniklo v Oshově ašrámu. Účinek cvičení je několik dnů. Martin Bartošek je jediným cvičitelem v ČR. Zažijte OM chanting, mocnou skupinovou harmonizační techniku, kterou dnešnímu modernímu světu představil Paramhansa Šrí Svámí Vishwananda. Prostřednictvím prvotního zvuku stvoření ÓM, můžete ve svém životě nalézt mír a radost. Navraťte zpět harmonii sami sobě, přírodě i celému světu.
Martin Bartošek, Praha, Brno, info@martinbartosek.cz

www.martinbartosek.cz

Brožová Marie

ČR

V rámci projektu Obhajoba pastelky Marie Brožová vytvořila v Česku i v zahraničí přes 160 velkoformátových obrazů, aby ukázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, ale kvalitní výtvarná technika, která má velké možnosti a přitom je dostupná všem. Za svou unikátní pastelkovou techniku získala řadu ocenění. Od 24. do 26. března Marie Brožové na Festivalu Evolution pozve návštěvníky do svého otevřeného ateliéru, ve kterém prozradí tajemství své unikátní techniky pastelek a naláká k výletům do krajiny fantazie. Přijďte se podívat, co se dá nakreslit obyčejnými pastelkami!

www.pastelky.cz

Coria Gianni

Švýcarsko

Gianni Coria, autor knihy „Přírodní pomoc při vypadávaní vlasů", vytvořil koncept aktivování růstu vlasů na základě poznatků ayurvédy. Podařilo se mu aktivovat růst vlasů kombinací stimulace meridiánových bodů a použitím ayurvédskych produktů na vlasy a pokožku hlavy. Je zakladatelem mezinárodní sítě Hair Active Expert, vyškolených odborníků na tuto problematiku. S tímto konceptem úspěšně pracuje více než 300 kadeřníků a terapeutů nejen ve Švýcarsku, v Rakousku, Německu, Itálii, Ománu, ale také na Slovensku a v Čechách.

www.yelasai.com

Ekart Vladimír

ČR

Mentor a praktik The Reconnection a Rekonektivního léčení. Reconnection je metoda frekvenčního (nebo i informačního) léčení, které přinesl doktor Eric Pearl. The Reconnection vrací všechny procesy v těle i psychice do původní rovnováhy a umožňuje tak vyléčení v mnoha oblastech. Léčení probíhá na úrovni těla, psychiky, emoční stránky a mnoha dalších.

www.vladimirekart.cz

Green Roger

Nový Zéland

Roger Green, rodák z Nového Zélandu, je svým způsobem renesanční člověk. Jeho profesní i soukromé zájmy ho přivedly ke studiu mnoha oborů, od velkých filosofických a duchovních učení z celého světa až po nové technologie a alternativní zdroje energií. A protože mu nikdy nešlo jen o samotné poznání, snaží se uplatňovat své vědění v běžném životě a předávat své znalosti i praktické dovednosti co největšímu počtu lidí po celém světě. Spoluzakládal a vedl několik center a klinik alternativní medicíny v Austrálii a v Evorpě, v současné době působí jako ředitel výcviku profesionálních výživových poradců The Academy of Healing Nutrition New York a odborný garant a lektor pražské Akademie léčivé výživy.
Roger je zábavný řečník a energický učitel, který umí posluchače zapálit pro studovaný obor a inspirovat ke změnám v životě. Je nadšeným propagátorem všeho, co je netradiční a co se týká udržitelného způsobu života.

www.akademielecivevyzivy.cz

Hemelík Ctirad

ČR

Zakladatel Festivalu Evolution. Patří k lidem, kteří se snaží žít zdravě a záleží jim na prostředí, ve kterém žijí, proto část jeho aktivit směřuje do této oblasti - ať jde o již zmíněný Festival Evolution, pořádání odborných konferencí a eventů, nebo hledání nových možností pro zkvalitnění marketingu a PR v oblasti bio a eko segmentu.Uspořádal přes 1900 eventů (semináře, přednášky, konference, veletrhy, festivaly, atd.) v České republice, Německu, Polsku, Slovensku a Maďarsku, v rámci kterých se prezentovalo více než 460 významných osobností z celého světa.

www.ctiradhemelik.cz

Hemelíková-Baudisová Jana

ČR

Tanečnice, lektorka, koučka, vystudovala Konzervatoř obor hudebně-dramatický. Studovala indický tanec a flamenco doma i v zahraničí. Má 16 let praxe v oblasti výuky indického tance a flamenca (pro přední pražská tanečně-sportovní centra a Národní divadlo). Účinkovala se skupinou Peňa Flamenca a založila skupinu indického tance Rása. Vlastní artové projekty (Šivovo kolo života v divadle ABC, Tanec pro Asii). Prošla mnoha seberozvojovými semináři pořádanými společností Felicius o. p.s. Absolvovala Akreditovaný kurz profesionálních koučů a Akademii NLP u společnosti Caoching World.

www.ladimese.cz

Heřmanová Daria, Mgr.

ČR

Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství se svou první dcerou (nar. 1998) jsem se zúčastnila své poslední přednášky v rámci této university a ta se týkala právě automatické kresby. Paní Ing. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech a postupně si přidávala další a další náměty ke kreslení, a to hlavně podle potřeby lidí, se kterými jsem se setkávala a kterým jsem se snažila pomáhat. Roku 2001 se mi narodila druhá dcera. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu. Nejen se zemřelými, ale i umírajícími a pozůstalými. V neposlední řadě jsem se v létě roku 2009 stala praktikem rekonektivního léčení, které samo o sobě je malý zázrak.

daria-mysteria0.webnode.cz

Horvát Kalman

ČR

Kalman Horvát je rebel mezi kouči. Přináší novou podnikatelskou kulturu ve svých programech Podnikání podle buddhistických principů, učí ženy-podnikatelky, jak pomocí empatie úspěšně podnikat, akreditoval do škol matemagiku (matematika pravou mozkovou hemisférou) inspirovaná čínskou, indickou a japonskou tradicí. Vystupoval v DVTV s Danielou Drtinovou a ve Sloveské televizi s Adélou Banášovou.

www.kalman.cz

Hrinková Jana

ČR

Školitelka detoxikačních metod firmy P. Jentschura a poradkyně v oboru zásadotvorné regenerace, absolvovala cyklus odborných stáží u firmy P. Jentschura v Německu. Vede odborné semináře a webináře na téma: Zdraví díky odkyselení, Masáž bylinnými pečetěmi, Celulitida: kyselá příčina - zásadité řešení a další. Organizátorka pravidelných seminářů s Dr. h. c. Peterem Jentschurou v Praze. Autorka odborných příspěvků do časopisů na téma acidobazické rovnováhy.

www.regenerujte.cz

Jánská Hana

ČR

Hana Jánská vystudovala Školu přírodní medicíny. Zabývá se poradenstvím v oblasti zdraví, diagnostikou z očí a jazyka i přednáškami o bylinách. Založila malé zahradnictví Byliny pro vás, kde se pěstují bylinky s láskou a bez použití chemických prostředků. Cítí nekonečnou lásku a úctu k přírodě a Matce Zemi. Věří, že příroda nám dává vše, co potřebujeme k životu. Doporučí vám, které byliny jsou pro ně nejvhodnější, může i připravit bylinnou směs dle potřeby. Kromě bylinek se zabývá iridologií a diagnostikou z jazyka.

www.bylinyprovas.cz

Jóga v denním životě

ČR

Systém Jóga v denním životě je ucelený systém fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Je vhodná pro každého bez rozdílu věku a zdravotního stavu. Ukázky cvičení pro děti a dospělé.

www.joga.cz

Juřenčáková Kateřina, Bc.

ČR

Lektorka seminářů pro veřejnost i školy, odbornice a certifikovaná poradkyně na metody přirozeného plánování rodičovství. Pomáhá ženám znovuobjevit schopnosti ženského těla. Doprovází ženy a páry na jejich cestě k úspěšnému početí, k řešení příčin neplodnosti, k vědomému vyhnutí se početí i k vědomé sexualitě a partnerství.

www.prirozenaantikoncepce.cz

Kraemer Pavel

ČR

Studoval jsem teoretickou matematiku a historii vědy v Praze a v Lyonu.Téměř 20 let jsem učil exaktní vědy, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí jsem navštívil celou řadu svobodných škol - Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda... Organizuji vzdělávání učitelů a rodičů v intuitivní pedagogice, na Kampě jsem spoluorganizoval Školu Života. Založil jsem portál www.inovativnivzdelavani.cz. Jsem zakladatelem Školy 21 pro mladé lidi a Svobodné školy Praha. Poskytuji poradenství při zakládání alternativních škol, pomáhám školám a školkám zvládat krize. V Německu jsem školil mezinárodní dobrovolníky, v době studií jsem sám býval dobrovolníkem v Anglii, Švýcarsku a Rusku. Rád cestuji - sám, se svými dětmi nebo se studenty. Moje poslední cesta vedla do Indie, kde jsem navštívil celou řadu zajímavých škol a komunit.

www.inovativnivzdelavani.cz

Lakomý Ondřey

ČR/Bali

Ondřey původně vyletěl ve svých 22 letech na tři týdny natáčet dokument o mayské civilizaci, ale protože cítil silný pocit zůstat ve střední Americe, rozhodl se nechat si letadlo domů uletět. Ze tří týdnů se nakonec stalo dva a půl roku a Ondra prošel obrovskou duchovní transformací, kde ho vesmír nasměroval až na ostrov bohů Bali, do města Ubud, kde strávil poslední dva roky.

www.facebook.com/ondrey.cz

Makariusová Radana

ČR

Přednáší na Metropolitní a Karlově univerzitě na katedrách mezinárodních vztahů, a to od roku 2007. Již 20 let se věnuje vnitřnímu rozvoji a od roku 2014 se věnuje individuálním konzultacím a poradenství se zaměřením na vnitřní klid a rovnováhu. V roce 2016 publikovala knihu ""Jak správně myslet, změňme sebe a změníme svět"". Je autorkou motivačně-meditačních karet pro dospělé i dospívající a několika desítek motivačních plakátů v češtině i angličtině. Pořádá přednášky, semináře i workshopy, jejichž hlavním poselstvím je zvládnout neklidnou mysl a nastoupit tak cestu k vnitřní svobodě.

www.radana-makariusova.cz

Matula Miloš

ČR

Miloš Matula je původně filmovým a hudebním producentem (absolvoval FAMU), více jak poslední desetiletí je vyhledávaným duchovním učitelem, spisovatelem, terapeutem i koučem. Dlouhá léta se zabývá alternativní medicínou, spiritualitou a meditací, kterou rovněž učí na svých seminářích v rámci své šamansko-ezoterické školy Duchovní cesta pokojného bojovníka v České republice i v zahraničí. V návaznosti na své knihy a cd pořádá meditační cesty/aktivační mise a expedice po celém světě.

www.milosmatula.cz

Milevová Blanka

ČR

Mohendžodáro cvičím od roku 2009. Motivuje mě, že tantra jóga se dotýká bytosti jako celku. Má blahodárné účinky na fyzické tělo, emocionální tělo, na samotnou duši a ducha. Necítím potřebu docházet zvlášť na cvičení zaměřené jen na fyzické tělo a zvlášť na akce zaměřené na duchovno. V tantra józe Mohendžodáro je vše v jednom a vše do sebe zázračně zapadá jako mozaika. Stále se odkrývá něco nového, je pestré, kreativní, léčivé, rozmanité. Stále se vzdělávám v oblasti spirituálního a osobního rozvoje.

blankamilevova.mohendzodaro.cz

Mládková Renata

ČR

Ing. Renata Mládková se věnuje Feng Shui již od roku 2002. Do své práce vkládá nejen své znalosti z technického vzdělání, ale i cit pro bytový design a schopnost naladit prostor do harmonie. Každý její návrh je originál, protože takový jsou i její klienti. Na svých přednáškách hodně vysvětluje a používá mnoho praktických rad a ukázek. Přestože si bez problémů poradí s interiéry a exteriéry, kancelářemi i celými firmami, nejraději pomáhá rodinám s dětmi, a to i těm více problematickým.

www.pomocsehodi.cz

Mühlfeit Jan

ČR

Pomáhá jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě, aby odemkli svůj lidský potenciál. Má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Na základě své globální zkušenosti vytvořil poměrně unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy, zformulovat osobní vizi, a jak realizovat tuto vizi pomocí osobní výjimečnosti.

www.janmuhlfeit.com

Novotná Kateřina

ČR

Kateřina má více než deset let zkušeností s prací s dětmi v předškolním i školním věku. Pod vedením Jana Mühlfeita prošla koučovacím výcvikem a nyní se, kromě seminářů věnovaným dětem a rodičům, plně věnuje také vedení kurzů a přednáškám pro studenty či učitele. Je členkou harvardského Institutu koučinku (Member of the Institite of Coaching at McLean Hospital, Harvard Medical School affiliate).

www.janmuhlfeit.com/detskypotencial

Pavlíková Michaela

ČR

Mgr. Michaela Pavlíková pracuje jako průvodkyně vztahem k jídlu a tělu. Po letech studia různých výživových směrů zjistila, že zdraví a spokojenosti nelze dosáhnout, zabýváme-li se pouze hledáním té „správné stravy". Odpověď na otázku, jak maximalizovat užitek z každého jídla a zároveň si zachovat zdravý rozum, jí přineslo studium na americkém Institute for the Psychology of Eating a ráda se s vámi podělí o tyto poznatky i o zkušenosti z praxe

www.cestaskrz.cz

Peschlová Judita

ČR

Judita je psychoterapeutka, konstelářka, lektorka, poradkyně, koučka, spisovatelka a žurnalistka, která se víc jak 20 let věnuje práci se ženami, vedením ženských kruhů, seminářů a výcviků, podpoře žen, matek i jejich dcer a vnuček, archetypální a živlové terapii a podobným aktivitám, prospěšným jak pro ženy, tak pro jejich partnery a děti.

www.lichtwesen.cz

Pfeiffer Tomáš

ČR

Tomáš Pfeiffer je český filosof, léčitel, biotronik. Je žákem a pokračovatelem filosofa a zakladatele biotroniky pana Josefa Zezulky (1912 -1992).

www.dub.cz

Plačková Iva

ČR

Iva Plačková, pedagožka s mnohaletou praxí v oblasti rozvoje a výchovy dětí předškolního a mladšího školního věku. Řadu let se zabývá (teoreticky i prakticky)klasickou homeopatií Samuela Hahnemanna. Své znalosti stále zdokonaluje a nyní i předává prostřednictvím odborné přednáškové činnosti pod vedením MUDr. Alexandra Fesika z Akademie klasické homeopatie v Ostravě.

budtezdravi.cz

Policar Robert

ČR

Jmenuji Robert Policar a narodil jsem 13.1.1981. Po problematickém dětství jsem se v 17 letech rozhodl najít smysl svého života. Objevil jsem astrologii, které se již věnuji skoro dvacet let. Snažím se propojovat mayskou a západní astrologii takovým způsobem, aby se dala co nejefektivněji použít v každodenním životě. Během mé cesty životem jsem se setkal s mnoha způsoby osobního rozvoje, ze kterých čerpám inspiraci dodnes. Zvláště mně ovlivnila práce se sny, reiki, jóga a meditace. Velkou inspiraci nacházím v indiánské a tibetské kultuře a miluji knihy. Nyní pracuji pro Flowee.cz jako astrolog a redaktor. Věnuji se jak osobním konzultacím, tak práci ve skupině. Vedu snové skupinky dvakrát do měsíce a rozvíjím metody A-koučinku.

www.robertpolicar.cz

Pozlovská Jana

ČR

Lektorka a průvodkyně v oblasti osobního rozvoje, majitelka centra osobního rozvoje SO´HAM. Po 15 letech manažerské kariéry v mezinárodních IT společnostech jsem se v roce 2014 přesunula do oblasti osobního rozvoje, který mě provází již řadu let.
Při své práci vedu své klienty k tomu, jak vzít život do svých rukou a jak ho žít šťastně a naplněně ve všech oblastech. Mým hlavním projektem je v tuto chvíli program zdravého vidění bez brýlí, založený na metodě očního lékaře dr.Batese a kromě vidění pro dospělé se více začínám zaměřovat na práci s dětmi, kdy bych ráda projekt zdravého vidění dostala přímo do škol. Tento projekt by měl být přímo podporován našim novým nadačním fondem SO´HAM.

www.soham.center

PRO-BIO LIGA a ČTPEZ

ČR

PRO-BIO LIGA je odborná pobočka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, založená již v roce 2002, která se zaměřuje na osvětu a propagaci ekologického zemědělství a biopotravin mezi spotřebitelskou veřejností.
www.biospotrebitel.cz

Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství (ČTPEZ) je sdružení významných aktérů z oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání, zemědělské a potravinářské produkce a obchodu a oborových nevládních organizací se zaměřením na ekologické zemědělství a produkci biopotravin. Cílem ČTPEZ je budovat a podporovat rozvoj znalostního systému v oblasti ekologického zemědělství a produkce biopotravin s důrazem na přenos poznatků ve všech klíčových oblastech sektoru.
www.ctpez.cz

Rashi Příhodová Irena

ČR

"Už jako malá jsem cítila, že tady na zemi mám nějaké poslání. Stále mě to někam táhlo, ale nevěděla jsem kam. Věděla jsem jen, že ten úkol je, že existuje. Často se mi stávalo, že mi úplně neznámí lidé svěřovali své nejtajnější smutky, zklamání a bolesti. V průběhu svého života jsem prošla řadou zkušeností, za které jsem teď vděčná. Díky tomu teď dokážu porozumět trápení druhých jako terapeut i jako člověk. Neváhám se pustit úplně do čehokoliv, s čím člověk může potřebovat pomoct. Zázraky neslibuju , jedná se o práci na sobě a ve velké míře záleží na spolupráci klienta a jeho touze něco změnit. Chodí za mnou nejen lidé, kteří mají nějaké potíže, ale i lidé, kteří potřebují zlepšit ve svém podnikání nebo touží po osobním růstu,potřebují se podívat na vztahy, řeší svoje osobní otázky , hledají další cestu nebo řešení nebo si potřebují ujasnit něco co třeba již dávno vědí. Terapie nejsou zdravotnickou procedurou a neplynou z nich žádné zdravotnické výhody a nenahrazují zdravotní péči."

www.regrese.net

Růžičková Hana, Ing.

ČR

Terapeutka, lektorka a autorka Terapie Mysli dlouho hledala nástroj, který by jí pomohl zbavit se životních trápení a vrátit se zpět do harmonie, zdraví a celkové pohody. Nakonec vyvinula Terapii Mysli, která dokáže z našeho života eliminovat jakékoli problémy, nepříjemno. Jejím prostřednictvím již pomohla stovkám lidí. Terapeutuje, přednáší a Terapii Mysli i vyučuje pro sebeterapeutování.

www.TerapieMysli.cz

Rychnovská Jitka

ČR

Zakladatelka a lektorka školy Taichi - Praha. Věnuje se cvičení Taichi a Čchi - kung, cvičení Taichi se zbraněmi. Vyučuje a pořádá kurzy pro začátečníky i pokročilé studenty. Pořádá vystoupení a prezentace školy. Ke cvičení Taichi patří i zdravý životní styl a práce na svém nitru, všechny tyto aspekty jsou ve výuce zahrnuty. Věří, že cvičení je pro každého a mělo by lidem přinášet především radost. Škola vyučuje tradiční čínské zdravotní, relaxační a dechové cvičení Čchi-kung. A bojové umění Taichi, které udrží vaše tělo mladé, pružné a zdravé.

www.taichi-praha.cz

Rychnovský Tomáš

ČR

Dr. Tomáš Rychnovský Ph.D. vystudoval fyzioterapii a je specialistou na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému.
Je žákem Prof. Dr. Pavla Koláře Ph.D., přednosty rehabilitační kliniky v nemocnici Motol, u něhož působil 10 let a kde mohl vnímat základ pro nejnovější ověřené terapeutické postupy, které používá ve své praxi a které jsou ověřené mj. na vrcholových sportovcích. Od roku 2001 provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi pro dospělé. V roce 2006 rozšířil praxi o dětskou část a provádí diagnostiku a terapii hybných poruch novorozenců (držitel certifikátu garantovaného Mezinárodní Vojtovou společností). Přednáší na 2. lékařské fakultě UK a na Pražské psychoterapeutické fakultě. Pořádá speciální semináře, které se zabývají předáváním zkušeností z oblasti tělesné, cvičením i přednášením o tom, jak se zbavit bolesti v těle a předcházet jim a rovněž o najití rovnováhy a stability mysli, naučit se zacházet, ale i předcházet stresům a být v životní pohodě.

www.tomasrychnovsky.cz

Sahani Renata

ČR

Renata Sahani, fyzioterapeutka, lektorka jógy a absolventka 3 letého psychoterapeutického výcviku. Spojuje západní medicínu s východním pohledem na zdraví. Založila a již 10 let provozuje Školu pánevního dna pro ženy. Má již 170 lektorek po celé ČR i SR. Svoji metodu 3x3 letos akreditovala pod MŠMT jako zdravotní cvičení. Spolupracuje s předními lékaři v oboru. Je milovnicí Indie a Inda. Žije částěčně se svým Indickým manželem v indickém Váranasí a zde /nejen/  čerpá inspiraci k východnímu pohledu na ženské gynekologické zdraví.

www.skolapanevnihodna.cz

Skořepa Petr

ČR

Hlavní lektor Školy přírodního stavitelství, léčitel nemocných domů, průvodce tmou. Napsal knihu "Jak na soběstačný dům". Zakladatel sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají. Realizuje stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě. Získávání energie ze slunce a větru. Vše jednoduše, údržbově a svépomocí.

ekovesnice.cz

Strunecká Anna, Prof. RNDr., DrSc.

ČR

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc, česká pedagožka, badatelka, spisovatelka a publicistka, autorka populárně naučných knih o zdravém životním stylu a jedech v životním prostředí. Ve svých knížkách se zabývá především prevencí vážných civilizačních nemocí, jako je cukrovka 2. typu, kardiovaskulární onemocnění, autismus a Alzheimerova nemoc. Má bohatou přednáškovou činnost pro širokou veřejnost.

www.strunecka.cz

Studnička Milan

ČR

Reprezentoval jsem ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, mám řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), jsem mistr Evropy, mám medaili i z mistrovství světa. Vystudoval jsem trenérství na FTVS UK (2002), později psychologii na FF UPOL (2012). Jsem absolventem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku, rovněž jsem absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj. Od roku 2005 se zabývám koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuji rovněž poradenské a psychoterapeutické praxi. Zároveň pořádám kurzy pro rodiče, učitele i trenéry ČOV, jak přistupovat k malým dětem, aby se jim zachoval zdravý vývoj.

www.milanstudnicka.cz

Suvereno

Slovensko

Pod akronymom SUVE sa skrývajú symboly ako S loboda, U menie, V edomie, E nergia, ale tiež slovo „suverenita" - nezávislosť, zvrchovanosť, nespútanosť ako kľúčová črta v jeho tvorbe a v živote. S.U.V.E. je viac než len hudba. Je to životný príbeh, skúsenosti a premena človeka, ktorý sa snaží ísť dobrým príkladom pre mladých ľudí a pozdvihnúť ich potenciál. Okrem hudobnej tvorby je to rôzna edukatívna a osvetová činnosť formou besied, prednášok a diskusií, podpora charitatívnych a enviromentálnych projektov, cestovateľské aktivity, ale tiež motivačné výchovné koncerty na školách. https://www.facebook.com/SUVERENO.2hplus

www.suvereno.sk

Svoboda David

moderní pětibojař, olympijský vítěz z OH 2012

David Svoboda je historicky nejúspěšnější reprezentant ČR v moderním pětiboji, člen ASC Dukla Praha. Je držitelem už 16 medailí z ME, MS a OH a několika světových a olympijských rekordů v rámci moderního pětiboje. V národním týmu mužů je od roku 2004. Pětibojařem roku byl vyhlášen v letech 2007, 2008, 2010, 2011 a 2012. První medaili v elitní kategorii vybojoval v roce 2005 na mistrovství světa ve Varšavě. V roce 2006 se stal v Šanghaji dvojnásobným juniorským mistrem světa. Na mistrovství světa v Berlíně roku 2007 skončil poprvé v TOP10, na ME 2007 obsadil desátou příčku mezi jednotlivci, což znamenalo splnění přímé kvalifikace na OH do Pekingu 2008, kde skončil ve třetí desítce.
Na mistrovství světa v Londýně v roce 2009 se stal opět vicemistrem světa mezi jednotlivci, přidal stříbro z týmové soutěže a zlato z mužské štafety dvojic. Dvě stříbrné a jedna zlatá medaile získané během jediného mistrovství světa je zatím nejúspěšnější bilancí jednoho závodníka v české a československé historii. Na mistrovství Evropy v Lipsku téhož roku obsadil osmou příčku a byl členem stříbrného českého týmu. V Debrecenu 2010 vybojoval titul mistra Evropy mezi jednotlivci a jako voják z povolání a člen Dukly dokázal zvítězit i na mistrovství světa armád. V tomto období byl vícenásobným medailistou ze závodů světového poháru a v sezoně 2011 byl vedoucím mužem světového žebříčku.
V Londýně se stal 11. srpna 2012 olympijským vítězem. Získal tak první českou zlatou olympijskou medaili v tomto sportovním odvětví. Po dvou úvodních závodech světového poháru v roce 2013 se u Svobody poprvé objevily zdravotní potíže spojené s bércem levé nohy, mistrovství Evropy a světa už musel vynechat kvůli léčbě. Zpočátku velmi obtížně diagnostikovatelné zdravotní omezení si vyžádalo 15 měsíců bez závodů. První mezinárodní soutěží po nucené pauze byla pro Svobodu dvoučlená štafeta mužů na mistrovství světa ve Varšavě 2014, kde společně s Janem Kufem obsadili čtvrté místo. Osmým místem na mistrovství světa 2015 v Berlíně a čtvrtým místem na mistrovství Evropy v anglickém Bath, kterým mimochodem splnil kvalifikaci na OH v Riu de Janeiru, dokončil Svoboda návrat do světové špičky. Na olympiádě v Riu skončil na devátém místě.

www.david-svoboda.cz

Vostrá Markéta

ČR

Markéta Vostrá,  renomovaná a mediálně známá kartářka a astroložka, autorka knih Vostrá škola života, Dračí stezka, Znamení v nás, Návraty k sobě. V současné době pracuje na rozsáhlém projektu Ilustrované astrologie na pokračování, jehož cílem je popsat všechny planety ve všech znameních. Loni vyšly cykly brožur Dvanáct tváří Slunce a Dvanáct tváří Luny, letos vychází Dvanáct tváří Černé Luny.

www.marketa-tarot.cz