Osobnosti

Anebo

CZ

Nymbursko-brandýská kapela Anebo vznikla v roce 2013 původně jako sólový projekt Karla Chodory, autora většiny písní na repertoáru. Od roku 2015 hraje kapela ve složení Karel Chodora (kytara, zpěv), Michal Walter (kytara, zpěv), Adam Havlín (kontrabas), Martin Petrásek (bicí, perkuse). O technické zázemí se stará Michal Bojkovič.

www.anebomusic.cz

Aujeská Lucie

CZ

Lucie, spolumajitelka firmy Vitalvibe, žije převážnou část roku na Bali, kde realizuje různé projekty zaměřené na zkvalitnění života, zdraví a celkové duševní pohody. Pořádá workshopy, retreaty nebo vede individuální lekce o zdravém životním stylu, rawfood a józe. Lucie vnímá jídlo jako kreativní nástroj, kterým si člověk může kultivovat své zdraví, energii a celkovou harmonii v životě.

www.vitalvibe.eu

Baková Eva

CZ

Ve 20 letech se vydala cestou poznání. Nevěda a netuše co takové poznání představuje, začala cestou původních filosofů zkoumat život. Jeho barevnost, hloubku i celek, kdy nově objevovala „objevené". Po více než dvacetileté systematické praxi, kdy si všechny nové poznatky ověřila a na často neuvěřitelných situacích potvrdila jejich funkčnost, začala těmto pravidlům učit. Ukazuje jak pomocí netradičního úhlu pohledu dosáhnout logických a předvídatelných výsledků, které nezasvěcenému připadají jako zázrak. Rozum se bojí neznámého, prostě proto, že mu nerozumí, když porozumí, dokáže zdánlivě nemožné. Nevěříte? Tak to zkuste ...

www.bakova.cz

Bartošek Martin, Mgr. Bc.

CZ

Martin Bartošek, duchovní jméno Prem Divyo, je zkušený terapeut, cvičitel a lektor od roku 1990. Jeho učiteli jsou Leonard Orr, Svamí Anand Veeresh, Ma Zahira, Svámí Vishwananda, Jan Bílý, Lama Ole. Je jediný certifikovaný terapeut Satori dýchání (rebirthing). www.satoridychani.cz

www.martinbartosek.cz

Baudyš Antonín

astrolog a filozof (CZ)

Antonín Baudyš (1972) vstoupil do povědomí jako přední český astrolog, ale jeho komentáře ke společenského dění na pomezí politiky a spirituality si získaly u veřejnosti ještě větší odezvu. Antonín se věnuje v současnosti on-line programu Horoskopy pro radosti, videokurzu astrologie pro začátečníky a kurzu Psychologie úspěchu. Se ženou a dětmi žije napůl v Jeseníkách a napůl v Řecku.

www.baudys.cz

Bays Brandon

terapeutka a lektorka (GB)

Brandon Bays se sama vyléčila z nádoru velikosti basketbalového míče během pouhých šesti a půl týdne bez léků a bez operace. Výjimečný dar, který získala svou obdivuhodnou cestou za uzdravením, bylo sestavení efektivního procesu, který krok za krokem umožní člověku dostat se k příčině dlouhodobých potíží, spojit se s moudrostí vlastního těla a vyvolat jeho samoléčivý potenciál.

www.cestabrandonbays.cz

Blahůšková Fajfrová Jitka Pavitra, Mgr.

CZ

Lektorka jógy v systému JvDŽ, absolvovala CP Etnomuzikologie na FHS UK, zabývá se zpěvem manter a kírtanů, hrou na etnické i klasické hudební nástroje a terapeutickými účinky zvuku, působí m.j. jako lektorka seberozvojových kurzů a lektorka anglického jazyka.

www.facebook.com/mantryakirtany

Brabec Jan, Mgr.

CZ

Po studiích na FF ZČU v Plzni a PřF UK v Praze působil na akademické půdě v mezioborovém pracovišti jako vědecký asistent a jako externí vyučující na soukromém gymnáziu. Zájem o integrální přístup k člověku, který jej doprovázel od gymnaziálních studií, ho nakonec dovedl k propojování těchto poznatků s praxí v soukromém sektoru, který poskytuje větší tvůrčí svobodu i důraz na osobní odpovědnost. Smyslem jeho práce je pomáhat rozvíjet individuální zodpovědnost za zdraví a vztahy k sobě i okolí. Vlastní koncept AquaSofia je integrální součástí Regionálního podnikatelského centra SOFIA® v Plzni, fungujícího na principech tzv. svobodné firmy.

www.aquasofia.cz

Cinert Julia

CZ

Zabývám se nemovitostmi přes 15let a díky práce v realitách a developmentu, jsem se začala zabývat bydlením nejen ohledně otázky pohodlí, designu ale i energií, kterou bydlení nese. V minulosti mě nebyli energie cizí jako energetická léčba a výklad karet, ale studiem Feng-shui a zkušenostmi z realit vznikl systém Happy Home, který je přizpůsobený našim podmínkách a posléze v Evropě. Po absolvování akademie Home Stagingu a designu, pí. Jitky Kobzové jsem začala směřovat svou činnost více na design interiérů a speciální péči věnuji dětským pokojům, jelikož jsem sama matkou 6ti-leté dcerky.

www.cjdesign.cz

Čadovi Dan a Jana

CZ

Manželé Dan a Jana Čadovi jsou muzikoterapeuté a maséři. Pracují se zvukem ve všech jeho podobách. Zajímají se o staré duchovní, obřadní a hudební nástroje a jejich působení na člověka, různé tradiční i netradiční masérské, terapeutické, léčebné a meditační techniky (a jejich vzájemné kombinace), psychologii, astrologii, alternativní medicínu, práci s energií, zdravý životní styl apod. Provozují spolu relaxační centrum a zvukové lázně Dajána, kde pomáhají ostatním hledajícím nacházet sama sebe, svoji cestu a smysl života.

www.dajanapraha.cz

Dobrý Petr

CZ

Petr má zkušenosti z prodeje a marketingu v zahraničních firmách, ale i z práce v neziskové organizaci. Již několik let provozuje s manželkou eko internetový obchod, který se snaží nejen prodávat ekologické výrobky pro domácnost i přírodu kolem, ale také pomáhat neziskovým organizacím. Věnuje se hodně i osvětě, protože si uvědomuje, že lidé přírodě škodí často jen z neznalosti. Propaguje také myšlenku, že každá i sebemenší zahrada může být pro zvířata kolem nás taková malá Noemova archa do té doby, než většinová populace dostane rozum. Ví, že kolem nás je spousta skvělých lidí a skvělých nápadů jak pomoci světu a proto neustále hledá cesty, jak těmto lidem a jejich nápadům pomoci k realizaci. Jeho poslední projekt Pomocnožky bude představen právě na letošním festivalu Evolution.

www.zelenadomacnost.com

Dolejší Josef, PhDr.

CZ

PhDr. Josef Dolejší, historik, spisovatel, znalec východních bojových umění a také alchymie. Josef Dolejší vystudoval metalurgii a posléze filozofii na FF UK v Praze. Celý život se věnuje pedagogické práci (od r. 1989 ve vedoucích pozicích), historickým vědám a samozřejmě publikační činnosti. Jeho záběr má neskutečnou šíři - prof. Dolejší si je zcela vědom, že vše souvisí se vším a skutečně hluboké poznání musí být vždy komplexní.

Dudák Vladislav, PhDr.

CZ

Vladislav Dudák, filosof, historik a učitel, je autorem a spoluautorem řady publikací (učebnic, vš. skript, netradičních průvodců), vyučuje filosofii, často přednáší v různých zájmových kursech (Bratrstvo Keltů, Berounská akademie aj.) a dva a půl roku měl v Českém rozhlase Praha každý všední den pořad na téma filosofie všedního dne "Myšlenkování".

Ďuricová Jitka, Ing.

CZ

Ing. Jitka Ďuricová je mezinárodně certifikovaný lektor NLP. Kromě koučování a NLP výcviků, kterým se primárně věnuje, se zaměřuje také na NLP Leadership, obchodní a manažerské dovednosti, prezentační dovednosti a na aplikaci NLP v rozvoji a koučování dětí. NLP výcviky absolvovala v NLP Academy U.K., a to přímo u jednoho ze zakladatelů NLP Johna Grindera.

www.systemika-nlp.cz

Dušková Gabriela

CZ

Lektorka, koučka, organizátorka akcí zaměřených na probuzemí vědomí v těle. Absolvovala několik workshopů u Drunvalo Melchizedeka (autora svazků Pradávné tajemství Květu Života) v americké Sedoně, do České republiky přivezla pradávné učení, které vychází z moudrosti mnoha tradic a kultur. Na Vysočině organizuje v přírodním domku - postaveném dle principů posvátné geometrie - workshopy, spolutvoření, individuální proměny a léčivé cesty zvukem. Prodává předměty s Květem Života ze dřeva a v podobě vitráží.

www.vesica-news.com

Dvořák Otomar

CZ

Otomar Dvořák, spisovatel, scénárista, známý záhadalog, spolupracuje již deset let s Nakladatelstvím MH, kde vydal téměř tři desítky knih, věnovaných netradičnímu putování českou krajinou.

Ekart Vladimír

CZ

Mentor a praktik The Reconnection a Rekonektivního léčení. Reconnection je metoda frekvenčního (nebo i informačního) léčení, které přinesl doktor Eric Pearl. The Reconnection vrací všechny procesy v těle i psychice do původní rovnováhy a umožňuje tak vyléčení v mnoha oblastech. Léčení probíhá na úrovni těla, psychiky, emoční stránky a mnoha dalších.

www.vladimirekart.cz

Exnar Petr, Mgr.

CZ

Poprvé jsme se s bosoboty leguano setkali v Lipsku, na veletrhu Theraphie Leipzig v březnu 2015. Manželka Jana je fyzioterapeutka a má zkušenosti s pozitivními účinky bosé chůze. Brzy jsme s firmou leguano navázali spolupráci a nyní jsme jejich distributoři pro území ČR. Z vlastní zkušenosti a přesvědčení posíláme zdravou chůzi dále. Od dubna 2015 chodím prakticky pouze v botách pro bosou chůzi leguano a v průběhu léta jsem se v nich naučil běhat. Na podzim jsem si v bosobotách leguano vytvořil několik osobních běžeckých rekordů. Dne 11.11.2015 v 11:11:11 jsme otevřeli první obchod s bosoboty leguano v Praze 6 - Dejvicích ve Svatovítské 10.

www.leguano.cz

Fesik Alexandr, MUDr.

CZ

Má cesta k homeopatii byla poměrně dlouhá a plná zákrut. Počáteční velkou neznámou, nepochopení a nedůvěru však časem vystřídalo víc než jen příjemné překvapení. Homeopatie si mě získala svou filozofií, skutečnými výsledky a hlavně svým přístupem k člověku jako jedinečnému celku. Nyní provází mé vysokoškolské studium psychologie a odkrývá mi pohled do nového světa plného skvělých možností a obrovského potenciálu.

www.budtezdravi.cz

Filippi Gabriela

cz

Herečka a autorka Léčivého divadla Gabriela Filippi se již od dívčích let věnuje metafyzice a v ní hledání smyslu života. Před pěti lety vytvořila Léčivé divadlo, které se věnuje spojení umění a spirituality. Vytvořila tři divadelní představení Andělé v mém srdci, Chlapce, který viděl pravdu, Dar z nebes, ve kterých divákům nabízí příběhy, které se věnují tématům přesahujícím běžné lidské vnímání. Život po životě, komunikace s duchovními světy, hledání a nalézání lidského štěstí, které je uvnitř nás samotných. Díky emocím, které divák v divadle prožije, může snáze nahlédnout do svého vnitřního světa. Na podzim se chystá premiéra představení Anastázie. Kromě toho vytvořila komponovaný pořad Doteky Léčivého divadla, kde představuje osobnosti z řad lékařů, vědců, léčitelů,terapeutů,kteří mají přesah do duchovních sfér. Provází také prožitkovými semináři a meditacemi,kde divákům nabízí již aktivní práci se sebou samými.

www.lecivedivadlo.cz

Fořt Petr, RNDr., CSc.

CZ

RNDr.Petr Fořt, CSc. praxe: klinická chemie, imunochemie, biochemie a fyziologie sportu a výživy. Nezávislý konzultant pro výživu, člen vědecko-lékařské rady Svět zdraví, autor Komplexní nutriční typologie, autor více než 20ti publikací o výživě a desítek speciálních doplňků stravy. Předseda spolku Zdravě pro vás. Má rád spojení vědy s praxí, možnost pomáhat těm, kteří o to stojí, nepřetržité studium spolu s „praktickým výzkumem", výchova veřejnosti a dětí ke zdravé výživě a pohybu.

Fuxová Daniela, Ing.

CZ

Po létech podnikání v oboru wellness, hydromasáží a saunování, po létech objevování odpovědí na vnitřní otázky na seminářích na domácí půdě i na dalekých cestách i Himalájských dobrodružstvích, se ponořila do projektu vytváření prostoru pro ty, kteří vědí, že vše může býti jinak. Ten prostor tvoří alternativní časopis, který má plány vynášet na světlo nevšední informace s cílem propojit potřebné.

www.novyfenix.cz

Gabrielová Hana

CZ

Hana je absolventkou Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity kde v roce 1999 obhájila práci na téma: Možnosti pěstování a využití konopí setého v České republice. Je čestnou členkou o.s. Konopa, jehož členům poskytuje agroporadenský servis. Je členkou petičního výboru Petice za léčebné konopí v ČR a členkou výkonného výboru spolku KOPAC, který se snaží o zpřístupnění konopné lečby pacientům. V roce 2010 založila společnosti Hempoint, která spolupracuje s Biofarmou Sasov na pěstování konopí a nabízí vlastní kolekci konopných produktů. Od 2016 pracuje na implementaci standardů pro pěstování konopí pro Mezinárodní institut pro výzkum konopí a cannabinoidů (ICCI) se sídlem v Praze.

www.hempoint.cz

Habr Ondřej

CZ

Profesí vystudovaný geograf, povoláním posledních 10 let astrolog, astrologií se zabývá posledních 25 let. Astrologii vyučuje na několika místech ČR a na Slovensku, kromě ní se zabývá výkladem horoskopů a cestováním. Cesty jsou ovlivněny astrologií, prací s krajinou a hledáním interakcí mezi člověkem, jeho vlastnostmi (horoskopem) a geniem loci příslušných míst.

www.astro-ondrej.cz

Haman Michal

CZ

Michal Haman, spoluzakládající člen hudební skupiny Létající Koberec.

www.leciverytmy.cz

Havrlandová Tereza

CZ

Je průkopnicí živé stravy v České republice. Před deseti lety se marně snažila na českém trhu najít rawfood, které by odpovídalo jejím nárokům na kvalitu. Proto založila firmu Lifefood a začala vyrábět prémiové raw veganské potraviny, které dnes slaví úspěch v 25 zemích světa. Kromě zdravé výživy se aktivně věnuje sportu, zejména kitesurfingu.

www.lifefood.cz

Hemelík Ctirad

CZ

Dlouhodobě se věnuje tématům, která podporují kreativitu, myšlenkovou inspiraci či duchovní růst. Hledá a nachází vize a zajímavé projekty, které mohou ozdravit naši společnost. V osobním i profesním životě se zaměřuje na provázanost těla a mysli, jejichž soulad nám umožňuje komplexní pohled na člověka a jeho aktivity. V roce 2004 spoluzaložil každoroční veletrhy Biostyl, Ecoworld a Esoterika, od roku 2011 převzal jejich organizaci do vlastní režie a rozvíjel až do současné festivalové podoby s názvem FESTIVAL EVOLUTION. Je zakladatelem multikulturního festivalu PRAŽSKÉ BRÁNY, profesně spolupracuje s prestižním PRAGUE BUSINESS CLUBem. S Karlem Janečkem a Tomášem Maradou se věnoval platformě POZITIVNÍ EVOLUCE. S Petrem Vachlerem spolupracuje na přípravě filmu Tajemství a smysl života, jako producent se podílel na vzniku audiovizuálního představení ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA. V rámci svých aktivit dosud uspořádal přes 1900 eventů (semináře, přednášky, konference, veletrhy, festivaly atd.) v České republice, Německu, Polsku, Slovensku a Maďarsku, v rámci kterých se prezentovalo více než 430 významných osobností z celého světa.

www.ctiradhemelik.cz

Hemelíková-Baudisová Jana

CZ

Tanečnice, lektorka, koučka, vystudovala Konzervatoř obor hudebně-dramatický. Studovala indický tanec a flamenco doma i v zahraničí. Má 16 let praxe v oblasti výuky indického tance a flamenca (pro přední pražská tanečně-sportovní centra a Národní divadlo). Účinkovala se skupinou Peňa Flamenca a založila skupinu indického tance Rása. Vlastní artové projekty (Šivovo kolo života v divadle ABC, Tanec pro Asii). Prošla mnoha seberozvojovými semináři pořádanými společností Felicius o. p.s. Absolvovala Akreditovaný kurz profesionálních koučů a Akademii NLP u společnosti Caoching World.

www.ladimese.cz

Heřmanová Daria, Mgr.

CZ

Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství se svou první dcerou (nar. 1998) jsem se zúčastnila své poslední přednášky v rámci této university a ta se týkala právě automatické kresby. Paní Ing. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech a postupně si přidávala další a další náměty ke kreslení, a to hlavně podle potřeby lidí, se kterými jsem se setkávala a kterým jsem se snažila pomáhat. Roku 2001 se mi narodila druhá dcera. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu. Nejen se zemřelými, ale i umírajícími a pozůstalými. V neposlední řadě jsem se v létě roku 2009 stala praktikem rekonektivního léčení, které samo o sobě je malý zázrak.

daria-mysteria0.webnode.cz

Hlinková wlasta

CZ

Rawspirátor. Tvůrce receptur a vedoucí výroby české společnosti Lifefood. Nadšený průzkumník možností využití divoce rostoucích místních rostlin. Testuje na sobě účinky živé rostlinné stravy již více než 10 let. Ráda inspiruje lidi k zvědomění života.

Hodek Tomáš

CZ

Zakladatel a předseda Ekodomova, manažer kampaně Kompostuj.cz. Posláním Ekodomova je vzdělávání a výchova k odpovědnému zacházení s půdou a s vodními zdroji, k uvážlivému užívání energie a surovin. V Dětském klubu Šárynka a v ekologických kroužcích Malý průzkumník přírody zprostředkováváme dětem dlouhodobý, pravidelný kontakt s přírodou a rozvíjíme tak jejich vztah a úctu k ní. Realizujeme vzdělávací semináře, workshopy a výukové programy. poskytujeme poradenství a technickou podporu pro sběr a zpracování organických zbytků v domácnostech, ve firmách, ve školách i v obcích.

www.ekodomov.cz

Holečková Marie, Mgr.

CZ

Mgr. Marie Holečková, nakladatelka a spoluautorka textu i fotografií publikace Tajemné životy Jakuba Krčína, Jde o devadesátou knihu, kterou dosud vydalo Nakladatelství MH Beroun.

www.stesticko.cz/mh/

Holubec Vojtěch, Ing., CSc.

CZ

Vystudoval na České zemědělské univerzitě. Vědecký titul získal za práci na výzkumu obnovitelů fertility pro systém hybridní pšenice. Od roku 1985 je pracovníkem Genové banky a od roku 2013 je vedoucím týmu GB a zástupcem vedoucího Odboru genetiky a šlechtění rostlin. Od roku 2014 je Národním koordinátorem pro genetické zdroje rostlin v ČR. Zabývá se výzkumem planých příbuzných druhů obilninám (Triticeae) a dalších skupin (drobné ovoce). Podílel se na zpracování seznamu ohrožených GZ rostlin Evropy (Red List). Od roku 1990 organizoval sběry krajových odrůd a planých příbuzných druhů v ČR a v zahraničí. Na mezinárodním poli působí v konsorciu Triticeae jako zástupce za Evropu, dále v Evropském programu pro genetické zdroje rostlin (ECPGR), ve výboru pro spolupráci s FAO a v IUCN (SSC- CWR group). Řeší domácí a zahraniční projekty týkající se planých příbuzných druhů a krajových odrůd zemědělských plodin.

www.vurv.cz

Hozhoni Zuzana

CZ

Zuzana se věnuje práci s lidmi 15 let. Limbický otisk vytváří stěžejní téma její práce a pozitivní, trvalé změny u klientů. Vstup Human designu do jejího života před 8 lety obohatil tuto práci o ještě individuálnější postihnutí procesu každého klienta. Život člověka prochází stádii, které přináší úskalí, výzvy i odměny. Citlivá, hluboká znalost mystiky vnitřního světa a stádií transformativní cesty člověka je to, co Zuzana rozvíjí skrze svou praxi. Díky spolupráci s Jakubem Střítezským dostala tato struktura jméno Cesta hrdiny a spojila se s Human designem. Oba lektoři mají dlouholetou zkušenost s vedením seminářů osobního rozvoje. Jejich společná práce je kombinací mužského a ženského principu a také dvou odlišných přístupů, které se skvěle doplňují. Více informací najdete také na www.hozhoni.eu.

www.cestahrdiny.net

Hricik Vladimír, RNDr., CSc.

CZ

Poskytovatel poradenství ve zdravém životním stylu a vynálezce přípravku L-COMPLEX. RNDr.HRICIK VLADIMÍR,CSc se specializuje především na léčbu jedinečnou terapií NO, kterou dosahuje excelentní výsledky. Je první, kdo se tímto v České a Slovenské republice začal zabývat a po letech výzkumu a testování přišel s výrobkem, který má oproti zahraničním preparátům podstatně lepší výsledky.

Hruška Vít

CZ

Osobní kouč a fotograf. Pracuje s osobním rozvojem, pozitivní i negativní energií ve vztazích, rodině. Pomáhá vám nalézt skutečné příčiny současných životních situací. Díky 20leté zkušenosti osobního fotografa vytvořil terapeutickou cestu vizuální pozornosti. Je složena z počáteční fáze koučování a následného prožitku spojeného s porozuměním situace, zkušenosti, kdy vědomě i pocitově dáváte pozornost svému tělu. Takováto pozornost léčí a uzdravuje. A to nejen tělo, ale i mysl a duši.

www.vithruska.cz

Hudcová Eliška, Mgr.

CZ

Je antropoložka a sociální pracovnice. Sociálnímu zemědělství a jeho rozvoji v České republice se věnuje již několik let, mapuje sociálně zemědělské aktivity v ČR a podílí se na jejich podpoře. Je spoluautorkou prvních českých publikací o sociálním zemědělství.

www.socialni-zemedelstvi.cz

Institut pro podporu inovativního vzdělávání

CZ

Náš institut vznikl jako platforma pro nové, inovativní proudy ve vzdělávání. Naším cílem je zprostředkovávat pokud možno nezaujaté informace o nových proudech, iniciativách a školách, jednotlivých vzdělávacích metodách. Spolu s našimi partnery pořádáme besedy a semináře o vzdělávání, určené nejširší veřejnosti a organizujeme rozšiřující vzdělávání pro učitele. Chceme propojovat učitele, rodiče a pedagogické odborníky napříč názorovými proudy, chceme být platformou dialogu mezi nimi. Zároveň poskytujeme poradenství při zakládání nových škol a doprovázíme školy stávající.

www.inovativnivzdelavani.cz

Jahodová Renáta

CZ

Bylinářka, fytoterapeutka, průvodkyně léčením elementy, autorka knihy „Moudrost přírodního léčení", lektorka Akademie léčivé výživy.

www.akademielecivevyzivy.cz

Jančiová Sylvia, Mgr.

CZ

Vystudovala pedagogiku, pedagogickou psychologii a hudbu. Učila na umělecké škole a několik let působila ve vedení základní školy. Posledních několik let pracuje ve společnosti Scio. Je autorkou rozsáhlého dotazníkového šetření školního klimatu mezi rodiči, učiteli a žáky Mapa školy. Mimo projekty pro děti a rodiče vedla a realizovala projekt Emušáci (knihy pohádek s návodem pro rodiče spojená s hračkou), který je určen dětem 4-10 let a jejich rodičům a pedagogům s cílem rozvoje emoční inteligence u dětí. Jedná se o v Čechách unikátní projekt a pomůcky si oblíbili nejen rodiče, ale také pedagogové a psychologové při práci s klienty.

www.emusaci.cz

Janovská Dagmar, Ing., PhD.

CZ

Ing. Dagmar Janovská, Ph.D. vystudovala Českou zemědělskou univerzitu. Od roku 2004 pracuje jako kurátorka kolekce minoritních obilnin a pseudoobilnin v genové bance Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v.v.i. Je koordinátorkou mezinárodního projektu HealthyMinorCereals. Její hlavním cílem je zvýšení pěstování a využívání minoritních obilnin a pseudoobilnin. Je autorkou několika publikací zabývajících se touto problematikou.

www.healthyminorcereals.eu

Jóga v denním životě

CZ

Účinkují děti ZŠ Donovalská Praha 4, pod vedením Věry a Pavla Klimeše - cvičitelů jógy s mezinárodním certifikátem pro výuku Systému Jóga v denním životě a dlouholetých žáků autora systému paramhans svámího Mahéšvaránandy.

www.joga.cz

Kačmarská Kristina, Mgr.

CZ

www.budtezdravi.cz

Kadeřábek Jiří

CZ

Jiří Kadeřábek je prvním a současně nejzkušenějším českým lektorem techniky přirozeného pohybu Movnat a trenérem bosého běhu Born to Run. Při své práci s klienty vyvinul vlastní techniku (R)evolution Movement, kterou vyučuje ve vlastním pohybovém centru a běžecké klinice v Mladé Boleslavi.

www.revolutionmovement.info

Kajanová Silvia

SK

Silvia je certifikovaná lektorka Institutu Johna Gottmana - jednoho z nejuznávanějších amerických psychoterapeutů, který se věnuje partnerským vztahům více jak 40 let. Baví mě život, lidé a svět. Moje cesta je cesta za poznáním. Díky vlastním zkušenostem a zkušenostem získaným vzděláváním, doprovázím lidi na cestě k pevnému, uspokojivému a smysluplnému vztahu. Jako certifikovaná lektorka institutu Johna Gottmana pořádám partnerské workshopy v Čechách a na Slovensku.

www.7principu.cz

Kalivodová-Štichová Eva

CZ

Léčitelka, kartářka, lektorka, zakladatelka esoterické školy Akademie Křídla Andělská, spisovatelka, pracuje s lidmi, pro lidi, které se snaží vést po jejich životní cestě, pokud o to požádají. Spolupracuje s médii, kde poskytuje rozhovory, odborné články, ale taky odpovědi lidem na jejich dotazy ve věštírně.

www.kridlaandelska.cz

Kirš David

CZ

Narodil se v Brně, je podnikatelem, vizionářem, lektorem a dnes také investorem, který se v 11 letech zamiloval do počítačů. Ale až v roce 2011, po studiu na VUT v Brně a po 10 letech práce ve velkoobchodu začal podnikat. Odjel do USA, kde studoval experty na info a expert marketing a prodej na internetu, aby se v roce 2012 dostal na Bali, kde jak říká, mu to vše konečně došlo. Po jeho návratu z Ameriky se spustila lavina a dnes jeho online kurzy a školení pro podnikatele zakoupilo více než +5.200 lidí, internetová komunita čítá přes 120.000 lidí. Dnes je vášnivým podporovatelem oboru Expert Economy, je majitel Firmy 2.0, je autorem knihy Miliónový email a provozovatelem online platformy SmartSelling. Drží několik rekordů v online prodeji (5.34 mil. Kč za 24h). Mimo vzdělávacích programů pro firmy tvoří také projekty osobního rozvoje, je spolu zakladatel nadačního fondu Šťastné Česko. Žije se svou ženou Alicí v Brně a má dceru Klárku. Říká: "Baví mě spojovat nespojitelné."

www.prodejsvujtalent.cz

Kloud Pavel, Mgr.

CZ

Mgr. Pavel Kloud je fyzioterapeut a podolog, provádí diagnostiku a terapii bolestí zad, kloubů a svalů s doporučením vhodného cvičení, masáže léčebné, lymfatické, reflexní, vakuové a lomi lomi, léčí pozitivní filozofií HUNA.

www.kloud.cz

Kobylka Jan, PhDr.

CZ

PhDr. Jan Kobylka - zkušený poradce a terapeut (Senior Consultant), celá desetiletí provozuje individuální i skupinovou terapii, též lektor ve výcviku budoucích terapeutů. Jeho speciality: workshopy zaměřené na kreativitu, osobní mapy, terapeutické sochy, kompenzační a transformační techniky, práce s tělem a dechem, celoroční koupání v přírodě.

Kocourek Vladimír, prof. Ing., CSc.

CZ

Prof. Ing. Vladimír Kocourek, CSc. je profesorem Ústavu analýzy potravin a výživy VŠCHT Praha. Zabývá se chemickou analýzou potravin, krmiv a složek životního prostředí. Odborně se orientuje zejména na vývoj a validaci analytických metod pro kontrolu reziduí pesticidů a organických kontaminantů v potravinách a na komplexní hodnocení vlivu znečištění životního prostředí na plodiny a potraviny. Rovněž se zabývá vyšetřovacími metodami a strategiemi pro detekci falšování potravin. Na VŠCHT Praha se specializuje na potravinářskou legislativu, technickou normalizaci (metody zkoušení, cechovní potravinářské normy aj.) a na systémy managementu kvality a bezpečnosti v produkci potravin.

www.vscht.cz

Kocůrková Dagmar

CZ

Dagmar Kocůrková je absolventkou transpersonálních kurzů Pavla Turnovského a kurzů astropsychologie Rudolfa Starého. Od roku 1998 provozuje v Praze, ale i jinde v ČR vlastní konzultační praxi, vystudovala trenérskou školu FTVS se zaměřením na jógu, na práci s tělem a psychoterapii.

www.astrolife.cz

KOKOZA, o. p. s.

CZ

KOKOZA, o. p. s. se profiluje jako společensky prospěšný podnik. Mezi lidmi, firmami a dalšími organizacemi propagujeme kompostování a pěstování ve městě. Inspirujeme a motivujeme je k využívání kompostovacích technologií vhodných do města, k pěstování pro svoji spotřebu a pro radost. Pro zviditelnění těchto témat vytváříme prostor pro spolupráci s aktivními lidmi, firmami a veřejnou správou.

www.kokoza.cz

Komedovi Jan a Kateřina, Škola Umění milování

CZ

Jsme manželé více jak osmnáct let a vychováváme tři děti. Za tu dobu jsme zažili nádherné i krušné chvíle. Rozhodnutí vydat se společně objevovat svět skrytých principů vztahů, moderně pojaté vědomé sexuality, tradiční mystické tantry a indiánské Quodoushky Májů a Toltéků, bylo to nejlepší, co jsme pro sebe mohli udělat. Díky tomu na našich seminářích pomáháme ročně stovkám párů i jednotlivců.

www.umenimilovani.cz

Kraemer Pavel

CZ

Studoval jsem teoretickou matematiku - u nás a ve Francii. Bavila mne především historie vědy a teorie poznání - odkud víme to, co víme? Víme to skutečně nebo tomu spíše věříme? Jakou roli hraje ve vědě tvořivost, jak byly učiněny velké objevy? Učil jsem matematiku, fyziku, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí jsem navštívil celou řadu svobodných škol - Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda... Organizuji vzdělávání učitelů ve waldorfské a intuitivní pedagogice, na Kampě spoluorganizuji Školu Života - besedy o nových proudech ve vzdělávání. Založil jsem portál www.inovativnivzdelavani.cz. V Německu jsem školil mezinárodní dobrovolníky, v době studií jsem sám býval dobrovolníkem v Anglii, Švýcarsku a Rusku. Mým koníčkem jsou cizí jazyky - v současné době se učím italštinu a perštinu. Rád cestuji - sám, se svými dětmi nebo se studenty. Moje poslední cesta vedla do Indie, kde jsem navštívil celou řadu zajímavých škol a komunit.

www.inovativnivzdelavani.cz

Krajíčková Olga

CZ

certifikované dula České asociace dul od roku 2007. Matka 2 dcer. Aktivně doprovázím k porodům po celém Středočeském kraji. Doposud zkušenosti z 20-ti porodnic od Vrchlabí po Hořovice. Na www.emimino.cz odpovídám v poradně na dotazy pro duly. Každoročně koordinuji přednášky pro základní a střední školy během Světového týdne respektu k porodu v Praze na Perštýně. Konzultantka nových dul a absolventek ČAD.

www.dulaolga.cz

Kroča Jan, Mgr.

CZ

Historik, publicista  a průvodce po posvátných místech v tuzemsku i okolních zemích. Věnuje se projektům harmonizace krajiny a obnovy silových míst, je zakladatelem projektu www.astropraha.cz.

www.astropraha.cz

Kroulík Jakub

CZ

Jakub Kroulík je profesionální mentalista a hypnotizér. Ačkoliv spolupracuje s vědci a skeptiky na experimentech, které prověřují paranormální schopnosti jiných lidí, při pohledu na jeho praxi se prý zdá, jakoby i on sám právě tyto schopnosti při své práci využíval. Vědu nebere jako nepřítele, ale naopak. Pohlíží na ní jako na spojence, se kterým je dobré vést dialog.

www.paranormalnivyzva.info

Kříž Karel

CZ

Již patnáct let je uměleckým brusičem dřeva, výrobce dřevěných knih, hřebenů, příborů, flakónů a dalších výrobků ze dřeva. Milovník stromů a harmonického žití s nimi i přírodou. Též je instrumentalista na kytaru, hráč na fujaru, zastánce „Cesty Cti" a věčných pravd. Svým srdcem je hudebníkem. Je také moderátorem a koordinátorem České Konference. Autorem své první knihy o slovech „Tajemství a síla slova". Ze svého života a práce se dřevem předává poselství stromů, své objevy i svá poznání pro život a jeho hlubší smysl.

http://stromyazivot.cz

Kučera Jaromír, Suvereno

CZ, SK

Jaromír Kučera - režisér filmu


Suvereno - slovenský rapper a umělec

www.cloud9institute.cz

Ledwith Míċeál, L.Ph., L.D., D.D.

profesor teologie (IRL)

Dr. Miceal Ledwith působil jako mezinárodně uznávaný katolický teolog, vážený profesor teologie, nebo poradce Mezinárodní teologické komise ve Vatikánu. Přesto na vrcholu své kariéry odešel a začal hledat odpovědi na základní otázky víry ze zcela jiného úhlu. Ve svých knihách poodhaluje tajemství víry, energie, vesmíru a zkoumá pravidla duchovního vývoje a nabízí nové neobvyklé pohledy a nekonvenční teorie, vymykající se tradiční vědě, filozofii či víře.

Lukeš Pavel

CZ

Pavel Lukeš je biotronik. Do 1995 roku se zabýval energetickým léčením, po seznámení s knihami Sergeje Lazareva, změnil způsob práce - stejně jako Sergej Lazarev, přešel na hledání příčin nemoci.

www.sergej-lazarev.cz

Lymbery Philip

ředitel organizace Compassion in World Farming

Plýtvání potravinami není jen vyhazování jídla do koše, ale i krmení zvířat tím, co by mohli jíst lidé, říká Philip Lymbery, ředitel organizace Compassion in World Farming. Místo toho, aby se např. přežvýkavci pásli na pastvinách, na krmivo se spotřebuje třetina celosvětové produkce obilí a téměř celá produkce sóji. Množství těchto potravin by přitom nasytilo asi 4 miliardy lidí. V současné době provozované intenzivní zemědělství není podle jeho názoru efektivní, etické ani udržitelné.

Man Matěj

CZ

Matěj Man se v Arnice věnuje účasti veřejnosti v rozhodování. Podporuje lokální spolky i jednotlivce vstupující do rozhodování. Věnuje se zejména EIA - posuzování vlivu na životní prostředí, IPPC - integrovaná prevence a omezování znečištění, správním řízením a IRZ - integrovaný registr znečišťování zejména ve vztahu k průmyslovým provozům.

www.arnika.org

Marinov Karel Richard

CZ

Zpěvák a terapeut se širokým pěveckým zaměřením - od swingu, přes klasiku, šanson, world music, folklor, muzikál, až po alikvotně intuitivní zpěv. Proslul ale zejména jako zpěvák terapeut. Vlastní hlas používá jako nástroj k harmonizaci duše i těla. Svůj intuitivní zpěv propojený s alikvotním zpěvem využívá nejen jako umělecký, ale hlavně jako léčivý prostředek. Má dar a schopnost měnit stav vědomí člověka, a tím rozpouštět v člověku napětí, stres a strach.

www.krmarinov.cz

Maruščáková Iva Linda, PhDr.

CZ

Psycholožka, psychoterapeutka, koučka, zabývá se individuálním i firemním rozvojem. Spoluzakladatelka Vegan-Fighter.com. Linda je také dlouholetou vegankou a sportovkyní, setkáte se s ní v projektu Vegan Fighter, ve kterém s kolegy propaguje ohleduplnost vůči zvířatům, zdravý životní styl a sport - je thaiboxerkou. Organizuje vegan eventy jako Veggie Náplavka. Založila portál Rozvoj Me Bavi.cz, který organizuje rozvojové kurzy pro veřejnost. Dlouhodobě se zabývá firemním rozvojem, organizuje individuální i týmový kreativní rozvoj v projektu Synergy Development. V obou projektech využívá vedle klasických metod i hlubinnou, jungiánskou psychologii a koučink. V nich je hlavním tématem poznání nevědomí a následné vědomější řízení života, vedoucí k větší osobní spokojenosti. V programu se s ní setkáte také na ochutnávce Sandspielu - hry s pískem: prožitkové rozvojové metody a praktických ukázek Vegan Fighters.


www.Vegan-Fighter.com, Sandspiel.cz

www.rozvojmebavi.cz

Mašková Miroslava, PhDr.

CZ

Psychoterapeutka, zabývá se esoterním léčením, Bachovými esencemi, léčení drahými kameny, muzikoterapií, esoterní astrologií, numerologií, léčení barvami, apod.

Mašková Zimolová Jana, CSB

CZ

Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů. Svou prací se snažím přispět ke snížení vysokého procenta zbytečných nevěr, rozchodů a rozvodů. Ve svém studiu Terapie dotykem se zabývám zejména sexuologickou prací s tělem. S klienty řeším všechny otázky týkající se intimního života. Poskytuji také poradenství a konzultace párům i jednotlivcům v oblasti sexuality a intimity, léčení traumat a osobní transformace. Součástí mé práce je výuka. Publikuji, pořádám přednášky, workshopy a semináře, vždy se zaměřením na intimitu a sexualitu.

www.terapiedotykem.cz

Matoušková Skálová Zdena Živa, Ing.

CZ

www.astrolife.cz

Matula Miloš

CZ

Miloš Matula je původně filmovým a hudebním producentem (absolvoval FAMU), více jak poslední desetiletí je vyhledávaným duchovním učitelem, spisovatelem, terapeutem i koučem. Dlouhá léta se zabývá alternativní medicínou, spiritualitou a meditací, kterou rovněž učí na svých seminářích v rámci své šamansko-ezoterické školy Duchovní cesta pokojného bojovníka v České republice i v zahraničí. V návaznosti na své knihy a cd pořádá meditační cesty/aktivační mise a expedice po celém světě.

www.milosmatula.cz

Michaličková Dita, Ing.

CZ

Předsedkyně Společnosti pro zvířata. Společnost pro zvířata je nevládní nezisková organizace na ochranu hospodářských zvířat. Posláním organizace je vést lidskou společnost směrem k lepšímu vztahu a citlivějšímu přístupu ke zvířatům a přírodě, a obecně k úctě k životu jako takovému.

www.spolecnostprozvirata.cz

Miler Stanislav

CZ

Stanislav Miler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti. Přednáší o soběstačném a zdravém způsobu života. Na různých festivalech prezentuje svůj Cyklo fresh bar a učí zájemce, jak si připravovat zdravé nápoje a potraviny. www.akademiesobestacnosti.cz

www.mixery-odstavnovace.cz

Milevová Blanka

CZ

Mohendžodáro cvičím od roku 2009. Motivuje mě, že tantra jóga se dotýká bytosti jako celku. Má blahodárné účinky na fyzické tělo, emocionální tělo, na samotnou duši a ducha. Necítím potřebu docházet zvlášť na cvičení zaměřené jen na fyzické tělo a zvlášť na akce zaměřené na duchovno. V tantra józe Mohendžodáro je vše v jednom a vše do sebe zázračně zapadá jako mozaika. Stále se odkrývá něco nového, je pestré, kreativní, léčivé, rozmanité. Stále se vzdělávám v oblasti spirituálního a osobního rozvoje.

blankamilevova.mohendzodaro.cz

Moudrý Jan, prof., Ing., CSc.

CZ

Více než 25 let se podílí na prosazování ekologického zemědělství v České republice, v současnosti je akreditovaným poradcem MZe pro EZ. Zkušenosti z výzkumu i z praxe ve vlastním i řadě domácích a zahraničních ekologicky hospodařících podniků předává dál. Nyní je vedoucím Katedry agroekosystémů na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a garantem oboru Agroekologie se specializacemi "Péče o krajinu" a „Ekologické zemědělství". Vyučuje mj. předměty Ekologické a alternativní zemědělství a Multifunkční zemědělství. Zemědělství není jen produkce surovin, ale také péče o krajinu a lidi v ní. Profesor Moudrý je členem kolektivu tvořeného pracovníky Zdravotně sociální, Zemědělské a dalších fakult Jihočeské univerzity, kteří připravili k akreditaci bakalářský profesně zaměřený studijní obor „Sociální zemědělství". Chtějí v něm využít zkušeností domácích průkopníků a poznatků ze zahraničí při využití obrovského potenciálu přírody pro zkvalitnění života zdravotně i jinak znevýhodněných spoluobčanů různými formami sociální péče.

www.socialni-zemedelstvi.cz

Mühlfeit Jan, Ing.

globální stratég, kouč, mentor (CZE)

Pomáhá jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě, aby odemkli svůj lidský potenciál. Má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Na základě své globální zkušenosti vytvořil poměrně unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy, zformulovat osobní vizi, a jak realizovat tuto vizi pomocí osobní výjimečnosti.

www.janmuhlfeit.com

Mühlhans Petr, Ing.

CZ

Je zakladatelem a spolutvůrcem naboso. Jako bývalý vrcholový sportovec přináší pohyb k vám všem. Je trenérem kliniky přirozené chůze a běhu.

www.naboso.cz

Müller Jan

CZ

Spoluzakladatel Vegan-Fighter.com. Mistr světa v thaiboxu WKA. Vegetariánsky se stravuje 25 let z etických důvodů, z toho cca 7 let vegansky (bez všech živočišných produktů). Primárním důvodem je snaha žít ohleduplně ke zvířatům a životnímu prostředí, kromě toho oceňuje na vege stravě její pozitivní dopady na zdraví a sportovní výkonnost v extrémní zátěži. Stál u zrodu a podílí se na projektu Vegan Fighter, který organizuje živé exhibice bojových sportů, workshopy nebo eventy typu Veggie Náplavky.
Statistiky thai box: World champion WKA, S1 European champion, K1 European Tournament winner, King Cup champion - Thailand, Czech may thai champion, International German champion, King's of the ring vicechampion
49 zápasů/44 výher/30 KO
200 cm/115 kg

www.vegan-fighter.com

Münz Vladimír

CZ

Poskytuji individuální konzultace a poradenství převážně pro lidi rozhodnuté ke změně a v krizových situacích. Moje krédo je nedělat terapii pro terapii. Jsem vždy zaměřen na konkrétní výsledek a navíc dbám i o to, aby každý dokázal svou znovu objevenou část reality žít a integrovat. Pracuji s jasně formulovanou mužskou energií a záměrem na změnu. Za důležitou součást své praxe považuji přednáškovou a publikační činnost, kdy seznamuji nejen muže, ale i ženy s principy mužství a dodávám jim motivace vydat se na cestu za sebepoznáním. Při práci se opírám o své zkušenosti z vedení mužů v rámci 2letého tréninku Mužská síla, nyní přejmenovaného na Žij své mužství, a také o svou pozici konzultanta, které se věnuji od roku 2008. Více o mně na www.vladimirmunz.cz, www.zijsvemuzstvi.cz. Svou roli vnímám jako kombinaci průvodce (doprovázím na cestě, kterou jsem sám prošel a důvěrně ji znám), mentora (jsem trpělivý posluchač, předávám zkušenost a radím) a kouče (kladu ty správné otázky). Osobní motto: „Změnit mohu jen to, co vidím, vnímám a přijímám. www.zijsvemuzstvi.cz

www.vladimirmunz.cz

Myšková Radka, Ing.

CZ

Mimo ekonomie studovala také psychosociální studia. Čtyři roky pořádá semináře a osobní konzultace, nejvíce se zaměřuje na témata spojená s životním posláním, změnou a rozvoji talentů. Je poradcem osobního rozvoje a akreditovanou koučkou. Při práci používá kombinaci mentálních technik a intuice. Vše, o čem přednáší, prožila na vlastní kůži. Má dar vytvářet laskavý, otevřený a důvěrný prostor. Po celý festival se se mnou můžete osobně potkat u stánku
č. 14 v Levém křídle, kde na Vás čeká i 20ti minutová konzultace zdarma.=


www.ra-duse.cz

Němečková Ingrid, PhDr.

CZ

Ingrid Němečková je lektor, kouč a terapeut pracující s technikami NLP. Zaměřuje se na manažerské dovednosti, osobní charisma a budování vztahů, a také na nábor zaměstanců a kariérové poradenství. S klienty pracuje i na tématu osobní spokojenosti, kondice a dlouhodobé výkonnosti. Vedle certifikace v NLP a výcviku v koučování absolvovala i výcvik v terapii zaměřené na tělo (bioenergetika).

www.systemika-nlp.cz

Nemrava Martin, Ing., MBA

cz

Absolvoval ČVUT v Praze, Fakultu strojní a MBA na Brno International Business School a Nottingham Trent University.
Od roku 1985 pracoval ve výzkumu a vývoji v oblasti kosmické techniky a z toho 4 roky v programu Interkosmos. Od roku 1992 soukromě podnikal v mezinárodním obchodě, kde provozoval řadu obchodních zastoupení zahraničních firem v oblasti obalové techniky a později také v oblasti optických zařízení pro astronomii. Od roku 2000 pracoval jako manažer na různých úrovních u mezinárodní společnosti působící v automobilovém průmyslu. Své zkušenosti široce využívá od roku 2009 ve svém současném povolání projektového manažera, lektora, konzultanta a kouče v oblastech managementu na všech úrovních. Rád se zaměřuje na důsledné využití teorie v praxi a na hledání souvislostí v oblastech, které nebývají často propojovány. V lednu 2014 se zapojil do strategie a řízení projektu Jak jinak v českém porodnictví.

www.linkedin.com/in/martinnemrava

Novotná Lenka

CZ

Lenka Novotná je spolumajitelka a jednatelka české firmy Plastia, k jejíž hlavním přidaným hodnotám patří silný důraz na originální užitný design, variabilitu a modulárnost jednotlivých produktových značek a opravdový respekt ke všemu živému. Nedílnou součástí aktivit firmy Plastia je propracovaný systém společenské odpovědnosti zaměřený na pomoc dětem, ochranu přírody a trvale udržitelný rozvoj a právě to je důvod, proč dlouhodobě spolupracuje s Kokoza, o. p. s.. Jeden z výstupů úzké spolupráce je i domácí vermikompostér.

www.plastia.cz

Novotná Veronika

CZ

48 let, manželka, máma dvou kluků, narozená ve znamení Berana. Dlouholetý soukromý zájem o zdravý životní styl vyústil v zájem profesní. Nyní výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. Je ochotná zkoušet různé alternativní způsoby léčení, dlouhodobě věří a používá homeopatii.

www.vyvazenezdravi.cz

Novotný Martin

CZ

46 let, ambassador zdravého životního stylu, bio-hacker, nutrarián (léčba stravou), infovor, "zdravotní detektiv" a blázen do fitness. Od roku 2014 šíří své myšlenky na vlastních stránkách VyváženéZdraví.cz a v dalších, i zahraničních médiích a živí se přímým koučinkem klientů. Je tvrdým kritikem práce MZd ČR a zastává názor, že většinu zdravotních problémů dnešní doby lze řešit správnou prevencí sestávající se z vyvážené stravy a správné dávky "chytrého" pohybu.

www.vyvazenezdravi.cz

Paikert Alexandr

CZ

Narozen v Praze v roce 1961. Od roku 2000 žákem Paramhanse svámího Mahéšvaránandy. Absolvoval několik studijních pobytů v Indii (Om ashram). V roce 2006 získal certifikát cvičitele jógy vydaný ve Vídni. Od té doby učí jógu a specializuje se na výuku soukromých osob a lekce jógy na pracovištích.

www.lekcejogy.com

Paulová Jana

CZ

Herečka a zakladatelka školy pro sirotky v Indii podporuje kampaň Konec doby klecové.
Compassion in World Farming (Soucit ve světovém zemědělství) je mezinárodní nevládní organizace na ochranu hospodářských zvířat se sídlem ve Spojeném království, která usiluje o ukončení intenzivních průmyslových velkochovů a podporuje humánní a udržitelnou výrobu potravin.
Společnost pro zvířata je nevládní nezisková organizace na ochranu hospodářských zvířat. Posláním organizace je vést lidskou společnost směrem k lepšímu vztahu a citlivějšímu přístupu ke zvířatům a přírodě, a obecně k úctě k životu jako takovému.

www.konecdobyklecove.cz

Pešková Marcela

CZ

V procesu proměny 20 let. Spouštěčem její „cesty za vnitřní svobodou" se staly úzkost, deprese a ztráta smyslu. Prošla řadou seminářů na hledání, léčbu a rozvoj vnitřního dítěte a znovu nalezení své vlastní podstaty. Ve své práci se zaměřuje především na hledání ztraceného kontaktu s vlastní esencí a nalezení „pravého já". Od roku 2006 vede semináře rodinných konstelací a provází procesem vnitřní proměny. Při práci využívá také imaginaci, hudbu a pohyb. Od roku 1983 žije ve vztahu se svým mužem Luďkem, ve kterém prošli několikaletou intenzivní krizí. Mají tři dospělé děti. Miluje toulky divokou přírodou a čtyřnohé domácí kamarády.

www.caspromen.cz

Pozlovská Jana

CZ

Jmenuji se Jana Pozlovská a jsem lektorkou a průvodkyní v oblasti osobního rozvoje. V současné době se specializuji na projekt zdravého vidění bez brýlí pod názvem "Brýle? - Děkuji, s radostí odkládám... :-)" K němu jsem se dostala přes vlastní zkušenost, kdy jsem se rozhodla najít jiné řešení pro svůj zrak, než jsou brýle. Využívám metodu Dr. Batese a další techniky, jako je Funkční Princip a Yuen Method, kdy se svými klienty řeším nejen vadný zrak, ale i další oblasti života tak, aby se vše dostalo do rovnováhy.

www.soham.center

Pravý domácí časopis

CZ

www.pravydomaci.cz

Růžička Petr Bhajanpuri

CZ

Cvičitel jógy podle systému JvDŽ, absolvent Státní konzervatoře v Praze, psychologie na FF UK tamtéž, věnuje se zpěvu manter, kírtanů a bhadžanů. působí jako business i life kouč, lektor, VŠ pedagog, psychoterapeut, párový a rodinný terapeut, motivační speaker a hudební skladatel.

www.facebook.com/mantryakirtany

Růžičková Hana, Ing.

CZ

Terapeutka, lektorka a autorka Terapie Mysli dlouho hledala nástroj, který by jí pomohl zbavit se životních trápení a vrátit se zpět do harmonie, zdraví a celkové pohody. Nakonec vyvinula Terapii Mysli, která dokáže z našeho života eliminovat jakékoli problémy, nepříjemno. Jejím prostřednictvím již pomohla stovkám lidí. Terapeutuje, přednáší a Terapii Mysli i vyučuje pro sebeterapeutování.

www.TerapieMysli.cz

Rychnovská Jitka

CZ

Zakladatelka a lektorka školy Taichi - Praha. Věnuje se cvičení Taichi a Čchi - kung, cvičení Taichi se zbraněmi. Vyučuje a pořádá kurzy pro začátečníky i pokročilé studenty. Pořádá vystoupení a prezentace školy. Ke cvičení Taichi patří i zdravý životní styl a práce na svém nitru, všechny tyto aspekty jsou ve výuce zahrnuty. Věří, že cvičení je pro každého a mělo by lidem přinášet především radost. Škola vyučuje tradiční čínské zdravotní, relaxační a dechové cvičení Čchi-kung. A bojové umění Taichi, které udrží vaše tělo mladé, pružné a zdravé.

www.taichi-praha.cz

Rychnovský Tomáš, Dr., PhD.

fyzioterapeut (CZ)

Fyzioterapeut a specialista na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému. Je žákem profesora Pavla Koláře, u něhož působil 10 let a kde mohl vnímat základ pro nejnovější ověřené terapeutické postupy, které používá ve své praxi a které jsou ověřené mj. na vrcholových sportovcích. Od roku 2001 provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi pro dospělé. V roce 2006 rozšířil praxi o dětskou část a provádí diagnostiku a terapii hybných poruch novorozenců (držitel certifikátu garantovaného Mezinárodní Vojtovou společností). Přednáší na 2. lékařské fakultě UK a na Pražské psychoterapeutické fakultě. Pořádá speciální semináře, které se zabývají předáváním zkušeností z oblasti tělesné, cvičením i přednášením o tom, jak se zbavit bolesti v těle a předcházet jim a rovněž o najití rovnováhy a stability mysli, naučit se zacházet, ale i předcházet stresům a být v životní pohodě.

www.tomasrychnovsky.cz

Řezáčová Lukášková Zuzana

CZ

Zuzana Řezáčová Lukášková pracuje jako arteterapeutka, lektorka seberozvojových kurzů, zabývá se mandalovým diagnostickým testem a je jednatelkou Centra Mandala z. s. v Brně. Svoje poznatky o slovanských bozích sbírala několik let a využívá je nejen ve svém životě, ale také při vedení seminářů "setkání se slovanskými bohy a bohyněmi". Tato setkání dala vzniknout testu "který slovanský bůh/bohyně ve mně převažuje", který pomůže odhalit vliv slovanských bohů na náš život i na naše vztahy.

www.centrum-mandala.cz/blog/kategorie/slovansti-bohove

Říha Filip

CZ

Filip Říha je lektorem inspirativních workshopů, zakladatelem firmy Freshbedýnky a autorem první kokosové knihy na světě "Jsem život!", která popisuje vlastnosti a původ kokosů, a přidává osobní zkušenosti, kokosovou detoxikační kůru a několik desítek lahodných kokosových receptů. Filip Říha se tématu výživy věnuje již 7 let a mladý kokos mu jednou doslova zachránil život.

www.mladykokos.cz

Samara Zuzana

CZ

Kolem mých dvaceti jsem se zamilovala do fotografování a pak v různých etapách fotografovala a nefotografovala, jak byl čas a chuť. Rozhodla jsem se fotografovat lidi bez domova a díky tomu se s nimi sblížit a prožít s nimi aspoň malý kousek jejich života. Nesmírně mě to obohatilo. Po každém návratu z fotografování jsem si vážila všeho, co mám, znásobeně. Že nemám hlad, že je mi teplo, jsem v bezpečí, že na mě doma někdo čeká a že mi zítřek zase přinese klid a jistotu. Překvapila jsem samu sebe, jak jsem přes všechny ty těžké osudy lidí schopna zachovat si rovinu harmonie, aniž bych někoho odsuzovala nebo litovala. Musím říct, že mi někteří z těch lidí přirostli k srdci.)

Sedláček Tomáš

CZ

Vegan z Moravy, v oboru je relativně mladý, 7. rok na rostlinné stravě, ale už má odvahu si před Vás stoupnout.

tomassedlacek.blog.idnes.cz

Schirlo Milan

CZ

Milan Schirlo - zkušený praktik tradiční čínské medicíny (akupunktura, fytoterapie, mykoterapie, dietetika) a zakladatel společnosti MycoMedica.

www.tcm-point.cz

Schulzová Věra, doc. Dr. Ing.

CZ

Doc. Dr. Ing. Věra Schulzová je docentem v oboru chemie a analýzy potravin na Ústavu analýzy potravin a výživy VŠCHT Praha. Zabývá se chemickou analýzou potravin, krmiv, biologických materiálů a složek životního prostředí. Věnuje se vývoji a validaci analytických metod pro kontrola kvality plodin z ekologické a konvenční produkce; sledování biologicky aktivních látek v rostlinných i živočišných matricích a studiu sekundárních metabolitů s pozitivními i negativními biologickými účinky. Zabývá se také metabolomickým profilováním a autentikací potravin a potravinářských surovin. Na VŠCHT Praha se specializuje na nutraceutika a funkční potraviny a na analytické techniky v analýze potravin a přírodních produktů.

Skořepa Petr

CZ

Hlavní lektor Školy přírodního stavitelství, léčitel nemocných domů, průvodce tmou.
Napsal knihu "Jak na soběstačný dům". Zakladatel sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají.
Realizuje stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě. Získávání energie ze slunce a větru. Vše jednoduše, údržbově a svépomocí.

ekovesnice.cz

Slimáková Margit, PharmDr.

specialistka na zdravotní prevenci a výživu (CZ)

Je v současnosti nejvýraznější česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci. Zpopularizovala u nás Zdravý talíř, který rychle nahrazuje zastaralou výživovou pyramidu. Věnuje se poradenství a osvětě, publikační i přednáškové činnosti. Nově je také odbornou garantkou přelomové iniciativy Skutečně zdravá škola, která usiluje o regulaci bufetů a prodeje sladkostí ve školách, po vzoru vyspělejších zemí. Má 3 děti a žije v Praze.

www.margit.cz

Smejtková Hana Fedora, Ing.

CZ

Historik Jan Kroča, terapeutka Hana Fedora Smejtková a stavební inženýrka Zdena Živa Matoušová Skálová se sejdou na společné besedě na téma ASTROPRAHA - Pražský zvěrokruh

www.astrolife.cz

Smetana Libor

CZ

Libor Smetana je člověk (v současné době - v tomto životě), učitel kvantové regrese, který pomáhá lidem otevřít oči a pochopit význam jejich života. Používá k tomu jak kvantovou regresní terapii, tak i své přednášky po celé republice.

Sovová Petra

CZ

Petra Sovová, aktivistka, matka sedmi dětí, spoluzaložila Hnutí za aktivní mateřství (H.A.M.) a od roku 2006 pracuje jako ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který H.A.M. každoročně pořádá v rámci květnového Světového týdne respektu k porodu.


Hnutí za aktivní mateřství vzniklo v roce 1999 jako platforma pro iniciování změn českého porodnictví - prosazuje normální porod a přátelskou porodní péči pro matku a dítě v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Snažíme se, aby zdraví, bezpečí a radost z porodu byly v českých porodnicích samozřejmostí. Hnutí za aktivní mateřství je členem mezinárodní asociace ENCA a České ženské lobby. Je iniciátorem a tvůrcem Iniciativy Normální porod. Při své práci vychází důsledně z důvěryhodných odborných zdrojů - výsledků výzkumů, randomizovaných studií Cochrane Collaboration a doporučení WHO.

www.iham.cz

Strunecká Anna, Prof. RNDr., DrSc.

CZ

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. badatelka, profesorka, publicistka a autorka bestsellerů o zdravém životním stylu.

www.strunecka.cz

Střítezský Jakub

lektor v oboru Human design (CZ)

Jakub je iniciátor projektu Cesta hrdiny. Celoživotně jej zajímá osobní růst, psychologie, mytologie, dějiny starověku, využití moderních technologií a zvuku pro rozšíření vědomí atd. S Cestou hrdiny se seznámil již v roce 2006, kdy se také začal intenzivně věnovat Human designu. Od té doby hledal způsob, jak tyto dva přístupy sloučit za účelem osobní transformace. Díky spolupráci s jeho učitelem Genoou Blivenem tato vize nabrala konkrétnější podobu v létě 2014. Díky spolupráci se Zuzanou Hozhoni se nyní začíná realizovat. Oba lektoři mají dlouholetou zkušenost s vedením seminářů osobního rozvoje. Jejich společná práce je kombinací mužského a ženského principu a také dvou odlišných přístupů, které se skvěle doplňují. Více informací najdete také na www.humandesign.cz.

www.cestahrdiny.net

Svámí Gadžánand

duchovní mistr (DE)

Zkušený učitel jógy a mnich. Svámí Gadžánand je dlouholetým žákem indického mistra svámího Máhešváránandy. Od roku 1990 vyučuje podle jeho systému „Jóga v denním životě". V roce 1993 získal titul svámí (mnich) a učí a cestuje po celém světě.). Žil a vyučoval v Indii a Kanadě a od roku 2011 pobývá ve Střílkách v ČR. Jeho přednáška představí různé techniky, pomocí kterých se můžeme uvolnit a navodit harmonii celého těla, poradí také jak se efektivně vyrovnat se stresem.

www.joga.cz

Syrový Vít, Ing.

CZ

Ing. Vít Syrový byl původně chemik, který se však po poznání hrozivých dopadů masového zneužívání chemie stal jejím odpůrcem. V současnosti působí jako odborný poradce zdravého životního stylu a je znám svou osvětovou činností, a to nejen z médií a veřejných přednášek, ale i rozsáhlé publikační činnosti. Je autorem knih "Tajemství výrobců potravin", "Tajemství krve" a "Tajemství kosmetiky".

www.vitsyrovy.cz

Šonková Romana, Ing.

CZ

Zástupkyně Compassion in World Farming v ČR. Compassion in World Farming (Soucit ve světovém zemědělství) je mezinárodní nevládní organizace na ochranu hospodářských zvířat se sídlem ve Spojeném království, která usiluje o ukončení intenzivních průmyslových velkochovů a podporuje humánní a udržitelnou výrobu potravin.

www.ciwf.org

Šrek Ivan, Šrek Bromová Veronika

CZ

MgA. Veronika Šrek Bromová, narozena v Praze 1966, ukončila studia Ilustrace a grafiky na VŠUP v Praze v roce 1993. Patří ke generaci umělců, kteří spoluvytvářeli českou výtvarnou scénu 90. let a figuruje na ní aktivně dodnes. V jejím díle se setkávají témata identit, genderu, multikulturalismu, mytologie, ženského světa, rodiny, svobody a přírody s myšlenkovými proudy globálního diskurzu přelomu století a začátku nového milénia. V letech 2001-2011 vedla atelier Nových medií 2 a fotografie na AVU v Praze, v současné době vyučuje na Anglo-Americké vysoké škole v Praze umělecky zaměřené kurzy a vede autorské workshopy s prvky arteterapie a artefiletiky. Žije na vsi Střítež v usedlosti Chaos nedaleko Poličky, kde bydlí se svým mužem Ivanem. Je společně se svým mužem zakladatelkou spolku Planeta Chaos, www.planeta-chaos.cz, ve kterém se společně pokouší o osvětu a udržování občanské společnosti - v Galerii Kabinet Chaos pořádá letní umělecko-eko-sociologická symposia pro studenty umění a zve sem umělce, kterým nejsou lhostejná témata přírody a života na vsi. Věnuje se společně s přijíždějícími wwoofery o udržování zeleninové zahrádky a s manželem chodu rodiny a galerie.


Ivan Šrek narozen v Praze 1957. Ukončil strojní průmyslovku, ale v oboru nikdy nepracoval. Po základní vojenské službě pracoval ve správě budov Státního židovského muzea, České advokátní komory a Kláštera sv. Augustýna. Při svém zaměstnání se vyškolil v různých dílnách na restaurátora nábytku. S wwoofem se setkal v 90. letech na Novém Zélandu, později pracoval jako dobrovolník i ve Španělsku. V roce 2000 se přestěhoval do malé vesnice Střítež u Poličky na 2 ha lesa a 2 ha louky s 20 let nepoužívanými chlévem a stodolou s demoličním výměrem, které jsou od roku 2003 hostitelskou farmou wwoof. Chová několik ovcí a pěstuje topinambury a zeleninu pro vlastní potřebu. Má manželku Veroniku, tříapůlletého Huga a dvouapůlletou Johanku v pěstounské péči.

www.wwoof.cz

Šušor Petr

CZ

Hudebník, perkusionista, zpěvák a tanečník. Je jedním z nejznámějších facilitátorů u nás, pomocí různých technik dokáže vytvořit ze skupiny lidí, kteří se náhodně setkali, přesně znějící a navzájem ladící hudební těleso. A to i přesto, že lidé neznají a nehrají na žádný nástroj.

www.bubnujeme.cz

Takačová Šnajdrová Helena

CZ

Společnost STOB se dlouhodobě zaměřuje na zdravý životní styl a hubnutí, a to cestou bez diet a striktních omezení. Úspěšné redukce váhy lze dlouhodobě dosáhnout pouze trvalou změnou životních návyků. Změna životního stylu začíná a končí v hlavě, proto se učme, jak s ní vycházet a jak ji zvládat. Helena Takačová je dlouholetou lektorkou společnosti STOB.

www.stob.cz

Tamchynová Jana, RNDr.

CZ

RNDr. Jana Tamchynová - zkušená terapeutka a poradce, provozuje individuální terapii, poradenství a skupinové prožitkové workshopy. Její specialitou je zaměření na psychosomatiku. Také se dlouhá léta zabývá kineziologií a numerologií.

Taneční skupina Rása Jany Hemelíkové Baudisové

CZ

www.indicky-tanec.cz

Tichá Markéta

CZ

Markéta je poradkyní v osobním rozvoji a zakladatelkou Cloud 9 Institute, který se zabývá vzděláváním v oblasti zdraví. Pracovala jako personalistka, manažerka a interní koučka v nadnárodní korporaci. Jako jediná v Česku a na Slovensku vystudovala 13-měsíční kurz sebepoznání u světově uznávaného kouče Boba Proctora. V nedávné době byl uveden film „Moc myšlenky", na kterém se od počátku podílela.

www.cloud9institute.cz

Torres Asdrubal

spirituální vůdce "Mamo" (COL)

Až ze severní Kolumbie přijede na festival Asdrubal Torres, „Mamo" neboli spirituální vůdce místního indiánského kmene Arhuakos. Tito indiáni žijí v jihovýchodní části pohoří Sierra Nevada de Santa Marta (někteří i ve výškách kolem 4000 metrů) tradičním způsobem života a navštívit jejich komunitu je něco jako vrátit se do časů Kryštofa Kolumba. „Mamo" Torres bude na festivalu mluvit nejen o životě Arhuaků, ale především o jejich spiritualitě a tradičním náboženství. A prozradí i to, proč se Arhuakům říká národ kokového listu.

Tylš Daniel, Mgr.

CZ

Psycholog, kouč, terapeut propojující psychické a fyzické zdraví. Neurolingvistické programování je pro mě fascinující cestou, nejenom k maximálnímu využití našeho potenciálu pro výkon, ale i pro terapeutické možnosti. Přístup NLP lze uplatnit všude, kde jakoukoliv úlohu hraje člověk. Rychlost, čistota a efektivita NLP přináší úžasné výsledky. V rámci tělesného zdraví, jsem aktivním propagátorem účinků molekuly NO na lidské zdraví na základě objevu Dr. Louise J. Ignarra - laureát Nobelovy ceny za medicínu.

Valová Ivana, Mgr.

CZ

Mgr. Ivana Valová se narodila ve Zlíně a žije v Praze. Vystudovala Pedagogickou Fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (biologii těla, psychologii a sociologii). Učí angličtinu a vede kurzy Atlantské školy. Nabízí služby v oblasti léčení těla a duše, poradenství v psychospirituální krizi, pomoc v rozvoji intuice a spojení s moudrostí starodávných civilizací.

Vaníček Zdeněk

CZ

Angličtinu vystudoval v Londýně. Je držitel certifikátu CPE - Cambridge Certificate of Proficiency in English. Je ředitelem jazykové školy TECK s.r.o. Zaměřuje se především na každodenní angličtinu a pomáhá studentům v tom, aby se anglicky domluvili. Je autorem programů pro studenty angličtiny www.jakseucitanglicky.cz a www.anglickagramatikapromluveni.cz.

Várady Věra

CZ

Publicistka a poradkyně v oblasti osobního rozvoje.

www.astro-varady.cz

Vidlák Milan

CZ

Zkušený český novinář s desetiletou praxí ve velkých médiích jako Lidové noviny a Mladá fronta, kde pochopil, že aby mohl psát to, co lidi v dnešní době opravdu zajímá a co je pro ně důležité vědět, bude lepší vytvořit úplně nový časopis. Nejprve spoluzakládal měsíčník Vědomí a poté založil vlastní časopis Šifra, jedinečný necenzurovaný měsíčník, který si klade důležité otázky: Jak převzít zodpovědnost za vlastní život? Jak funguje systém? Proč nejsme zdraví a šťastní? A jak z toho ven?

Vinterová Veronika

CZ

Vztahový kouč a majitelka rozvojové a seznamovací agentury Náhoda. Pracuje s klienty, kterým nevyhovují jejich partnerské vztahy - buď životního partnera hledají, nebo jim jejich současný vztah nefunguje tak, jak by si sami představovali. Nejraději spolupracuje s lidmi, kteří opravdu chtějí změnu v životě. Společně systematickou strukturovanou prací nejprve zmapuje minulé vztahy včetně těch v původní rodině. Poté přes hluboké sebepoznání lépe klient ocení své opravdové já, zdroj svého štěstí a životní priority či vize. Definuje, co u partnera hledají a také to, co mohou partnerovi nabídnout oni. Součástí spolupráce je také přijít na to, jaké partnerství je pro koho to vhodné. Cesta vede přes hluboké sebepoznání a sebepřijetí k životnímu partnerovi. A nejen k partnerovi, ale také k sobě samotnému. Je to investice, která se pak v životě vyplatí na všech frontách.

www.nahoda.com

Vostrá Markéta

CZ

Markéta Vostrá,  renomovaná a mediálně známá kartářka a astroložka, autorka knih Vostrá škola života, Dračí stezka, Znamení v nás, Návraty k sobě. V současné době pracuje na rozsáhlém projektu Ilustrované astrologie na pokračování, jehož cílem je popsat všechny planety ve všech znameních. Loni vyšly cykly brožur Dvanáct tváří Slunce a Dvanáct tváří Luny, letos vychází Dvanáct tváří Černé Luny.

www.marketa-tarot.cz

Vydařená Jitka

CZ

Vystavěl Filip Pathik

CZ

Fillip Pathik Vystavěl kouzlo bosých bot objevil před šesti lety. Od té doby je skalním fanouškem barefoot bot. Ty mu učarovaly natolik, že založil vlastní značku barefoot obuvi Pathik shoes. Podle vzoru indiánů Tarahumara vyrábí sandály pro běh i denní nošení. Je trenérem techniky přirozeného běhu. V každodenním kontaktu se zákazníky jim radí při výběru bosých bot pro všechny typy aktivit.

www.pathikshoes.cz

Zemek Rudolf, MUDr.

CZ

Doktor Rudolf Zemek vystudoval fakultu všeobecného lékařství a léta pracuje jako praktický lékař v bavorském příhraničí. 25 let se zabývá alternativní medicínou. Těžištěm jeho práce je hledání léčeb chronických bolestivých stavů pohybového aparátu. Cílem je - po předchozím celkovém standardním i celostním vyšetření na lůžku a po detailním vyslechnutí stížností pacienta -doporučit nemocnému individuálně optimální kombinaci standardních a alternativních postupů. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem Meduňka.

www.dr-rudolf-zemek.cz

Zieneckerová Monika

CZ

Monika Zieneckerová si plní své sny. Od chvíle, kdy pochopila zákonitosti života a své možnosti, začala se v životě seberealizovat ve svých nadáních. Vytvořila vlastní značku FOTOOBRAZY Monika - "terapeuti na zeď ".Stala se osobní průvodkyní a motivátorkou svých klientů na jejich vlastní cestě k seberealizaci a k ideálně krásnému životu, po kterém sami touží. Miluje život v jeho naprosté dokonalosti a kráse.

www.fotoobrazymonika.cz