Osobnosti

Abril Darío Soto

USA

Generální ředitel Fairtrade International

Narodil se v Kolumbii, později se přestěhoval do Spojených států amerických. Darío Soto Abril je právník s advokátní licencí jak pro stát New York, tak pro Kolumbii. Než nastoupil do Fairtrade International, pracoval pro Trust of the Americas, Organization of American States a PricewaterhouseCoopers v Bogotě a v New Yorku. Ředitelem Fairtrade International se stal v únoru 2017. Usiluje o to, aby Fairtrade hrál klíčovou roli a měl co největší přínos pro drobné pěstitele a zaměstnance plantáží.

Adam Tomáš

ČR

Založil Alianci Go Freedom a platformu osobnostního růstu pro mladé. Moderuje talkshow Go Freedom LIVE v Praze, kam si zve úspěšné lídry z různých subkultur a businessu a také mladé talenty, které ukazuje světu. Spolupracuje s neziskovou organizací Chance4Childern. 15 let se pohybuje v businessu profesního a osobního růstu. Studuje psychologii jednotlivců a dlouhodobou práci s mladými lidmi. Disponuje dlouholetou praktickou zkušeností z různých organizačních kultur, kde vedl několika set členné týmy. Pro veřejnost a pro firemní klientelu v ČR vyučuje komunikační dovednost a leadership.

www.gofreedom.cz

Adamčíková Jana, Mgr., PhD.

ČR

Věčná studentka a milovnice literatury, učitelka angličtiny a historie, překladatelka, certifikovaná dula, laktační poradkyně a průvodkyně přirozeným mateřstvím, matka tří dětí. V současné době prožívá vzlety i pády rodičovské tzv. „dovolené" s dvojčaty a pracuje jako textová redaktorka v Akademii klasické homeopatie. Homeopatií se zabývá zhruba šest let od doby narození prvního syna.

www.budtezdravi.cz

Aujeská Lucie

ČR/Bali

Lucie, spolumajitelka firmy Vitalvibe, žije aktuálně v Portugalsku v ashramu Monte Sahaja pod vedením Moojiho. Lektoruje workshopy, retreaty nebo vede individuální lekce o zdravém životním stylu, rawfood a józe. Lucie doprovází druhé k rozpoznání té nejhlubší intimity v sobě samých i vůči ostatním, v níž se rozplývá jakákoliv možná oddělenost.
www.vitalvibe.eu

www.lucieaujeska.com

Aumakua - koučinkové centrum

ČR

Ondra Halama
Zkušený manažer, kouč,
spoluzakladatel Aumakua centraDan Trpák
Zkušený manažer, ICF certifikovaný kouč,
spoluzakladatel Aumakua centra
Andrea Burgerová
Trenérka těla a PR master
Brigita Cmuntová
Zpěvačka, herečka, textařka,
hlasová průvodkyně
Jana Hrbková
Jogínka, certifikovaná masérka,
RUŠ terapeutkaJana Hemelíková Baudisová
Akreditovaná koučka,
trenérka Dance Coachingu,
bodyterapeutka, tanečnice

www.aumakua.cz

Bajnoková Andrea

Slovensko

Andrea Bajnoková je certifikovaná lektorka Systému celistvého vlnového pohybu. Této pohybové filozofii se věnuje od roku 2013. Na Slovensku a v České republice pravidelně vede workshopy a semináře Vlnových pohybů. Kromě vedomého pohybu ve vlně se věnuje i hře na mystické gongy, aromaterapii a je certifikovaný life coach. Je spoluzakladatelkou centra osobního rozvoje Vlna života v Bratislavě.

www.vlnovepohyby.cz/

Baková Eva

ČR

Ve 20 letech se vydala cestou poznání. Nevěda a netuše co takové poznání představuje, začala cestou původních filosofů zkoumat život. Jeho barevnost, hloubku i celek, kdy nově objevovala „objevené". Po více než dvacetileté systematické praxi, kdy si všechny nové poznatky ověřila a na často neuvěřitelných situacích potvrdila jejich funkčnost, začala těmto pravidlům učit.

www.bakova.cz

Bartošek Bohumil

ČR

Přednášející MVDr. Bohumil Bartošek, Ph.D., se věnuje praxi Falun Gongu od r. 1999. Kromě výuky cvičení se podílí na besedách o této metodě a spolupracuje na aktivitách souvisejících se skončením perzekuce v Číně následovníků Falun Gongu (petiční akce, výstavy, promítání dokumentů apod).
Je také místopředsedou Asociace Falun Gong ČR, prezentující (zastupující) české žáky Falun Gongu.

www.falungong.cz

Bartošek Martin, Mgr. Bc.

ČR

Martin Bartošek, duchovním jménem Devdas, je zkušený terapeut, cvičitel a lektor od roku 1997. Vzdělával se v ČR, Holandsku, Španělsku a Německu. Jeho duchovní Mistr je Paramhansa Šri Svamí Vishwananda. Je certifikovaný terapeut Satori dýchání (rebirthing). www.satoridychani.cz Cvičení Osho divine healing je kombinací čchi kungu a shintaido. Vzniklo v Oshově ašrámu. Účinek cvičení je několik dnů. Martin Bartošek je jediným cvičitelem v ČR. Zažijte OM chanting, mocnou skupinovou harmonizační techniku, kterou dnešnímu modernímu světu představil Paramhansa Šrí Svámí Vishwananda. Prostřednictvím prvotního zvuku stvoření ÓM, můžete ve svém životě nalézt mír a radost. Navraťte zpět harmonii sami sobě, přírodě i celému světu.

www.martinbartosek.cz

Bartyzal Jiří George

ČR

Producent, inventor a luxusní vagabund. Absolvent pražské DAMU. Autor a tvůrce nových nápadů a projektů v oblasti umění, kultury, multimédií, obchodu a mezinárodní politiky. Majitel značky Siwak®. Tvůrce internetové televize www.prima.tv. Dlouholetý člen realizačního týmu zpěvačky Lucie Bílé. Spoluautor nejmladší hymny pro stát Liberland.

www.siwak.cz

Benediktová Aneta

ČR

Aneta Benediktová je zkušená přírodní terapeutka a zkušená bylinářka. Ve své poradně praktikuje irisdiagnostiku. Na základě výsledků vyšetření pak pracuje komplexně s klientem. Nasazuje bylinnou přírodní léčbu, pracuje s jídelníčkem i meditačními technikami. Její více než dvacetileté zkušenosti se odráží ve všech recepturách bylinných přípravků Serafin. V posledních letech se hodně soustředí na přírodní prevenci onemocnění. Má vypracovaný vlastní, praktický a účinný koncept léčby..

www.serafinbyliny.cz

Bittová Renata Rowena

ČR

Mým Posláním je šířit Lásku a Naději všude tam, kde je třeba. Učím sama sebe a tím i ostatní, kteří jsou ke mně přivedeni Životu v matérii, v omezeném našem egu, na naší drahé Zemi, s uvědomováním si hlavních priorit naší nesmrtelnosti a bezpodmínečnosti, jež pochází ze samotného Zdroje našeho Domova. Mnoho let přednáším a vedu Léčivé meditace.

www.renatarowena.cz

Brožová Marie

ČR

V rámci projektu Obhajoba pastelky Marie Brožová vytvořila v Česku i v zahraničí přes 160 velkoformátových obrazů, aby ukázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, ale kvalitní výtvarná technika, která má velké možnosti a přitom je dostupná všem. Za svou unikátní pastelkovou techniku získala řadu ocenění. Od 23. do 25. března Marie Brožové na Festivalu Evolution pozve návštěvníky do svého otevřeného ateliéru, ve kterém prozradí tajemství své unikátní techniky pastelek a naláká k výletům do krajiny fantazie. Přijďte se podívat, co se dá nakreslit obyčejnými pastelkami!

www.pastelky.cz

Brůna Dušan, Ing., PhD.

ČR

Dušan vede lekce Systému Jóga v denním životě od roku 2006 a o tři roky později se stal držitelem mezinárodního certifikátu Jógy v denním životě. Specializuje se na začátečníky a mírně pokročilé. Kromě pravidelných cvičení jej můžete znát jako lektora jógových očistných technik a seminářů zaměřených na jógové dýchání. V civilním životě se hrdý otec věnuje správě počítačových serverů.

www.joga.cz

Calábek Milan

ČR

Původně pracoval jako dramaturg, režisér a překladatel. Když před 36 lety „přežil svoji smrt", stal se abstinentem, vegetariánem, odešel z divadla, začal spolupracovat s prof. Kahudou v Psychoenergetické laboratoři a stal se víceprezidentem Filipínského léčitelského kruhu. Založil centrum MANDALA a Univerzitu Nové doby, kde přednášejí nejlepší čeští a zahraniční odborníci různé duchovní a esoterické obory. Věnuje se především tématům archetypální psychologie, léčbě změnou modelu skutečnosti, individuální fytoterapii, hypnóze, aurické typologii, meditaci, buddhismu a dalším oborům.

www.mandala-praha.cz

Cílek Václav, RNDr.

ČR

Český geolog, klimatolog, spisovatel, esejista, filosof, překladatel taoistických a zenových textů a popularizátor vědy. S rodiči pobýval v Tanzanii, kde jeho otec pracoval jako geolog. Tam studoval v letech 1969-1970 na střední škole, dále vystudoval hornickou průmyslovku v Příbrami a přírodovědeckou fakultu - obor geologie na Univerzitě Karlově v Praze. V letech 1980 až 1990 pracoval v Hornickém ústavu Akademie věd ČR. Od roku 1990 pracoval v Geologickém ústavu Akademie věd ČR a v letech 1994 až 2001 pak na částečný úvazek v Centru teoretických studií. Od roku 2004 byl ředitelem Geologického ústavu Akademie věd ČR, ale roku 2012 se rozhodl tento post opustit a vrátit se na místo vědeckého pracovníka, aby se mohl více věnovat odborným výzkumným pracím. 
Přestože se ve své práci zabývá především popularizací vědy, změnami klimatu a prostředí, vývojem české krajiny a interakcemi mezi přírodou a civilizací, najdeme v jeho knihách přesahy směrem k literatuře, religionistice, filozofii, teologii, výtvarnému umění nebo hudbě všech žánrů.

Cmurová Helena, Mgr.

ČR

Mgr. Helena Cmurová studovala v Německu stravovací systém Dr. Johanny Budwig u jejího jedniného žáka, Lothara Hirneiseho a vlastní jako jediná v ČR certifikát poradce olejovo-bílkovinové stravy Dr. Budwig. Paní Cmurová je důkazem toho, jak tato strava působí na psychickou a fyzickou stránku člověka: při správném dodržovaní celého systému je člověk díky správnému fungování buněk plný energie a životní síly a mizí prakticky veškeré zdravotní problémy.

www.olejovo-bilkovinova-strava.cz

Čadovi Dan a Jana

ČR

Dan a Jana Čadovi jsou muzikoterapeuté, hudebníci a maséři. Pracují se zvukem ve všech jeho podobách. Zajímají se o staré duchovní, obřadní a hudební nástroje a jejich působení na člověka, různé tradiční i netradiční masérské, terapeutické, léčebné a meditační techniky (a jejich vzájemné kombinace), psychologii, alternativní medicínu, práci s energií, zdravý životní styl apod. Provozují spolu relaxační centrum a zvukové lázně Dajána. Zpěv, zvuk a vibrace speciálních etnických hudebních nástrojů velmi dobře uvolňuje, zklidňuje, harmonizuje a léčí tělo i mysl.

www.dajanapraha.cz

Čepelka Jan

ČR

Jan Čepelka se posledních šest let věnuje výzkumu vztahu smyslového vnímání, lidské povahy a žebříčku hodnot. Jako kouč a lektor s otevřenou analyticku myslí pomáhá lidem odhalit jejich hodnoty a silné stránky, zvědomit limity a odstranit bloky, aby byli schopni snáze dosáhnout to, co chtějí. Je autorem modelu Egodiagram a sebekoučovacího systému SMSkouc.cz.

www.egodiagram.cz

Čepelková Renáta, Bc., DiS.

ČR

Praktik čínské medicíny, autorka knih Jídlo jako lék podle čínské medicíny (2015) a Jídlo jako lék proti stárnutí (2017). Absolvovala čtyřleté studium čínské medicíny, postgraduální studium čínské dietetiky, problematiky otěhotnění z pohledu čínské medicíny. Organizátorka seminářů na téma prevence a podpora zdraví z pohledu čínské medicíny.

www.world-food.cz

Dašková Michaela

ČR

Michaela Dašková je duší umělkyně, zpívá, maluje a hraje divadlo. Nejdříve učila na klasické škole, cítila ale potřebu více svobody. Dostala se na ZŠ Letohradská, kde se vyučuje podle waldorfské a intuitivní pedagogiky. Stala se třídní učitelkou 1.třídy, kterou tři roky vedla. Paralelně vystudovala tříletý seminář intuitivní pedagogiky. V současné době učí výtvarku na víceletém gymnáziu v Praze.

www.inovativnivzdelavani.cz

Doušová Věra

ČR

Ředitelka pobočky Potravinové banky v Praze

www.laskavost.cz

Drahoňovská Hana

ČR

Jsem manažerka, koučka, mentorka a motivační speaker.
Osobnímu rozvoji se věnuji téměř 20 let - osobní koučovaní, koučování ve firmách,motivační přednášky pro širokou veřejnost.

www.hanadrahonovska.cz

Drdácká Jana

ČR

Flamenková tanečnice, choreografka a pedagožka, je průkopnicí flamenka v České republice a jeho výuky na profesionální úrovni - od roku 2001 vyučuje v Praze, kde v roce 2002 založila studio Zambra. S flamenkem se seznámila v roce 1998 během vysokoškolských studií v USA, kde absolvovala první kurzy u José Moliny v New Yorku. Následující léta se učila ve Španělsku u renomovaných profesorů jako Manolo Marín, Matilde Coral, Javier Latorre, Belén Maya a Rafaela Carrasco. Jana Drdácká je nejen tanečnicí, ale i choreografkou a dramaturgyní svých projektů.

studioelement.webnode.cz/products/jana-drdacka/

Ďurina Vladimír

ČR

Bioterapeut a tvůrce produktů Diochi. „Mým cílem bylo vymyslet takový produkt, který bude stejně silný jako antibiotika, bude na přírodní bázi, bude v něm něco z krystalterapie, něco z fytoterapie a něco z informací rostlin. Myslím si, že mnoho lidí, kteří onemocněli nějakou chorobou, dojde k tomu, že nejcennější v životě je zdraví. Tím to začíná a tím to končí.

www.diochi.cz

Ekart Vladimír

ČR

Mentor a praktik The Reconnection a Rekonektivního léčení. Reconnection je metoda frekvenčního (nebo i informačního) léčení, které přinesl doktor Eric Pearl. The Reconnection vrací všechny procesy v těle i psychice do původní rovnováhy a umožňuje tak vyléčení v mnoha oblastech. Léčení probíhá na úrovni těla, psychiky, emoční stránky a mnoha dalších.

www.vladimirekart.cz

Farkašová Kristýna

ČR

Kristýna je zakladatelkou EBUU - půjčovny dětského oblečení. Jako ekologicky smýšlející matce jí přišlo postavené na hlavu, aby jí dětské oblečení bralo tolik energie, času a peněz. Když navíc zjistila, jaký dopad má jeho výroba na naši planetu, pustila se do smělého projektu a založila EBUU. Půjčovnu s kvalitním, převážně bio bavlněným a designovým oblečením.

www.ebuu.cz

Film Mantra - Zvuky do ticha

Around the World

Povzbudivý celovečerní dokumentární film objevující vzestup nového hudebně sociálního fenoménu - společného zpívání MANTRA - Sounds into Silence / MANTRA - Zvuky do ticha. Léčení a pocit vnitřního klidu, který se dostavuje při společném zpívání manter. Je to film, ve kterém sdílejí svůj pohled lidé, kteří nepovažují svou spiritualitu za náboženství. O lidech, kteří jsou schopni se napojit na své vnitřní já a zároveň se propojovat s ostatními. Jak se rozvíjejí příběhy účinkujících o jejich propojení na hudbu, setkáváme se ve filmu s hudebníky, kteří je inspirovali a pomohli jim. Prostřednictvím těchto příběhů zjistíme, jak se umělci dostali k mantrám a Kirtanu a jak léty změnily jejich životy. Ukázky hudby a tvorby Deva Premal & Miten with Manose, Krishna Das, Snatam Kaur, Jai Uttal, MC Yogi, Dave Stringer, Lama Gyurme & Jean-Philippe Rykiel, C.C. White, Mirabai Ceiba, Gaura Vani, Nina Rao, Charlie Braun & jiní...

www.mantramovie.com

Foltánová Nataša

ČR

Zakladatelka a spolumajitelka brněnské společnosti TIERRA VERDE, která se zabývá výrobou ekodrogerie YELLOW&BLUE a výrobků pro bezodpadovou a bezplastovou domácnost. Záměrem firmy je vytvořit širokou nabídku výrobků pro lidi, kteří se rozhodnou vydat se na cestu snižování ekologické zátěže a odpadů v běžném každodenním životě.

www.tierraverde.cz

Gocal Radan, MUDr.

ČR

Vlastní interní ambulanci klasické medicíny, a zároveň má znalosti i z medicíny alternativní. Chodí k němu přední čeští sportovci, vytížení lidé a celebrity. Býval primářem a ředitelem nemocnice. Nyní své hluboké znalosti fungování lidského těla kombinuje s duchovním a celostním přístupem.

www.betula.cz

Govind Pushan

Španělsko

V oblasti vztahů, sexuality, léčení traumatu a meditačních terapií vede Pushan Govind workshopy a výcviky po celé Evropě. Vede školu Diamantového dechu. Je certifikovaným lektorem Somatic Experiencing (léčení traumatu dle Petera Levina). Vede Osho meditace a meditativní terapie (Osho No Mind a Osho Born Again).

www.holisticlifemultiversity.cz

Halačka Michal

ČR

Moderátor Festivalu Evolution.
Jsem srdcem umělec, mozkem podnikatel a osobností pozitivní workoholik.

www.michalhalacka.cz

Hauserová Eva

ČR

Absolventka biologie, spisovatelka, editorka (např. Encyklopedie soběstačnosti, edice Klíč k soběstačnosti 2014-15), lektorka, konzultantka malých městských přírodních zahrádek, koordinátorka spolku Permakultura (CS). Držitelka britského diplomu permakulturního designéra DAPD.

www.permakultrura.cs

Hejlík Lukáš

ČR

Český divadelní a filmový herec, autor projektu scénického čtení Listování, je znám z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Lukáš Hejlík spojil svoji původní profesi herce s úspěšným projektem Gastromapa. Cestuje po celém Česku, Moravě i Slezsku a rozšiřuje obzory české gastronomie tím, že mapuje a sdílí podniky, kde se dá dobře najíst a napít. Kromě toho nechybí nikde, kde se děje „něco s jídlem".

www.hejlik.cz

Hemelík Ctirad

ČR

Zakladatel Festivalu Evolution. Patří k lidem, kteří se snaží žít zdravě a záleží jim na prostředí, ve kterém žijí, proto část jeho aktivit směřuje do této oblasti - ať jde o již zmíněný Festival Evolution, pořádání odborných konferencí a eventů, nebo hledání nových možností pro zkvalitnění marketingu a PR v oblasti bio a eko segmentu. Uspořádal přes 2100 eventů (semináře, přednášky, konference, veletrhy, festivaly, atd.) v České republice, Německu, Polsku, Slovensku a Maďarsku, v rámci kterých se prezentovalo více než 500 významných osobností z celého světa.

www.ctiradhemelik.cz

Hemelíková-Baudisová Jana

ČR

Tanečnice, lektorka, koučka, vystudovala Konzervatoř obor hudebně-dramatický. Studovala indický tanec a flamenco doma i v zahraničí. Má 16 let praxe v oblasti výuky indického tance a flamenca (pro přední pražská tanečně-sportovní centra a Národní divadlo). Účinkovala se skupinou Peňa Flamenca a založila skupinu indického tance Rása. Vlastní artové projekty (Šivovo kolo života v divadle ABC, Tanec pro Asii). Prošla mnoha seberozvojovými semináři pořádanými společností Felicius o. p.s. Absolvovala Akreditovaný kurz profesionálních koučů a Akademii NLP u společnosti Caoching World.

www.aumakua.cz

Heřmanová Daria, Mgr.

ČR

Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství jsem se zúčastnila své poslední přednášky v rámci této university a ta se týkala právě automatické kresby. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu. Nyní učím na základní škole.

www.dariahermanova.cz

Hirka Vladimír

ČR

Je hlavním terapeutem tradiční čínské medicíny na klinice China Care v Holešovicích. Působí zde rovněž jako lektor jógy, výživový poradce a masér. V mládí se věnoval kulturistice, poté absolvoval významné trenérské školy a již 20 let pracuje jako osobní trenér. Je odbornou záštitou v rámci kurzů akreditovaných MŠMT ve Vital Institutu.

www.chinacare.cz

Hodek Tomáš

ČR

"Zakladatel spolku Ekodomov, spoluzakladatel Lesní školky Šárynka a projektu Malý průzkumník přírody. Iniciátor kampaně Voda pro každého. Provozovatel webu kompostuj.cz.
Jeho posláním je vzdělávání a výchova k odpovědnému zacházení s půdou a s vodními zdroji, k uvážlivému užívání energie a surovin.
"


www.ekodomov.cz

Hofhanzlová Judita, MUDr.

ČR

Zabývá se dlouhodobě alternativními metodami léčby, zejména dětí, homeopatií, výživou a zdravým způsobem života. Je autorkou několika knih, např. o alergických potížích, stravování dětí a těhotných žen, kojení či homeopatii. Pořádá přednášky a kurzy.

https://seminare.maitrea.cz/lucie-sucha-groverova

Hofman Martin, Mgr.

ČR

Vystudoval psychologii na Fakultě sociálních studií a pedagogiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Absolvoval výcvik v biosyntéze. Věnuje se individuální psychoterapii a diagnostické a terapeutické práci se školními třídami. Odborně se věnuje aplikaci metod a teorie biosyntézy do školství - práce s dětmi a dospívajícími. Martin je členem správní rady Českého institutu biosyntézy, z.ú.

www.biosynteza.cz

Holíková Julija

ČR

Působí v ČR a SR jako oficiální zástupce Centra Norbekova a vydavatel knih M.Norbekova, kterých již vyšlo 7. Metodou M.Norbekova se zabývá 11 let. Začala ji studovat v Rusku, odkud pochází. Pomocí metody se zbavila diagnózy Hepatitidy typu C a chronické bolesti zad. V roce 2014 založila toto Cetrum, aby Metodu sdíleli i další lidé a sami se vlastními silami uzdravovali.

www.norbekov.cz

Horáčková Kateřina

ČR

Permakulturní zahradnice, bylinářka a lektorka na volné noze. Žije permakulturou od roku 1995, zakládá zahrady a komunitní weby, sbírá divoké i kulturní plodiny, z některých vaří ajurvédské masti a nejraději uchovává osivo starých a vzácných odrůd.

www.dharmagaia.cz

Horký Petr

ČR

Režisér, dokumentarista, moderátor, cestovatel, producent.
Došel na severní pól, přešel Grónsko, objevil potopené lodě na Maledivách. Je pořadatelem festivalu WorldFilm, spolupořadatel festivalu horolezeckých a outdoorových filmů BANFF a spolupořadatel festivalu Neznámá země. Je autorem 80 dokumentárních filmů, autor a spoluautor knih Dvě cesty za archeologií, Sloni žijí do sta let, Neznámá země, Cuba Libre, Honba za obřím červem a Zpráva o cestě na severní pól, Albánie - kráska se špatnou pověstí, CestoSpisy a Filmaři Hanzelka a Zikmund.

www.piranhafilm.cz

Hrabalová Bendová Jana, Ing.

ČR

Absolventka fakulty strojní ČVUT v Praze. Žena, která pracovala v korporátních bankách na manažerských pozicích a má za sebou vedení velkých týmů. V současné době šťastná lektorka hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues pro ženy, muže a diabetiky a majitelka Studia Hortenzie v Opletalově ulici 55 v Praze, které s láskou buduje a opečovává pro všechny jeho klienty a lektory.

www.hortenzie.com

Hrinková Jana

ČR

Školitelka detoxikačních metod firmy P. Jentschura a poradkyně v oboru zásadotvorné regenerace, absolvovala cyklus odborných stáží u firmy P. Jentschura v Německu. Vede odborné semináře a webináře na téma: Zdraví díky odkyselení, Masáž bylinnými pečetěmi, Celulitida: kyselá příčina - zásadité řešení a další. Organizátorka pravidelných seminářů s Dr. h. c. Peterem Jentschurou v Praze. Autorka odborných příspěvků do časopisů na téma acidobazické rovnováhy.

www.regenerujte.cz

Chadima Milan

ČR

Pracuji se souborem několika metod a technik. Všechny metody fungují na principu, že všechna omezení jsou jen v naší hlavě. Osvobozují od negativních emocí, omezení fyzických i psychických, které brání v plnohodnotném prožívání. Společně s klientem nacházíme vzorce, které si nasbíral v dětství a v průběhu života. Napomáhám mu, aby si uvědomil, že to, co se mu v životě nelíbí, lze změnit a jak. Jsem průvodcem v přenastavení si života podle sebe, v nalezení štěstí.

www.milanchadima.cz

Chocholoušek Josef

ČR

Systém klasické medicíny je zaměřen na potlačování příznaků nemocí pomocí farmaceutik, neřeší příčiny nemocí a to bylo pro mě zásadní poznání. Tak jsem se začal zajímat o primární příčiny zdravotních potíží. Zabývám se Darkfield mikroskopií a komplexní detoxikacií organismu a zavedl jsem také stravu podle DNA-testování 230 druhů potravin, která velmi dobře pomáhá lidem se zdravotními problémy.

www.podporazivota.cz

Christmann Andreas

Německo

Ředitel oddělení nákupu kávy v Tchibo, kde začal přacovat již v roce 1994. V byznysu s kávou se pohybuje více než 37 let. Tchibo chce získávat tu nejkvalitnější kávu s prověřeným fair trade původem. Proto se spoléhá na dobré a dlouhodobé dodavatelské vztahy - s vývozci a obchodníky, ale také přímo s kávovými farmami. Odborníci na kávu Tchibo jezdí pravidelně ke svým dodavatelům, aby se přesvědčili o kvalitě zelených káv.

www.tchibo.com

Janeček Ivo

ČR

"Nejsem žádný guru. Nedávám recepty na úspěch ani na štěstí. Žádné univerzální návody na život stejně neexistují." 
Ivo Janeček je osobní a týmový kouč, který vede od roku 1999 kurzy osobního rozvoje pro veřejnost a motivační týmové semináře pro pracovní týmy. Mezi jeho specializaci patří přechod po žhavých uhlících, přes které za 20 let praxe převedl tisíce lidí a desítky pracovních týmů.

www.firewalking.cz

Janota Sebastián

ČR

Je cvičitelem jógy od roku 2016. Specializuje se na dynamické kurzy pro začátečníky i pokročilé, cvičební systém na podporu vitality. V jeho osobním životě ho zajímá umění, především kresba a muzika, a různé pohybové aktivity.

www.joga.cz

Jánská Hana

ČR

Vystudovala Školu přírodní medicíny v Praze (čtyřleté studium). Věnuje se poradenství v oblasti přírodní medicíny, irisdiagnostice i pěstování bylinek. Založila malé bylinkové zahradnictví Byliny pro vás. Miluje přírodu i bylinky a stále více ji fascinuje jejich moc. Snaží se své znalosti i svou lásku k přírodě předávat dále pomocí článků, přednášek i rozhovorů.

www.bylinyprovas.cz

Jebavá Iva, Ing. PhD.

ČR

Patří do výzkumného týmu PROBIOLAB, který vytvořil po více než 10letém studiu a postgraduálních zkušeností s probiotiky na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a renomovaných zahraničních institutech inovativní doplněk stravy SlimBIOSE, který podporuje trávení a zároveň podporuje štíhlou linii - bezpečně a přirozeně.

www.slimbiose.cz

Jelínek Marian, PhDr., PhD.

ČR

Hokejový trenér (zlato z MS 2005, 2x titul s HC Sparta Praha, Presidentův pohár s HC Plzeň), sportovní kouč, manažer, dlouholetý bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra. Již více než 25 let se zabývá sportovní psychologií a mentálním koučinkem. Přednáší nejen asociacím a klubům napříč všemi sporty, ale také firmám z různých oborů. Je garantem oboru Psychologie pro manažery na Newton College a spoluautorem projektu SportMentor. Individuálně spolupracuje s vrcholovými sportovci (např. Ka.Plíšková, Petr Mrázek, Jan Micka a další olympionici) a manažery.

www.sportmentor.cz

Jentschura Peter, Dr.h.c.

Německo

Přírodovědec, nakladatel a autor knižních bestsellerů zdravotnické literatury se již více jak 35 let zabývá přírodovědeckými výzkumy k tématu látková výměna a hospodaření s kyselinami a zásadami v těle se zaměřením na zanesení organismu struskou a jeho detoxikaci. Je vynálezcem „Trojskoku odkyselení". Tato metoda vede k úspěšnému vyčištění a k regeneraci lidského organismu. Peter Jentschura již po desetiletí přednáší na národních a mezinárodních konferencích, veletrzích a kongresech.

www.regenerujte.cz

Juřenčáková Kateřina, Bc.

ČR

Lektorka seminářů pro veřejnost i školy, odbornice a certifikovaná poradkyně na metody přirozeného plánování rodičovství. Pomáhá ženám znovuobjevit schopnosti ženského těla. Doprovází ženy a páry na jejich cestě k úspěšnému početí, k řešení příčin neplodnosti, k vědomému vyhnutí se početí i k vědomé sexualitě a partnerství.

www.prirozenaantikoncepce.cz

Kalina Aleš

ČR

Životní kouč, otec dvou dětí, zaměstnanec vysokého managementu mezinárodních korporací (Microsoft, Telenor, EDS, Sodexho Pass), který se odvážil se osamostatnit a žít si život po svém. Autor koučinkové metody Emoční rovnice a dvou knih, kterých se v České a Slovenské republice prodalo více než 40 tisíc výtisků.

www.ales-kalina.cz

Kalousek Jaroslav, Ing.

ČR

Vyučuje Vysoké duchovní nauky, pracuje jako terapeut v oblasti psychických a fyzických zkoušek, přednáší na aktuální duchovní témata. Napsal dvě knihy - Kryštůfkovi andělé, Kryštůfek a lesní bytosti. Přispíval do časopisů Regena, Regenerace. Píše do časopisu Sféra.

Kekeši Karel

ČR

Je zpěvák s velkým hlasem a širokým repertoárem. Dokáže zazpívat skladby klasické, operetní a muzikálové, šansony a swingové písně i populární skladby 30. až 60. let. Zpívání alikvotních tónů ho řadí mezi výjimečné umělce. Tuto ojedinělou schopnost - zazpívat alikvoty - využívají ve svých pořadech významné osobnosti, např. Dr. Jan Hnízdil. Alikvot ovládl i 1111. díl pořadu Tobogán s Alešem Cibulkou na ČR 2. Lidský a otevřený přístup ho dovedl k seniorům na Universitu třetího věku, jako uznávanou zpěváckou osobnost, mimo jiné po boku např. Yvetty Simonové, Karla Gotta a dalších umělců.

www.karelkekesi.cz

Kolářová Eva

ČR

Fyzioterapeutka, terapeutka Neurofeedback & Biofeedback.
Věnuje se tréninkové metodě, která pomocí biologické zpětné vazby má pozitivní vliv na poruchy pozornosti, poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD, ADD), poruchy učení a další dysfunkce u dětí i dospělých. Věnuje se sportovcům, kterým pomáhá s rozvojem sportovní inteligence a psychickou odolností. Ve své praxi používá fyzioterapeutické metody, které snižují stresové stavy, zvyšují koncentraci, motivují a optimalizují nejen mozek, ale i celé tělo.

www.biofeedback-rhb.cz

Kolíbal Lumír

ČR

www.dharmagaia.cz

Kolský Daniel

ČR

Daniel spolu s ženou Martou založil první pražírnu fair trade kávy ve střední a východní Evropě mamacoffee.cz. Od roku 2007 se věnuje projektům podpory kávových farmářů v Etiopii, Nikaragui, Indonésii, Barmě a dalších zemích. Inicioval vznik Prague Coffee Festivalu - coffeefest.cz

www.mamacoffee.cz

Kováčová Nikoleta - Surová dcérka

Slovensko

Slovenská blogerka a youtuberka, která se věnuje veganství pod prezdívkou Surová dcérka. Nikoleta tvoří recepty, fotí a na svém youtube kanálu rozebírá i netestovanou kosmetiku, etiku či ekologii. Vegankou je přes 5 let a nyní pomáha i restauracím vytvářet veganské menu pomocí projektu Veganizuj.sk. Mimo blogu pracuje jako social media manager a fotografka v Praze.

www.dcerka.sk

Kovář David, Mgr.

ČR

Jsem táta, kterému chyběl opravdový mužský vzor. Můj táta, přestože byl skvělý chlap, trpěl vážnou nemocí a měl problémy s pitím. I přes relativní úspěchy v dospívání a rané dospělosti (škola, sport, vztah, práce) mi v „systému" něco stále nedávalo smysl, ale pro skutečnou cestu k podstatě mi stále chyběla motivace. Ta přišla až s porodem našich prvních dětí. Změnilo se toho hodně. Naučil jsem se ještě víc. A po prožití nádherného dalšího těhotenství a porodu jsem začal provádět páry vědomou přípravou k početí, vztah prohlubujícím prožitím těhotenství a porodu, a rodičovskými strastmi i radostmi. Jsem MUŽ.

www.facebook.com/zijemeslaskou

Kovářová Gabriela, Ing., M.A.

ČR

Průvodkyně na cestě k vědomému radostnému prožívání ženství, mateřství, rodičovství, partnerství; autorka projektu Dar života a propagátorka přirozeného samičího porodu, který iniciuje šťastnou naplněnou sebevědomou ženu; dula; máma 3 dětí. Gabriela inspiruje svým prožitkem dvou zcela odlišných porodů (domácí lotosový/císařský řez, s podporou muže/bez podpory, ve své ženské síle/odevzdaná systému).

www.facebook.com/zijemeslaskou

Kraemer Pavel, Mgr., Ph.D.

ČR

Vystudoval matematiku na MFF UK, učil na alternativních školách u nás i v zahraničí. V Evropě a v Indii navštívil celou řadu zajímavých škol. Organizuje vzdělávání učitelů a ředitelů, mentoruje učitele v inovativních školách a školám poskytuje supervizi. Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje a podporuje alternativní proudy ve vzdělávání.

www.inovativnivzdelavani.cz

Kruntorádová Petra

ČR

Majitelka hlavy, kterou proběhl nápad na založení Pravého domácího časopisu. S toutéž hlavou Petra v předchozích dvaceti letech moderovala na různých rádiích i televizích a všelijak se potulovala světem médií. Dnes má s manželem a tátou rodinné vydavatelství a baví ji učit se od všech inspirativních osob, které se točí kolem Pravého domácího časopisu.

www.pravydomaci.cz

Křen Petr Jan

ČR

Partner, otec, syn, mentor a kouč. Po dvaceti letech opustil svět velkého byznysu a vyslyšel volání vlastní duše. Poslání a smysl života vnímá v podpoře ostatních nalézt a rozzářit své skutečné JÁ. Autor rozvojového a tranformačního programu pro firmy a jednotlivce s názvem Milionový leader. Vede mužské semináře a kruhy, podporující jak samotné muže, tak i páry.

www.facebook.com/milionovyleader.cz

Kříž Karel

ČR

Umělecký řezbář, brusič dřeva i slova. Výrobce hřebenů, příborů a dalších krásných výrobků ze dřeva. Autor knihy "Tajemství a síla slova." Milovník stromů a přírody. Též hráč na fujaru. Je koordinátorem České Konference a moderátorem internetového rádia BOHEMIA. Ze svého života a práce se dřevem předává poselství stromů, své prožitky i svá poznání. Přednáší o stromech, lidech, ale též o síle a velkém tajemství našeho mateřského jazyka.

www.stromyazivot.cz

Kubíčková Jana, Mgr.

ČR

V celostní medicíně se pohybuji od roku 2003 a mým hlavním zaměřením je východní - čínská, korejská, japonská filosofie. Na toto téma přednáším, píši a vedu konzultace. Ve vedení praxe je mým cílem naučit lidi, aby byli schopni vnímat své tělo a pochopili základní principy jeho fungování v kontextu všeho, co se kolem nich děje.

www.prirodnilekarna.cz

Kudlička Aleš / Alalanath das

ČR

Alalanath das je vaišnavský mnich a chrámový kuchař. Od r. 1991 pomáhal budovat ekologickou farmu hnutí Hare Kršna, kde se učil vegetariánsky vařit a žít v souladu s přírodou. Jeho hlavní zaměření však bylo praktikování pradávné nauky bhakti-jogy, která ho tak nadchla, že se rozhodl jí věnovat celý život. Specializuje se na studium a přednášení stěžejního védského textu, Bhagavat-gíty.

www.harekrsna.cz

Lektorky Hypnoporodu Jemného zrození

ČR

Naší filozofií je pomoci ženám porodit své dítě dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení se na miminko a vlastní tělo. Hypnoporod vám pomůže ponořit se do stavu hluboké relaxace v průběhu porodu a porodit své dítě přirozeně, bez léků a lékařských zásahů.

www.jemnezrozeni.cz

Lišková Dáša

ČR

Kurzy jógy vede od roku 2001, cvičitel III. třídy od roku 2001. Mezinárodní certifikát Jógy v denním životě od roku 2003. Specializace: kurzy pro začátečníky, kurzy pro pokročilé, kurzy pro zdravotně oslabené, kurzy na podporu vitality, kurzy při diabetu, kurzy proti bolestem zad, cvičení s dětmi.

www.joga.cz

Lucká Yvonna, PhDr.

ČR

Atestovaná psycholožka a psychoterapeutka s 30letou praxí. Byla u zrodu krizového centra RIAPS. Věnuje se individuální i skupinové psychoterapii, krizové intervenci a otázkám traumatu a psychospirituálního vývoje. Využívá nejčastěji metody PBSP a Biosyntézy. Je senior trenérem International Institut for Biosynthesis v Heidnu a garantkou Sociální kliniky Českého institutu biosyntézy, z.ú.

www.biosynteza.cz

Lukesle Marek

ČR

Studoval marketing a fotografii. Od roku 2010 pracuje ve finančnictví, nyní jako majitel společnosti LEMARK Company s.r.o. V roce 2017 rozvážel nákupy do domácností ve svém projektu "Nákup bez obalu". V roce 2018 založil společnost Vratné lahve s.r.o., která balí a distribuuje potraviny ve vratných sklenicích a lahvích. Nyní chystá spuštění distribuce svých výrobků do domácností po celé ČR.

www.vratne-lahve.cz

Mach Tomáš

ČR

Houslista, skladatel a pedagog. Studoval na konzervatoři v Teplicích a na Berklee College of Music v Bostonu, USA. Se svými skladbami se opakovaně umístil na předních místech prestižní mezinárodní kompoziční soutěže ISC v Nasvillu (USA). Vyučoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Bangkok Symphony Music School v Thajsku. Působil v několika symfonických orchestrech v Čechách i v zahraničí, poté se stal členem swingového orchestru Melody Makers Onřeje Havelky. Koncertoval a nahrával s mnoha slavnými interprety světové hudební scény (Béla Fleck, Howard Levy, Beppe Gambetta, Andrea Bocelli, Tony Trischka a mnoha dalšími). Ve své tvorbě spojuje klasickou hudbu s prvky jazzu, bluegrassu a world music. Koncertuje v Evropě, Japonsku, Indii, USA. Tomáš Mach hraje na housle jednoho z nejvýznamnějších houslařů současnosti, mistra Riccarda Bergonziho z italské Cremony.

www.tomasmach.eu

Macháčová Kateřina

ČR

Jmenuji se Kateřina Macháčová. Jsem sportovec, ráda píšu, přednáším, vymýšlím nové věci a ještě radši pracuji s lidmi! Mým cílem je šířit vše, co vím o pohybu, a hýbat celou společností :). Založila jsem iniciativu POHYB PRO ŽIVOT, která zastřešuje tři oblasti aktivit - originální koncept cvičení PERMANENTO, přednášky/články a výzkum.

www.pohybprozivot.cz

Maňáková Radka, Zappe Petr

ČR

Pracujeme spolu už 16 let. Propojujeme svět byznysu a duchovního rozvoje. Baví nás vykračovat za hranice světa tak, jak jej dosud známe. Petrovo poslání je „vytvářet prostředí, ve kterém se lidé dotýkají své podstaty a mohou objevovat všechny cesty pro život, který stojí za to". Radky poslání je „brát sebe i druhé za hranice toho, co jsme dosud žili a umožnit tak vytvářet svět bez předsudků".

www.teamtest.cz

Marckx Barbora, Bc.

ČR

Získala licenci v oblasti kosmetologie, aromaterapie, holistické medicíny, ayurvedských a la stone terapií, jógy a své zkušenosti shromáždila i během cest a studijních pobytů v zahraničí.

www.eminence.cz

Marešová Lucie, Bc.

ČR

Energie rostlin - Lucie a Olga. Obě společně stojící právě za Bachovkami od Bodamského jezera, které se na vás těší na stánku Energie rostlin. Bc. Lucie Marešová vystudovala aplikovanou psychologii a více než 15 let se věnuje poradenství a osobnímu rozvoji, oblasti HR a firemních systémů. Bude povídat o Bachových esencích, jejich účincích, zvláštnostech i záludnostech, o systémech jejich využití.

www.energierostlin.cz

Margaret a Josef - Bezlepková Margottka

ČR

Margaret aktivně vymýšlí přirozeně bezlepkové recepty a technologické postupy, které dala dohromady již jako známá bezlepkářka a foodblogerka Bezlepková Margottka. Spolu s Josefem, který jídla nejen rád fotí, ale i ochutnává a jejich dětmi, vydali nejen na četná přání svých více jak 8 tisíc fanoušků ze sociálních sítí, ale také i skvělých reakcí z farmářských trhů, kuchařku Srdcem v kuchyni.

www.srdcemvkuchyni.com

Matsumoto Hiroko

Japonsko

Japonská klavíristka, zpěvačka a skladatelka. Je známá svým aktivním bojem za lidská práva a svou pomocí v zemích "třetího světa" zejména v Somálsku. Žije v Osace, věnuje se koncertní činnosti, dirigování a vyučování. Je už tradicí, že Japonci milují českou hudbu. Česko-japonské spojení, je provázáno energií vzájemné úcty.

Milevová Blanka

ČR

Mohendžodáro cvičím od roku 2009. Motivuje mě, že tantra jóga se dotýká bytosti jako celku. Má blahodárné účinky na fyzické tělo, emocionální tělo, na samotnou duši a ducha. Necítím potřebu docházet zvlášť na cvičení zaměřené jen na fyzické tělo a zvlášť na akce zaměřené na duchovno. V tantra józe Mohendžodáro je vše v jednom a vše do sebe zázračně zapadá jako mozaika. Stále se odkrývá něco nového, je pestré, kreativní, léčivé, rozmanité. Stále se vzdělávám v oblasti spirituálního a osobního rozvoje.

blankamilevova.mohendzodaro.cz

Mili Teri

ČR

Žena, co se nevzdává - blogerka Mili Teri. Dětství prožila v dětském domově a první dítě měla v 16 letech. Postavila se tomu čelem a začala psát o tom, jaké to pro ni bylo, jak přešla překážky a kam došla. Motivuje lidi, aby se nevzdávali
Má na Facebooku 7650 fanoušků, kteří o ní píšou: "Inspiruješ nás" a "Rádi tě čteme". Ted má 2 děti a chce všem ukázat, že i mladá máma se umí postarat. Píše i knihu, o kterou ji prosí její fanoušci.

www.facebook.com/Story.Young.mom/

Moneam Hana

ČR

Je hair stylistka a průvodkyně přírodní krásou. Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to hlavně s pomocí přírodní kosmetiky a výběru účesu, který souzní v daný okamžik s jejich osobností. Přivádí ženy zpět k jejich podstatě (přirozené barvě a struktuře vlasů), k sebepoznání a sebelásce.

www.natubea.cz

Mrázek Tomáš

ČR

Je specialistou výživového poradenství. Tomuto oboru se aktivně věnuje více než 6 let. Ve své praxi se zaměřuje na prevenci civilizačních chorob za pomoci vhodných stravovacích návyků a pravidelného zdravého pohybu. Snaží se také bořit společenské mýty, které za poslední desetiletí v otázkách výživy vznikly.

www.chinacare.cz

Mühlfeit Jan

ČR

Jan má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde byl Presidentem pro Evropu, Microsoft Corporation. Na základě své globální zkušenosti vytvořil zcela unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy. Jan učí svoje kursy „Odemykání lidského potenciálu" dále je spolu s Kateřinou Novotnou spoluatorem úspěšného semináře „Odemykání dětského potenciálu. Jan také koučuje vrcholové manažery, olympijské vítěze a umělce z mnoha zemí a kontinentů. V oblasti koučování a mentoringu spolupracuje s INSEAD, Cambridge, Gallup, Imperial Colege, McLean Hospital, Harvard Medical School Affiliate.

www.janmuhlfeit.com

Münz Vladimír

ČR

Městský šaman a průvodce změnou. Ve své práci věřím ve tři "P", tedy porozumění, prožitek a praxi. "Pomáhám lidem obnovovat vztahy, díky obnovení vztahu sama k sobě." - moje osobní mise. A hlavně jsem šťastný manžel a hrdý otec 5 dětí. Za důležitou součást své praxe považuji přednáškovou a publikační činnost, kdy seznamuji nejen muže, ale i ženy s principy mužství a dodávám jim motivace vydat se na cestu za sebepoznáním. Při práci se opírám o své zkušenosti z vedení mužů v rámci tréninku Žij své mužství

www.vladimirmunz.cz

Neboráková Ďásková Jana

ČR

www.mostprotibet.cz

Nerpas Marek, Ing.

ČR

Zakladatel spolku Ekodomov, spoluzakladatel Lesní školky Šárynka a projektu Malý průzkumník přírody. Iniciátor kampaně Voda pro každého. Provozovatel webu kompostuj.cz.
Jeho posláním je vzdělávání a výchova k odpovědnému zacházení s půdou a s vodními zdroji, k uvážlivému užívání energie a surovin.

www.ekodomov.cz

Novotná Kateřina

ČR

Kateřina je spoluautorkou projektu Odemykání dětského potenciálu, který pomáhá rodičům a dětem objevit jejich talenty a rozvíjet je. Zabývá se progresivními formami vzdělávání a pracuje s předškolními a školními dětmi již více než 10 let. 
Vede kurzy, přednášky a workshopy pro rodiče, děti, studenty i celé školy. Spolu s Janem Mühlfeitem provází pořadem na Frekvenci 1 „Tipy F1 pro chytré rodiče". Absolvovala koučovací výcvik pod vedením Jana Mühlfeita a je členkou Institute of Coaching at McLean Hospital, Harvard Medical School affiliate. Také absolvovala Montessori kurz a věnuje se Canisterapii.

www.rodicjakopozitivnikouc.cz

Palas Josef, Ing.

ČR

Odborný poradce společnosti Leros, s.r.o. v oblasti léčivých rostlin. Předtím byl 22 let zodpovědný za nákup léčivých rostlin do farmaceutických, bylinných, a ovocných čajových směsí vyráběných společností LEROS. Od roku 2018 se věnuje exportu a importu ovoce na průmyslové zpracování. Praktické znalosti o pěstování, sběru, sušení, uskladnění a zpracování léčivých rostlin získával v průběhu let od sběračů, pěstitelů a odborníků v této oblasti. Nadále pracuje v poradním sboru Ministra zemědělství - oblast LAKR (léčivé, aromatické a kořeninové rostliny) a je členem představenstva sdružení PELERO CZ o.s. (sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin).

www.leros.cz

Peschlová Judita

Slovensko

Judita je psychoterapeutka, konstelářka, lektorka, poradkyně, koučka, spisovatelka a žurnalistka, která se víc jak 20 let věnuje práci se ženami, vedením ženských kruhů, seminářů a výcviků, podpoře žen, matek i jejich dcer a vnuček, archetypální a živlové terapii a podobným aktivitám, prospěšným jak pro ženy, tak pro jejich partnery a děti.

www.angelcity.cz

Peš Ladislav, Ing.

ČR

Vědec, vynálezce a podnikatel. Dlouhodobě zkoumá fungování lidského těla z pohledu fyzikálních energií. Získal s kolegou patent v oblasti studené jaderné fúze nebo například jako jediný v Evropě vyvinul technologii na výrobu vody sycené vodíkem bez použití elektrolýzy a změny pH. Spolupracuje například i s laureátem Nobelovy ceny Američanem G. Polackem. Společně s kolegou vymysleli jednu z nejlepších technologií výroby koloidního stříbra na světě. Až si poslechnete přednášku Ladislava Peše, tak zjistíte, že toho je daleko více.

www.healthywealthy.cz

Petr Jan

ČR

Před lety si prošel osobní proměnou, když na kouzelném Bali zjistil, jakou moc má raw strava. Zažil úžasnou fyzickou i psychickou očistu a pocítil, kolik energie přinášejí životodárné superpotraviny. Rozhodl se zpřístupňovat tyto dary přírody lidem v naší zemi a založil společnost Vitalvibe. Denně se mu zhmotňuje sen šířit potraviny a předávat zkušenosti rozšiřující potenciál člověka na maximum.

www.vitalvibe.eu/cs

Pfeiffer Tomáš

ČR

Český filosof, léčitel, biotronik. Je žákem a pokračovatelem filosofa, zakladatele biotroniky pana Josefa Zezulky. Stal se známým díky svému pořadu Seance na TV Nova. Je představitelem profesní komory Sanátor - svaz biotroniků Josefa Zezulky, která je součástí „Politické zdravotní diskusní platformy Evropské unie" při evropské komisi. Pořádá koncerty s názvem Společná věc.

www.dub.cz

Pieroth Gerhard K.

Německo

Německý lektor a duchovní kouč. Spoluzakladatel projektu LichtWesen a spoluautor několika světových bestsellerů. Jako lektor vede semináře a workshopy se zaměřením na sebepoznání a práci s energiemi archandělů a nanebevzatých mistrů v Evropě, USA a Japonsku.

www.lichtwesen.cz

Plevris Adhiraj

Řecko

Adhiraj vystudoval práva a psychologii, poté terapeutickou práci na Osho Multiversity v Indii. Vede výcviky Diamantového dechu, Oshových meditativních terapií jako Mystic Rose, No mind, či Born Again. Je certifikovaným terapeutem a nabízí individuální sezení v Osho Starlight Transomatic Dialogue, všech sedm Osho Akashic Processes, Osho Rainbow Octave Processes, Osho Diamantový dech a holistické masáže. Je také certifikovaným instruktorem čchi-kungu.

www.holisticlifemultiversity.cz

Policar Robert

ČR

S klasickou astrologií jsem se seznámil v 16 letech, kdy postupně začalo moje intenzivní studium. Před deseti lety mne osud seznámil s mayskou astrologií a od té doby se snažím pracovat s oběma nástroji zároveň. Během cesty jsem se seznámil s mnoha přístupy osobnostního rozvoje. Učím se stále a používám ve své práci to, s čím jsem měl tu nejlepší zkušenost. Motivací mé práce na sobě bylo především velmi obtížné dětství, a tak jsem ze zpětného pohledu neměl jinou možnost než jít cestou, kterou kráčím nadále. Mým přáním je pomoci co nejvíce lidem najít jejich jedinečnou cestu, která je v astrologii velmi dobře naznačena. Miluji čtyři dohody, které se snažím ve svém životě praktikovat a zdokonalovat se v nich. Miluji práci se sny, rád cvičím jógu a jsem otevřený všemu, co je dobré. Motto "Vše konzultuj se svým vlastním srdcem"

www.robertpolicar.cz

Pozlovská Jana

ČR

Lektorka a průvodkyně v oblasti osobního rozvoje, majitelka centra osobního rozvoje SO´HAM. Po 15 letech manažerské kariéry v mezinárodních IT společnostech jsem se v roce 2014 přesunula do oblasti osobního rozvoje, který mě provází již řadu let. Při své práci vedu své klienty k tomu, jak vzít život do svých rukou a jak ho žít šťastně a naplněně ve všech oblastech. Mým hlavním projektem je v tuto chvíli program zdravého vidění bez brýlí, založený na metodě očního lékaře dr.Batese a kromě vidění pro dospělé se více začínám zaměřovat na práci s dětmi, kdy bych ráda projekt zdravého vidění dostala přímo do škol. Tento projekt by měl být přímo podporován našim novým nadačním fondem SO´HAM.

www.soham.center

Pražáková Marta, Mgr.

ČR

Je absolventkou České školy klasické homeopatie. V současné době se věnuje homeopatické praxi v Praze a v okrese Nymburk se zaměřením na děti, ženy a zvířata, včetně hospodářských zvířat a koní. Její profesionální přístup využívá celostní holistický léčebný systém k harmonizaci organismu a celkové podpoře individuálního léčebného procesu.

www.homeopathy4you.cz

Rathousová Karolína - Dewii

ČR

Je výživová poradkyně, blogerka, youtuberka a autorka praktické knihy o veganství s názvem „Veganův průvodce". Sama se stravuje vegansky přes šest let a veganství je i hlavní téma jejího blogu. Mimo to se na svých sítích věnuje i dalším tématům jako je zdravý životní styl, fitness, ekologie a cestování. Na internetu vystupuje pod přezdívkou „Dewii".

www.dewi.cz

Reznikow Alexandre

Francie

Sociolog, absolvent Pařížského institutu politických věd (Sciences po). Dnes vyvíjí metodiku výzkumu životních hodnot v rámci projektu Eticia 21, jehož hlavním cílem je vytvořit přívětivé on-line prostředí, které umožní téma životních hodnot široce popularizovat. Mimoto Alex jako zkušený lektor rád učí Čechy francouzsky a stejně rád provádí francouzské turisty po krásách Čech.

www.eticia21.com

Riljaková Monika

ČR

Monika Riljaková - autorka kreseb - Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu sklářskou v Novém Boru. K samotnému kreslení jsem se dostala, když mi v 11 letech zemřel tatínek. Byl to pro mě způsob, jak se dostat do jiného světa a jak celou tu těžkou situaci se smrtí zvládnout. Jsem maminka dvou dětí, které vnímám jako své velké učitele. Život se snažím brát s lehkostí a se všemi výzvami, které přináší. Můj pohled na svět vystihuje jedno indonéské přísloví - „Otoč svou tvář ke slunci a stíny budou padat za tebe."

https://seminare.maitrea.cz/lucie-sucha-groverova

Růžička Jiří, Doc., PhDr., Ph.D.

ČR

Klinický psycholog, psychoterapeut, vysokoškolský učitel. Rektor Pražské vysoké školy psychosociálních studií. Ředitel psychosomatické a psychoterapeutické kliniky ESET. Vzdělán na FFUK, jednooborová psychologie, atestace z klinické psychologie, funkční specializace v psychoterapii, psychoanalytický výcvik, mezinárodní výcvik v supervizi. Aktuálně výcvikový daseinsanalytik a supervizor, výcvik Rogeriánský, psychedelický a SUR. Člen prezidia Asociace klinických psychologů ČR, České psychoterapeutické společnosti ČLS JEP, Slovenské psychoterapeutické společnosti, České psychiatrické společnosti, Evropské psychoterapeutické asociace a České daseinsanalytické společnosti.

www.celozivotko.cz

Růžičková Hani

ČR

Hani Růžičková dlouho hledala způsob, jak ze svého života vědomě odstraňovat nepříjemno, tedy své problémy, a tvořit si jej podle svých představ tak, aby byla šťastná, v pohodě a zdravá. Již mnoho let účinně pomáhá sobě i lidem na cestě do harmonie a lásky - dříve jedinečnou Terapií Mysli®, kterou vyvinula a aktuálně ji vyučuje pro sebeterapii, nyní ještě efektivnější a rychlejší Terapií Pocitu®.

www.TerapiePocitu.cz

Ružovičová Eva

Slovensko

Eva je certifikovaný lektor Systému celistvého vlnového pohybu, jehož workshopy pravidelně vede na Slovensku. Je spoluzakladatelkou centra osobního rozvoje Vlna života v Bratislavě, kde se věnuje mystickým gongům, aromaterapii a vědomému pohybu. Je masérkou a pohybovou terapeutkou.

www.vlnovepohyby.cz

Rychnovský Tomáš, Dr., PhD.

ČR

V praxi se věnuje léčbě bolestí pohybového systému. Využívá manuálních technik, které se naučil používat u světových kapacit v oboru. Léčí také pacienty, kteří se k němu dostanou, protože na ně běžná medicína nefunguje. Je schopen z funkce těla odečíst, zda tělesný problém nemá svou pravou příčinu v nastavení mysli. Rozhovorem, svým osobitým přístupem, rukama a účinnými technikami léčí nejen tělo, ale i duši.

www.tomasrychnovsky.cz

Sedlická Natalie, Mgr., MSc.

ČR

Je porodní asistentka, psychoterapeutka a shiatsu praktikující. Její specializací je holistický komplexní přístup k těhotné a rodící ženě. Svoje tři profese propouje do unikátního celku a spojuje tím zkušenosti s kontinuální péčí v čechách i zahraničí. Je spoluzakladatelkou Asociace pro porodní domy a centra a s touto odbornou organizací pracuje na vzniku porodních domů v ČR. O přirozenosti porodního procesu hovoří v rámci světových kongresů (Kanada, Chile, Portugalsko, Slovensko, etc.)

www.apodac.org

Sičová Monika, MUDr.

ČR

Monika je zakladatelkou školy pro ženy Mohendžodáro. Od roku 2002 pořádá jak kurzy pro začínající, pro pokročilé a také pro PROFI lektorky s akreditací MŠMT. Její žákyně vyučují tantrickou jógu nejen ve většině měst ČR, ale i dalších sedmi zemích EU. Praxe a pochopení Aktivace Třetího Oka je nedílnou součástí práce s ženskou sexuální energií na školách Mohendžodáro. Výsledky jsou okamžité a trvalé.

www.mohendzodaro.cz

Sitařová Lucie, Plas Martin

ČR

Jsme učitelé a terapeuti v oblasti intimity a partnerských vztahů. Nabízíme párům i jednotlivcům individuální sezení, skupinové kurzy a online kurzy, které inspirují stovky lidí v prohlubování vztahů i objevování radosti a pestrosti v intimním životě. Také pomáháme klientům překonávat překážky v sexuálním i partnerském životě. Prakticky kombinujeme Sexuologickou práci s tělem, koučink a terapii.

www.intimnisplynuti.cz

Skákalová Monika Nika

ČR

Jsem kartářka, numerolog a Mistr Reiki. Jako kartářka Nika jsem pracovala pro pořad Vědmy radí v TV Kino Svět, TV Relax. Mé hlavní oblasti činnosti: výklad karet, numerologie, diagnostika a harmonizace čaker, práce s energií, čištění a ochrany osob a objektů, rituály, kyvadlo, automatická kresba. Pracuji s Anděly a přírodou a její nádhernou energií. Poskytuji konzultace, pořádám kurzy.

www.skakalova-eso.cz

Skuherská Ječmík Iveta, Ing.

ČR

Spolumajitelka společnosti Ecce Vita, která patří k předním českým výrobcům přírodních doplňků stravy. Je absolventkou školy klinické naturopatie, pracuje jako výživový poradce a aktivně se podílí na výrobě nových funkčních výrobků.

www.eccevita.cz

Slámečka Jaroslav

ČR

Patří mezi výrazné osobnosti současné kávové komunity. Za posledních šest let působil v předních kavárnách a pražírnách, v současnosti figuruje jako porotce na mistrovství v přípravě kávy, lektor a spolumajitel pražírny výběrové kávy Candycane coffee. Mezi kavárníky je vnímán jako "popularizátor" kávy u veřejnosti skrze mediální činnost, publikoval články o kávě v zahraničním magazínu Fresh Cup aj.

www.candycane.coffee

Smíšková Martina

ČR

Martina se již několik let zabývá studiemi zaměřenými na sebepoznání a osobní rozvoj člověka. Je praktikem a jediným certifikovaným lektorem Australských květových esencí v České republice a na Slovensku. Základní seminář vedený tvůrcem esencí Ianem Whitem absolvovala v Rakousku. Je moc ráda, že může tuto účinnou léčebnou metodu rozvíjet a šířit dále.

www.australskaterapie.cz

Sobek Pavel, Mgr.

ČR

Terapeut a lektor kurzů HAP a PNTh. Dlouhodobě se zabývá pomocí lidem ze stavu krajní zátěže a traumatu, ale také metodami seberozvoje. Vedle terapeutické praxe pořádá jako pověřený lektor každoročně série terapeutických kurzů pro veřejnost v oblasti regeresní psychoterapie HAP (metoda A. Dragomireckého) a také kurzy péče a rozvoje lidského ducha (PNTh) v Čechách a na Moravě.

www.paveljansobek.cz

Sovová Petra

ČR

Spoluzakladatelka Hnutí za aktivní mateřství. Lektorka předporodní přípravy i přednášek na základních školách, autorka mnoha publikací a osvětových textů o těhotenství, porodu a rodičovství. Sedmnáctým rokem se věnuje zdravotně-právnímu poradenství pro rodiče, zejména v souvislosti s porodem. Dvanáct let ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství v rámci Světového týdne respektu k porodu.

www.iham.cz

Stanku Helen

ČR

Kartářka a vědma, pochází ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o mágy a vědmy, ale také o loutkaře. Helen je z rodiny, kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra, díky které může nejen vykládat osud, ale otevírat lidem širší intuici čili aktivovat třetí oko. „S kartami je dobré se spřátelit, karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou", vysvětluje Helen Stanku.

www.dobrakartarka.cz

Stiessová Jitka

ČR

Mám to štěstí, že se posledních deset let mohu věnovat převážně tomu, co mě baví a naplňuje - józe a terapeutické činnosti na bázi práce s energií. Obě větve mé činnosti mě neustále obohacují v mnoha setkáních s lidmi a jejich příběhy, umožňují mi hlouběji vnímat a chápat sama sebe, druhé, a život sám.

www.stiessova.cz

Studnička Milan

ČR

Reprezentoval jsem ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, mám řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), jsem mistr Evropy, mám medaili i z mistrovství světa. Vystudoval jsem trenérství na FTVS UK (2002), později psychologii na FF UPOL (2012). Jsem absolventem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku, rovněž jsem absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj. Od roku 2005 se zabývám koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuji rovněž poradenské a psychoterapeutické praxi. Zároveň pořádám kurzy pro rodiče, učitele i trenéry ČOV, jak přistupovat k malým dětem, aby se jim zachoval zdravý vývoj.

www.milanstudnicka.cz

Suchá Groverová Lucie

ČR

Žena, maminka pěti potomků, manželka, partnerka, přítelkyně, dcera, designérka, básnířka, spisovatelka, nezávislá publicistka, cestovatelka, propagátorka laskavého a důstojného těhotenství, porodu, rodičovství, lidství, autorka knih Aby porod nebolel, Aby život nebolel a Bosonahé příběhy aneb putování světem vnitřním i vnějším. Spoluzakladatelka rodinného vydavatelství KOŘENY. Jedna ze třinácti aktérek knihy Ženy poklad k objevení.

https://seminare.maitrea.cz/lucie-sucha-groverova

Suchánková Martina

ČR

Zakladatelka a nyní předsedkyně spolku ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování. Považuje za důležité, aby rodiče znali svá práva a rozhodovali se až po vyslechnutí názorů a argumentů z různých stran. Její snahou je podpora očkování s minimalizací rizik, zvýšení sebevědomí rodičů a náprava právního rámce očkování z povinného na doporučené a dobrovolné.

www.rozalio.cz

SUVE a kolektív Spolutvorcov

Slovensko

Pod akronymom SUVE sa skrývajú symboly ako S loboda, U menie, V edomie, E nergia, ale tiež slovo „suverenita" - nezávislosť, zvrchovanosť, nespútanosť ako kľúčová črta v jeho tvorbe a v živote. S.U.V.E. je viac než len hudba. Je to životný príbeh, skúsenosti a premena človeka, ktorý sa snaží ísť dobrým príkladom pre mladých ľudí a pozdvihnúť ich potenciál. Okrem hudobnej tvorby je to rôzna edukatívna a osvetová činnosť formou besied, prednášok a diskusií, podpora charitatívnych a enviromentálnych projektov, cestovateľské aktivity, ale tiež motivačné výchovné koncerty na školách. https://www.facebook.com/SUVERENO.2hplus

www.suvereno.sk

Šerá Olga, Mgr.

ČR

Homeopat, psycholog, kouč, magistra ekonomiky. Je absolventkou České školy klasické homeopatie a členkou České komory klasické homeopatie. Věnuje se homeopatii přes 10 let a ve svoji prací eklekticky využívá psychologii a krizovou terapii. V osobním životě věnuje se rodině, spiritualitě a meditacím.

www.homeopathy4you.cz

Široká Pavla, Mgr.

ČR

Vlastní výživovou poradnu provozuje 8 let, čistě rostlinně se stravuje 11 let. V posledních letech především pořádá kurzy jak pro laiky, tak pro odborníky. Specializuje se na témata jak vyvážit stravu, aby nic nechybělo (vitamíny, minerály, plnohodnotná náhrada ryb, mléka, masa), porovnání nedostatků látek v běžné a veganské populaci, rizika nadměrné konzumace živočišných produktů.

www.veganskaspolecnost.cz

Švejdová Michaela

ČR

Inspirátorka a zakladatelka ALLfestu a Mobbing Free Institutu. Miluji tvoření, kreativitu, přírodu, být se svými dětmi a žít ve vzájemnosti. Dlouhodobě se věnuji využití lidského potenciálu, jedinečnosti a našim darům, které nás činí šťastnými a obohatí zároveň i celek. Vzájemnost ve vztazích považuji za klíčovou, ať už jde o vztah partnerský, pracovní nebo třeba mezi rodiči a dětmi. Aby se nám žilo dobře a naše vztahy stály za to, musíme začít u sebe a nehledat všeobecné návody. Jen tak se dotkneme vlastní podstaty, opravdovosti a dovolíme si být autentičtí v jakémkoliv vztahu.

www.michaelasvejdova.cz

Tkadlčík Jiří

ČR

Narodil se v roce 1989 v Přerově na Moravě. Ve třech letech mu byla diagnostikována nevyléčitelné cukrovka I. typu, podle lékařů se měl vyhýbat jakémukoliv sportu a velké fyzické námaze. Navzdory nepřízni osudu začal Jiří v 15 letech posilovat, prošel několika silovými sporty, až zakotvil ve sportu zvaném STRONGMAN. Ve své kategorii do 105kg tělesné váhy pak před 6 měsíci vyhrál titul Nejsilnějšího muže světa střední váhy!

www.jiritkadlcik.cz

Trčková Dominika

ČR

Dominika dlouhá léta pracovala jako PR manažerka gastronomické události Prague Food Festival a také spolupracovala na zimním internetovém Grand Restaurant Festivalu. Nyní je koordinátorkou projektů #laskavec, #jsemlaskavec a PR manažerkou Nadace Karla Janečka.

www.nadacekj.cz

Tým časopisu Kondice

ČR

Časopis Kondice - měsíčník nabitý informacemi o zdravém životním stylu, pohybu, kráse a medicíně. www.mojepredplatne.cz

www.kondice.cz

Tým časopisu Kreativ

ČR

V týmu Kreativ jsou řádně vyškolení hostesky a promotéři, kteří se postarají o váš kreativní volný čas. Rádi vás naučí poskládat papírové origami nebo jen na chvilku zastavit čas a zrelaxovat s tematickými omalovánky. Co je lepšího, než na chvilku vypnout hlavu a nechat tvořit ruce a velet fantazii...Časopis Kreativ je tu pro všechny, kteří rádi tvoří hezké věci. Je vytištěný na krásném papíře, má luxusní design a z každé stránky pocítíte pozitivní přístup k životu.

www.kreativ.cz

Umay Yamuna Wolf, Mgr. et Mgr., CF, BF, AFF, BPF

ČR

Profesionální a zároveň citlivá a osobní psychologická poradna a psychoterapie za použití alternativních přístupů: terapie Access Bars®, Access Energetic Facelift®a tělesné procesy Access consciousness®, Abuse hold - zpracování traumat ze zneužití,Terapie Hlubokým dotekem® - vaginální mapování® a gluteální mapování®, Rodinné konstelace, Arteterapie, Požehnání lůna a léčení ženské duše, Požehnání 4 archetypů apod. Vedení prožitkových a sebezkušenostních skupin. První a jediná Certifikovaná facilitátorka Access consciousness® v ČR - vedení základních kurzů Access Bars®, Access Energetic Facelift®, Tělesných procesů AC a nástavbový kurz FOUNDATION. První a jediná Moon Mother® Level 1, 2 a 3 podle Mirandy Gray v ČR. Odborné psychologické a pedagogické vzdělání na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Absolventka mnoha specializovaných kurzů, výcviků a odborných stáží. Bohatá praxe 20 let v oboru.

www.psychoterapeutka.eu

Vaněk Tomáš

ČR

Herec, zpěvák, producent. Známý například z filmu Gympl, seriálu Svatby v Benátkách, Shakespearovských slavností a především jako muzikálový herec z mnoha světových muzikálů (Fantom opery, Ples upírů, Bonnie&Clyde, Tick, Tick...BOOM!, ad.) Pravidelně sólově vystupuje na koncertech, ať už vlastních, či jako host. Věnuje se také charitě jako stálý patron benefiční Akce Cihla.

www.tomas-vanek.com

Várady Věra

ČR

Věnuji se astrologii, psaní horoskopů pro různá media i osobním a prognostickým horoskopům pro klienty a výkladu tarotových karet již 25 let. Navrhuji a vytvářím amulety a osobní šperky, především z drahých kamenů, stříbra, cínů, také z mědi a bronzu. Jsem stálou spolupracovnicí časopisů ReGeNeRaCe, Phoenix, AHA a dalších. Dlouhou dobu jsem pracovala v umělecké sféře ve Filmovém studiu Barrandov, v reklamní agentuře, v charitativní organizaci SOS dětských vesničkách.

www.astro-varady.cz

Velechovská Ernestína

ČR

Ernestína je průvodkyní hledajících na cestě poznání života a hlubiny lidské bytosti. Věnuje se člověku od nastavení jeho osobní mysli až po nejhlubší roviny Vědomí. Je zakladatelkou o.p.s. Vědomí srdce, která organizovala například velká meditační setkání na Bílé Hoře a nyní připravuje akce Celosvětový den Ticha a setkání Představitelů cesty poznání a moudrosti Kruh Světla.

www.viaharmonia.com

Vieweghová Veronika

ČR

Je diplomovaná zdravotní sestra, absolvovala kurzy o vývoji a péči o děti, vzdělávací a osobností semináře -Typologie dětí podle MBTI, kurz Dula, Respektovat a být respektován, Krizová intervence, základy Biosyntézy; je laktační poradkyní. Založila a vedla RC Putti. Své dcery 6 let učila doma. Vytvořila projekt Škola pro mě. Založila program Žena ve své kráse a síle. Vede semináře pro ženy i pro páry a přednáší ve firmách o ženském cyklu. Součástí její práce jsou individuální konzultace v oblasti osobního rozvoje.

www.veronikavieweghova.cz

Vojáček Jan, MUDr.

ČR

Je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a certifikovaným praktikem tzv. funkční medicíny. Profesní život zasvětil studiu zdraví, co ho ovlivňuje, jak se dá dlouhodobě udržet, či navrátit. Je odborným průvodcem lidem zpátky ke zdraví. Individuální přístup, celostní pohled na lidské zdraví ve spojení s moderními diagnostickými přístupy je hlavní náplň Jana Vojáčka v jeho praxi na klinice Endala. Je spoluzakladatel Institutu funkční medicíny a výživy a jógového studia Jógovna.

www.endala.cz

Vostrá Markéta

ČR

Renomovaná a mediálně známá kartářka a astroložka, autorka knih Vostrá škola života, Dračí stezka, Znamení v nás, Návraty k sobě. V současné době pracuje na rozsáhlém projektu Ilustrované astrologie na pokračování, jehož cílem je popsat všechny planety ve všech znameních. Loni vyšly cykly brožur Dvanáct tváří Slunce a Dvanáct tváří Luny, letos vychází Dvanáct tváří Černé Luny.

www.marketa-tarot.cz

Vršník Anna

ČR

Majitelka obchodu a centra pro ženy Stromka centrum, dula, průvodkyně, podporovatelka. Anna ve svém centru poskytuje bezpečný prostor pro ženy všech věků i stavů. Jejím cílem je podpořit osobní rozvoj a transformaci žen k vědomému životu a nalezení svého poslání. Věří, že naše duše je moudřejší, než my samy, a když ji posloucháme, dokážeme být v životě šťastnější. Jako dula provází ženy těhotenstvím, porodem i šestinedělím a pomáhá ženám budovat přirozený vztah s miminkem i samy se sebou.

www.stromka.cz

Weisová Ivana, Ing.

ČR

Jsem dula a laktační poradkyně. 2009-2013 členka profesní organizace České duly. Od roku 2013 jsem členkou České asociace dul. Dosud jsem k porodu doprovodila více než 200 žen a párů do porodnice i v domácím prostředí. Desítky dalších jsem k porodu připravovala, nebo je podporovala v začátcích kojení v roli laktační poradkyně. Mým cílem je pomoci každé budoucí mamince s hledáním její vlastní cesty těhotenstvím a porodem, která bude dobrá a bezpečná pro ni i její dítě. Respektuji individualitu každé klientky a souhru partnerů při provázení párů. Nabízím vám možnost pohledu na porod v hlubších souvislostech.

www.dulaivana.cz

Wyss Georgia

Švýcarsko

Filmová režisérka, střihačka a producentka. Je režisérka a spoluautorka filmu Mantra: Sounds into Silence (www.mantramovie.com). V roce 2003 založila v Barceloně produkční společnost TengoTwo. Je koproducentkou, spoluautorkou a editorkou dokumentárního filmu No Plorar Mai, který španělská stanice TV3 vysílala v dubnu 2013. Ve filmové branži se pohybuje již 20 let, pracovala pro ABC, PBS, MTV a Nickelodeon.

www.georgiawyss.com

Zdrha Lukáš

ČR

Hokejový trenér. Člověk, který si vždy šel vlastní cestou, díky níž se také stal v roce 2014 nejmladším hlavním trenérem v historii 2.ligy. Zakladatel LZ hokejové školy (2009) a autor programu Hra mozku hokej se velmi intenzivně zabývá rozvojem herní inteligence ve sportovních hrách. Jeho vášní je četba v oblasti "nastavení mysli" u úspěšných lidí z celého světa, nejen z prostředí ledního hokeje.

www.lzhockeycamp.com

Zlámaný Jan Jakub, Mgr., Ph.D.

ČR

Vystudoval sociologii a masovou komunikaci na FSV UK a psychologii v doktorském studiu na FF UK. Výcvik v aktivní imaginaci C.G.Junga, psychoterapeutický výcvik, supervizorský výcvik ČIS, SUR, individuální výcvik v daseinsanalýze. Přednáší, působí jako supervisor. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi, skupiny na PVŠPS, skupinové a individuální daseinsanalytické výcviky. Zkušenosti z psychoterapeutické kliniky ESET, Drop-in, denního stacionáře Sananim. Člen představenstva Daseinsanalytické společnosti.

www.celozivotko.cz

Zubák Eduard

ČR

Tanečník, choreograf, lektor
• 2007 - státní zkoušky na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, obor-trenér a porotce I. třídy (nejvyšší kvalifikace).
Sportovní společenský tanec
• 2006 - MISTR České Republiky profesionálů v latinsko-amerických tancích
• 2001 - VICEMISTR ČR v Kubánské Salse
Flamenco
• Sólový flamencový tanečník v muzikálu Carmen v divadle Karlín
• Od roku 2004 se učil u : Juan Polvillo, Javier Barón, Andrés Marín, Israel Galván, Juan Carlos Lérida, Belén Maya, Sonía García, Rafaela Carasco, Javiér Latorre, Andrés Peňa, Farruco.....
• Tanečník a choreograf pořadu „STARDANCE I."

www.studioelement.webnode.cz/products/eduard-zubak/