Osobnosti

Aujeská Lucie

ČR/Bali

Lucie, spolumajitelka firmy Vitalvibe, žije aktuálně v Portugalsku v ashramu Monte Sahaja pod vedením Moojiho. Lektoruje workshopy, retreaty nebo vede individuální lekce o zdravém životním stylu, rawfood a józe. Lucie doprovází druhé k rozpoznání té nejhlubší intimity v sobě samých i vůči ostatním, v níž se rozplývá jakákoliv možná oddělenost.
www.vitalvibe.eu

www.lucieaujeska.com

Bárta Miroslav, prof., Mgr., Dr.

ČR

Český egyptolog a archeolog. Od roku 2011 vede výzkum archeologické lokality Abúsír (Egypt). Od roku 2013 je ředitelem Českého egyptologického ústavu. Kromě egyptologie, kde se mimo jiné zaměřuje na období stavitelů pyramid, historii a archeologii 3. tis. př. Kr., se také již po několik let zabývá studiem tzv. kolapsů, vzestupy a pády v mezioborové perspektivě bádání. Výsledkem jeho práce v této oblasti jsou knihy autorských kolektivů s názvy Něco překrásného se končí, Kolaps a regenerace a Civilizace a dějiny.

www.miroslavbarta.cz

Bartošek Bohumil

ČR

Přednášející MVDr. Bohumil Bartošek, Ph.D., se věnuje praxi Falun Gongu od r. 1999. Kromě výuky cvičení se podílí na besedách o této metodě a spolupracuje na aktivitách souvisejících se skončením perzekuce v Číně následovníků Falun Gongu (petiční akce, výstavy, promítání dokumentů apod).
Je také místopředsedou Asociace Falun Gong ČR, prezentující (zastupující) české žáky Falun Gongu.

www.falungong.cz

Bartošek Martin

ČR

Martin Bartošek, duchovním jménem Devdas, je zkušený terapeut, cvičitel a lektor od roku 1990. Vzdělával se v ČR, Holandsku, Španělsku a Německu. Jeho duchovní Mistr je Paramhansa Šri Svamí Vishwananda. Je certifikovaný terapeut Satori dýchání (rebirthing). www.satoridychani.cz
Cvičení Osho divine healing je kombinací čchi kungu a shintaido. Vzniklo v Oshově ašrámu. Účinek cvičení je několik dnů. Martin Bartošek je jediným cvičitelem v ČR. Zažijte OM chanting, mocnou skupinovou harmonizační techniku, kterou dnešnímu modernímu světu představil Paramhansa Šrí Svámí Vishwananda. Prostřednictvím prvotního zvuku stvoření ÓM, můžete ve svém životě nalézt mír a radost. Navraťte zpět harmonii sami sobě, přírodě i celému světu.

www.martinbartosek.cz

Bartůňková Jiřina, prof, MUDr., CSc., MBA

ČR

Přední česká imunoložka a nositelka Ceny Milady Paulové v oblasti klinické medicíny. Coby přednostka Ústavu imunologie 2. lékařské fakulty UK se zabývá poruchami imunity a z nich vyplývajícími nemocemi. Vede úspěšný výzkum imunoterapie nádorů. A věří, že imunita svojí všudypřítomností v lidském těle stírá hranice mezi klasickou orgánovou medicínou a systémovým pohledem.

imunologie.lf2.cuni.cz

Benediktová Aneta

ČR

Aneta Benediktová je zkušená přírodní terapeutka a zkušená bylinářka. Ve své poradně praktikuje irisdiagnostiku. Na základě výsledků vyšetření pak pracuje komplexně s klientem. Nasazuje bylinnou přírodní léčbu, pracuje s jídelníčkem i meditačními technikami. Její více než dvacetileté zkušenosti se odráží ve všech recepturách bylinných přípravků Serafin. V posledních letech se hodně soustředí na přírodní prevenci onemocnění. Má vypracovaný vlastní, praktický a účinný koncept jak být zdravý, šťastný a bohatý.

www.serafinbyliny.cz

Bílý Jan

ČR

Lektor, kouč, systemický poradce
Po několika letech "spirituálního poutnictví" a studiu grafiky a umění v Karlsruhe získal mnohaleté zkušenosti v poradenství a rozvoji osobnosti. Fokus jeho práce spočívá především na pochopení naší role v celku, jehož jsem částí, a nalezení smysluplného místa v práci, rodině a životě. To implikuje jak osobní rozvoj, tak i společenské, filosofické a spirituální otázky. Jako metodu používá především systemické konstelace. Je autorem mnoha odborných článků a osmi knih. Na internetu publikuje pravidelně na svém blogu. Jan je zakládajícím členem České asociace systemických konstelací - ČASK.
Motto: "Mám asi obrovské štěstí - to, co dělám je docela přesně to, k čemu se cítím být povolán. A třešnička na dortu je, že se u toho úžasně bavím."

www.konstelace.info

Blechová Zdenka

ČR

Zdenka Blechová vydává ve svém nakladatelství svá CD, vykládací karty a knihy, které se staly bestselerem. Pořádá přednášky a semináře po celé republice. Má svoji školu sebepoznání v mnoha městech i na Slovensku. Pomáhá lidem řešit jejich životní situace. Již 15 let vydává časopis Mysteria tajemna.

www.zdenkablechova.cz

Broniš Petr

ČR

Petr Broniš - průvodce a dodavatel prožitkové MT a přirozeně ladících nástrojů. Garantovaný člen České muziko-terapeutické asociace CZMTA. Pořádá hudební dílny a semináře. Praktikuje např. ve školách a léčebnách.

www.bronis.cz

Brožová Marie

ČR

V rámci projektu Obhajoba pastelky Marie Brožová vytvořila v Česku i v zahraničí přes 160 velkoformátových obrazů, aby ukázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, ale kvalitní výtvarná technika, která má velké možnosti a přitom je dostupná všem. Za svou unikátní pastelkovou techniku získala řadu ocenění. Od 23. do 25. března Marie Brožové na Festivalu Evolution pozve návštěvníky do svého otevřeného ateliéru, ve kterém prozradí tajemství své unikátní techniky pastelek a naláká k výletům do krajiny fantazie. Přijďte se podívat, co se dá nakreslit obyčejnými pastelkami!

www.pastelky.cz

Brzobohatý Gregor Ondřej

ČR

hudebník, skladatel a herec
Vystudoval na konzervatoři obory skladba, klavír a dirigování, pak pokračoval ve studiu filmové hudby u Milana Kymličky. Do roku 2007 působil v kapele Bůhví a od tohoto roku pokračuje v sólové hudební kariéře jako zpěvák a klavírista s vlastní kapelou. V Horáčkově lyrikálu Kudykam měl na starost hudební aranže a dramaturgii písní. Moderoval např. Česko hledá SuperStar 2004 a tři ročníky Slavíka. Účinkuje v Divadle Radka Brzobohatého, hraje také ve filmech a TV seriálech. Je autorem hudby k muzikálu Já, François Villon. Za své CD Identity (2014) obdržel platinovou desku Supraphonu, v roce 2017 vydal nové autorské album Universum.

www.ondrejbrzobohaty.cz

Coria Gianni

Švýcarsko

Gianni Coria, autor knihy „Přírodní pomoc při vypadávaní vlasů", vytvořil koncept aktivování růstu vlasů na základě poznatků ayurvédy. Podařilo se mu aktivovat růst vlasů kombinací stimulace meridiánových bodů a použitím ayurvédskych produktů na vlasy a pokožku hlavy. Je zakladatelem mezinárodní sítě Hair Active Expert, vyškolených odborníků na tuto problematiku. S tímto konceptem úspěšně pracuje více než 300 kadeřníků a terapeutů nejen ve Švýcarsku, v Rakousku, Německu, Itálii, Ománu, ale také na Slovensku a v Čechách.

www.yelasai.com

Čadovi Dan a Jana, Zvukové lázně Dajána

ČR

Dan a Jana Čadovi jsou muzikoterapeuté, hudebníci a maséři. Pracují se zvukem ve všech jeho podobách. Zajímají se o staré duchovní, obřadní a hudební nástroje a jejich působení na člověka, různé tradiční i netradiční masérské, terapeutické, léčebné a meditační techniky (a jejich vzájemné kombinace), psychologii, alternativní medicínu, práci s energií, zdravý životní styl apod. Provozují spolu relaxační centrum a zvukové lázně Dajána. Zpěv, zvuk a vibrace speciálních etnických hudebních nástrojů velmi dobře uvolňuje, zklidňuje, harmonizuje a léčí tělo i mysl. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak harmonicky působí zvuk rezonančního lehátka (monochordu), čínského chrámového gongu, tibetských mís, indiánských píšťal a dalších léčivých nástrojů. Kombinace těchto odlišných nástrojů, kultur a vibrací Vám přinese nečekaně silné zážitky. Stačí se jen uvolnit a vnímat zvuk celým tělem.

www.dajanapraha.cz

Dědičová Denisa

ČR

Denisa Dědičová - GrowJOB Institut. Stojí za projektem Hodnotový učitel, kterým se snaží motivovat učitele.

www.growjob.com

Drobný Honza

ČR

Zjizvený tulák s foťákem v ruce a se srdcem, duší, sluchem i zrakem dokořán. S darem pozorovat a potřebou i nutností hledat..., a vše sdílet s obdobně naladěnými lidmi. A jak řekl kamarád - vlastně je to i antropolog amatér. A všichni po celém světě se shodují, že ke všemu i blázen ;-)

www.vzdyjecesta.cz

Dubovská Hana

ČR

Původním povoláním právnička následně vystudovala interiérový design a odešla na volnou nohu. V roce 2013 položila se svou kamarádkou Janou Kriváňovou základy projektu Akademie léčivé výživy. Hlavním záměrem a cílem tohoto projektu bylo usnadnit lidem přístup ke kvalitním informacím o vlivu stravy na zdraví člověka a motivovat je k převzetí odpovědnosti za zdraví do vlastních rukou. Jak se daří tento záměr naplňovat?

www.akademielecivevyzivy.cz.

Dzirasa Mark

ČR

Mark Dzirasa spojuje osobní a profesní rozvoj s rozvojem duchovním. Více než 20 let přednáší pro desetitisíce posluchačů. Pro veřejnost pořádá přednášky především v ČR a SR, pro firmy vyučuje i v mnoha evropských zemích mentalitu úspěchu, komunikaci, prezentační a prodejní dovednosti, typologii osobností, řeč těla, leadership, team building, relaxační, meditační a vizualizační techniky a konzultuje tvorbu firemních kultur. Disponuje dlouholetou praktickou zkušeností z různých organizačních kultur. Je častým hostem televizních, rozhlasových a dalších talkshow a autorem dvou knižních bestsellerů.

www.dzirasa.com

Ekart Vladimír

ČR

Mentor a praktik The Reconnection a Rekonektivního léčení. Reconnection je metoda frekvenčního (nebo i informačního) léčení, které přinesl doktor Eric Pearl. The Reconnection vrací všechny procesy v těle i psychice do původní rovnováhy a umožňuje tak vyléčení v mnoha oblastech. Léčení probíhá na úrovni těla, psychiky, emoční stránky a mnoha dalších.

www.vladimirekart.cz

Foltánová Nataša

ČR

Zakladatelka a spolumajitelka brněnské společnosti TIERRA VERDE, která se zabývá výrobou ekodrogerie YELLOW&BLUE a výrobků pro bezodpadovou a bezplastovou domácnost. Záměrem firmy je vytvořit širokou nabídku výrobků pro lidi, kteří se rozhodnou vydat se na cestu snižování ekologické zátěže a odpadů v běžném každodenním životě.

www.tierraverde.cz

Frej David, MUDr.

ČR

MUDr. David Frej pracoval po ukončení studia lékařství v Praze jako internista. Holistickou a funkční medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. V praxi se zabývá svým systémem funkční medicíny zaměřeným na léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických civilizačních nemocí, na výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Věnuje se ozdravným pobytům, přednáškám a seminářům. Pravidelně publikuje v měsíčníku Regenerace a je častým hostem televizních a rozhlasových pořadů.

dr.frej.cz

Glosová Renata

ČR

Módní návrhářka, designérka, sochařka a podporovatelka ženskosti. Osobitým přístupem v autorské tvorbě propojuje umělecké cítění s terapeutickým přesahem a s evolucí vědomého Ženství. Její jedinečnost spočívá v propojení designu vlastních autorských látek, s módním návrhářstvím a odborným poradenstvím.

www.artediva.cz/

Green Roger

Nový Zéland

Roger Green, rodák z Nového Zélandu, je svým způsobem renesanční člověk. Jeho profesní i soukromé zájmy ho přivedly ke studiu mnoha oborů, od velkých filosofických a duchovních učení z celého světa až po nové technologie a alternativní zdroje energií. A protože mu nikdy nešlo jen o samotné poznání, snaží se uplatňovat své vědění v běžném životě a předávat své znalosti i praktické dovednosti co největšímu počtu lidí po celém světě. Spoluzakládal a vedl několik center a klinik alternativní medicíny v Austrálii a v Evorpě, v současné době působí jako ředitel výcviku profesionálních výživových poradců The Academy of Healing Nutrition New York a odborný garant a lektor pražské Akademie léčivé výživy.
Roger je zábavný řečník a energický učitel, který umí posluchače zapálit pro studovaný obor a inspirovat ke změnám v životě. Je nadšeným propagátorem všeho, co je netradiční a co se týká udržitelného způsobu života.

www.akademielecivevyzivy.cz

Hasalová Monika, Mgr.

ČR

Mgr. Monika Hasalová je známá pro svou autentičnost, zkušenost a hlubokou moudrost, kterou s láskou přináší. Monika je průvodcem přechodových procesů a pracuje celostně v souladu s místem, přítomnými lidmi a přítomným okamžikem. Je nositelkou Zrcadlové moudrosti, kterou působí už svou přítomností. Její dovedností a předností je schopnost vidění souvislostí.

www.monikahasalova.cz

Havlíkova přírodní apotéka

ČR

Havlíkova přírodní apotéka čerpá z tradičních receptur věhlasného českého lékárníka PhMr. Karla Havlíka. Karel Havlík zastával názor, že nejlépe pomáhá sama mocná příroda. Vyráběl kosmetiku ze zdravých přírodních surovin, které si sám sbíral. Zároveň využíval i tradiční osvědčené receptury sahající až do 17. století. V současnosti navazujeme na pozapomenuté receptury a s respektem je obohacujeme o moderní vědecké poznatky a možnosti nových technologií.

www.havlikovaapoteka.cz

Hegerová Dana, Halamová Kateřina, Bobková Kamila

ČR

Instruktorky mezinárodní Asociace Masáží kojenců IAIM jsou představitelkami tohoto programu v České republice, který předává pečující a respektující dotek mezi rodiče a jejich miminka. Pečující dotek je spojuje zároveň v dalším mezinárodním projektu Masáže ve školách, který pracuje s léčivými doteky u předškoláků a dětí prvního stupně. Dozvíte se od nich, co vše se za pečujícími doteky skrývá - odborné informace, transformace a zkušenosti.

www.misa-cz.com

Hemelík Ctirad

ČR

Zakladatel Festivalu Evolution. Patří k lidem, kteří se snaží žít zdravě a záleží jim na prostředí, ve kterém žijí, proto část jeho aktivit směřuje do této oblasti - ať jde o již zmíněný Festival Evolution, pořádání odborných konferencí a eventů, nebo hledání nových možností pro zkvalitnění marketingu a PR v oblasti bio a eko segmentu. Uspořádal přes 2100 eventů (semináře, přednášky, konference, veletrhy, festivaly, atd.) v České republice, Německu, Polsku, Slovensku a Maďarsku, v rámci kterých se prezentovalo více než 500 významných osobností z celého světa.

www.ctiradhemelik.cz

Hemelíková-Baudisová Jana

ČR

Tanečnice, lektorka, koučka, vystudovala Konzervatoř obor hudebně-dramatický. Studovala indický tanec a flamenco doma i v zahraničí. Má 16 let praxe v oblasti výuky indického tance a flamenca (pro přední pražská tanečně-sportovní centra a Národní divadlo). Účinkovala se skupinou Peňa Flamenca a založila skupinu indického tance Rása. Vlastní artové projekty (Šivovo kolo života v divadle ABC, Tanec pro Asii). Prošla mnoha seberozvojovými semináři pořádanými společností Felicius o. p.s. Absolvovala Akreditovaný kurz profesionálních koučů a Akademii NLP u společnosti Caoching World.

www.ladimese.cz

Hemerle Kateřina

ČR

Zakladatelka a spolumajitelka e-shopu Florea.cz. Florea je největší e-shop doručující řezané květiny po celé ČR. Jako první a jediní prodávají růže s Fairtrade licencí. Firma se soustředí nejen na kvalitu prodávaných růží. Své pěstitele vybírá i dle podmínek, za jakých jsou růže pěstovány. Veškeré africké farmy, ze kterých růže dovážejí, vlastní Fairtrade licenci.

www.florea.cz

Hernychová Barbora, Ing.

ČR

Propagátorka zdravého životního stylu a biopotravin. Ve společnosti PROBIO má na starosti komunikaci s médií a psaní blogu. Ukazuje lidem, jak snadno zakomponovat zdravé stravování do běžného života každého z nás, jak v kuchyni připravit tradiční zapomenuté plodiny a jak žít a stravovat se v souladu s přírodou.

www.probio.cz

Heřmanová Daria, Mgr.

ČR

Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství se svou první dcerou jsem se zúčastnila své poslední přednášky v rámci této university a ta se týkala právě automatické kresby. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech a postupně si přidávala další a další náměty ke kreslení. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu. Nyní učím na základní škole.

www.dariahermanova.cz

Hlinková Wlasta

ČR

Pracuji jako tvůrce receptur a product manager v české společnosti Lifefood. Ráda zkoumám možnosti etického sběru a využití divoce rostoucích lokálních rostlin . Testuji na sobě účinky živé rostlinné stravy více než 12 let. Ráda naslouchám zvukům i tichu přírody. Jako svůj největší dar vnímám schopnost vidět souvislosti. Za své poslání považuji být vděčným a pozorným svědkem zázraků Přírody.


www.rawspirace.cz

Holíková Julija

ČR

Julija Holíková působí v ČR a SR jako oficiální zástupce Centra Norbekova a vydavatel knih M.Norbekova, kterých již vyšlo 5. Metodou M.Norbekova se zabývá 10 let. Začala ji studovat v Rusku, odkud pochází. Pomocí metody se zbavila diagnózy Hepatitidy typu C a chronické bolesti zad. V roce 2014 založila toto Centrum, aby Metodu sdíleli i další lidé a sami se vlastními silami uzdravovali.

www.norbekov.cz

Horký Petr

ČR

Režisér, dokumentarista, moderátor, cestovatel, producent.
Došel na severní pól, přešel Grónsko, objevil potopené lodě na Maledivách. Je pořadatelem festivalu WorldFilm, spolupořadatel festivalu horolezeckých a outdoorových filmů BANFF a spolupořadatel festivalu Neznámá země. Je autorem 80 dokumentárních filmů, autor a spoluautor knih Dvě cesty za archeologií, Sloni žijí do sta let, Neznámá země, Cuba Libre, Honba za obřím červem a Zpráva o cestě na severní pól, Albánie - kráska se špatnou pověstí, CestoSpisy a Filmaři Hanzelka a Zikmund.

www.piranhafilm.cz/

Horvát Kalman

ČR

Kalman proměňuje svá traumata v úžasné podnikání. Jako dítě měl ve škole převážně trojky a čtyřky. Dnes učí učitele a rodiče trojkařů a čtyřkařů matematiku pravou hemisférou (MateMagiku). Ve firmách viděl manipulaci a zběsilou honbu za ziskem. Proto vytvořil program - podnikání podle buddhistických principů. Měl nízké sebevědomí, díky čemuž vytvořil test jedinečnosti. Kalman miluje svá traumata.

www.kalman.cz

Hrabalová Andrea

ČR

Andrea Hrabalová se tématu ekologického zemědělství věnuje od roku 2003. Nejprve jako pracovník na Ústavu zemědělské ekonomiky a informací, od roku 2014 jako externí konzultant spolupracující s řadou organizací v bio sektoru - zejména Českou technologickou platformou pro ekologické zemědělství (ČTPEZ), Bioinstitutem o.p.s. a nově PRO-BIO LIGOU.

www.lovime.bio

Hrinková Jana

ČR

Školitelka detoxikačních metod firmy P. Jentschura a poradkyně v oboru zásadotvorné regenerace, absolvovala cyklus odborných stáží u firmy P. Jentschura v Německu. Vede odborné semináře a webináře na téma: Zdraví díky odkyselení, Masáž bylinnými pečetěmi, Celulitida: kyselá příčina - zásadité řešení a další. Organizátorka pravidelných seminářů s Dr. h. c. Peterem Jentschurou v Praze. Autorka odborných příspěvků do časopisů na téma acidobazické rovnováhy.

www.regenerujte.cz

Hrubošová Marcela

ČR

Marcela Hrubošová, business mentorka a autorka vzdělávacího konceptu Finance pro radost. Jednoduchou formou učí financím a finanční gramotnosti v podnikání. Založila Akademii Kuřátka Pípa, která se věnuje výuce finanční gramotnosti dětí.

www.moudrepodnikanizen.cz

Hutař Martin

ČR

Martin Hutař, zakladatel a spolumajitel společnosti PRO-BIO ve Starém Městě pod Králickým Sněžníkem, patří mezi průkopníky ekologického zemědělství v České republice. Počátkem 90 let se mu podařilo do České republiky dovézt a vypěstovat pšenici špaldu, která se u nás nepěstovala od konce druhé světové války. Tím odstartoval rozvoj firmy, která dnes patří k největším producentům biopotravin u nás. Dnes disponuje třemi mlýny, 160 zaměstnanci, 364 hektary polí, kde se pěstuje pohanka, špalda, čirok, oves, a 120 hektary pastvin, na kterých se chová 450 ovcí.

www.probio.cz

Chaun Igor

ČR

režisér, scenárista, duchovní hledač
Igor Chaun působí jako režisér audiovizuálních děl. Jeho díla budí pozornost především nevšední atmosférou, silou dramatického sdělení a zvláštním porozuměním pro lidské slabosti, které nahlíží s groteskní nadsázkou, ale i s humorem a vlídnou laskavostí... Ve druhé polovině 90. let se začal zabývat východními filozofiemi a točil především cestopisné a mystické dokumenty z cest po Asii. Igor Chaun natočil více než 60 hraných a dokumentárních filmů pro soukromé producenty i pro Českou televizi. Vydal knihu Deník aneb Smrt režiséra a sbírku povídek Večeře u mahárádži. Založil spolek Goscha a internetovou GoschaTV1, kterou na Youtube sleduje přes 40 milionů diváků.

www.goscha.cz

Chocholoušek Josef

ČR

Systém klasické medicíny je zaměřen na potlačování příznaků nemocí pomocí farmaceutik, neřeší příčiny nemocí a to bylo pro mě zásadní poznání. Tak jsem se začal zajímat o primární příčiny zdravotních potíží. Zabývám se Darkfield mikroskopií a komplexní detoxikacií organismu a zavedl jsem také stravu podle DNA-testování 230 druhů potravin, která velmi dobře pomáhá lidem se zdravotními problémy.

http://www.podporazivota.cz

Ilham Ivana

ČR

Vyrostla jsem v rodině lékaře a zdravotní sestry. Byla jsem odchována nemocnicí a pevnou vírou ve vědeckou lékařskou medicínu.Moje cesta jinak začala v roce 1992. Pomohla jsem lidem, kteří ke mně mají důvěru. Pomohu i Vám najít správnou cestu.

www.ivana-ilham.estranky.cz

Jan Bílý, Igor Chaun, Pavel Kozák, Pavel Turnovský, Bohumil Vurm, Zuzana Foffová

ČR

Osobnosti, které s námi byly na počátku festivalu, budou hosty Ctirada Hemelíka.
Jan Bílý, lektor, kouč, systemický poradce
Igor Chaun, režisér, scenárista, duchovní hledač
Pavel Kozák, psychotronik, fotograf, spisovatel
Pavel Turnovský, astrolog, publicista a výtvarník
Bohumil Vurm, spisovatel, nakladatel, autor výstav
Zuzana Foffová, fotografka, spisovatelka a autorka výstav


Janota Sebastián

ČR

Cvičitelem jógy od roku 2016. Specializuje se na dynamické kurzy pro začátečníky i pokročilé, cvičební systém na podporu vitality. V jeho osobním životě ho zajímá umění, především kresba a muzika, a různé pohybové aktivity.

www.joga.cz

Janská Gabriela

ČR

Gábina Janská je instruktorkou jógy, věnuje se meditativnímu umění v indické tradici Sat Nam Rasayan. Sedm let působila jako manažerka lidských zdrojů v nadnárodní společnosti. Nyní je instruktorkou jógy, pracuje s tématy jako je uvolnění stresu a negativních myšlenek, osobní rozvoj a návrat na cestu našeho poslání. Jogínská tradice učí, že naše duše byla "poslána" na Zem, aby tu naplnila své "poslání". Překážky, které sami sobě stavíme do cesty, je možné uvolnit, spojit se s naší hlubokou podstatou a zažít pocit štěstí a naplnění. Můžeme k tomu využít tisíce let staré jogínské techniky, které byly ještě donedávna tajným učením a předávaly se jen z učitele na žáka. Gábina studuje především u zahraničních učitelů z Itálie, Německa a Mexika. Jejími hlavními učiteli jsou Jana Knopová, Yogi Bhajan, Guru Dev Singh, Simran Kaur a Guru Jiwan Kaur.

www.BeTheLight.cz

Jánská Hana

ČR

Hana Jánská vystudovala Školu přírodní medicíny. Zabývá se poradenstvím v oblasti zdraví, diagnostikou z očí a jazyka i přednáškami o bylinách. Založila malé zahradnictví Byliny pro vás, kde se pěstují bylinky s láskou a bez použití chemických prostředků. Cítí nekonečnou lásku a úctu k přírodě a Matce Zemi. Věří, že příroda nám dává vše, co potřebujeme k životu. Doporučí vám, které byliny jsou pro vás nejvhodnější, může i připravit bylinnou směs dle potřeby. Kromě bylinek se zabývá iridologií a diagnostikou z jazyka.

www.bylinyprovas.cz

Jentschura Peter, Dr.h.c.

Německo

Přírodovědec, nakladatel, autor knižních bestsellerů zdravotnické literatury, se již více jak 35 let zabývá přírodovědeckými výzkumy k tématu látková výměna a hospodaření s kyselinami a zásadami v těle se zaměřením na zanesení organismu struskou a jeho detoxikaci. Je vynálezcem „Trojskoku odkyselení". Tato metoda vede k úspěšnému vyčištění a k regeneraci lidského organismu. Peter Jentschura již po desetiletí přednáší na národních a mezinárodních konferencích, veletrzích a kongresech.

www.regenerujte.cz

Jirásková Vlasta, Mgr.

ČR

Mgr. Vlasta Jirásková přednáší a píše o porodu a rodičovství, je certifikovaná dula ČAD a DONA, laktační poradkyně. Napsala a vydala první původní českou knihu pro děti, která oslavuje kontaktní rodičovství, normální porod a kojení - Povídej mi, jak jsem se narodil/a. Chápe, že přivedení dítěte na svět má potenciál ženu a rodinu zásadně posílit. Je spoluzakladatelkou a ředitelkou České asociace dul (ČAD).

www.duly.cz

Jóga v denním životě

ČR

Systém Jóga v denním životě je ucelený systém fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Je vhodná pro každého bez rozdílu věku a zdravotního stavu. Ukázky cvičení pro děti a dospělé.

www.joga.cz

Juřenčáková Kateřina, Bc.

ČR

Lektorka seminářů pro veřejnost i školy, odbornice a certifikovaná poradkyně na metody přirozeného plánování rodičovství. Pomáhá ženám znovuobjevit schopnosti ženského těla. Doprovází ženy a páry na jejich cestě k úspěšnému početí, k řešení příčin neplodnosti, k vědomému vyhnutí se početí i k vědomé sexualitě a partnerství.

www.prirozenaantikoncepce.cz

Kalina Aleš

ČR

Hlavní kouč a školitel společnosti MindSoft s.r.o. Autor koučovací metody Emoční rovnice a dvou knih. Bývalý člen top managementu mezinárodních korporací (Microsoft, Telenor ČR, EDS, Sodexho Pass ČR)

www.ales-kalina.cz

Kirstenová Carly

ČR

Jsem influencerka, youtuberka, podnikatelka, studentka sociálních medií&online marketingu, 3. Videoblogerka roku 2016 a dle časopisu Forbes - 39. nejvlivnější Češka na soc.sítích. V současné době se věnuji natáčení a editu videí na server Youtube.com, poradenství v marketingových kampaních skrz sociální sítě, psaní „odborných" článků pro server Flowee a spolupracuji s Janem Mühlfeitem. Zajímá mě osobní rozvoj, o kterém přednáším na různých akcích. V neposlední řadě pracuji na své vlastní značce „Carrie Kirsten". Mou oblíbenou činností/zábavou je focení a upravování fotek (na Instagram a jiné soc.sítě) nebo samotný fotomodeling, kterému posledních pár měsíců „propadám".

www.carrie-kirsten.com

Kiseljov Vladimir

ČR

Obrazy Vladimíra Kiseljova vyjadřují jeho komplexní synestetické vnímání světa - autor vnímám hudbu a všechny vjemy barevně a svými obrazy tedy vzácně propojuje všechny smysly diváka - barvy, filosofický význam, hudbu, pohyb, prostor a čas. Jeho tvorba je každodenně velmi hluboce promýšlená a prožitá autentická přímá vnitřní cesta, přetvořená do uměleckého díla, které je silné a vyzařuje pozitivní energii - a jeho vhled do mechanizmů světa. Autor vždy na vernisáži komunikuje s publikem, poskytuje výklad svých obrazů, čímž osvětluje poutavé příběhy a symboly, které jsou v nich obsaženy.

www.kiseljov.net.

Klein Jiří

ČR

Ředitel městské policie Nový Jičín. Je iniciátorem akce Rozběháme Nový Jičín a okolí, který navazuje na projekt Rozběháme Česko. Smyslem projektu je vytvořit spojení v komunitě lidí, kteří mají rádi pohyb a je jim blízký běh.https://www.youtube.com/watch?v=cw2eWVh9YZw&list=PLZA0BV6Xtz7dAxp6rgc8oz3fVOPHBeqNJ&index=17&t=2s


Kloud Pavel, Mgr.

ČR

Mgr. Pavel Kloud je fyzioterapeut a podolog, provádí diagnostiku a terapii bolestí zad, kloubů a svalů s doporučením vhodného cvičení, masáže léčebné, lymfatické, reflexní, vakuové a lomi lomi, léčí pozitivní filozofií HUNA.

www.kloud.cz

Kočárová Rita, Mgr.

ČR

Mgr. Rita Kočárová je výzkumnicí v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ) se specializací na psychedelika, PhD student klinické psychologie na Univerzitě Karlově, frekventant výcviků Gestalt a MDMA-asistované terapie pro post-traumatickou stresovou poruchu, CEO Beyond Psychedelics - multidisciplinární globální konference o psychedelikách, a zakladatelkou České psychedelické společnosti.

www.beyondpsychedelics.cz

Kolouchová Květa

ČR

Květa Kolouchová, terapeutka, umělkyně a vydavatelka vlastních lunárních diářů. Víc jak 10 let pracuje s lidmi individuálně a ve skupinách. Používá různé metody (NLP, vedené meditace, systemické konstelace, voice dialogue, apod.). Cílem její práce je prohloubit uvědomění naší podstaty. Harmonizovat osobnost (tělo, emoce, mysl) aby se mohli stát nástrojem Vyššího Já (ducha). Působí v Praze a Opavě.

www.pracenasobe.cz

Komedová Kateřina

ČR

Kateřina Komedová vede se svým mužem Školu Umění milování. Nesčetněkrát se setkala s bolestmi a starostmi žen, které přestože ze srdce milují své muže, narážejí ve svém životě na limity a zranění, která jim znesnadňují se v intimitě otevřít a naplno prožívat. Rozhodla se proto věnovat novému projektu Centra života Alatyr a vytvořit Společenství rozkvetlých květinek, které se bude věnovat léčení a otevírání ženských srdcí.

www.alatyr.cz

Komedovi Jan a Kateřina, Škola Umění milování

ČR

Jsme manželé více jak osmnáct let a vychováváme tři děti. Za tu dobu jsme zažili nádherné i krušné chvíle. Rozhodnutí vydat se společně objevovat svět skrytých principů vztahů, moderně pojaté vědomé sexuality, tradiční mystické tantry a indiánské Quodoushky Májů a Toltéků, bylo to nejlepší, co jsme pro sebe mohli udělat. Díky tomu na našich seminářích pomáháme ročně stovkám párů i jednotlivců.

www.umenimilovani.cz

Königsmarková Ivana

ČR

Ivana Königsmarková je komunitní porodní asistentka a prezidentka Unie porodních asistentek. Její příběh znají všichni. Dlouho byla tou špatnou, která před šesti lety zavinila smrt chlapečka, u jehož domácího porodu asistovala. Ihned se kolem ní strhlo něco jako „hon na čarodějnici". Lékaři z porodnice v Podolí, kam tehdy s miminkem dorazili hledat pomoc, ji zažalovali. A spolu s ní se ocitly ve stínu všechny porodní asistentky. Ona sama poté zažila peklo, ze všeho toho tlaku těžce onemocněla a stáhla se do ústraní. Letos v lednu soudy definitivně potvrdily, že je nevinná... Osvobodily ji, zrušily podmínečný trest i zákaz výkonu činnosti a ona tak trochu začala znovu. Teď je to ona, kdo žaluje český stát o náhrady za pokaženou pověst, šest let soudů a stresu. Na svůj obor nezanevřela, těhotným se věnuje dál a pořád se snaží o změny v českém porodnictví.

www.unipa.cz

Kozák Pavel

ČR

Ing. Pavel Kozák vychází ve své práci z odkazů zanechaných našimi předky v zemích Západu a Blízkého Východu, ať v oblasti uchopitelné smysly, mimosmyslovým vnímáním nebo duchovními prožitky. Zkoumá povahu míst, kde člověk žil a žije, a prostředky, kterými je přizpůsoboval svým potřebám. Z energií a sil, které jsou ještě dnes patrné kolem nás, rekonstruuje pomocí psychotroniky prastaré rituální postupy mající praktický význam pro dnešní lidi. Objevuje krajiny, které měly a opět mohou mít dobrý vliv na lidské bytí. Je autorem populárních knih o tajemných a posvátných místech v ČR.v
Motto: Krajina měla vždy pro lidi síly a informace, prospěšné jejich životu a vývoji. Je tomu tak i nyní, hledíme-li do budoucnosti.:www.archet.org

Kraemer Pavel

ČR

Studoval jsem teoretickou matematiku a historii vědy v Praze a v Lyonu.Téměř 20 let jsem učil exaktní vědy, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí jsem navštívil celou řadu svobodných škol - Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda... Organizuji vzdělávání učitelů a rodičů v intuitivní pedagogice, na Kampě jsem spoluorganizoval Školu Života. Založil jsem portál www.inovativnivzdelavani.cz. Jsem zakladatelem Školy 21 pro mladé lidi a Svobodné školy Praha. Poskytuji poradenství při zakládání alternativních škol, pomáhám školám a školkám zvládat krize. V Německu jsem školil mezinárodní dobrovolníky, v době studií jsem sám býval dobrovolníkem v Anglii, Švýcarsku a Rusku. Rád cestuji - sám, se svými dětmi nebo se studenty. Moje poslední cesta vedla do Indie, kde jsem navštívil celou řadu zajímavých škol a komunit.

www.inovativnivzdelavani.cz

Krejčí Zuzana

ČR

Zuzana Krejčí je pedagog volného času. Pracovala s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí a jejich přípravě do první třídy.

www.rodinneforum.cz

Kriváňová Jana Rose

ČR

Pro Janu je jídlo vášní již od dětství, později vystudovala gastronomii a hotelový management. Cestou vědomého zdravého stravování se vydala až po návratu z Austrálie. Na svých cestách se potkala s Rogerem Greenem a jeho Academy of Healing Nutrition v New Yorku. Jak sama říká, sobecky si přála mít v Praze školu celostního pohledu na zdraví a výživu, tak ji spolu s Hanou založily. Cílem Akademie léčivé výživy je poskytovat kvalitní informace v oblasti výživy, inspirovat lidi k hlubšímu poznání sama sebe a přijetí zodpovědnosti za vlastní zdraví.

www.akademielecivevyzivy.cz

Kršňák Jan

ČR

Jan Kršňák umí číst a psát. Rád si hraje, zahrává a rád vypráví příběhy. Po dokončení magisterského studia si udělal tři a půl roku prázdnin. Později slušně odejit z univerzitního prostředí pro příliš živoucí přístup k životu a výuce. Zabývá se především viděním a vším, co s viděním souvisí, např. představivostí dětí a dospělých v digitálních prostředích, obrazotvorností vzdělávacích systémů nebo filosofií. Prosazuje, aby se slovo ,,okamžik" psalo ,,oka mžik". Věří, že ať už se v dnešní době stane cokoli, dobře to dopadne, resp. dopadá, neboť naše doba dopadá právě nyní, v tomto oka mžiku. V Institutu pro inovativní vzdělávání se věnuje jeho internetovému obrazu a občas někde vypráví příběhy o tom, jak funguje svět a hraje intuitivní hry, což se navzájem vylučuje, ale jeho jako by to nezajímalo.

www.intuitivnipedagogika.cz

Kuchařová Gregor Taťána

ČR

Jediná česká světová vítězka Miss World, topmodelka, influencerka a aktivistka. Svým zaměřením na podporu seniorů je fenoménem své doby a mladé generace. I díky tomu byla označena organizací WNYLE za mezinárodního lídra mladé generace. Je předsedkyní správní rady Nadace Krása pomoci, která již 10 let podporuje seniory. Její nadace stojí za projekty "Doma bez obav" nebo "Stařešina do každé korporace". Kromě práce v komerčním bussinesu, se dlouhodobě věnuje poznávání a objevování tajemství cyklu života, přírody, astrologie, zdravého životního stylu a mentoringu. V současné době zastupuje český neziskový sektor v OSN a je ambasadorkou SDG's .

www.tatanakucharova.cz

Lišková Dáša

ČR

Kurzy jógy vede od roku 2001, cvičitel III. třídy od roku 2001. Mezinárodní certifikát Jógy v denním životě od roku 2003. Specializace: kurzy pro začátečníky, kurzy pro pokročilé, kurzy pro zdravotně oslabené, kurzy na podporu vitality, kurzy při diabetu, kurzy proti bolestem zad, cvičení s dětmi.

www.joga.cz

Lopez Nyx

Mexiko

Nyx se jako šamanka narodila, její spirituální jméno je Narayanix. Její maminka byla indiánka. Neměla však lehké dětství díky násilnému otci. Ve 12 letech se rozhodla odejít do ašramu, kde žila až do svých 29 let. Od malička hledala odpověď na otázku, proč je tady a jaké je její poslání. Věnuje se ajurvédským masážím, léči pomocí hudby a zpěvu. Svou duchovní prací pomáhá převážně ženám najít svou pravou ženskost a způsob, jak místo konkurování si se spojovat a nacházet tak tu největší sílu v nás.

www.zenysro.cz/rozhovory//nyx-lopez

Lorencová Katka Lenka, MUDr. / Brychtová Marta, MUDr. / King Kochánková Jana, MgrA.

ČR

Jana King Kochánková je výtvarnou umělkyní, zakladatelkou KOKO fashion, jogínkou a lektorkou pánevního dna-metoda 3x3 od Renati Sahani. V roce 2017 byla pozvána ke spolupráci do projektu Pánevní dno a dívky. V tomto projektu vidí veliký smysl pro celou naší společnost a moc ráda Vám tento projekt představí společně s MUDr. Martou Brychtovou, MUDr. Katkou L. Lorencovou, Lenou Achmeer a Danou Jirkalovou.

www.mojepanev.cz

Lustiková Hana

ČR

Koučka, lektorka a masérka.  Autorka e-knihy Co muži milují na ženách. Pořádá workshopy a přednášky, zabývá se propojením těla a mysli, pomáhá lidem k návratu do harmonie a radosti skrz mentální nastavení.

www.hanalustikova.cz

Makariusová Radana

ČR

Přednáší na Metropolitní a Karlově univerzitě na katedrách mezinárodních vztahů, a to od roku 2007. Již 20 let se věnuje vnitřnímu rozvoji a od roku 2014 se věnuje individuálním konzultacím a poradenství se zaměřením na vnitřní klid a rovnováhu. V roce 2016 publikovala knihu ""Jak správně myslet, změňme sebe a změníme svět"". Je autorkou motivačně-meditačních karet pro dospělé i dospívající a několika desítek motivačních plakátů v češtině i angličtině. Pořádá přednášky, semináře i workshopy, jejichž hlavním poselstvím je zvládnout neklidnou mysl a nastoupit tak cestu k vnitřní svobodě.

www.radana-makariusova.cz

Matula Miloš

ČR

Miloš Matula je původně filmovým a hudebním producentem (absolvoval FAMU), více jak poslední desetiletí je vyhledávaným duchovním učitelem, spisovatelem, terapeutem i koučem. Dlouhá léta se zabývá alternativní medicínou, spiritualitou a meditací, kterou rovněž učí na svých seminářích v rámci své šamansko-ezoterické školy Duchovní cesta pokojného bojovníka v České republice i v zahraničí. V návaznosti na své knihy a cd pořádá meditační cesty/aktivační mise a expedice po celém světě.

www.milosmatula.cz

Michaelová Monika

ČR

Monika Michaelová je první Češkou, kterou přijal kmen Kogi , a začal jí předávat učení živé linie jedné z nejstarších civilizací na světě. V roce 2016 založila Nadační fond Mosty Puentes a získala pro sebe a talentované české lidi přístup do teritoria v Sierra Nevada.

Miler Stanislav

ČR

Stanislav Miler od roku 2012 provozuje mobilní Cyklo Fresh Bar, kde si zájemci mohou vyzkoušet pomocí cyklo-mixéru vlastní silou umixovat ovocné a zelené koktejly. Přes 20 let se stravuje převážně rostlinnou stravou a zajímá se o vliv stravy na naše zdraví a životní prostředí. Přednáší o zdravé rostlinné stravě, pořádá přednášky o zdravém a snadném způsobu přípravy nápojů a jídel, testuje různé mixéry a odšťavňovače a natáčí recenze a video recepty.
Stanislav Miler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti. Přednáší o soběstačném a zdravém způsobu života. Na různých festivalech prezentuje svůj Cyklo fresh bar a učí zájemce, jak si připravovat zdravé nápoje a potraviny. www.akademiesobestacnosti.cz

www.mixery-odstavnovace.cz

Milevová Blanka

ČR

Mohendžodáro cvičím od roku 2009. Motivuje mě, že tantra jóga se dotýká bytosti jako celku. Má blahodárné účinky na fyzické tělo, emocionální tělo, na samotnou duši a ducha. Necítím potřebu docházet zvlášť na cvičení zaměřené jen na fyzické tělo a zvlášť na akce zaměřené na duchovno. V tantra józe Mohendžodáro je vše v jednom a vše do sebe zázračně zapadá jako mozaika. Stále se odkrývá něco nového, je pestré, kreativní, léčivé, rozmanité. Stále se vzdělávám v oblasti spirituálního a osobního rozvoje.

blankamilevova.mohendzodaro.cz

Mládková Renata, Ing.

ČR

Ing. Renata Mládková se věnuje Feng Shui již od roku 2002. Do své práce vkládá nejen své znalosti z technického vzdělání, ale i cit pro bytový design a schopnost naladit prostor do harmonie. Každý její návrh je originál, protože takový jsou i její klienti. Na svých přednáškách hodně vysvětluje a používá mnoho praktických rad a ukázek. Přestože si bez problémů poradí s interiéry a exteriéry, kancelářemi i celými firmami, nejraději pomáhá rodinám s dětmi, a to i těm více problematickým.

www.pomocsehodi.cz

Mühlfeit Jan

ČR

Pomáhá jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě, aby odemkli svůj lidský potenciál. Má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Na základě své globální zkušenosti vytvořil poměrně unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy, zformulovat osobní vizi, a jak realizovat tuto vizi pomocí osobní výjimečnosti.

www.janmuhlfeit.com

Novotná Kateřina

ČR

Kateřina má více než deset let zkušeností s prací s dětmi v předškolním i školním věku. Pod vedením Jana Mühlfeita prošla koučovacím výcvikem a nyní se, kromě seminářů věnovaným dětem a rodičům, plně věnuje také vedení kurzů a přednáškám pro studenty či učitele. Je členkou harvardského Institutu koučinku (Member of the Institite of Coaching at McLean Hospital, Harvard Medical School affiliate).

www.janmuhlfeit.com/detskypotencial

Ondřey

ČR/Bali

Ondřey původně vyletěl ve svých 22 letech na tři týdny natáčet dokument o mayské civilizaci, ale protože cítil silný pocit zůstat ve střední Americe, rozhodl se nechat si letadlo domů uletět. Ze tří týdnů se nakonec stalo dva a půl roku a Ondra prošel obrovskou duchovní transformací, kde ho vesmír nasměroval až na ostrov bohů Bali, do města Ubud, kde strávil dva roky. Nyní cestuje po světě, navštěvuje spirituální komunity a natáčí videa, díky kterým šíří tuto message.

www.facebook.com/ondrey.cz

Papadakisová Lenka

ČR

Lenka Papadakisová, mentorka podnikání žen, zakladatelka vzdělávacího a mentorinkového projektu Moudré podnikání žen a ArtBees, facilitátorka učících se a poradních kruhů.

www.financeproradost.cz

Pavlíková Michaela, Mgr.

ČR

Mgr. Michaela Pavlíková pracuje jako průvodkyně vztahem k jídlu a tělu. Po letech studia různých výživových směrů zjistila, že zdraví a spokojenosti nelze dosáhnout, zabýváme-li se pouze hledáním té „správné stravy". Odpověď na otázku, jak maximalizovat užitek z každého jídla a zároveň si zachovat zdravý rozum, jí přineslo studium na americkém Institute for the Psychology of Eating a ráda se s vámi podělí o tyto poznatky i o zkušenosti z praxe

www.cestaskrz.cz

Peschlová Judita

ČR

Judita je psychoterapeutka, konstelářka, lektorka, poradkyně, koučka, spisovatelka a žurnalistka, která se víc jak 20 let věnuje práci se ženami, vedením ženských kruhů, seminářů a výcviků, podpoře žen, matek i jejich dcer a vnuček, archetypální a živlové terapii a podobným aktivitám, prospěšným jak pro ženy, tak pro jejich partnery a děti.

www.angelcity.cz

Pešková Marcela

ČR

V procesu proměny 20 let. Spouštěčem její „cesty za vnitřní svobodou" se staly úzkost, deprese a ztráta smyslu. Prošla řadou seminářů na hledání, léčbu a rozvoj vnitřního dítěte a znovu nalezení své vlastní podstaty. Ve své práci se zaměřuje především na hledání ztraceného kontaktu s vlastní esencí a nalezení „pravého já". Od roku 2006 vede semináře rodinných konstelací a provází procesem vnitřní proměny. Při práci využívá také imaginaci, hudbu a pohyb. Od roku 1983 žije ve vztahu se svým mužem Luďkem, ve kterém prošli několikaletou intenzivní krizí. Mají tři dospělé děti. Miluje toulky divokou přírodou a čtyřnohé domácí kamarády.

www.caspromen.cz

Pfeiffer Tomáš

ČR

Tomáš Pfeiffer je český filosof, léčitel, biotronik. Je žákem a pokračovatelem filosofa a zakladatele biotroniky pana Josefa Zezulky (1912 -1992).

www.dub.cz

Pieroth Gerhard K.

Německo

Německý lektor a duchovní kouč. Spoluzakladatel projektu LichtWesen a spoluautor několika světových bestsellerů. Jako lektor vede semináře a workshopy se zaměřením na sebepoznání a práci s energiemi archandělů a nanebevzatých mistrů v Evropě, USA a Japonsku.

www.lichtwesen.cz

Plačková Iva

ČR

Iva Plačková, pedagožka s mnohaletou praxí v oblasti rozvoje a výchovy dětí předškolního a mladšího školního věku. Řadu let se zabývá (teoreticky i prakticky)klasickou homeopatií Samuela Hahnemanna. Své znalosti stále zdokonaluje a nyní i předává prostřednictvím odborné přednáškové činnosti pod vedením MUDr. Alexandra Fesika z Akademie klasické homeopatie v Ostravě.

budtezdravi.cz

Policar Robert

ČR

S klasickou astrologií jsem se seznámil v 16 letech, kdy postupně začalo moje intenzivní studium. Před deseti lety mne osud seznámil s mayskou astrologií a od té doby se snažím pracovat s oběma nástroji zároveň. Během cesty jsem se seznámil s mnoha přístupy osobnostního rozvoje. Učím se stále a používám ve své práci to, s čím jsem měl tu nejlepší zkušenost. Motivací mé práce na sobě bylo především velmi obtížné dětství, a tak jsem ze zpětného pohledu neměl jinou možnost než jít cestou, kterou kráčím nadále. Mým přáním je pomoci co nejvíce lidem najít jejich jedinečnou cestu, která je v astrologii velmi dobře naznačena. Miluji čtyři dohody, které se snažím ve svém životě praktikovat a zdokonalovat se v nich. Miluji práci se sny, rád cvičím jógu a jsem otevřený všemu, co je dobré. Motto "Vše konzultuj se svým vlastním srdcem"

www.robertpolicar.cz

Pozlovská Jana

ČR

Lektorka a průvodkyně v oblasti osobního rozvoje, majitelka centra osobního rozvoje SO´HAM. Po 15 letech manažerské kariéry v mezinárodních IT společnostech jsem se v roce 2014 přesunula do oblasti osobního rozvoje, který mě provází již řadu let.
Při své práci vedu své klienty k tomu, jak vzít život do svých rukou a jak ho žít šťastně a naplněně ve všech oblastech. Mým hlavním projektem je v tuto chvíli program zdravého vidění bez brýlí, založený na metodě očního lékaře dr.Batese a kromě vidění pro dospělé se více začínám zaměřovat na práci s dětmi, kdy bych ráda projekt zdravého vidění dostala přímo do škol. Tento projekt by měl být přímo podporován našim novým nadačním fondem SO´HAM.

www.soham.center

PRO-BIO LIGA

ČR

PRO-BIO LIGA je odborná pobočka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, založená již v roce 2002, která se zaměřuje na osvětu a propagaci ekologického zemědělství a biopotravin mezi spotřebitelskou veřejností.

www.lovime.bio

Pykal Jiří

ČR

Jiří Pykal je manažerem Biofarmy Sasov v Jihlavě, která se specializuje na chov přeštických černostrakatých prasat v režimu ekologického zemědělství od roku 1999. Mimoto se na farmě pěstuje kolem dvaceti různých plodin, nechybí zelinářská zahrada a kromě prasat chovají pastevně masný skot. Od roku 2010 fungují vlastní jatka a v roce 2013 zprovoznili výrobnu masných výrobků za 2,3 milionu, jejíž výstavbu zaplatili sami zákazníci formou komunitou podporovaného projektu. Farma je specifická také svým přesahem do výzkumu.

www.biofarma.cz

Rakušanovi Hana a Jiří

ČR

Hana a Jiří Rakušanovi se společně měření aury věnují deset let. Za tu dobu nasbírali velké množství zkušeností. Sami je využili v osobním životě, ale i při terapiích, které vedou ve svém centru HaJiRu Liberec i po celé ČR. Kromě měření aury se zabývají jógou, REIKI i rodinnými konstelacemi. Svoje zkušenosti i rady sepsali do knihy "Aura, čakry a sebeléčení", která právě vychází u nakladatelství Grada. Dále svoje zkušenosti sdílejí v Pravém domácím časopise nebo týdeníku Spirit, spolupracují i s časopisem Regenerace a Signál rádiem, jehož jsou pravidelnými hosty. Společně také skládají a interpretují hudbu, jsou autory původních českých manter.
Vydali CD Souznění, Moolamantra CZ, Atišova meditace, Relax HR.

www.hajiru.cz

Rashi Příhodová Irena

ČR

"Už jako malá jsem cítila, že tady na zemi mám nějaké poslání. Stále mě to někam táhlo, ale nevěděla jsem kam. Věděla jsem jen, že ten úkol je, že existuje. Často se mi stávalo, že mi úplně neznámí lidé svěřovali své nejtajnější smutky, zklamání a bolesti. V průběhu svého života jsem prošla řadou zkušeností, za které jsem teď vděčná. Díky tomu teď dokážu porozumět trápení druhých jako terapeut i jako člověk. Neváhám se pustit úplně do čehokoliv, s čím člověk může potřebovat pomoct. Zázraky neslibuju , jedná se o práci na sobě a ve velké míře záleží na spolupráci klienta a jeho touze něco změnit. Chodí za mnou nejen lidé, kteří mají nějaké potíže, ale i lidé, kteří potřebují zlepšit ve svém podnikání nebo touží po osobním růstu,potřebují se podívat na vztahy, řeší svoje osobní otázky , hledají další cestu nebo řešení nebo si potřebují ujasnit něco, co třeba již dávno vědí. Terapie nejsou zdravotnickou procedurou a neplynou z nich žádné zdravotnické výhody a nenahrazují zdravotní péči."

www.regrese.net

Rettig Octavio, Dr.

Mexiko

Doktor Rettig získal lékařský titul na University of Guadalajara v Mexiku. Poté, co objevil účinky přírodní psychedelické sloučeniny 5-MeO-DMT - sekretu z Bufo Alvarius, znovu představil tento silný léčebný nástroj kmenu Seri v Sonorské poušti, kde ropucha coloradská žije. Během let vyvinul unikátní neošamanskou metodu, jak s touto substancí co nejúčinněji a nejbezpečněji pracovat, za což si vysloužil i podporu původních obyvatel sonorské pouště a venezuelského domorodého kmene Piaora. Octavio Rettig je členem United Nations of Venezuela Association, které jeho práci poskytuje oficiální mezinárodní ochranu (Deklarace OSN o právech původních obyvatel). Dr. Rettig zkoumá odvěké užívání a terapeutický potenciál přírodních medicín a zároveň propaguje jejich zodpovědné užívání. Je
autorem knihy The Toad of Dawn, 5-MeO-DMT and the Rise of Cosmic Consciousness. Během více než 7000 ceremonií s žabím sekretem pomohl k uzdravení z duševních a nejrůznějších zdravotních problémů mnoha lidem po celém světě. Jeho profesním cílem je usnadnit obecné pochopení léčebného potenciálu přírodních látek.

www.octaviorettig.com

Rosenbaum Martin

ČR

Je mi 42 let. S manželkou Janou máme 5 dětí. Žijeme v Jindřichovicích pod Smrkem. Věnuji se ekologickému zemědělství. Posledních 12 let máme vlastní rodinou farmu Lukava. Postupně jsme svépomocí vybudovali slaměný dům a faremní mini sýrárnu. Rozjeli jsme distribuci našich sýrů na principu KPZ. V současné době se věnuji zejména modernímu využití pracovních koní.

www.lukava.net

Růžičková Hani, Ing.

ČR

Hani Růžičková dlouho hledala způsob, jak ze svého života vědomě odstraňovat nepříjemno, tedy problémy, a tvořit si jej tak, aby byla šťastná a zdravá. Několik let úspěšně pomáhala sobě i ostatním lidem od problémů jedinečnou Terapií Mysli®, kterou sama vyvinula, a nyní ji vyučuje pro sebeterapii. Od r. 2017 vede lidi na jejich cestě do lásky a harmonie novou, ještě efektivnější Terapií Pocitu®.

www.TerapieMysli.cz

Rychnovská Jitka

ČR

Zakladatelka a lektorka školy Taichi - Praha. Věnuje se cvičení Taichi a Čchi - kung, cvičení Taichi se zbraněmi. Vyučuje a pořádá kurzy pro začátečníky i pokročilé studenty. Pořádá vystoupení a prezentace školy. Ke cvičení Taichi patří i zdravý životní styl a práce na svém nitru, všechny tyto aspekty jsou ve výuce zahrnuty. Věří, že cvičení je pro každého a mělo by lidem přinášet především radost. Škola vyučuje tradiční čínské zdravotní, relaxační a dechové cvičení Čchi-kung. A bojové umění Taichi, které udrží vaše tělo mladé, pružné a zdravé.

www.taichi-praha.cz

Rychnovský Tomáš

ČR

Dr. Tomáš Rychnovský Ph.D. vystudoval fyzioterapii a je specialistou na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému.
Je žákem Prof. Dr. Pavla Koláře Ph.D., přednosty rehabilitační kliniky v nemocnici Motol, u něhož působil 10 let a kde mohl vnímat základ pro nejnovější ověřené terapeutické postupy, které používá ve své praxi a které jsou ověřené mj. na vrcholových sportovcích. Od roku 2001 provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi pro dospělé. V roce 2006 rozšířil praxi o dětskou část a provádí diagnostiku a terapii hybných poruch novorozenců (držitel certifikátu garantovaného Mezinárodní Vojtovou společností). Přednáší na 2. lékařské fakultě UK a na Pražské psychoterapeutické fakultě. Pořádá speciální semináře, které se zabývají předáváním zkušeností z oblasti tělesné, cvičením i přednášením o tom, jak se zbavit bolesti v těle a předcházet jim a rovněž o najití rovnováhy a stability mysli, naučit se zacházet, ale i předcházet stresům a být v životní pohodě.

www.tomasrychnovsky.cz

Řeháček Libor Theodor, Ing.

ČR

Více než 25 let úspěšný projektový manažer, obchodník a trenér. Je rád za každého jednotlivce, kterému pomohl odkrýt taje komunikačních dovedností. Především pak řízení krizových situací na projektech i v životě. Přináší vždy ty nejnovější poznatky, které výjimečným způsobem umí propojit s praxí. V loňském roce přinesl Dr.Joe Dispenza, v letošním roce přináší bestseller Moje cesta k zodpovědnosti.

www.partnersinleadership.com

Říha Filip

ČR

Filip Říha před devíti lety přinesl do Čech kouzla živé stravy, kterou postupně propojil s lokálními principy, makrobiotikou, a celostním životním stylem. Dvě oblasti stravování, na které nedá dopustit, jsou fermentace a očisty. Filip se stravě věnuje i podnikatelsky, je zakladatelem firem Freshbedýnky a Mladý kokos. Tu druhou vytvořil právě proto, aby předal lidem své kokosové znalosti a nadšení. Filip je zároveň lektorem na Akademii Léčivé Výživy, kde se věnuje tématům raw food a životního stylu.

www.mladykokos.cz

Říha Palečková Denisa, Mgr., CSB

ČR

Přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Od roku 2002 ukazuje lidem, jak si prací s tělem a sexualitou mohou obohatit všechny další oblasti života. A že ve vztahu lze žít lásku a vášeň i po mnoha letech. Spoluzakladatelka Školy šťastného partnerství, Školy celostní smyslné masáže a masážního studio Tantra Spa. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. www.denisaarichard.cz

www.denisapaleckova.cz

Sahani Renata

ČR

Renata Sahani, fyzioterapeutka, lektorka jógy a absolventka 3 letého psychoterapeutického výcviku. Spojuje západní medicínu s východním pohledem na zdraví. Založila a již 10 let provozuje Školu pánevního dna pro ženy. Má již 170 lektorek po celé ČR i SR. Svoji metodu 3x3 letos akreditovala pod MŠMT jako zdravotní cvičení. Spolupracuje s předními lékaři v oboru. Je milovnicí Indie a Inda. Žije částěčně se svým Indickým manželem v indickém Váranasí a zde /nejen/  čerpá inspiraci k východnímu pohledu na ženské gynekologické zdraví.

www.skolapanevnihodna.cz

Skácel Viktorie

ČR

Terapeutem i lektorem jsem se stala nejdříve sama sobě a teprve to mě naučilo, že změnit svůj život od základu je možné, pokud se přestanu bát a věřit, že „to nejde".
A tak jsem začala pomáhat i dalším lidem a moje práce se stala součástí mého života po celých 17 let. Od masáží a zkoumání energií až po vědomou práci s myslí, kvantovou fyziku i epigenetiku, které mě ovlivnily natolik, že cesta zpátky k nemocem a trápení už prostě není možná.

www.v-laska.com

Skořepa Petr

ČR

Hlavní lektor Školy přírodního stavitelství, léčitel nemocných domů, průvodce tmou. Napsal knihu "Jak na soběstačný dům". Zakladatel sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají. Realizuje stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě. Získávání energie ze slunce a větru. Vše jednoduše, údržbově a svépomocí.

ekovesnice.cz

Slabá Martina, Ing.

ČR

Martina se věnuje rozvíjení ženství a cestě ženy ke své přirozenosti a hlubinné tvořivosti. Zaměřuje se na ladění této cesty s povoláním, partnerstvím, mateřstvím,.. a na to, jak zůstat v gejzírech každodenních činností ve spojení se svým nitrem, intuicí a moudrostí těla. Jako průvodce do nitra, ke zdroji síly a celistvosti používá mandaly. Je autorkou knížky Žena s prožitkovými mandala kartami.

www.martizena.cz

Slimáková Margit

ČR

V současnosti nejvýraznější česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci. Zakladatelka 1. českého think tanku Globopol věnujícího se tématům zdravotní prevence a výživy.
Zpopularizovala u nás Zdravý talíř, který rychle nahrazuje zastaralou výživovou pyramidu. Vystudovala farmacii, dietologii v USA a četné certifikované kurzy. Pravidelně publikuje a přednáší, propaguje zdravou výživu na školách. Využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. www.globopol.cz

www.margit.cz

Smeykal Ondřej

ČR

Ondřej Smeykal - český matador hry na didgeridoo. Již téměř 3 dekády se věnuje propagaci hry na didgeridoo.
Výtvarník, hudebník, pedagog...

www.smeykal.com

Sobek Pavel

ČR

Mgr. Pavel Sobek, terapeut a lektor kurzů HAP, pedagog. Vystudoval FF MU v Brně v oborech filosofie, estetika. Věnuje se především waldorfské pedagogice, regresní psychoterapii a lektoruje kurzy Hlubinná abreaktivní psychoterapie A. Dragomireckého. Současným terapeutickým počinem je směr Pneumatotherapie, který na práci v HAP v mnohém navazuje. Spolu se ženou Lenkou je spoluautorem terapeutické odborné publikace Duše a její svět.

www.duchovniterapie.cz

Sobková Lenka Mgr.

ČR

Vzděláním jsem klasická farmaceutka, od dob svých studií se však věnuji přirozeným cestám léčení. Vedle specializace na léčivé rostliny a homeopatii se zaměřuji na směry uzdravující samotné příčiny potíží a nemocí. Proto se jako terapeutka zabývám regresní terapií HAP. Jsem autorkou odborných článků, knihy o fytoterapii v těhotenství a online projektu Léčíme se přírodní cestou.

www.lecimeseprirodnicestou.cz

Sovová Petra

ČR

Spoluzakladatelka Hnutí za aktivní mateřství. Lektorka předporodní přípravy i přednášek na základních školách, autorka mnoha publikací a osvětových textů o těhotenství, porodu a rodičovství. Sedmnáctým rokem se věnuje zdravotně-právnímu poradenství pro rodiče, zejména v souvislosti s porodem. Dvanáct let ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství v rámci Světového týdne respektu k porodu. Hnutí za aktivní mateřství vzniklo v roce 1999 jako platforma pro iniciování změn českého porodnictví - prosazuje normální porod a přátelskou porodní péči pro matku a dítě v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Snažíme se, aby zdraví, bezpečí a radost z porodu byly v českých porodnicích samozřejmostí. Hnutí za aktivní mateřství je členem mezinárodní asociace ENCA a České ženské lobby. Je iniciátorem a tvůrcem Iniciativy Normální porod.

www.iham.cz

Stanku Helen

ČR

Kartářka a vědma Helen Stanku pocházím ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o mágy a vědmy, ale také o loutkaře. Helen je z rodiny, kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. Čakra, díky které může nejen vykládat osud, ale otevírat lidem širší intuici čili aktivovat třetí oko. „S kartami je dobré se spřátelit, karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou", vysvětluje Helen Stanku.

www.dobrakartarka.cz

Stejskalová Klára - Meera Design

ČR

Kdo/co je Meera?
Našimi bio textilními produkty manifestujeme krásu a vznešenost, vkus a eleganci, „meerumilovnost" a ohleduplnost k přírodě. Naše výrobky jsou na „meeru" (upravujeme modely tak, aby vám seděly na míru)
Naše výrobky jsou „slow fashion" (klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici s respektem k přírodě a lidským právům)
Autorkou projektu je Klára Stejskalová.

www.meeradesign.cz

Strunecká Anna, Prof. RNDr., DrSc.

ČR

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc, česká pedagožka, badatelka, spisovatelka a publicistka, autorka populárně naučných knih o zdravém životním stylu a jedech v životním prostředí. Ve svých knížkách se zabývá především prevencí vážných civilizačních nemocí, jako je cukrovka 2. typu, kardiovaskulární onemocnění, autismus a Alzheimerova nemoc. Má bohatou přednáškovou činnost pro širokou veřejnost.

www.strunecka.cz

Studnička Milan

ČR

Reprezentoval jsem ČR na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City 2002 v jízdě na bobech, mám řadu medailí z mistrovství ČR (v 6 různých sportech), jsem mistr Evropy, mám medaili i z mistrovství světa. Vystudoval jsem trenérství na FTVS UK (2002), později psychologii na FF UPOL (2012). Jsem absolventem pětiletého daseinsanalytického sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku, rovněž jsem absolvoval celou řadu vzdělávacích kurzů zaměřených na komunikaci, koučink a osobní rozvoj. Od roku 2005 se zabývám koučováním a vzděláváním dospělých, od roku 2014 se věnuji rovněž poradenské a psychoterapeutické praxi. Zároveň pořádám kurzy pro rodiče, učitele i trenéry ČOV, jak přistupovat k malým dětem, aby se jim zachoval zdravý vývoj.

www.milanstudnicka.cz

Suchánková Martina

ČR

Zakladatelka a nyní předsedkyně spolku ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování. Považuje za důležité, aby rodiče znali svá práva a rozhodovali se až po vyslechnutí názorů a argumentů z různých stran. Její snahou je podpora očkování s minimalizací rizik, zvýšení sebevědomí rodičů a náprava právního rámce očkování z povinného na doporučené a dobrovolné.

www.rozalio.cz

Suvereno

Slovensko

Pod akronymom SUVE sa skrývajú symboly ako S loboda, U menie, V edomie, E nergia, ale tiež slovo „suverenita" - nezávislosť, zvrchovanosť, nespútanosť ako kľúčová črta v jeho tvorbe a v živote. S.U.V.E. je viac než len hudba. Je to životný príbeh, skúsenosti a premena človeka, ktorý sa snaží ísť dobrým príkladom pre mladých ľudí a pozdvihnúť ich potenciál. Okrem hudobnej tvorby je to rôzna edukatívna a osvetová činnosť formou besied, prednášok a diskusií, podpora charitatívnych a enviromentálnych projektov, cestovateľské aktivity, ale tiež motivačné výchovné koncerty na školách. https://www.facebook.com/SUVERENO.2hplus

www.suvereno.sk

Svoboda David

ČR

David Svoboda je historicky nejúspěšnější reprezentant ČR v moderním pětiboji, člen ASC Dukla Praha. Je držitelem už 16 medailí z ME, MS a OH a několika světových a olympijských rekordů v rámci moderního pětiboje. V národním týmu mužů je od roku 2004. Pětibojařem roku byl vyhlášen v letech 2007, 2008, 2010, 2011 a 2012. Na mistrovství světa v Londýně v roce 2009 se stal vicemistrem světa mezi jednotlivci, přidal stříbro z týmové soutěže a zlato z mužské štafety dvojic. Dvě stříbrné a jedna zlatá medaile získané během jediného mistrovství světa je zatím nejúspěšnější bilancí jednoho závodníka v české a československé historii. V Londýně se stal 11. srpna 2012 olympijským vítězem. Na olympiádě v Rio de Janeiro skončil na devátém místě.

www.david-svoboda.cz

Šašková Simona

ČR

Simona Šašková vyměnila úspěšnou kariéru v korporátním prostředí, za hluboce smysluplnou práci v osobním rozvoji lidí i týmů. Propojuje dlouholeté zkušenosti s vedením lidí s láskou ke koním, kteří byli jejími průvodci i vášní od dětství, více než 30 let. Jako jediná v ČR pracuje s know how, které získala během ročního výcviku v The Academy of Coaching with horses (Colorado). Cílem Simony je nabídnout klientům bezpečný prostor pro osobní rozvoj s koňmi, který bude intenzivním zážitkem a přispěje k plnému prožívání jejich života. Druhým a neméně důležitým cílem je změna toho, jak jsou lidé zvyklí koně vnímat - vidět je, ne jako nástroj pro naplnění svých cílů, nebo hračku, ale jako moudré bytosti, které nám lidem mohou pomoct vyrovnat se svými vlastními i kolektivními výzvami s větší odvahou, lidskostí a láskou.

simonasaskova.cz

Štrejbarová Olga

ČR

Zakladatelka Ježíškových vnoučat. Jednoho dne jí došlo, že v domovech pro seniory jsou tisíce lidí, kteří jsou úplně sami. Zmobilizovala lidi prostřednictvím Facebooku a dnes jsou už tisíce vnoučat, co osamělým seniorům kupují dárky, navštěvují je, berou si je domů a na výlety. Dalším projektem je S láskou pro hospic a třetí aktivitou jsou "Zlaté ručičky dědy a babičky".
https://www.youtube.com/watch?v=3nilJQZRtmw&list=PLZA0BV6Xtz7dAxp6rgc8oz3fVOPHBeqNJ&index=12&t=2s

http://pravednes.cz/StrejbarovaOlga.profil

Torres Asdrubal

Kolumbie

Asdrubal Torres se narodil v kolumbijském pohoří Sierra Nevada de Santa Marta v indiánské komunitě Arhuaco - Tayrona. Nyní žije v podhůří svého rodného kraje, v městečku Valledupar. Následně absolvoval virtuální interaktivní kurz zaměřený na lidská práva, organizovaný španělskou univerzitou Pablo de Olavide. V minulých letech se zúčasnil řady mezinárodních kongresů, konferencí a fór jako je například Světová konference o indiánském právu, pořádaná univerzitou Irvine California v USA. Aktivně se zapojoval do různých aktivit spojených s původními obyvateli a účastnil se mezinárodních vrcholných setkání indiánských komunit v různých zemích i mimo latinskoamerický kontinent. V sídle OSN v New Yorku reprezentoval kolumbijskou konfederaci svého kmene na Stálém fóru pro záležitosti domorodých skupin.

www.poselstviindianu.cz

Trčková Dominika

ČR

PR manažerka v Nadaci Karla Janečka.
V projektu #laskavec hledáme a oceňujeme příběhy laskavých lidí a v projektu #jsemlaskavec vedeme k laskavosti děti. "Chceme lidem ukazovat, že pokud jim na světě něco chybí nebo pokud vědí o něčem, co potřebuje zlepšit, neměli by vidět překážky, ale vlastní příležitosti." říká Dominika Trčková.

www.nadacekj.cz

Trčková Monika

ČR

Pracuji jako seznamovací kouč a poradce. Celý můj dospělý život mě fascinují témata jako: co je to opravdová láska, jak udržet dlouhodobý a láskyplný vztah, jak najít správného partnera, jak ve vztahu neztratit sama sebe, co je nutným předpokladem pro to, aby vztahy fungovaly, proč je v současné době tolik rozvodů anebo jak se naučit opravdu milovat toho druhého. Tento zájem mě i přivedl k mému současnému povolání.

www.najdeteseted.cz

Trličíková Eliška, Buřt Martin

ČR

Jsme mladí a nadšení lidé, kteří se věnují své práci na plno a s radostí a snaží se denně předávat své dosavadní znalosti a zkušenosti dále.

www.vseproboty.cz

Tucker Brendan

Austrálie

Brendan je australský lektor jógy a meditace. Je také holistickým koučem, který se specializuje na odbourávání vlivu stresu na tělo i mysl. Spojuje své zkušenosti z holistického koučování s praktikami jógy a díky těmto technikám vás zbaví stresu a napětí, abyste mohli prožít naplněný a spokojený život.

Turnovský Pavel

ČR

Astrolog, publicista a výtvarník
Je přívržencem humanistické a transpersonální astrologie. Je autorem knihy „Rozloučení s tradiční astrologií", publikuje v časopisech, překládal a vydával knihy o astrologii, vystupoval v rozhlasech a televizích. V prosinci 1989 inicioval založení Astrologické společnosti ČR, jejímž předsedou byl šest let, podílel se také na českých astrologických programu Johannes a Starfisher Je zakladatelem a správcem webů www. rezonance.cz a www.astrologie.cz.. Jako výtvarník surrealistické orientace měl řadu autorských a skupinových výstav doma i v zahraničí, v 70. a 80. letech byl členem alternativních rockových skupin Extempore, MCH Band, i aktivistou Jazzové sekce. S Martinou Lukáškovou vedou Astrologickou školu pro statečné, která vznikla v roce 1992. Motto:  Existence nějakého názoru je podmíněna existencí názoru jiného. Život je napjat mezi Erótem a Thanatem.

www.rezonance.cz

tým Vitalvibe

ČR

Jsme přátelský tým s náručí otevřenou pro každého. Jsme skuteční lidé, jsme rodina sdílející stejný cíl. Chceme se s ostatními podělit o své zkušenosti, sdílet vlastní poznatky, předávat dál radost a nadšení. Chceme prezentovat zdravý a přirozený přístup k výživě a životu vůbec, tím že ho žijeme. Ukážeme Vám naše oblíbené recepty, produkty a praktické tipy z našeho každodenního života a posdílíme jak se žije život ve Vitalvibe. Těšíme se na vás.

www.vitalvibe.cz

Valová Ivana, Mgr.

ČR

Mgr. Ivana Valová se narodila ve Zlíně a žije v Praze. Vystudovala Pedagogickou Fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (biologii těla, psychologii a sociologii). Učí angličtinu a vede kurzy Atlantské školy. Nabízí služby v oblasti léčení těla a duše, poradenství v psychospirituální krizi, pomoc v rozvoji intuice a spojení s moudrostí starodávných civilizací.

www.atlantskaskola.cz

Van den Berg Monika

ČR

Monika Van den Berg je lektor mindfulness kurzů, které vede od roku 2016. Pracovala s lidmi se zdravotním postižením a jejich rodinami, také jako rodinný rozvodový poradce.

www.rodinneforum.cz

Verde Beitlová Michaela, Mgr.

ČR

Mgr. Michaela Verde Beitlová vystudovala obor Informační studia a knihovnictví na Karlově Univerzitě v Praze. Do roku 2005 působila v Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR, kde vedla informační centrum a působila jako informační podpora pro vědecké pracovníky. Od roku 2006 do roku 2016 pracovala nejdříve v Ústavu výpočetní techniky, později v Ústřední knihovně Univerzity Karlovy. Je autorkou projektu Vitamíny s příběhem (http://vitaminyspribehem.cz) na jehož realizaci pracuje od poloviny roku 2016. Projekt má za cíl šířit osvětu na téma prevence vzniku civilizačních chorob a zajistit přístupnost poradenských služeb pro veřejnost ve všech regionech ČR i SR. Při své práci denodenně zúročuje znalosti nabyté v akademické sféře. Zajímá se o udržitelný životní styl, k čemuž ji přivedla zkušenost se smrtelnou nemocí.

www.vitaminyspribehem.cz

Vinkelhoferová Markéta

ČR

Markéta Vinkelhoferová se věnuje propagaci sociální solidární ekonomiky a také fair trade. Koordinovala několik mezinárodních osvětových kampaní v neziskové organizaci Ekumenická akademie a dva roky byla členkou správní rady Fairtrade Česko a Slovensko.

www.fairtrade-cesko-slovensko.cz

Vondrášek Pavel, Mgr.

ČR

Mgr. Pavel Vondrášek vystudoval fyzioterapii a poté specializaci ve sportovní medicíně. Je členem České lékařské společnosti. Má více jak 20 let zkušeností ve fyzioterapii, sportovní medicíně a psychosomatice. Ve své praxi propojuje západní medicínu s principy psychosomatiky a psychoanalýzy. Po studiích kvantových terapií v zahraničí vytvořil unikátní koncept, ve kterém propojil své terapeutické zkušenosti s kvantovým přístupem k naší mysli. Je prvním českým autorem a propagátorem kvantových terapií. Je zakladatelem Nadačního fondu Tady a Teď, který je zaměřen na výzkum nejen onkologických onemocnění.

www.kvantovaterapie.cz/

Vostrá Markéta

ČR

Markéta Vostrá,  renomovaná a mediálně známá kartářka a astroložka, autorka knih Vostrá škola života, Dračí stezka, Znamení v nás, Návraty k sobě. V současné době pracuje na rozsáhlém projektu Ilustrované astrologie na pokračování, jehož cílem je popsat všechny planety ve všech znameních. Loni vyšly cykly brožur Dvanáct tváří Slunce a Dvanáct tváří Luny, letos vychází Dvanáct tváří Černé Luny.

www.marketa-tarot.cz

Vurm Bohumil a Foffová Zuzana

ČR

Bohumil Vurm
Spisovatel, nakladatel, autor výstav
Bohumil Vurm jako první u nás v 90. letech začal přednášet o tarotu, dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem Hieronyma Bosche. Přednáší pro širokou veřejnost i na školách a univerzitách, doma i v zahraničí. Napsal encyklopedii tarotu u nás, velmi úspěšná je jeho trilogie „Tajné dějiny Evropy". Je autorem či spoluautorem scénářů k výstavám „Praga Mystica", „Krásy a tajemství České republiky", „Vivat Comenius", „Páni z Rožmitála" a „Víno napříč staletími". Předsedá Nadaci Hieronymus propagující dílo nizozemského malíře Hieronyma Bosche.


Zuzana Foffová
Fotografka, spisovatelka a autorka výstav
Vedle psaní a fotografování se věnuje grafickému ztvárnění knih a výtvarnému řešení výstav. Redakčně i spoluautorsky připravila dvoudílnou knihu „Nová encyklopedie českého a moravského vína". V roce 2004 sestavila „Desatero pro výběr správného vína" a „Desatero pro správné chutnání vína". Podílela se na výtvarném řešení repliky gotického orloje pro nizozemské centrum „Jheronimus Bosch Art Center". Autorsky se podílí na realizaci výstav (např. Krásy a tajemství České republiky; Vivat Comenius; Páni z Rožmitála; Památník Jakuba Jana Ryby; Víno napříč staletími).


www.pragamystica.cz

Vystavěl Filip Pathik

ČR

Fillip Pathik Vystavěl kouzlo bosých bot objevil před šesti lety. Od té doby je skalním fanouškem barefoot bot. Ty mu učarovaly natolik, že založil vlastní značku barefoot obuvi Pathik shoes. Podle vzoru indiánů Tarahumara vyrábí sandály pro běh i denní nošení. Je trenérem techniky přirozeného běhu. V každodenním kontaktu se zákazníky jim radí při výběru bosých bot pro všechny typy aktivit.

www.pathikshoes.cz

www.bufoalvarius.com

ČR

Dokumentární film
Bufo Alvarius - The Underground Secret (Velká Británie, mezinárodní název)
Česká republika 65 minut
Žánry: Dokumentární
Obsah: Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště.
Režie: Filip Záruba
Scénář: Filip Záruba

www.bufoalvarius.com

Zástupci MŠ a ZŠ, které žákům vaří zdravě

ČR

Renata Černá, ZŠ Dobřany u Plzně
Iveta Garciová, MŠ Semínko Praha
Olga Chlápková, ZŠ Waldorfská Pardubice
Romana Opršalová, ZŠ Český Brod


Školy, ve kterých žákům vaří zdravě a z kvalitních surovin.
První tři školy jsou navíc zapojeny v programu Skutečně zdravá škola.


Zelený Atapana Mnislav

ČR

Po studiu ekonomické fakulty Vysoké školy zemědělské (1965) a etnografie na Filosofické fakultě UK (1974) jsem se výhradně orientoval na Latinskou Ameriku. Specializuji se nejen na kulturní antropologii, archeologii a historii, ale v poslední době i na politické dění v celé oblasti, především v amazonských státech, které považuji za centrum mých pobytů a výzkumů. Za největší ocenění považuji adopci indiánskou rodinou Yawalapitiů v Brazílii v roce 1989, kde jsem získal jméno Atapana. V roce 2002 jsem založil charitativní společnost Velká Amazonie, o.p.s., která se věnuje jedné indiánské osadě ve venezuelské Amazonii.

http://www.granamazonia.cz/

Zeman Jan

ČR

V roce 2006 založil společně se svou maminkou a bývalou ženou Biopekárnu Zemanka jako srdeční záležitost díky zhmotněné touze zůstat u biopotravin. Začínalo se s jednou domácí troubou, maminka pekla a Jan produkty vozil do pár obchodů po cestě do své tehdejší práce. Šlo se krok za krokem, investovalo se postupně, provoz rostl. Z projektu pro potěšení se stal prosperující byznys a rodinná firma. Z jednoho zaměstnance s pár obchody firma nyní po 11 letech dorostla na 35 lidí, dodávkami do řetězců u nás a exportem do 11 zemí světa. Stále pekárna ale zůstává rodinnou firmou s velkým srdcem.

www.biopekarnazemanka.cz

Zenklová Kamila MgA.

ČR

Pedagožka na Konzervatoři Brno a ZUŠ. Diriguje několik pěveckých sborů, soukromě vyučuje praktické použití hlasu.

www.kamilazenklova.cz

Zíková Helena, JUDr., Šejnoha Jiří

ČR

JUDr. Helena Zíková a Jiří Šejnoha patří k týmu "Svět je jinak", který na základě sdělení z "Druhé strany" vysvětluje původ života a smysl existence člověka s odkazy na praxi současné společnosti, vědy a náboženství.

www.svetjejinak.cz

Zítko Pavel

ČR

Zabývám se od roku 2009 tématem, jak co nejefektivněji "ušetřit a vydělat peníze" na internetu, od roku 2016 se intenzivně zabývám kryptoměnami. Jsem narozen ve znamení vodnáře a vizionářská témata jsou mi velmi blízká. Hned od začátku mě fascinovala BLOCKCHAIN technologie a její potenciál , která bude určovat globální tón v následujících letech. A vy budete mít ty nejčerstvější informace z této oblasti, abyste mohli efektivně profitovat.