Osobnosti

Avramopulu Marcela

ČR

Marcela se věnuje osobnostnímu koučování a koučování zaměřenému na zdravý životní styl. Ke klientům má empatický a celostní přístup. Věří, že všechno souvisí se vším, a že i malá změna má velký smysl. Vedle koučování se věnuje také lektorování interaktivních přednášek a workshopů z oblasti wellbeing a osobního rozvoje.

www.marcelaavramopulu.cz

Babčáková Simona

ČR

Simona Babčáková je známá nejen jako herečka z populárních seriálů (Comeback, Čtvrtá hvězda, Neviditelní) a filmů (U mě dobrý, Nestyda, Zoufalci, Přání k narozeninám), moderátorka a improvizátorka, ale přes 20let je na cestě mapování vědomí, sebepoznání a osobnostního rozvoje. Přednáší a lektoruje o Vědomé komunikace. Spojuje svůj herecký talent a osobitý humor se svým umem pojmenovávat a zvědomovat informace a souvislosti, které mají praktický dopad na náš život a tvorbu našich vztahů.

www.babcakova.cz

Baková Eva

ČR

Ve 20 letech se vydala cestou poznání. Nevěda a netuše co takové poznání představuje, začala cestou původních filosofů zkoumat život. Jeho barevnost, hloubku i celek, kdy nově objevovala „objevené". Po více než dvacetileté systematické praxi, kdy si všechny nové poznatky ověřila a na často neuvěřitelných situacích potvrdila jejich funkčnost, začala těmto pravidlům učit.

www.bakova.cz

Bartošek Martin, Mgr. Bc.

ČR

Martin Bartošek, duchovním jménem Devdas, je zkušený terapeut, cvičitel a lektor od roku 1997. Vzdělával se v ČR, Holandsku, Španělsku a Německu. Je držitelem titulu Ambassador for Peace. Jeho duchovní Mistr je Paramhansa Šri Svamí Vishwananda. Je certifikovaný terapeut Satori dýchání (rebirthing). www.satoridychani.cz Cvičení Osho divine healing je kombinací čchi kungu a shintaido. Vzniklo v Oshově ašrámu. Účinek cvičení je několik dnů. Martin Bartošek je jediným cvičitelem v ČR. Zažijte OM chanting, mocnou skupinovou harmonizační techniku, kterou dnešnímu modernímu světu představil Paramhansa Šrí Svámí Vishwananda. Prostřednictvím prvotního zvuku stvoření ÓM, můžete ve svém životě nalézt mír a radost. Navraťte zpět harmonii sami sobě, přírodě i celému světu.

www.martinbartosek.cz

Ben Thabetová Monika

ČR / Itálie

Monika Ben Thabetová je česká spisovatelka, numeroložka, spirituální a korporátní koučka, která působí v Itálii. Celoživotně se věnuje numerologii a podle vlastních slov na ni čísla doslova mluví. Vystupuje na přednáškách a seminářích po celém světě. V Česku vydala bestseller Tajná moc čísel, v Itálii pak knihu Uno, due tre, parliamo di te! a v Kanadě The Secret of Numbers.
V knize Destinies od Boba Proctora, známého kouče a hlavního protagonisty filmu „The Secret", autor popisuje její výjimečné schopnosti.

www.monikabenthabetova.com/ceska-verze/

Bennourová Blanka, Ing.

ČR

Blanka Bennourová je 47letá žena s vášní pro fyzickou kondici a wellness. Ráda se věnuje různým sportům, například badmintonu, plavání, běhu, cvičí jógu a v současné době se učí meditovat. Kromě lásky k hudbě a divadlu našla Blanka také zálibu v ekologii, a to prostřednictvím dobrovolnické činnosti na záchranu půdy. Jako matka dvou dospělých dětí se snaží žít zdravý a smysluplný život, který má pozitivní dopad na svět kolem ní

www.consciousplanet.org/cs

Beran Michal

ČR

Michael je především podnikatel a podporovatel smysluplných projektů. Dlouhodobě se věnuje společenským tématům a hledá cesty, jak být přínosem v aktuální nelehké době. V roce 2019 založil marketingovou agenturu Allset solution a postupně začal investovat do projektů, které mu dávali smysl. Dnes je společníkem v dalších třech firmách a Allset využívá jako startup inkubátor pro své projekty: Jídlo Baví, Udržitelný nákup a Newspark, kterému se dnes věnuje nejvíce.
Dlouhodobě buduje partnerství napříč obory a hledá synergie pro maximalizaci dopadu na společenské změny.

www.newspark.cz

Beranová Jarmila

ČR

Stálá účastnice od prvopočátku Festivalu Evolution v Praze. Původní profesí výtvarnice se zájmem o ezoterní vědy, psychologii a alternativní medicínu. Po několikaletém studiu přírodní mediciny, psychoterapie a dlouholeté práce s energií se specializovala výhradně na automatickou kresbu a artterapii a její tvorba tak nabývá vyššího smyslu. Malířka, spisovatelka, lektorka, terapeutka a ilustrátorka knih pro děti a dospělé s 20 letou praxí pořádá oblíbené Pastelové workshopy a semináře a na festival Evolution přichází vždy s novými obrazy a autorskými kalendáři.

www.pastelovysvet.cz

Bittnerová Ilona, Mgr.

ČR

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky a o 10 let později ve své šicí dílně začala s výrobou prvních českých menstruačních kalhotek. Stojí za značkami Maluna a Meracus. Je nejenom odbornicí na menstruaci a další ženská témata, ale i na e-commerci. Kromě podnikatelské role je také matkou, miluje cestování a koně.

www.kalisek.cz

Brožová Marie

ČR

Marie Brožová nakreslila na veřejnosti přes 200 velkoformátových obrazů, aby ukázala že pastelky nejsou jen hračka pro děti, ale kvalitní výtvarná technika. Ve svém vydavatelství Obhajoba pastelky vydává knihy pro děti i pro dospělé. Od roku 2009 provozuje autorskou Galerii Pastelka jen pár kroků od orloje.

www.pastelky.cz

Byček Alexej

ČR

Alex je srdcem umělec - narozen do hudební rodiny, celý život se věnoval klavíru, tanci, fyzickému divadlu, divadelní antropologii a jako kouč a duchovní průvodce taky osobnímu rozvoji. Před 2 lety mu začaly chodit hluboké léčivé písně a teď se dostávají k vám. V doprovodu piána zpívá o Nové Zemi, o tom, že jsme všichni bez viny a hlavně - o radosti..

www.alexejbycek.cz/hudba/

Černá Kateřina, Mgr.

ČR

Duchovním poznáním se zabývám více jak 20 let. Nejvíce mne oslovila metoda čtení Akášických záznamů.
Provádím jak individuální terapii tak semináře či celoroční školu, kde se lidé naučí tyto záznamy otvírat sami pro sebe či pro druhé.

www.artofspirit.cz

Čillík Jan

ČR

Honza je generálním ředitelem a spolumajitelem TIERRA VERDE, kde pracuje již osm let. Výrobky TIERRA VERDE pomáhá vyvíjet a neustále zkoumá jejich funkčnost nejen v práci, ale i doma. Spolu s kolegy hledá možnosti, jak řídit firmu tak, aby se všichni do práce těšili, firma měla co nejmenší negativní dopad na planetu a dodavatelé i zákazníci ji milovali.

www.tierraverde.cz

Ďurina Vladimír

ČR

Bioterapeut a tvůrce produktů Diochi. „Mým cílem bylo vymyslet takový produkt, který bude stejně silný jako antibiotika, bude na přírodní bázi, bude v něm něco z krystalterapie, něco z fytoterapie a něco z informací rostlin. Myslím si, že mnoho lidí, kteří onemocněli nějakou chorobou, dojde k tomu, že nejcennější v životě je zdraví. Tím to začíná a tím to končí.

www.diochi.cz

Fernandez Saez Linda Caridad

ČR

Po pražské taneční konzervatoři Duncan centre působila řadu let jako členka a sólistka skupiny západoafrických rytmů a tanců Batocu se kterou několikrát vystupovala na festivalu Tanec Praha a v mnoha dalších projektech po celé ČR. Se senegalským choreografem Kaolackem (Compagnie Jant - bi) vytvořila duet ,,Maan AK Maon (Me and her), který byl uveden v Paříži v Centre National De La Danse. Úspěšně absolvovala konkurz do Cirque du Soleil, kde je registrovanou tanečnicí souboru. Jako aktivní performer měla možnost prozkoumat soudobý tanec s prvky fyzického divadla, nového cirkusu a zakusila atmosféru evropských divadelních platform. Frekventovaně spolupracuje jako choreografka a pohybová poradkyně v rámci činoherních inscenací po scénách divadel pražských a moravskoslezských.

Gomez Juan Carlos Pacaya

Peru

Peruánský šaman, léčitel
Carlos se narodil v Iquitos v severní části Peru. Pochází z nativního indiánského kmene Bora-Bora. Celé dětství prožil v Amazonském pralese. Pochází z rodiny šamanů a léčitelů. Jeho maminka je také šamanka a jeho dědeček byl uznávaný Curanderos vegetalista (rostlinoznalec).

Hájková Veronika, Mgr.

ČR

Jmenuji se Veronika Hájková, jsem lektorka zdravého stravování a mým posláním je vnést život, radost a lehkost do vaší kuchyně. Namáčení, klíčení a fermentace. To jsou tři kroky na cestě za zdravím a silným imunitním systémem. Seznámím vás se světem bakterií a ukážu, jak funguje vaření v souladu s ročním období a respektem k vlastnímu tělu.

www.krasnoocko.eu

Hemelíková-Baudisová Jana

ČR

Tanečnice, lektorka, koučka, vystudovala Konzervatoř obor hudebně-dramatický. Studovala indický tanec a flamenco doma i v zahraničí. Má 16 let praxe v oblasti výuky indického tance a flamenca (pro přední pražská tanečně-sportovní centra a Národní divadlo). Účinkovala se skupinou Peňa Flamenca a založila skupinu indického tance Rása. Vlastní artové projekty (Šivovo kolo života v divadle ABC, Tanec pro Asii). Prošla mnoha seberozvojovými semináři pořádanými společností Felicius o. p.s. Absolvovala Akreditovaný kurz profesionálních koučů a Akademii NLP u společnosti Caoching World.

www.womanindance.cz/

Heřmanová Daria, Mgr.

ČR

Jsem obyčejně neobyčejná žena s touhou - potřebou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Navštěvovala jsem Universitu Nové doby a snažila se zorientovat v oblasti léčitelství. V osmém měsíci těhotenství jsem se zúčastnila přednášky této university a ta se týkala právě automatické kresby. Marie Šalátová přednášela tak, že se mi tužka po papíře rozeběhla už během přednášky. Během následujících let jsem si své poznatky ověřovala hlavně na svých blízkých a kamarádech. Postupně jsem si k automatické kresbě přidala Bachovy květové esence, harmonizaci čaker, čištění těla pomocí bodydetoxu a po zasvěcení do Shambally 1024 i její předávání a díky ni také rozbory minulých životů. Přes toto zasvěcení jsem objevila svůj další velký dar a to možnost komunikace se zemřelými a pomoct jim odejít, tam kam patří, pokud oni sami nedokáží najít tu svoji cestu.

www.dariahermanova.cz

Hlinková Wlasta

ČR

Pracuji jako tvůrce receptur a technolog v české společnosti Lifefood. Ve volném čase buduji léčivou zahradu a zázemí pro ozdravení těla a duše v ukázkovém permakulturním projektu Zahradní lázně Hasina. Zkoumám možnosti terapeutického využití divoce rostoucích i pěstovaných rostlin k harmonizaci lidského těla i ducha a k uzdravení vztahu člověka k Zemi. Jako svůj největší dar vnímám schopnost vidět souvislosti. Za své poslání považuji být vděčným a pozorným svědkem zázraků, kterými nás každodenně zahrnuje Příroda.

www.rawspirace.cz

Hrabalová Markéta

ČR

S Biodanzou se prvně setkala v roce 2009 v Německu. Od své první lekce věděla, že Biodanza je na její cestě "to pravé". Tříletý výcvik absolvovala u argentinské lektorky v Berlíně. Na poli Biodanzy se od té doby dál kontinuálně vzdělává a rozšiřuje kvalifikaci. Od roku 2014 vede pravidelné lekce a semináře Biodanzy v Praze. Stále obdivuje, jak se při Biodanze v tanci odehrává něco mystického, a jak hluboké a léčivé prožitky může navodit.

www.biodanzaskola.cz

Jelínek Marian, PhDr., PhD.

ČR

Hokejový trenér (zlato z MS 2005, 2x titul s HC Sparta Praha, Presidentův pohár s HC Plzeň), sportovní kouč, manažer, dlouholetý bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra. Již více než 25 let se zabývá sportovní psychologií a mentálním koučinkem. Přednáší nejen asociacím a klubům napříč všemi sporty, ale také firmám z různých oborů. Je garantem oboru Psychologie pro manažery na Newton College a spoluautorem projektu SportMentor. Individuálně spolupracuje s vrcholovými sportovci (např. Ka.Plíšková, Petr Mrázek, Jan Micka a další olympionici) a manažery.

www.sportmentor.cz

Jirák Přemysl

ČR

Původním povoláním dřevařský inženýr, dnes se věnuje se výhradně práci s bylinami a zejména s houbami v klinické praxi. Kromě bylinek existuje i plnohodnotný svět léčivých hub, které se u nás běžně vyskytují. Jeho praxe dokládá, že Evropané mají k houbám genetický vztah silnější než jiná etnika a umí je velmi přirozeně využít pro zdraví stejně jako bylinky ze svého přirozeného prostředí.

Jirásková Vlasta, Mgr.

ČR

Mgr. Vlasta Jirásková přednáší a píše o porodu a rodičovství, je certifikovaná dula ČAD a DONA, laktační poradkyně. Napsala a vydala první původní českou knihu pro děti, která oslavuje kontaktní rodičovství, normální porod a kojení - Povídej mi, jak jsem se narodil/a. Chápe, že přivedení dítěte na svět má potenciál ženu a rodinu zásadně posílit. Je spoluzakladatelkou a ředitelkou České asociace dul (ČAD).

www.duly.cz

Juřenčákovi Kateřina a Pavel

ČR

Katy a Pavel Juřenčákovi: manželé a partneři, spolu víc než 20 let, tvůrci seminářů a workshopů pro páry, vášniví dobrodruzi a tvůrci Čarokrásné chaloupky u Babky. Katy pořádá workshopy a přednášky na téma vědomá plodnost, partnersví, sexualita, výchova dospívajících, přednáší na školách v projektu Zdravé dospívání, je certifikovanou poradkyní přirozeného plánování rodičovství. www.katysachari.cz

www.prirozenaantikoncepce.cz

Kalousek Jaroslav, Ing.

ČR

Učitel, mistr, léčitel a odborník na duchovní nauky pracující v lásce s lidmi, kteří stojí na rozcestí, ať psychickém, fyzickém nebo osobního růstu.
Zabývá se léčením, spoluprací s Nanebevzatými Mistry a archanděly. Pomáhá řešit osobní i pracovní problémy. Provádí exorcismus a vyučuje duchovní nauky.

Karolík Ján

Slovensko

Terapeut so štrnásť ročnou skúsenosťou v oblasti terapie, bioenergie, frekvencie (7,83Hz Schumannová frekvencia), výživových doplnkov a poradenstve. SU-Jok Therapy Vám zlepší kvalitu života a dovolíte mi urobiť z Vás ďaľších spokojných klientov.

www.believebb.com

Kekeši Karel

ČR

Je zpěvák s velkým hlasem a širokým repertoárem. Dokáže zazpívat skladby klasické, operetní a muzikálové, šansony a swingové písně i populární skladby 30. až 60. let. Zpívání alikvotních tónů ho řadí mezi výjimečné umělce. Tuto ojedinělou schopnost - zazpívat alikvoty - využívají ve svých pořadech významné osobnosti, např. Dr. Jan Hnízdil. Alikvot ovládl i 1111. díl pořadu Tobogán s Alešem Cibulkou na ČR 2. Lidský a otevřený přístup ho dovedl k seniorům na Universitu třetího věku, jako uznávanou zpěváckou osobnost, mimo jiné po boku např. Yvetty Simonové, Karla Gotta a dalších umělců.

www.karelkekesi.cz

Kocábková Petra, Bc.

ČR

Jmenuji se Petra Kocábková a věnuji se práci s unikátní světelnou technologií, která vás během několika minut zavede do vyšších stavů vědomí, které jsou velmi prospěšné a příjemné pro vaše tělo a mysl. Neustále zkoumám, jak můžeme svou myslí změnit a ovlivnit k lepšímu naše životy. Kombinací světla a hudby ladím mysl, mozek na tu správnou prospěšnou frekvenci tak, abyste změnili úhel pohledu, přišli na nové pozitivní myšlenky, nápady, vhledy a nová řešení a abyste se cítili odpočatí.

www.temple-of-rose.com

Komeda Jan

ČR

Jan provází skupiny, páry i jednotlivce na cestě osobního rozvoje tantrou, transformací stínu a vztahovou dynamikou s radostí, hloubkou a humorem. Tyto metody vnímá jako účinnou cestu k nalezení plné živosti, osobní svobody, skutečné lásky, naplnění a radosti v životě. Prošel mnoha výcviky tantry, šamanismu, transformace stínu a moderních sexuologických a vztahových témat v různých koutech světa. https://www.facebook.com/umenimilovani.cz

www.umenimilovani.cz

Königová Lucie, Mgr.

ČR

Lucie Königová je autorka seberozvojových programů a knih, lektorka koučinku, transformační koučka a zakladatelka Life Academy s.r.o., která se věnuje vzdělávání dospělých a rozvoji potenciálu člověka. Napsala a vydala knihy (Ne)Gramotný rodič a Cesta zpátky k sobě. Založila Školu celostního koučinku, ve které předává koncentrovaně všechno své poznání, aby se vědomý a kvalitní životní styl stal přirozenou součástí denních životů a pomohl uzdravovat vztahy, rodiny i pracovní prostředí. Je šťastnou ženou svého muže, láskyplnou mámou dvou dospělých dětí, Belindy a Olivera.

www.lucie-konigova.cz

Krätsmar-Šmogrovičová Natália

ČR

Koučka, mentorka, autorka podcastu a projektu UNLEASH.
Oblast bulimie/přejídání, návrat k sobě. Sama jsem trpěla bulimií přes 10let. Problém není JÍDLO. Je
to obranný mechanismus, návyk. Symptom nízké sebehodnoty a nedostatek sebelásky. Odpojení
od těla. Disbalanc ženské/ mužské energie. Žití v mentálním těle, místo vnímání
i toho emočního, fyzického a spirituálního.
Pomáhám ženám navrátit se k sobě, ke své hodnotě. Aby si
vzpomněly, kdo jsou, milovaly se & žily svobodně a intuitivně

nkscoaching.cz

Kremsa Žaneta

ČR

Žaneta je specialistka na funkční výživu a zdravý životní styl, certifikovaná GAPS terapeutka, autorka kuchařky Vaříme trochu jinak, lektorka, mentorka a spoluzakladatelka Institutu funkční medicíny a výživy. Její oblíbené téma je psychologie výživy a tradiční techniky přípravy potravin. Ve svém volném čase maluje obrazy, nebo si se svou rodinou užívá přírodu v okolí řeky Berounky.

www.zanetakremsa.cz

Krůtová Kateřina

ČR

Kateřina je spoluautorkou projektu Odemykání dětského potenciálu, který pomáhá rodičům a dětem objevit jejich talenty a rozvíjet je. Zabývá se progresivními formami vzdělávání a pracuje s předškolními a školními dětmi již více než 13 let. Vede kurzy, přednášky a workshopy pro rodiče, děti, studenty i celé školy. Spolu s Janem Mühlfeitem provází pořadem na Frekvenci 1 „Tipy F1 pro chytré rodiče". Absolvovala koučovací výcvik pod vedením Jana Mühlfeita a je členkou Institute of Coaching at McLean Hospital, Harvard Medical School affiliate. Také absolvovala Montessori kurz a je maminkou 2 dětí.

www.odemykanidetskehopotencialu.cz

Křen Petr Jan

ČR

Zakladatel Institutu celostního leadershipu, byznys mentor, transformační kouč, expert na budování a rozvoj týmů. Jeho další expertní oblastí je efektivní zlepšování vztahů, jak v osobním životě, tak v pracovním prostředí.
Ve svém životě zažil jak vybudování hvězdné úspěšné kariéry, tak i pád na pomyslné životní a pracovní dno. Díky těmto životním extrémům má reálný rozhled a také nadhled, z čehož čerpá své bohaté zkušenosti a předává je dále. Žije své poslání, kterým je inspirovat firmy, týmy i jednotlivce k pozitivním změnám v podnikání i životě. Jeho mottem je: "Vybuduj sebe, vybuduj lidi, vybuduj byznys, buď výjimečný leader."

www.petrjankren.cz

Křen Veronika Fey (Vieweghová)

ČR

Terapeutka, mentorka, lektorka ženského leadershipu se specializací na průvodcování žen podnikatelek.
Spisovatelka, autorka úspěšných knih Být sama sebou a Pod maskou stín.
Vede semináře pro ženy i pro páry a přednáší ve firmách o ženském cyklu. Součástí její práce jsou individuální konzultace v oblasti osobního rozvoje a ženského leadershipu. Ženskými tématy se zabývá již 15 let. Prošla mnoha kurzy a semináři osobního rozvoje, kurzem krizové intervence i práce s tělem. Má ukončený výcvik pro duly a další kurzy zaměřené na mateřství a rodičovství.V rámci Institutu celostního leadershipu mimo jiné se svým manželem, Petrem Janem Křenem, společně vedou semináře a přednášejí o propojení ženského a mužského principu v pracovním i osobním životě.

www.veronikafeykren.cz

Kubešová Karolína

ČR

Jsem terapeutka s osobní zkušeností. Nejprve jsem uzdravila sebe a nyní pomáhám Vám. 5 let v záchvatech panických atak mi změnilo život k nepoznání. Dnes doprovázím psychicky i fyzicky nemocné, zpět k souladu s jejich duší a tím i k jejich přirozenému uzdravení.

www.JogaProzitku.cz

Lví Srdce

ČR

Tvoříme pro muže zážitková setkání. Přinášíme jim inspiraci a podporu k nalezení ztracené síly, aby v sobě obnovili pramen života, vůli žít na plno a plnit si své sny.
Chceme svět,
* kde muž ví, co chce, je v pravdě, lásce a žije naplno svůj potenciál,
* kde muži přebírají plnou zodpovědnost za svůj vlastní život a jsou oporou pro ženy, děti, své rodiny a komunitu.

www.becomplete.eu/lvi-srdce

Macháčová Kateřina, Mgr., PhD.

ČR

Kateřina se zabývá pohybem a ve své praxi propojuje teoretické znalosti i praktické zkušenosti. Vystudovala FTVS UK, působila v USA na Institutu Gerontologie při WSU. Stála u zrodu metodiky sloužící k identifikaci architektonických bariér v domácím prostředí pro osoby s pohybovým omezením (SEMAFORhome). Založila a vede iniciativu Pohyb pro život a vytvořila unikátní koncept cvičení Permanento pro obnovu fyziologicky správného nastavení organismu. Je ředitelkou International Longevity Centre ČR. V rámci Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče při FHS UK se věnuje se výzkumu v oblasti aktivního a zdravého stárnutí, publikuje a příležitostně přednáší. Je editorkou a spolu-autorkou monografie „Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře".

www.pohybprozivot.cz

Margit

ČR

Margit - hudebnice, lektorka jógy, absolventka pražské AMU, školy jógy při Českém svazu jógy, kurzů muzikoterapie, jógové terapie a poradních kruhů. Své zkušenosti koncertní umělkyně z pódií celého světa v klasické hudbě a 20 let jógové praxe propojuje v originálních projektech, ve kterých se hudba stává mocným nástrojem v podpoře různých cest duchovního růstu.

www.jogasmargit.cz

Mašková Zimolová Jana, CSB

ČR

Jsem lektorkou sexuality a intimních vztahů. Sexualitu vnímám jako ZDROJ OSOBNÍHO ROZVOJE. Pomáhám ženám zlepšit milostný život, změnit pohled na sex a užívat si ho pro svoji radost a pocit naplnění. Vyčistit bloky, nechuť a překážky k uvolnění. Jsem expertkou na techniku Vaginální mapování. Pomohla jsem již tisícům žen a přeji si, aby ženská sexualita byla důležitým tématem v naší společnosti.

www.terapiedotykem.cz

Matula Miloš

ČR

Spisovatel, badatel, cestovatel a duchovní učitel, se zabývá nejen učením a tradicemi starověkého Egypta, ale též učením starověkých Mayů. Je autorem 7 knih, 2 meditačních CD a hermetických meditačních karet Thovt. Již 23 let vede svoji šamansko-ezoterickou školu "Duchovní cesta pokojného bojovníka Světla" v ČR i v zahraničí.

www.milosmatula.cz

Miler Stanislav

ČR

Stanislav MIler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti, kde sdílí praktické zkušenosti jak žít soběstačně, zdravě a šťastně. Na webu Akademie soběstačnosti najdete přes 350 online přednášek a videí o přírodnách stavbách, energiích, ekologické dopravě, pěstování potravin, zdravém životním stylu a vzdělávání.

www.akademie-sobestacnosti.cz

Monhart Jiří, Ing.

ČR

Přesto, že má ryze technické vzdělání, životní zkušenosti ho dovedly ke studiu klasické homeopatie. V ní našel odpovědi na fyzické i psychické potíže, které konvenční medicína řešila jen částečně a nedávala naději na zlepšení. V současnosti se zabývá profesionálně homeopatií a provozuje soukromou homeopatickou poradnu v Plzni.

www.budtezdravi.cz

Mühlfeit Jan

ČR

Jan má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde byl Presidentem pro Evropu, Microsoft Corporation. Na základě své globální zkušenosti vytvořil zcela unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy. Jan učí svoje kursy „Odemykání lidského potenciálu" dále je spolu s Kateřinou Krůtovou spoluatorem úspěšného semináře „Odemykání dětského potenciálu". Jan také koučuje vrcholové manažery, olympijské vítěze a umělce z mnoha zemí a kontinentů. V oblasti koučování a mentoringu spolupracuje s INSEAD, Cambridge, Gallup, Imperial Colege, McLean Hospital, Harvard Medical School Affiliate.

www.janmuhlfeit.com

Musil Miroslav

ČR

Jsem léčitel, biotronik, rád pracuji s energiemi, mohu Vám pomoci se stresem, depresemi a únavou, dopřeji Vám ozdravné a relaxační pobyty ve speciální pyramidě. Jsem cvičitelem jógy II. třídy, registrovaný energoterapeut Reiki Assotiation International. Zabývám se také vyhledáváním patogenních zón narušujících naše zdraví a proutkařením. Působím jako poradce v oblasti alternativní medicíny, provádím akupresuru, doporučím Vám bylinné recepty. Vaše tělo i ducha zharmonizuji tibetskými mísami.

www.lecitel-musil.webnode.cz

Neckář Lukáš

ČR

Šéfkuchař & Majitel Colorsushi.cz.
Mám více než 20 let praxe v oboru, který miluji. Natočil jsem 300 dílů TV pořadu pro Mňam TV: Barevný svět Lukáše Neckáře, Na cestách s Lukášem Neckářem a U stolu s Lukášem Neckářem.

www.imnam.cz

Niessnerová Jana

ČR

Jana Niessnerová se zabývá chiromantii již více jak 20 let. Narodila se v citlivém znamení ryb a čtení z ruky si zvolila jako cestu pomoci lidem. Chiromantii studovala přímo v Indickém institutu palmreadingu v New Delhi a získala v lednu 2019 certifikát na pokročilé studium. Aktivně působí na ezoterických festivalech a má početnou klientelu.

www.chiromantie.cz

Ondřey

ČR

Ondřey žil ve spirituální komunitě na Bali 5 let, které zásadně ovlivnily jeho život. Mimo to procestoval spousty míst po světě, kde vyhledával alternativní přístupy k životu. Do České republiky přináší to, co se ve světě naučil. V České republice založil projekt Ecstatic dance Prague, taneční párty bez drog a alkoholu. Své poznatky sdílí skrze hudbu a videa.

www.ondrey.cz

Palaanová Iris

ČR / Mongolsko

Mongolská šamanka a vědma, celým jménem Iris Erdenechimeg Turečková Palaanová.

www.facebook.com/iris.palaanovatureckova

Papajiková Mirka

ČR

Tanečnice, lektorka a choreografka Mirka Papajiková bere tanec jako způsob komunikace mezi myslí a tělem, který nám pomáhá nacházet vnitřní i vnější rovnováhu. Soubor Divé ženy sdružuje ženy bez profesionální taneční praxe a tvoří uměleckou formu na pomezí tanečně divadelního představení, fyzického divadla a rituálu.

mirkapapajikova.cz/zena-je-zmena/

Peschlová Judita

Slovensko

Judita je psychoterapeutka, konstelářka, lektorka, poradkyně, koučka, spisovatelka a žurnalistka, která se víc jak 20 let věnuje práci se ženami, vedením ženských kruhů, seminářů a výcviků, podpoře žen, matek i jejich dcer a vnuček, archetypální a živlové terapii a podobným aktivitám, prospěšným jak pro ženy, tak pro jejich partnery a děti.

www.angelcity.cz

Policar Robert

ČR

S klasickou astrologií jsem se seznámil v 16 letech, kdy postupně začalo moje intenzivní studium. Před deseti lety mne osud seznámil s mayskou astrologií a od té doby se snažím pracovat s oběma nástroji zároveň. Během cesty jsem se seznámil s mnoha přístupy osobnostního rozvoje. Učím se stále a používám ve své práci to, s čím jsem měl tu nejlepší zkušenost. Motivací mé práce na sobě bylo především velmi obtížné dětství, a tak jsem ze zpětného pohledu neměl jinou možnost než jít cestou, kterou kráčím nadále. Mým přáním je pomoci co nejvíce lidem najít jejich jedinečnou cestu, která je v astrologii velmi dobře naznačena. Miluji čtyři dohody, které se snažím ve svém životě praktikovat a zdokonalovat se v nich. Miluji práci se sny, rád cvičím jógu a jsem otevřený všemu, co je dobré. Motto "Vše konzultuj se svým vlastním srdcem"

www.robertpolicar.cz

Prokešová Eva, Ing.

ČR

Věnuji se meditování. Se skupinami, individuálně face-to-face, na pobytech - na Bali, v Japonsku, na Madeiře. Vedu transformační meditace. S klienty se probíráme svými životy téma za tématem, uvolňujeme bloky z nevědomí a napojujeme se na své nitro. Abychom byli sami sebou, uvolnění, spokojení. Původně jsem vystudovala VŠE. Pak jsem zažila korporátní svět, který mi dal profesionalitu. Mateřství mne poslalo na cestu osobního rozvoje. Nejprve k astrologii, které umí věci pojmenovat. Později k meditování, které nám pomáhá dělat změny v mysli. Osobní proměnu učím a žiju.

www.happy-mind.cz

Ptáčníková Lenka, Mgr.

ČR

Jsem naturopatka, s respektem a pokorou využívám síly přírody k pomáhání lidem. Často se ke mě dostávají lidé vyčerpaní a bez energie. Dlouhodobé vysílení vede k ztrátě nálady a motivaci dělat změny. Zaměřuji se na životní styl a se svými klienty hledám cestu k rovnováze. Jak fyzické, tak duševní. Pomocí bylin, vitamínů, minerálů a funkčních potravin je možné podpořit důležité regenerační procesy organismu. Vnímám také propojení těla s myslí a proto s klienty hledáme kontext vzniku potíží z hlediska roviny emoční. Jsem průvodce na cestě k rovnováze.

www.lunafly.cz

Rakušanová Hana

ČR

Specialista Neurografiky - Instruktor, učitelka jógy, REIKI mistr - učitel, facilitátorka OSHO meditací a rodinných konstelací

www.hajiru.cz

Rei Veronika

ČR

Veronika Reicheltová vládne slovům. Jako redaktorka deníku Metro vypráví lidské příběhy, knihou Zbožňuju tě navždy se dotkla čtenářských srdcí. Přes patnáct let se věnuje marketingu, v současnosti působí také jako mentorka podnikatelek a začínajících markeťaček. Miluje kočky, kávu a klid.

www.veronikarei.cz/

Ruml Ondřej

ČR

Vystudoval pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka. Věnuje se především koncertování a divadlu. Vystupuje sólově s projektem One Man Show Nahubu. Za vokální album Nahubu získal nominaci na Cenu Anděl jako zpěvák roku. Koncertuje také s jazzovou kapelou Matej Benko Quintet (album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha). Významná je i spolupráce s Michalem Horáčkem (album Český kalendář). Účinkoval v muzikálech i komornějších projektech na různých divadelních scénách (Kudykam, Hamlet: The Rock Opera, Quasimodo, Johanka z Arku a další).

www.ondrejruml.cz

Růžičková Hani

ČR

Kdo z nás by nechtěl umět kdykoli odstranit ze svého života jakýkoli problém, trápení, nepříjemno či nemoc a veškerou disharmonii proměnit do lásky, pohody, lehkosti, zdraví a přijetí? Hani Růžičková dlouho hledala, až našla účinnou cestu práce na sobě, skrze kterou lze vše, co nám znepříjemňuje život, vědomě odstranit, rozpustit a nadále svou realitu tvořit ve směru svého štěstí, radosti a naplnění. Od r. 2010 pomáhá i ostatním lidem na cestě k sobě, dříve jedinečnou Terapií Mysli®, od r. 2017, ač neuvěřitelné, ještě efektivnější a rychlejší Terapií Pocitu® zajišťující i hluboké poznání. Hani Růžičková vystudovala ČVUT FEL a řadu let se profesionálně věnovala marketingu, obchodu a zakládání a pořádání veletrhů a festivalů. V r. 2005 stála i u založení veletrhu Esoterika, ze kterého vzešel Festival Evolution.

www.TerapiePocitu.cz

Rychnovská Jitka

ČR

Zakladatelka a lektorka školy Taichi - Praha. Věnuje se cvičení Taichi a Čchi - kung, cvičení Taichi se zbraněmi. Vyučuje a pořádá kurzy pro začátečníky i pokročilé studenty. Pořádá vystoupení a prezentace školy. Ke cvičení Taichi patří i zdravý životní styl a práce na svém nitru, všechny tyto aspekty jsou ve výuce zahrnuty. Věří, že cvičení je pro každého a mělo by lidem přinášet především radost. Škola vyučuje tradiční čínské zdravotní, relaxační a dechové cvičení Čchi-kung. A bojové umění Taichi, které udrží vaše tělo mladé, pružné a zdravé.

www.taichi-praha.cz

Rychnovský Tomáš, Dr., PhD.

ČR

Již přes 20 let se věnuje léčbě bolestí pohybového systému. Kombinuje klasickou západní i východní medicínu a v terapii klade důraz na individuálně cílenou fyzioterapii, šetrné manuální techniky i na pacientův osobní příběh. Ten uplatňuje zejména u psychosomaticky založené tělesné bolesti. Jeho osobitý lidský přístup, cit a osobní zkušenost se odráží v jeho medicínské praxi. Jeho rukama denně prochází nespočet pacientů různých sfér společenského života, nevyjímaje zahraniční osobnosti z různých oborů.Pořádá kurzy a školení zaměřené na péči o pohybový aparát a jeho provázaní s psychosomatikou. Učil se od předních českých i světových kapacit a jejich odkaz dál rozvíjel ve vlastním přístupu k pacientovi. Práce je pro něho celoživotní náplní a posláním.

www.tomasrychnovsky.cz

Řehulek Miroslav, Ing.

ČR

Společnost H2 Global Group z Ostravy již po několik let stojí v čele propagování terapeutického využití molekulárního vodíku, a klientům nabízí všechny dostupné způsoby a formy podání vodíku do těla. Disponuje vlastním výzkumem vodíkových produktů a přístrojů, výrobními kapacitami a technickým servisním zázemím. Úzce spolupracuje s předními odborníky v České republice i zahraničí, včetně již zmíněného Japonska.

www.H2world.world

Sedláčková Ivana

ČR

Během léčby jsem měla spoustu „aha" momentů. Divila se, proč některé věci nevím, proč mi to nikdo neřekl. Prvotní záměr byl sepsat pár nasbíraných tipů do brožurky nebo letáčku, který by byl k dispozici v nemocnicích. Psaní mě ale začalo bavit a já jsem se potřebovala vypovídat.
Pokud jste na začátku cesty vy nebo někdo z vašeho okolí, nebo jen rádi čtete deníky o skutečných příbězích, budu ráda, když budete mít chuť přečíst si ten můj. Každý si musí vlastní cestu k uzdravení najít sám. Já jen sdílím tu svou.
A pokud vám v něčem pomůže, inspiruje a dodá optimismus a víru v uzdravení, vyplní se můj záměr při sdílení vlastního životního příběhu.

www.diravhlave.cz

Seraphie Chris

ČR / Bali

Chris se zaměřuje na rozvoj ve 3 dimenzích (tělo, mysl, duch) více než 10let. Studovala, cestovala a získala praxi ve 14 zemích Evropy i Asie a dnes má za sebou už tisíce klientů a 300 přednášek. Stala se šamankou na Bali, kde pochopila, jak je důležité učit druhé nejenom koučink a biohacking, ale i práci s energií (kvantování). Proto založila firmu Fractal People s.r.o. a s týmem lektorů vytváří služby a produkty pod značkou Fractal®. Mimo to je Chris deset let vegan a specializuje se na biohacking, a proto založila e-shop Market zdraví, kde lze nakupovat veganské bezlepkové produkty. Na Bali založila projekt Andělé Bali, kde organizuje s místní rodinou zážitkové a transformační pobyty. Největší vášní je ale kvantování, kdy učí i ve firmách, jak pracovat se zákony vesmíru a má skupinu na Facebooku, kde vás učí techniky zdarma.

www.fractalpeople.com

Sherwood Keith

USA

Keith Sherwood je autorem devíti knih o duchovním rozvoji, lidském energetickém systému a transcendentních vztazích. Již více než třicet let pracuje s lidmi, pro které je seberealizace prioritou číslo jedna. Jeho jedinečná schopnost vnímat energetická pole pomohla lidem, s nimiž pracuje, překonat hranice karmy a kultury a zažít blízkost s Univerzálním vědomím.

Schirlo Milan

ČR

Zkušený terapeut tradiční čínské medicíny s vlastní 20letou praxí. Zakládající člen Komory Tradiční čínské medicíny. Lektor a organizátor odborných seminářů v Čechách i v zahraničí, kde učí, jak využívat poznatků TCM v dnešním moderním světě. Popularizátor vitálních hub - velmi účinných pomocníků v terapii. Dlouhodobý propagátor učení Yang Sheng Fa - umění pěstování života.

www.CestaZelvy.cz

Sitařová Lucie, Plas Martin

ČR

Jsme učitelé a terapeuti v oblasti intimity, sexuality a partnerských vztahů s praxí. Nabízíme párům i jednotlivcům individuální sezení, skupinové kurzy a online kurzy, které inspirují stovky lidí v prohlubování vztahů i objevování radosti a pestrosti v intimním životě. Pomáháme klientům překonávat překážky v sexuálním i partnerském životě. V praxi kombinujeme Sexuologickou práci s tělem, koučink a terapii. Hledáte více než jen teorii? Jejich jedinečností jsou jejich vhledy i praktická cvičení a hry, díky kterým se stává těžko uchopitelná teorie snadno použitelnou zkušeností.

www.intimnisplynuti.cz

Skákalová Monika Nika

ČR

Monika Nika Skákalová - Kartářka Nika - jsem numerolog, karmický numerolog, poradkyně osobního rozvoje, kartářka. Další oblastí mé činnosti je práce s kyvadlem, diagnostika a harmonizace čaker. Ochrany a čištění, Andělské rituály, vedu odborné semináře a kurzy, můžete mne znát z TV Relax a TV Kinosvět z pořadu Vědmy radí. Na Facebooku mne najdete jako Monika Nika Skákalová.

www.skakalova-eso.cz

Skořepa Petr

ČR

Lektor Školy přírodního stavitelství, kde již 12 let ukazuje v praxi inspirace a návody na zdravé bydlení a jednoduchý život s malým hospodářstvím (zdravé potraviny, léky, pohyb, doprava i práce). Jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí. Jak postavit malý 40m2 dům do 150tis.Kč nebo soběstačný 100m2 RD do 500tis.Kč. Jak využívat fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Bez nutnosti napojení na jakékoli sítě. Autor knih: "Jak na soběstačný dům", "Kde domov můj - Manuál soběstačnosti" a "Přírodní stavitelství".

ekovesnice.cz

Skulínková Kristina, MUDr.

ČR

Vystudovala jsem 2.Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a nyní pracuji jako praktická lékařka. Jsem nadšenkyní do zdravého životního stylu, proto se snažím i pacienty v ordinaci motivovat k tomu, aby vzali život do svých rukou a vylepšili si své zdraví. Ovšem času v ordinaci je málo, proto jsem své motivační a osvětové aktivity přenesla i do prostoru sociálních sítí, článků a knížek o zdraví.

www.drskulinkova.cz

Slabá Martina, Bc.

ČR

Martina Slabá se věnuje taichi přes 17 let a byla nejúspěšnější reprezentantkou ČR. Trenérské zkoušky má od roku 2014. V roce 2021 založila Taiji Studio, kde se věnuje poctivé výuce tradičního taichi v malých skupinkách, s důrazem na individální přístup a komplexní rozvoj jedince. V roce 2022 se stala jednou z přednášejících na prestižní mezinárodní konferenci „Global Qigong Summit 2022".

www.martinataiji.com

Sovová Petra

ČR

Spoluzakladatelka Hnutí za aktivní mateřství. Lektorka sexuální výchovy v projektu Zdravé dospívání, laktační poradkyně, autorka mnoha publikací a osvětových textů o těhotenství, porodu a rodičovství. Přes dvacet let se věnuje zdravotně-právnímu poradenství pro rodiče, zejména v souvislosti s porodem. Třináct let ředitelka a nyní umělecká ředitelka Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství v rámci Světového týdne respektu k porodu. Členka pracovní skupiny pro porodnictví při Radě Vlády pro rovnost žen a mužů.

www.iham.cz

Stanku Helen

ČR

Kartářka a vědma Helen Stanku pochází z rodu, ve kterém nebyla nouze o mágy a vědmy, ale také o loutkaře a akrobaty. Helen je z rodiny, kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra, díky které může nejen vykládat osud, ale také otevírat lidem širší intuici čili aktivovat třetí oko. „S kartami je dobré se spřátelit, karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou", a dodává: „Žádný výklad není zbytečný."

www.dobrakartarka.cz

Suková Marie

ČR

Jsem citlivá a empatická žena, vždy ochotná naslouchat a pokud o to někdo stojí, poradit či pomoci. Od těžké autonehody následuji svoji životní cestu, vystudovala jsem školu čínského učení HAM YU a mým cílem je propojovat jeho moudrost s naší moderní civilizací, aby bylo jednoduše využitelné v běžném životě pro každého z nás. Miluji jakékoliv cestování, objevování, studium, fantasy a společnost.

www.4femme.cz

Swami Akash

Itálie

Narodil se v italském Bolzanu a vystudoval filozofii na univerzitě v Trentu. Přestože měl v hmotném světě vše, opravdovou spokojenost a naplnění mu přineslo až setkání s osvíceným duchovním Mistrem Paramahamsou Vishwanandou. Pod Jeho vedením nadále prohluboval znalost východní filozofie, postupně byl zasvěcen do řádu riši a v roce 2021 se stal Swamim. V rámci organizace Bhakti Marga, která šíří učení Paramahamsy Vishwanandy po celém světě, aktivně působí v 5 zemích Evropy, vede několik vzdělávacích projektů, je lektorem a mezinárodním koordinátorem Vědomostí. Spojení jeho charisma, znalostí, praktických vhledů a poutavého vyprávění pomáhá lidem ze všech odvětví v pokroku na duchovní cestě. A jak sám říká, na každou otázku lze odpovědět moudrostí Bhagavad Gíty.

www.bhaktimarga.cz

Swámí Jaataveda

Indie

Swámí Jaataveda je žákem jednoho z největších světových humanitárních vůdců a duchovních učitelů, Jeho Svátosti Sri Sri Ravi Shankara a seniorním učitelem nadace The Art of Living. Swamiji cestuje po celém světě a pořádá akce pro širokou veřejnost a svým projevem a okouzlujícím hlasem inspiruje široké publikum. Na svých cestách vyučuje kurzy týkající se jógy, meditace a dechových technik.

www.artofliving.org/cz-cs

Šilar Jan

ČR

Trenér, kouč, lektor dýchání. V roce 2020 Ukončil kariéru vojáka z povolání, získal léta praxe a zkušeností, které nyní předává prostřednictvím svého odborného dechového poradenství. Je držitelem certifikací Advanced Instructor - Oxygen Advantage, Neurosomatic Breath Therapy - SOMA Breath, studuje na facilitátora Grof Legacy Training (GLT) - Holotropní dýchání, spoluzaložil český SOMA Dech. Pracuje s jednotlivci, sportovci i fitness trenéry. Pořádá on-line lekce, workshopy a také přednášky ve firmách.

www.somadech.cz

Vachler Petr

ČR

Petr Vachler absolvoval Pedagogickou fakultu UK a poté studoval na pražské FAMU. Počátkem 90. let založil nezávislou produkční filmovou společnost VAC, zpočátku zaměřenou na výrobu reklamních spotů a videoklipů. Zde vznikla i řada úspěšných televizních pořadů, na nichž se podílel jako autor, kameraman, režisér a producent. Vybudoval projekt Český lev a obdobnou anketu pro televizní programy Elsa. Snímek Doblba! (2005) je jeho celovečerní hraný debut. Je autorem námětu, scénáře a režisér filmu Tajemství a smysl života, jehož premiéra bude letos v listopadu.

www.vac.cz

Várady Věra

ČR

Věnuji se astrologii, psaní horoskopů pro různá media i osobním a prognostickým horoskopům pro klienty a výkladu tarotových karet již 25 let. Navrhuji a vytvářím amulety a osobní šperky, především z drahých kamenů, stříbra, cínů, také z mědi a bronzu. Jsem stálou spolupracovnicí časopisů ReGeNeRaCe, Phoenix, AHA a dalších. Dlouhou dobu jsem pracovala v umělecké sféře ve Filmovém studiu Barrandov, v reklamní agentuře, v charitativní organizaci SOS dětských vesničkách.

www.astro-varady.cz

Vostrá Markéta

ČR

Markéta Vostrá, renomovaná kartářka a astroložka, šéfredaktorka časopisu Rituals, autorka knih: Vostrá škola života, Dračí stezka, Znamení v nás, Návraty k sobě, Jak rozchodit rozchody Pohádková cesta, aneb co jsme v dětství netušili.

www.marketa-tarot.cz

Vřešťálová Lucie, Ing.

ČR

Věnuje se tématu leváctví a praváctví, mužsko/ženská polarita a mozek v rovnováze. Pořádá prožitkové semináře a workshopy zaměřené na rozpoznání energetického nastavení vlastního těla a postupnou obnovu přirozené rovnováhy v organismu.

www.spravnalateralita.cz

Zíková Zuzana

ČR

Jmenuji se Zuzana Zíková, už jako malá jsem se zabývala otázkami: Proč tu jsem? ... Má duše hledala... Mnoho let se věnuji józe, bylinkaření, reflexní terapii, aura- soma terapiím, osobnímu rozvoji, koučování. Posledních několik let se věnuji regresní terapii. S touto úžasnou technikou je možné velice rychle pochopit zdánlivě nepochopitelné.

www.kvantová-regresní-terapie.com